Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komunikat MSZ - Austria wprowadza w czasie EURO kontrole.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
codico
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.05.2007
Komunikat MSZ - Austria wprowadza w czasie EURO kontrole.

Nieprzeczytany postnapisał(a) codico » 29.05.2008 19:08

....na granicach...

cyt:
2008.05.20
Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, iż w związku z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2008 Austria zgodnie z art. 23 Kodeksu Granicznego Schengen wprowadzi kontrole graniczne na swoich granicach lądowych, wodnych i powietrznych w okresie od 2 czerwca do 1 lipca 2008 r. Oznacza to przywrócenie kontroli posiadania dokumentów podróży.

Przed przejściami granicznymi ustawione zostaną również znaki ograniczenia prędkości do 20-30 km/h. Głównym celem tych decyzji jest niedopuszczenie do wjazdu na terytorium Austrii pseudokibiców z innych krajów.

Szczegółowe informacje i zalecenia dla obywateli polskich na Mistrzostwa można znaleźć na stronie internetowej MSZ w zakładce Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2008.

Piotr Paszkowski
Rzecznik Prasowy MSZ"

Żródło:
http://www.msz.gov.pl/Informacja,dla,osob,udajacych,sie,do,Austrii,na,Mistrzostwa,Europy,w,Pilce,Noznej,EURO,2008,17320.html

Juz się pocieszyłem że ominą mnie winiety w Słowenii a tu kontrole na granicy Austrii....a ich celników znam dobrze i nie mam ochoty na kolejne trzepanie auta...szczególnie z dwójką maluchów na pokładzie....
...do tego zakaz wwozu żywności....chyba jednak w tym roku wypadnie na Bułgarię ...!!!!

Pozdrawiam
CODI
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005
Re: Komunikat MSZ - Austria wprowadza w czasie EURO kontrole

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 29.05.2008 19:32

codico napisał(a):Juz się pocieszyłem że ominą mnie winiety w Słowenii a tu kontrole na granicy Austrii....a ich celników znam dobrze i nie mam ochoty na kolejne trzepanie auta...szczególnie z dwójką maluchów na pokładzie....


Jakich celników? Skad się ma wziąść celnik na granicy wewnętrznej UE?
Przywrócone będą kontrole osobowe, a z dwójka dzieci nie wygladasz na kibola ani na terrorystę ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2008 19:55

Grunt to siać panikę :wink:
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 29.05.2008 19:56

Może na granicy z Czechami czy Węgrami to mają gdzie kontrolować ale od strony Włoch to była autostrada i nawet ograniczenia prędkości nie było, to chyba na te parę tygodni granic budować nie będą, zresztą nie wiem czy w strefie Szengen wolno by im było, może będzie tylko gęściej od straży granicznej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2008 20:00

joajer napisał(a):Może na granicy z Czechami czy Węgrami to mają gdzie kontrolować ale od strony Włoch to była autostrada i nawet ograniczenia prędkości nie było, to chyba na te parę tygodni granic budować nie będą, zresztą nie wiem czy w strefie Szengen wolno by im było, może będzie tylko gęściej od straży granicznej.

Strefa Schengen nic tu nie ma do rzeczy - kontrole graniczne zawsze można przywrócić na pewien czas jak wymaga tego sytuacja.
I nie należy tego mylić z kontrolą celną na granicach wewnątrzwspólnotowych - bo tego nie ma (nawet na chwilę) :lol:
codico
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) codico » 29.05.2008 23:22

No cóż...to nie sianie paniki to informacja ze sprawdzonego źródła z komentarzem.

Austria podobnie jak Niemcy nadal posiada lotne ekipy celne które mają prawo kontrolować pojazdy w poszukiwaniu "kontrabandy".

Ale macie racje co do celników to moja pomyłka, chodzi po prostu o kontrole na granicach.

Wiele osób narzeka na celników z Bułgarii i Rumunii....ja tam jeździłem kilkakrotnie i nie miałem problemów....za to Austriacy ... i Węgrzy dali mi się we znaki....Austriacy przetrzepali nam auto za granicą Czech, zapakowane po sam dach (jechaliśmy na wakacje do Włoch), nie mieliśmy na pokładzie małych dzieci, jedynie 12 letnią dziewczynkę...był kipisz i zero wyjaśnienia o co chodzi...oberwało się nie tylko nam!

CODI
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 30.05.2008 22:04

To bez sensu, usuwanie granic, wyrywanie słupów, zwijanie płotów, burzenie budynków, budowa nowych dróg po to aby wprowadzić granice? To tak jakby ktoś chciał ze względu na np mecz ogrodzić jakieś miasto i wprowadzić kontrole, w końcu jesteśmy w jednej uni bez granic, ale skoro wszystko jest możliwe to się wypowiem po sprawdzeniu sprawy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2008 22:14

Ale nikt Ci tych granic nie przywraca :!: :!: :!: :!: :!:
To jest i całkiem normalne i całkiem zrozumiałe (no chyba, że nie :wink: ), że na czas "podwyższonej gotowości" musza być zachowane wzmożone względy bezpieczeństwa. Taka masowa impra to miód na serce kiboli, różnej maści elementu, że o zagrożeniu terrorystycznym nie wspomnę.
Nikt nie będzie "rzeźbił" ludzi na granicy ale wyrywkowo muszą to robić na zasadzie "odpukać"
Ja się stanie cud i w RP uda sie zorganizować EURO to bedziesz miał to samo
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 31.05.2008 05:53

To są normalne procedury bez względu na zjednoczoną Europę,jak nie sprawdzą na granicy to na terenie kraju,niech nikt nie myśli jak się uda na granicy bez kontroli to już ma spokój,oby nie w Austrii czy Szwajcarii.

Rozumiem Piotrek że cud przez duże C.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.05.2008 09:24

codico napisał(a):No cóż...to nie sianie paniki to informacja ze sprawdzonego źródła z komentarzem.

Austria podobnie jak Niemcy nadal posiada lotne ekipy celne które mają prawo kontrolować pojazdy w poszukiwaniu "kontrabandy".

Ale macie racje co do celników to moja pomyłka, chodzi po prostu o kontrole na granicach.

Wiele osób narzeka na celników z Bułgarii i Rumunii....ja tam jeździłem kilkakrotnie i nie miałem problemów....za to Austriacy ... i Węgrzy dali mi się we znaki....Austriacy przetrzepali nam auto za granicą Czech, zapakowane po sam dach (jechaliśmy na wakacje do Włoch), nie mieliśmy na pokładzie małych dzieci, jedynie 12 letnią dziewczynkę...był kipisz i zero wyjaśnienia o co chodzi...oberwało się nie tylko nam!

CODI

Ludzie!
Nie piszcie głupot.

Służba celna ma prawo cię zatrzymać nawet koło Twojego domu!!
Ja ich widuję przeszło 200km od granicy. Zatrzymywali ciężarowki i np. auta na nrach celnych.
Tak więc się nie zdziw, że na bramkach a Zagrzebiu Panowie poproszą Cię o otwarcie bagażnika.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2008 10:42

mireks napisał(a):....Rozumiem Piotrek że cud przez duże C.

Zdecydowanie przez DUŻE :wink:
Pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2008 10:44

FUX napisał(a):....tak więc się nie zdziw, że na bramkach a Zagrzebiu Panowie poproszą Cię o otwarcie bagażnika.

.....i nie będzie w tym żadnej "szykany" , łamania praw obywatelskich czy czepiania się - taką mają pracę :lol:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Komunikat MSZ - Austria wprowadza w czasie EURO kontrole.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone