Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Powitanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzyniu
Podróżnik
Powitanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 11.05.2012 13:00

Na początek: jeżeli piszę w niewłaściwym dziale proszę administrację o przesunięcie do właściwego.

To mój pierwszy post na forum więc się przedstawię.
Wołają na mnie Krzyniu, klikam z Poznania, właściwie to ze wsi pod Poznaniem (co to robi za poznańską sypialnię i gdzie od sobotniego poranka do niedzielnego wieczoru słychać odgłosy "miastowych" koszących swoje wypielęgnowane trawniki 8O Mój nie jest wypielęgnowany :oops: )

Forum CRO.pl czytuję od chyba 3 lat, tj. od czasu kiedy dla odmiany od Egiptu padł pomysł pojechania do Chorwacji. Wtedy nie pojechaliśmy.
Na początku traktowałem Chorwację jako inne (gorsze?) niż m. Czerwone miejsce do nurkowania, ale w 2009r odwiedziłem Portugalię i spodobały mi się "śródziemnomorskie klimaty" i w lipcu 2010 odwiedziliśmy VIS a konkretnie Komiżę. Wyjazd był nastawiony na nurkowanie więc za dużo nie pozwiedzaliśmy. Nurkowo Chorwacja jest ani lepsza ani gorsza od Egipu - jest inna.
Z tym wyjazdem związana jest zabawna sytuacja: czytałem wcześniej o objeździe słoweńskiej autostrady ale postanowiłem kupić winietkę. Jechałem z nawigacją ze starymi mapami i kierowałem się drogowskazami (zapamiętałem główne miasta trasy i kiedy Hołowczyc zeznawał tak jak wskazywały znaki to i ja tak jechałem). Nie wiem czy ten stary Hołek co miałem nie znał autostrady w Słowenii? W każdym razie poprowadził mnie przez centrum Mariboru i jakąś równoległą do autostrady drogą :?

Drugi raz pojechaliśmy w ramach spontanu w czerwcu 2011. Wymyśliłem sobie spływ kajakowy rzeką Drawą, zakupiłem sprzęt biwakowy itd. Spływ został odwołany a my z tej złości zapakowaliśmy się w auto i pojechaliśmy na kampning Polari pod Rovinj. Tym razem troszkę pozwiedzaliśmy i padł pomysł, że za rok (od wtedy czyli w 2012) we wrześniu pojedziemy pozwiedzać Chorwację.

Za tydzień od dziś mieliśmy nurkować w m. Czerwonym ale http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wi ... oluje-loty
I właśnie dlatego za niecałe 2 tyg. jedziemy do Chorwacji 8)
Plan jest "zwiedzacko-nurkowy": tj. planujemy spędzić 1 noc w okolicy Plitvickich, potem 1-2 noce w Dubrovniku. Tydzień w Komiży na znanych nam nurkowiskach.
Jeżeli pozostanie czas no i $$ to może gdzieś jeszcze zahaczymy na parę dni wracając na północ.

Na koniec pytanie: jak jest z konobami w tak małych jak Komiża miejscowościach? Myślicie, że pod koniec maja będą czynne? Pytałem właściciela bazy nurkowej z Komiży - mówił, ze jak najbardziej, ale on może być nieobiektywny bo liczy na nasz przyjazd.

Właśnie: jedzonko - to jest to czym Chorwacja bije na głowę egipskie allinclusivy.
Tylko Rakiji nie lubię - ponoć po niej rozrabiam i następnego dnia muszę się wstydzić :oops:

pozdrowienia
Krzyniu
Amikol
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 12.05.2012 00:04

1- jak się nie ma co się lubi to .................z Egptu nici więc na otarcie łez Chorwacja ?
2-jak jest baza to i jedzonko też
3- jeden "dziwoląg' ....Portugalia i ŚRÓDZIEMNOMORSKIE klimaty???????????????? nad Atlantykiem
Krzyniu
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 12.05.2012 07:19

Amikol napisał(a):1- jak się nie ma co się lubi to .................z Egptu nici więc na otarcie łez Chorwacja ?

napisałem m.in. jest inaczej ani lepiej ani gorzej - jest inaczej. Po prostu zmieniłem plany: miało być Egipt wiosną, Chorwacja we wrześniu. Będzie odwrotnie. Lato spędzam w Polsce bo wtedy tu wystarczjąco ciepło. Tylko raz w lipcu wyjechałem w "ciepłe kraje" i więcej tego nie zrobię. Jak dla mnie za gorąco - płacisz za wakacje i czas spędasz pod klimatyzatorem 8O
Amikol napisał(a): 2-jak jest baza to i jedzonko też

tego nie rozumiem
Amikol napisał(a):3- jeden "dziwoląg' ....Portugalia i ŚRÓDZIEMNOMORSKIE klimaty???????????????? nad Atlantykiem

Sądzisz, że kultura itd. śródziemnomorska to tylko tam gdzie widać m. Śródziemne? Wobec tego z Cro m. Śródziemnego nie widać... BTW: byłeś jesienią w Portugalii?
Jak lubisz czepialstwo przedstawiam się od nowa, i tylko do CIEBIE:
" jestem tu nowy, którędy jechać, jak objechać Słowenię i gdzie kwatera, po ile jest koperek w Chorwacji i czy brać puszki z pasztetem?"
To pytanie to kpina była podobnie jak Twoja odpowiedź!

Może odpowiesz na pytanie z pierwszego posta? Wytłuszczyłem ... czy też statystykę sobie robisz aby cromaniakiem zostać?
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.05.2012 09:29

Nie byłem w Komizy, ale patrząc na wielkość miejscowości, to w wyżywieniem nie powinno być żadnego problemu.
Asia&Grześ
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 12.05.2012 09:38

Witam!

Hehehe...Krzyniu spokojnie, tu tak czasami jest.Pobędziesz i sam zobaczysz że niektóre pytania pozostają bez odpowiedzi ale za to wieeelkim komentarzem :):):)

Krzyniu - pod koniec maja konoby już prawie wszystkie działają.
Wiadomo Konoba - interes rodzinny, a w maju już jest sezon turystyczny więc polowanie na klienta rozpoczęte tym bardziej że z końcówką maja tam będziesz.
Z kwietniem by były problemy - bo to nie sezon.
Zresztą z moich obserwacji - w mniejszych, skromniejszych mieścinach i w maju czasami nie wszystkie są otwarte ale to sporadycznie.
Czytam że nurkujesz - to zapraszam na Pag, Stara Novalia i rejon zatopionych ruin rzymskich. Super widoki i atrakcje.

Pozdrawiam
Grzechu :)
Krzyniu
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 12.05.2012 09:46

o Jezuuuu!
Jak pisałem czytuję forum od 3 lat - a tu? Na mojego pierwszego posta jeden z dwóch "guru" jakich tu wyczytałem raczył mi odpowiedzieć :P (ten drugi ma avatara ze staruszkiem i rybą)
Dzięki Fux - nie sądziłem, że zasłużę 8)
W ramach "dźwięczności" deklaruję opisać się w relacjach z podróży :wink:
i opowiem jak to jest w Cro pod koniec maja - bo tego nawet używając "mocy" czy innego google nie znalazłem...
fotograf ze mnie kiepski, więc nie liczcie na fajne foty za to ponoć kpiąco-pisać umiem więc ślubuję prześmiewczą relację :lol:
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.05.2012 09:56

Za to guru to padłem... :D
Krzyniu
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 12.05.2012 10:11

Asia&Grześ napisał(a):Czytam że nurkujesz - to zapraszam na Pag,

Świat jest mały :)
Szukając nurkowych baz w Cro znalazłem bazę na wyspie Brac co wg. www znajomy prowadzi (taki co go ze 3 lata nie widziałem, ale w komórce mam:) , a jak go ostatni raz widzialem nad polskim jeziorkiem szkolił. Namiaru nie podaję bo nie sprawdzone miejsce jest. A Pag - kto wie? Może innym razem... umówiłem się już z bazą w Komiży.
Jeżeli komuś to pomoże cytuję opinię właściciela bazy nurkowej o majowym jedzonku w Komiży:
"Its not lot of turists in Komiza in May and its few very good restorants , thay arnt empty ..it depend on sailing boats ???"
Freier Beobachter
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freier Beobachter » 12.05.2012 11:05

Krzyniu napisał(a): :P (ten drugi ma avatara ze staruszkiem i rybą)
:lol:

Krzyniu napisał(a):Tylko Rakiji nie lubię - ponoć po niej rozrabiam i następnego dnia muszę się wstydzić :oops:

pozdrowienia
Krzyniu

:lol: chyba od rana rakiją się raczysz... :lol:
Krzyniu
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 12.05.2012 11:25

Freier Beobachter napisał(a):
:lol: chyba od rana rakiją się raczysz... :lol:

Parafrazując film "Rejs" - Rakija'pijcom podobnie jak parówkowym "skrytożercom" mówimy zdecydowane: NIE!
No chyba, że tak: "dla zdrowotności" jedyne 500mililitrów 8) na "glowę" :wink:
Żarcik taki: wtedy rozrabiam i następnego poranka się wstydzę :oops:
Ostatnio edytowano 12.05.2012 11:35 przez Krzyniu, łącznie edytowano 2 razy
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.05.2012 11:29

Krzyniu napisał(a): ponoć kpiąco-pisać umiem więc ślubuję prześmiewczą relację :lol:

No to..............czekamy. 8)
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 12.05.2012 11:40

Krzyniu napisał(a):(ten drugi ma avatara ze staruszkiem i rybą)

Za tego staruszka (toś to sam Janusz) to ci się oberwie , no poczekaj niech no Bajcer tylko tu wpadnie. :wink:
Krzyniu
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 12.05.2012 12:03

anakin napisał(a):
Krzyniu napisał(a): ponoć kpiąco-pisać umiem więc ślubuję prześmiewczą relację :lol:

No to..............czekamy. 8)

to może zajawka, nie szydzę z nikogo jedynie naśmiewam się z "gupoty": nie o CRO tym razem a o hotelu w Hurghadzie:
pewien Pan, na oko Buismesnan - brakowało mu tylko krawata do kąpielówek. Zgłosił gromkim głosem awarię klimatyzacji w pokoju!!! Po wizycie "fachowców" okazało się, że Pan Buismesman nastawił sobie urządzenie na" heat" zamiast na "cool" i rezydenta wzywał, że mu za ciepło :roll:
A tak poważnie: wg mnie Chorwacja to nie koniec świata, kultura podobna jak u nas, nie do końca rozumiem te pytaia i obawy z forum.
Jechać tam, mówić po polsku - byle powoli i bawić się!!!
Ostatnio edytowano 12.05.2012 12:09 przez Krzyniu, łącznie edytowano 1 raz
Krzyniu
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 12.05.2012 12:08

maniust napisał(a):
Krzyniu napisał(a):(toś to sam Janusz) to ci się oberwie , no poczekaj niech no Bajcer tylko tu wpadnie. :wink:

Głupi nie jestem: przecież napisałem, że "GURU" (taki wślizg).
Myślisz, że mnie nakrzyczy? To może lepiej sobie interneta odłączę?
OK. Wyciągam wtyczkę ... może w poniedziałek to przyjmę "na klatę" :D
christo1250
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 14.05.2012 09:51

Krzyniu napisał(a):Parafrazując film "Rejs" - Rakija'pijcom podobnie jak parówkowym "skrytożercom" mówimy zdecydowane: NIE!(..)

Chyba miałeś na myśli film "Miś"...
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019