Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdówka przez Wenecję do CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pleban1975
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.05.2019
Objazdówka przez Wenecję do CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) pleban1975 » 19.08.2019 17:11

Witam wszystkich Cromaniaków :)
Po dwunastu latach przerwy zdecydowaliśmy się na wyjazd do Chorwacji, stwierdziliśmy jednak, że pobawimy się w Griswoldów i trasa w okolice Dubrovnika odbędzie się dłuższą trasą
Ruszamy z Gdyni w okolicach 1.09 i zaplanowaliśmy noclegi (ze zwiedzaniem) kolejno - Cieszyn - Węgry (Budapeszt) lub Balaton - Wenecja - Plitvice - okolice Dubrovnika lub ogólnie południe Chorwacji.
Z uwagi na wrześniową porę wyjazdu uznaliśmy, że nie ma się co bawić w rezerwacje, bo poprzednie dwie wizyty wrześniowe nie wymagały rezerwacji i nocleg znajdowaliśmy bezproblemowo. Dodatkowo zabieramy namiot, bo syn zaprawiony w biwakowaniu.

Poczytałem o przejazdach (choć skoro zamierzam do Wenecji, to Słowenii nie ominę), poczytałem o polecanych kempingach itp itd

Może ktoś z Was pokonał taką trasę i może polecić jakieś atrakcje po drodze, ewentualnie odradzić z jakiegoś powodu pomysł?
Noclegów zamierzam szukać na miejscu, często na bookingu są atrakcyjne oferty na przysłowiowe 5 min przed terminem

pozdrawiam Wszystkich serdecznie
Załączniki:
trasa na CRO.JPG
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.08.2019 19:13

Niedawno byłem w Wenecji po raz pierwszy w życiu i powiem krótko - d** nie urywa! Są o wiele bardziej romantyczne i ładniejsze miejsca, szczególnie w Chorwacji. No, ale że to Wenecja, to trzeba było raz w życiu zaliczyć - więc i Was rozumiem.

Jeśli chcesz dobrą i niedrogą miejscówkę na nocleg w Wenecji (z przyjazdem o dowolnej godzinie!!), to napisz na priv.
pleban1975
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pleban1975 » 20.08.2019 08:51

Cześć. Nie mam niestety uprawnień do wysyłania PW (założone nowe konto, poprzednie sprzed 15 lat zostało wykasowane - czy wtedy był internet? :)
Jeśli to nie problem to poproszę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
PS. czytałem wiele, że dupy nie urywa, ale..... jak sam napisałeś raz zobaczyć i wystarczy. Na podobnej zasadzie pojechałem do Neapolu, choć tu muszę przyznać, że poza wszechobecnym brudem warto było.
PS2. mając namiot nie jesteśmy uzależnieni od apartamentów (jeśli wjedziemy później) choć w temacie campingu to ten koło Wenecji z czasie deszczu zamienia się w bajoro
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.08.2019 09:08

Jeśli Ci nie zależy na czasie i kilometrach, to przejedź się tą trasą:
Zamek Neuschwanstein, przełęcz Stelvio
maps_gdynia_dubrovnik.jpg

Mijając Norymbergę wstąpcie na najlepszego pieczonego karpia:
https://www.fischerei-oberle.de/
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.08.2019 10:19

Namiary na nocleg poszły mailem.


boboo napisał(a):Jeśli Ci nie zależy na czasie i kilometrach, to przejedź się tą trasą:
Zamek Neuschwanstein, przełęcz Stelvio

Mijając Norymbergę wstąpcie na najlepszego pieczonego karpia:



Przecież oni mają zaplanowany nocleg ze zwiedzaniem w Budapeszcie, więc Lipsk czy Norymberga jakby trochę nie po drodze :lol: :lol:
pleban1975
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pleban1975 » 20.08.2019 10:23

Trasa ciekawa, ale muszę zaliczyć Cieszyn więc odpada
Dlatego zaplanowałem później Balaton (jak ciepło) bądź Budapeszt (podobno piękny)

dziękuję za pomoc
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.08.2019 10:31

marekkowalak napisał(a):Przecież oni mają zaplanowany nocleg ze zwiedzaniem w Budapeszcie, więc Lipsk czy Norymberga jakby trochę nie po drodze :lol: :lol:
Potraktowałem to jako dość otwarte/luźne zaplanowanie :wink:


zaplanowaliśmy noclegi (ze zwiedzaniem) kolejno - Cieszyn - Węgry (Budapeszt) lub Balaton - Wenecja - Plitvice - okolice Dubrovnika lub ogólnie południe Chorwacji.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.08.2019 10:34

pleban1975 napisał(a): Budapeszt (podobno piękny)



Potwierdzam - jedno z najpiękniejszych miast w Europie.

Wenecja się kryje :wink: :wink:
A cenowo to już w ogóle inna planeta :wink: :wink:

Balaton też jak dla mnie ma swój urok, chociaż są różne opinie na temat tego miejsca.
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 20.08.2019 16:45

Polecam zatrzymać się w Postojnej (macie na trasie w Słowenii) na zwiedzanie jaskini oraz Zamku Predjama.
Niestety nie wiem, czy są jakieś kampingi w okolicy, bo my korzystamy z kwater.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.08.2019 19:44

Andzik napisał(a):Polecam zatrzymać się w Postojnej (macie na trasie w Słowenii) na zwiedzanie jaskini oraz Zamku Predjama
Popieram i też gorąco polecam.
pleban1975
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pleban1975 » 21.08.2019 16:50

Wygląda super, choć myślę, że póki co przystanki Cieszyn - Budapeszt - Wenecja - Plitvice w podróży na południe CRO już i tak nadwątlą nasz czas urlopu, więc - skądinąd - tę przepiękną jaskinię obejrzymy następnym razem
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 21.08.2019 19:15

pleban1975 napisał(a):Cześć. Nie mam niestety uprawnień do wysyłania PW (założone nowe konto, poprzednie sprzed 15 lat zostało wykasowane - czy wtedy był internet? :)
Jeśli to nie problem to poproszę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
PS. czytałem wiele, że dupy nie urywa, ale..... jak sam napisałeś raz zobaczyć i wystarczy. Na podobnej zasadzie pojechałem do Neapolu, choć tu muszę przyznać, że poza wszechobecnym brudem warto było.
PS2. mając namiot nie jesteśmy uzależnieni od apartamentów (jeśli wjedziemy później) choć w temacie campingu to ten koło Wenecji z czasie deszczu zamienia się w bajoro


Nie wiem, co czytałeś o Wenecji, tu na forum są raczej mocno pozytywne opinie. Byłem w tym mieście kilkanaście razy, i nadal mam niedosyt.
Co do kempingów niedaleko Wenecji, to może zwróć uwagę na te leżące Jesolo. Masz stamtąd rzut beretem do Punta Sabbioni skąd płyniesz pół godziny na plac św. Marka. Już sama wyprawa przez lagunę jest fajna. Na forum jest kilka ciekawych wątków i relacji o Wenecji oraz jej okolicach.
pleban1975
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pleban1975 » 20.09.2019 19:46

Dziękuję Wszystkim za podpowiedzi.
Najbardziej zastanawiałem się nad Wenecją i ona - paradoksalnie - wypadła wycieczki :(
Rodzina postawiła veto (że za dużo czasu w aucie spędzimy)
Reasumując - w aucie namiot i śpiwory jako backup w razie kłopotów z kwaterą - niepotrzebnie jak się okazało.
Rezerwowaliśmy na bookingu na dzien przed przyjazdem, więc trafialiśmy "wyprzedaże"
Wyruszyliśmy z Gdyni z przystankami
1. Cieszyn - nocleg u rodziny, odwiedziny babci :)
2. Budapeszt. Byłem pierwszy raz. Do dzisiaj mam gęsią skórę. PRZEPIĘKNE MIASTO. Muszę wrócić, trafiliśmy piękną pogodę. Zatrzymałem się w Budget Hostel Budapest i za 2 doby dla 3 osób zapłaciłem..... 203 PLN, szok. Czyściutko, 10 min do centrum, polecam gorąco
3. Plitvice - mieliśmy zwiedzać jeziora od rana, a rano...... 12 stopni, mgła i pompa. Zrezygnowaliśmy i polecieliśmy na południe ( w Omisiu miała być ładna pogoda)
4. Omiś - byłem pierwszy raz, pięknie, paże super, rafting nieco przereklamowany, zameczek na skale super. Za trzy dni za 3 os 406 PLN za pokój z kuchnią całość.
5. Ponownie pogoń za pogodą - Zaton 7km od Dubrownika. Po drodze Ston (zagłębie krewetkowe i małże), zwiedzanie Dubrownika bez auta, jeżdżą autobusy co ok pół godziny, polecam ten sposób
6. Powrót przez Plitvice - nocleg i już zwiedzanie w pięknej pogodzie
7. Nocleg na Węgrzech i do domu
Wyszło ponad 4 tys km

Wenecja następnym razem, jednak plan był zbyt ambitny :)

Pozdrawiam Wszystkich !!!
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 20.09.2019 22:34

Gdzie parkowałeś w Budapeszcie

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdówka przez Wenecję do CRO
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone