Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tle :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 10.12.2013 11:57

Jak czytam o wynajmowaniu apartamentu przez agencję, to od razu przypominam sobie nasze Tucepi. Teraz się śmieję, ale dwa lata temu nie było nam do śmiechu....
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: 9-20.IX.2013 - Crikvenica i wyspa Brać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.12.2013 11:57

te kiero napisał(a): deszczowo się zaczęło... nigdy tak nie miałem

o, widzę że tytuł relacji już odzwierciedla aurę... :wink:
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 10.12.2013 14:55

Iwona75 napisał(a):Jak czytam o wynajmowaniu apartamentu przez agencję, to od razu przypominam sobie nasze Tucepi. Teraz się śmieję, ale dwa lata temu nie było nam do śmiechu....

Można gdzieś o tym poczytać? Bo ciekawa jestem niezmiernie...

te kiero napisał(a):o, widzę że tytuł relacji już odzwierciedla aurę... :wink:

A tak! Albowiem z tego co się orientuję, panuje powszechne przekonanie - również tu na forum - że we wrześniu w Chorwacji mało pada... że jeśli jest załamanie pogody, to trwa góra dwa dni (cytuję jakiegoś Cromaniaka, tylko nie pamiętam kogo :))... otóż, moi drodzy, może i tak... ale nie w tym roku i nie tam gdzie akurat byliśmy! ;)

Choć i tak parę razy udało nam się umknąć :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.12.2013 15:55

Vesna napisał(a):A tak! Albowiem z tego co się orientuję, panuje powszechne przekonanie - również tu na forum - że we wrześniu w Chorwacji mało pada... że jeśli jest załamanie pogody, to trwa góra dwa dni (cytuję jakiegoś Cromaniaka, tylko nie pamiętam kogo :))


chyba o to chodzi;
również mi utkwiło, ale się do tego nie przywiązuję...
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 12.12.2013 09:46

Tutaj również:
ines napisał(a):Witaj, we wrześniu jeśli jest zalamanie pogody to trwa ok 2 dni, jeździliśmy przez 7 lat we wrześniu i chyba raz trafiła nam się taka zła pogoda przez całe dwa dni, a tak to zazwyczaj słonce i ponad 30 stopni :)

https://www.cro.pl/we-wrzesniu-z-maluchami-krk-cres-a-moze-rab-t42383.html
Niektórzy po prostu mają czasem więcej szczęścia ;)

Zapraszam na cd.

Jesteśmy w Supetarze... we właściwym czasie i we właściwym miejscu... :) i rozglądamy się za kwaterą.
Małżonek z córką nr 2 lezie gdzieś dalej, ale ja z córką nr 1, zawróciwszy męża, uderzam do pierwszego z brzegu domu, najbliżej plaży, wprawdzie również przy ulicy, ale mało ruchliwej, no i zakonotowałam sobie wcześniej zakaz jazdy po niej od 21 do 7.

Dom wygląda tak:

P9170354 (1024x768).jpg


Wychodzi do nas pan starszy, zdający się być zdziwiony iż nas widzi ;) tzn. tak jakby w dużym szoku, że chcemy coś od niego wynająć. Ale po otrząśnięciu się zaprasza nas do pięknego apartamentu (z balkonem idealnym dla dzieci – bo w Crikvenicy czarny scenariusz przewidywał, iż nasze chudziny przecisną się między barierkami i wypadną): salon z kuchnią, sypialenka, łazienka (w sumie 4 porządne miejsca do spania). Wszystko nowiutkie, bo podobno pierwszy rok wynajmowane. Pan ma tylko dwa apartamenty, na pierwszym piętrze; upewniam się, że obok nie natrafimy na sąsiadów 8) (Gospodarze mieszkają na parterze.)

55 euro za noc - małżonek przytakuje zachwycony, bo apartamencik naprawdę jest super - a ja zbijam do 50, aczkolwiek podejrzewam, że pan sprzedałby i za 45. No, ale dobra. O ileż taniej niż w Crikvenicy, hehe. I taniej niż we Władysławowie przy podobnych warunkach ;) Zresztą rozbraja mnie szczerość pana Ivana, który stwierdza, że: "Gdzieś dalej na pewno znaleźlibyście coś tańszego... ale bądźmy szczerzy [szeroki uśmiech] – u mnie jest najlepiej." :)

No i powiedzmy sobie jasno – nie chce nam się ciągnąć dzieciaków i oglądać kolejnych miejscówek (tak, jak zrobilibyśmy to będąc tylko we dwoje), tym bardziej że dziewczynki są mocno zaaferowane naszym "nowym domkiem" i prawdopodobnie trudno byłoby je stąd wyprowadzić ;)

Rozmawiamy przez dłuższą chwilę, właściciel i jego żona to przesympatyczni ludzie! Pani Milica zabawia nasze córki, pokazuje co, gdzie i jak, znosi nam koce, ręczniki, pościel, normalnie dwoi się i troi, żeby nas ugościć jak najlepiej. I nie może się z nami rozstać w ogóle ;) Zgaduje się coś o oliwkach rosnących w ogrodzie, więc pytam o figi moje ulubione... i tak, tak...

P9130608 (1024x768).jpg


...po kwadransie dostaję cały talerz, również z ogrodu naszych miłych państwa :) Czuję się szczęśliwa! Są to figi pierwsze, ale nie ostatnie, bo jesteśmy nimi częstowani codziennie, aż do zamknięcia figowego sezonu, na kilka dni przed naszym odjazdem.

Rozpakowujemy się troszeczkę i idziemy na plażę... chcąc skorzystać, zanim dogonią nas chmury widoczne już na niebie.

P9119210 (1024x768).jpg

P9119211 (1024x768).jpg

P9119221 (1024x768).jpg


A plaża wygląda tak:

P9119196 (1024x768).jpg


Dzień kończy się dla mnie bardzo miło :)

P9119223 (768x1024).jpg


Do Studenaca mamy rzut beretem, więc niczego nie brakuje :)

Mapka poglądowa:

mapa.jpg


CDN
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.12.2013 11:23

Z zainteresowaniem poczytałem początek, jako, że i my mamy za sobą 3 wrześniowe Chorwacje z pogodą baaaaardzo różną :roll: . Była i bora pod Velebitem, były burze na Cresie czy Peljescu, były pochmurne, deszczowe dni, bardzo chłodne noce... Ale były też oczywiście i dni piękne, i oby już tylko takie można było tu u Ciebie pooglądać :) .
Przez agencję nigdy noclegu nie szukaliśmy, we wrześniu to po prostu niepotrzebne. Wasza bracka miejscówka należy do takich, jakie zawsze były w kręgu naszych zainteresowań... starsi ludzie wynajmujący najlepiej jeden apartament, a jak już dwa, to oczywiście bez sąsiadów :wink: . A cena, no cóż... za komfort spokoju warto zapłacić :idea: .

Pozdrawiam :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.12.2013 11:34

Vesna napisał(a):...po kwadransie dostaję cały talerz, również z ogrodu naszych miłych państwa :) Czuję się szczęśliwa! Są to figi pierwsze, ale nie ostatnie, bo jesteśmy nimi częstowani codziennie, aż do zamknięcia figowego sezonu, na kilka dni przed naszym odjazdem


właśnie na przyszły rok chcemy powrócić w miejsce gdzie też tak mieliśmy codziennie; figi jeszcze gorące z drzewa + talerz winogrona :D

kulka53 napisał(a):starsi ludzie wynajmujący najlepiej jeden apartament, a jak już dwa, to oczywiście bez sąsiadów


i właśnie w 2014 planujemy do takich wrócić, 350E wpłacone na raz robi na dziadkach taaakie wrażenie, że wszystkim się dzielą... :D
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 12.12.2013 11:45

Witaj Vesna :papa: . Ciesze sie ze piszesz relacje . Po zamieszczonej mapce stwierdzam iz mieliscie apartament kolo nas my bylismy troszeczke wyzej ale na plaze chodzilismy prawie na sam koniec. Wyjechalismy po was tydzien I 2 dni byly nie ciekawe a pozniej super pogoda tydzien spedzilismy na Hvarze a tydzien w Makarskiej I bylo ok. Pozdrawiam I czekam na dalszy ciag. Nie wiem jak to zrobilas ze trafilas w to samo miejsce chyba telepatia :D
mona7408
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.12.2013
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) mona7408 » 12.12.2013 12:39

Witam

Czy mogłabym prosić namiary na ten apartament.Będę wdzięczna ;)
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 12.12.2013 15:21

agnes128 napisał(a):Nie wiem jak to zrobilas ze trafilas w to samo miejsce chyba telepatia :D

Po prostu kierowałam się Twoimi wskazówkami gdzie najlepiej :) Także dzięki jeszcze raz!

Mona7408, namiary do tych państwa wysyłam tylko porządnym i sympatycznym ludziom, czy mieścisz się w tej kategorii? ;)
Postaram się w najbliższych dniach, muszę odszukać kartkę z adresem i @ (w necie się nie ogłaszają).
Użytkownik usunięty
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.12.2013 19:06

A masz może wiecej zdięc z tej kwatery?? Brać a przedewszystkim okolice i Sama Splitska to mój raj na ziemi. Interesują mnie wszystkie "apartmany" w w tej lokalizacji zwłaszcza za takie pieniądze. :lol: Jezeli masz konkretne namiary na tą miejscówkę to bardzo prosze na priwa.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
mona7408
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.12.2013
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) mona7408 » 13.12.2013 11:07

Jak najbardziej zaliczam się do porządnych ludzi ;))
Mogę dać referencje od Państwa z naszego ostatniego pobytu na Ciovo :)
Jesteśmy spokojną , ułożoną rodzinką , za którą się Pani nie powstydzi.
Namiary biorę ewentualnie na 2015 rok bo w tym już zarezerwowane .

Pozdrawiam
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 13.12.2013 14:10

Oczywiście wyślę Wam namiary na maila.

A tymczasem ciąg dalszy. Trzeciej nocy w Chorwacji również nie omija nas... nooo, zgadnijcie co?
(Dla ułatwienia ;) - vide: pierwsza noc i druga noc, wyżej opisane.)

Tak, tak, burza z deszczem! Chmury nas dogoniły. Rano pan Ivan stwierdza, że to tutaj pierwszy deszcz od czterech miesięcy. Świetnie, nie ma to jak trafić w dobry czas ;)
Po burzy nadchodzi niestety totalna zmiana aury, to znaczy z "patelni" – jakiej my zaznaliśmy głównie na promie – pogoda robi się... hmm... bardziej kapryśna.

Następnego dnia o 8 rano niebo wygląda tak:

P9129225 (1024x768).jpg
To jest widoczek z naszego balkonu.


Toteż rezygnujemy z plażowania i udajemy się na spacerek do "city", tzn. do ścisłego centrum miasteczka, do którego jest bliziutko. Supetar bardzo nam się podoba, jest nieduży, przyjemny i klimatyczny. Można pospacerować, popatrzeć co sprzedają na straganach i zagubić się w plątaninie wąziutkich urokliwych uliczek. (Uliczek często ślepych dla samochodów - autem też udało nam się tam zgubić, a później musieliśmy cofać ledwo mieszcząc się na szerokość. Mieliśmy już czarne wizje utknięcia na zawsze Citroenem w Supetarze :)).

Zaglądamy do kościoła, bo nasze pogańskie dzieci jeszcze nigdy w żadnym nie były i bardzo je ciekawi ta budowla. Dodatkową atrakcją jest dla nich zakonnica odkurzająca okolice ołtarza ;)

Więcej zdjęć Supetaru dodam jak poprawi się pogoda, a tymczasem porcik:

P9129251 (1024x768).jpg


...i niedługo potem nastąpiła ucieczka do domu w ulewie :) Dziewczynki ułożyły się do drzemki, a ja fotografowałam widok z okna:

P9129252 (1024x768).jpg

P9129253 (1024x768).jpg
Wszystko mokre...

P9129257 (1024x768).jpg

P9129258 (1024x768).jpg


...i nasz apartman:

P9129255 (1024x768).jpg

P9129256 (1024x768).jpg


Wieczorem przejaśnia się, idziemy więc na kolejny spacer, tym razem w okolice naszej plaży. Mamy nadzieję że osławione "dwudniowe załamanie pogody" jest już za nami ;)

P9129276 (1024x768).jpg
Kościółek i cmentarz koło plaży.

P9129279 (1024x768).jpg

P9129291 (1024x768).jpg

P9129292 (1024x768).jpg

P9129301 (1024x768).jpg
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 14.12.2013 10:07

W tym roku zajrzeliśmy na jednodniową wycieczkę do Supetar. Byliśmy w tym samym czasie co Wy. Miło popatrzeć na znajome miejsca. Pogodę mieliśmy piękną, aczkolwiek, to co zaczęło dziać się na niebie w drodze powrotnej na promie do Splitu, przeraziło mnie nie na żarty. Ulewa spotkała nas w samym Splicie i drodze powrotnej (koszmar), tak więc pewnie dotarła niestety i do Was. Śledzę dalej relację :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: 9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tl

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.12.2013 10:20

w sumie jak teraz spojrzałem na to niebo, to czasem dobrze jak napędzi jakieś chmury, pięknie przewalają się te na zdjęciu z portu, a i zachód z chmurami zawsze ciekawszy... aczkolwiek tak max na jeden lub dwa dni
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
9-20.IX.2013, Crikvenica i wyspa Brać... z deszczem w tle :) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone