Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Trójmiasta przez Kołbaskowo, Monachium i Salzburg...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
basia@reda
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.01.2010
Z Trójmiasta przez Kołbaskowo, Monachium i Salzburg...

Nieprzeczytany postnapisał(a) basia@reda » 11.03.2010 23:31

Z Trójmiasta przez Kołbaskowo, Monachium, Graz i Lubljanę...

Witam,

W tym roku planujemy wakacje na wyspie Brać i zastanawiając się nad najbardziej optymalną trasą doszliśmy do wniosku, że powinna ona wyglądać następujaco:
1. dzień - 02/07/2010:
Wyjazd o 4:00 rano z Trojmiasta. Dojazd do Kołbaskowa około 8:00. Następnie z prędkością przelotową 140 km/h mijamy Berlin, Norymbergę, Monachium i około 18:00 dojeżdżamy do Salzburga. Tam nocleg w Oekotel'u.

2. dzień - 03/07/2010:
Wyjazd z Salzburga o 8:00 i przejazd przez Karavankentunel do Słowenii i dalej obok Ljubljany do Chorwacji. W Chorwacji kierunek Split. Planowany dojazd do Splitu na godz. 16:00 - 17:00 i podróż promem na Brać.

Zastanawiam się czy nie powinniśmy zrezygnować z przejadu przez Karavankentunel mając na uwadze fakt, że musimy tego samego dnia dostać sie na prom ze Splitu na Brać. Jak wiemy Karavankentunel często się korkuje podczas sezonu letniego a my planujemy przejechać go w sobotę rano. Czy możne lepiej było by jechać przez Regensburg, Passau i dalej na Graz oraz Maribor do Chorwacji. Czy jadąc tą trasa będziemy w stanie ominąć korki przed austriackimi tunelami i ograniczyć do minimum ryzyko spóźnienia się na prom ze Splitu na Brać?

Być może macie inne sugestie co do przejazdu z Trójmiasta na wyspę Brać przez Niemcy oczywiście.
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 12.03.2010 08:20

Musisz trochę poczytać :lol:

forum/viewtopic.php?t=23305&highlight=zachodniej+polski


My od pięciu lat jeździmy przez Kołbaskowo na Drezno, Regensburg, Passau, Spielfeld :D
Raz jechaliśmy przez Monachium, ale wtedy przez Włochy na Istrię.
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 12.03.2010 13:06

Popieram trasę przez Regensburg. W Monachium i Salzburgu można trafić na niezłe korki.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 12.03.2010 13:13

ja również polecam Passau - Graz z noclegiem w tym drugim, K.
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 13.03.2010 00:07

Witam,
przez 3 lata jeździłem przez Passau i Graz. Droga super. Polecam jechać przez Lipsk a nie przez Drezno. Autostrada jest 3-pasmowa i dużo szybciej się jedzie.
Ale w tym roku planuję wracać przez Salzburg i Monachium. Zaskoczyła mnie informacja o dużych i częstych korkach na tej trasie. Czy rzeczywiście jest taka załadowana? Wakacje w CRO planuję na początku lipca.
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 13.03.2010 11:50

My równiez w tym roku w "te" rejony, a mianowicie Brela. Tez wybieramy wariant przez Niemcy. Cztery razy jechaliśmy przez Czechy i cztery razy za dużo. W tym roku plan taki: Świecko, Lipsk, Regensburg, Passau, Oekotel Graz. Na tej trasie dwa płatne tunele z opcją ominięcia i tankowania poza autostrada np w Liezen. Nastepnego dnia Graz, Spielfeld, Mureck, Lenart, Ptuj a potem juz tylko A1 do Sestanovac i zjazd do Breli. Taką trasa w ubiegłym roku znajomi przyjechali /bez noclegu/ 4h szybciej niz duga gropa która jechała w to samo miejsce przez Czechy. owszem nadłożymy 300km, ale jedziemy z dziećmi i 95% trasy autostrada
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 13.03.2010 12:03

My jechaliśmy na Regensburg, Passau i dalej na Graz.Potem Maribor i juz Chorwacja. W tym roku jedziemy podobną trasą tylko że potem odbijamy na wyspe Krk a nie jak w zeszlym roku na Trogir.
pzdr
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 13.03.2010 13:30

basia@reda napisał(a): Czy możne lepiej było by jechać przez Regensburg, Passau i dalej na Graz oraz Maribor do Chorwacji.

Czy jadąc tą trasa będziemy w stanie ominąć korki przed austriackimi tunelami


Polecam drogę przez niemieckie i austriackie autostrady.
Do Chorwacji jeżdżę tylko tamtędy.
Nigdy nie było żadnych kłopotów.

Nigdy też,nie trafiłem na korki przed austriackimi tunelami.
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 18.03.2010 14:35

Też zawsze przez Niemcy i Austrie a dalej Włochy / Udine, Triest/ do Rijeki. Trasa bardzo bezpieczna,wygodna i już sprawdzona. Nigdy nie było korków / jezdzimy koniec sierpnia-początek września/ nawet w okolicach Monachium.Trasa o tyle dobra , że przez Słowenię / ok 30 km/ nie potrzeba mieć winniety. Pozdrawiam- szerokiej drogi !
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 18.03.2010 19:27

Witaj.

Pewnie się narażę nie którym forumowiczom ale jak to mówią - "każdy kij ma 2 końce".

1. Z Trójmiasta przez Niemcy dalej Salzburg lub Passau - fakt, droga w miarę bez korków - czasem na tunelach w Austrii trzeba swoje odstać ale w miarę płynna - szczególnie przez Drezno - nadrabiasz kilometrów. Ile ?? Policz na Viamichellin http://www.viamichelin.pl/ lub Map24 http://map24.interia.pl/

2. Trasa przez np. Boboszów - trochę kręta, tempo jazdy - tak samo wolno jak do Kołbaskowo, ale krótsza. Szczególnie atrakcyjna gdy Austriacy oddają kolejne odcinki autostrady do Wiednia.

Ja korzystam z 2 trasy - pierwszą też jeździłem, ale wolę drugą, chociaż odcinek do Brna od naszej granicy nie jest zbyt szybki. Ale za to są ciekawe widoki :)

Ja przez Niemcy jeżdżę tylko do północnej części Chorwacji - wtedy męczarnia 6 się opłaca.

Ale to moja opinia, swoją moim zdaniem, powinnaś wyrobić jadąc jedną i drugą trasą.

Serdecznie pozdrawiam.
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 21.03.2010 16:28

Ponawiam pytanie do bywalców - czy trasa Monachium - Salzburg - Ljubliana - Split nie jest zakorkowana na początku lipca? Może ktoś polecić trasę bez winiety przez Słowenię w tym kierunku?
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 23.03.2010 20:24

CRO_Marek napisał(a):Ponawiam pytanie do bywalców - czy trasa Monachium - Salzburg - Ljubliana - Split nie jest zakorkowana na początku lipca? Może ktoś polecić trasę bez winiety przez Słowenię w tym kierunku?


jaza na monachium to pchanie sie w korki ja jechałem przez passau i graz i poza małymi postojami przed na bramkach przed tunelami w austrii to było ok
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 23.03.2010 23:47

scood74 napisał(a):
CRO_Marek napisał(a):Ponawiam pytanie do bywalców - czy trasa Monachium - Salzburg - Ljubliana - Split nie jest zakorkowana na początku lipca? Może ktoś polecić trasę bez winiety przez Słowenię w tym kierunku?


jaza na monachium to pchanie sie w korki ja jechałem przez passau i graz i poza małymi postojami przed na bramkach przed tunelami w austrii to było ok


kolega scood74 ma 100% rację, dla ludzi z północnej Polski polecam trasę Kołbaskowo/Lipsk/Hof/Regensburg/Passau/Graz (nocleg)/Mureck/Ptuj/CRO
szybko i bez stersu (no chyba że się trafi na tzw. stau)

ps.
pozdrowienia ze Sz-N ;)
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 24.03.2010 11:51

horas napisał(a):kolega scood74 ma 100% rację, dla ludzi z północnej Polski polecam trasę Kołbaskowo/Lipsk/Hof/Regensburg/Passau/Graz (nocleg)/Mureck/Ptuj/CRO
szybko i bez stersu (no chyba że się trafi na tzw. stau)


Witam

Dodam ze swej strony, że autostradę przez Lipsk czyli A9 zamienił bym na A13/A72/A93 przez Drezno - mniej korków.

pozdrawiam
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 24.03.2010 12:00

horas napisał(a):
scood74 napisał(a):
CRO_Marek napisał(a):Ponawiam pytanie do bywalców - czy trasa Monachium - Salzburg - Ljubliana - Split nie jest zakorkowana na początku lipca? Może ktoś polecić trasę bez winiety przez Słowenię w tym kierunku?


jaza na monachium to pchanie sie w korki ja jechałem przez passau i graz i poza małymi postojami przed na bramkach przed tunelami w austrii to było ok


kolega scood74 ma 100% rację, dla ludzi z północnej Polski polecam trasę Kołbaskowo/Lipsk/Hof/Regensburg/Passau/Graz (nocleg)/Mureck/Ptuj/CRO
szybko i bez stersu (no chyba że się trafi na tzw. stau)

ps.
pozdrowienia ze Sz-N ;)



razem z kolegą horasem ześmy te trase w zeszłym roku przetestowali i mimo że przed tymi tunelami stało się poł godziny albo mniej to średnia prędkość wyszła imponująca dla mnie ze słupska z 300km przez polske w 14 h 1200km z siusiu, tankowaniami , przerwami na papieroska
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Trójmiasta przez Kołbaskowo, Monachium i Salzburg...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone