Witamy wszystkich podróżników na platformie cro.pl© Chorwacja online™ – Witamy wszystkich podróżników na słonecznej stronie Chorwacji

Powitanie chorwackich piłkarzy powracających z MŚ w Rosji

17.07.2018
Prawdziwie gorące powitanie zgotowali Chorwaci swojej reprezentacji piłkarskiej powracającej z Mistrzostw Świata w Rosji. Na ulicach stolicy Chorwacji piłkarzy witało ponad pół miliona kibiców.
Samolot z piłkarzami, eskortowany pod koniec lotu przez chorwackie myśliwce, wylądował na zagrzebskim lotnisku 16 lipca około godziny 14. Następnie drużyna przesiadła się do odkrytego autobusu, który przez 5 kolejnych godzin przemieszczał się ulicami Zagrzebia, przebijając się przez tłumy wiwatujących kibiców. Ostatecznie, na plac Bana Jelacicia w centrum miasta reprezentacja dotarła dopiero w godzinach wieczornych, gdzie na specjalnie przygotowanej scenie została powitana przez przeszło stutysięczny tłum.

Łącznie na ulicach stolicy Chorwacji piłkarzy witało ponad pół miliona kibiców, co stanowi ponad 10% populacji całego kraju. Przed telewizorami zasiadło natomiast kolejne 1,8 miliona Chorwatów. Swój stały program przerwały także wszystkie regionalne państwowe stacje radiowe, aby relacjonować huczne powitanie. Na drogach dojazdowych do stolicy tworzyły się korki, a komunikacja miejska w Zagrzebiu dowoziła kibiców za darmo do centrum miasta.

Kolejnego dnia piłkarze porozjeżdżali się po całym kraju, aby... wziąć udział w kolejnych hucznych powitaniach w chorwackich miastach.


źródło: HRT

Starsze aktualności:
cron
Powitanie chorwackich piłkarzy powracających z MŚ w Rosji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone