Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Trójmiasta przez Kołbaskowo, Monachium i Salzburg...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 02.06.2010 21:03

przy wjeżdzie do Włoch pobierasz tylko bilet / nic się nie płaci/, dopiero przed Triestem są bramki i tam się płaci - nie pamiętam dokładnie ile ale to było coś ok 10 euro. Jak masz więcej pytań to podaj jakieś namiary / poczte, lub gg/ i spokojnie porozmawiamy.
okony
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 31.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) okony » 06.06.2010 12:06

zybog napisał(a):przy wjeżdzie do Włoch pobierasz tylko bilet / nic się nie płaci/, dopiero przed Triestem są bramki i tam się płaci - nie pamiętam dokładnie ile ale to było coś ok 10 euro. Jak masz więcej pytań to podaj jakieś namiary / poczte, lub gg/ i spokojnie porozmawiamy.


witam,jade w okolice Makarskiej z Poznania w niedziele 27.06 i planuje nocleg w Villach ( czesto tam nocowalem i tak mi jakos zostalo ) .Z Villach przez Udine Triest Rijeke i dalej do autostrady A1.Czy odcinek Rijeka do A1 jest ok? Jedziemy czy raczej sie wleczemy,bede jechal w poniedzialek rano.Pozdrawiam.
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 06.06.2010 18:19

nie pomoge w tym temacie bo z Rijeki płyniemy promem na Korcule.Jest to super atrakcja a rano po śniadaniu wypoczęty jesteś i na miejscu.
okony
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 31.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) okony » 06.06.2010 20:28

i dlatego pewnie zmienie trase i zrobie nocleg w Graz ,zobaczymy,pozdrawiam
mutrus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutrus » 12.07.2010 16:37

Ja już w następny poniedziałek wyjeżdżam po raz pierwszy do Chorwacji. Chcieliśmy jechać Monachium - Salzburg (A8) - Villach (A10) - Ljubljana (A2) - Zagrzeb - Zadar - Mandre.

Jednak cena autostrady przez Słowenię mnie przeraziła (30 euro - 2 tygodniowa winieta 8O 8O 8O ). Czy macie jakieś sprawdzone objazdy tej autostrady w Słowenii?

Myślałem żeby pojechać w Austrii jeszcze autostradą w stronę Graz i zjechać na drogę numer 80 (bodajże) a potem nr 1 do Maribor a potem drogą nr 9 do granicy z Chorwacją? To jednak ok. 150 km "zwykłej drogi". Nie wiem czy to się opłaca? Co wy na to?
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 12.07.2010 21:42

mutrus napisał(a):Ja już w następny poniedziałek wyjeżdżam po raz pierwszy do Chorwacji. Chcieliśmy jechać Monachium - Salzburg (A8) - Villach (A10) - Ljubljana (A2) - Zagrzeb - Zadar - Mandre.

Jednak cena autostrady przez Słowenię mnie przeraziła (30 euro - 2 tygodniowa winieta 8O 8O 8O ). Czy macie jakieś sprawdzone objazdy tej autostrady w Słowenii?

Myślałem żeby pojechać w Austrii jeszcze autostradą w stronę Graz i zjechać na drogę numer 80 (bodajże) a potem nr 1 do Maribor a potem drogą nr 9 do granicy z Chorwacją? To jednak ok. 150 km "zwykłej drogi". Nie wiem czy to się opłaca? Co wy na to?



co ty za cherezje piszesz?
z lubljany do zagrzebia
i do tego jeszcze przez salzburg?

jakims zygzakiem

poczytaj na forum troche o trzasach albo jedz tak jak ci kaze nawigacja a bedziesz miał prościej
mutrus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutrus » 12.07.2010 21:51

scood74 Ale ja startuję z Monachium a nie z Polski. Może i jest parę kilometrów dalej ale wg wszystkich map najszybciej.

Ale chętnie posłucham twojej propozycji
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 13.07.2010 14:43

mutrus napisał(a):scood74 Ale ja startuję z Monachium a nie z Polski. Może i jest parę kilometrów dalej ale wg wszystkich map najszybciej.

Ale chętnie posłucham twojej propozycji


zwracam honor faktycznie nie doczytałem punktu startowego

chyba trzeba jechac tak jak napisałes w twoim przypadku, co i tak wygląda jak zygzak taki
mogłbyś jeszcze rozważyć trase chyba o 60 km dłuższą przez włochy udine i triest jest ,kilka kawałków bez autostrady ale omijasz autostrady w słoweni co teraz jest bardzo modne ........... i bedziesz miał 30 ojro w kieszenie na karlovacko
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.11.2014 20:18

widze ze forum troszke niealtualne ale moze ktoś tu może jeszcze zagląda. Planujemy pod koniec czerwca 2015 roku wyruszyć z Słupska do Chorwacji, raczej północnej części. Czy może macie jakaś aktualna trasę, widzę ze wszysycy pędza na Kołbaskowo... prosze o dokladne info na temat trasy i ewentualnych spostrzeżeń, noclegów.Z góry dzięki, Zbyszek
meblik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 03.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meblik » 02.12.2014 22:20

My w przyszlym roku jedziemy z Niemiec do Chorwacji. Nocleg na trasie Salzburg-Villach mamy w Gmünd familienappartemant Sonnenheim. Tanio za 6 osob placimy 90 Euro. Mnie interesuje Karawankentinnel. W jakich godzinach najlepiej jechac Zeby nie stac w korku? Chodzi oczywiscie o sobote w okresie wakacji.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 02.12.2014 22:38

meblik napisał(a):My w przyszlym roku jedziemy z Niemiec do Chorwacji. Nocleg na trasie Salzburg-Villach mamy w Gmünd familienappartemant Sonnenheim. Tanio za 6 osob placimy 90 Euro. Mnie interesuje Karawankentinnel. W jakich godzinach najlepiej jechac Zeby nie stac w korku? Chodzi oczywiscie o sobote w okresie wakacji.



Witam .a która sobota w lipcu czy sierpien?
meblik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 03.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meblik » 02.12.2014 22:40

:D Sierpien.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 03.12.2014 22:21

Pierwsze dwie Soboty będzie tłoczno,pózniej już tylko lepiej.pozdrawiam
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 09.12.2014 00:03

amatus1 napisał(a):widze ze forum troszke niealtualne ale moze ktoś tu może jeszcze zagląda. Planujemy pod koniec czerwca 2015 roku wyruszyć z Słupska do Chorwacji, raczej północnej części. Czy może macie jakaś aktualna trasę, widzę ze wszysycy pędza na Kołbaskowo... prosze o dokladne info na temat trasy i ewentualnych spostrzeżeń, noclegów.Z góry dzięki, Zbyszek

W tym roku (20 czerwiec) jechałem przez Polskę (ze Słupska do A1 i na południe) i w Mönichkirchen (Austria) na noclegu (nartywaustrii.eu) byłem po 12h (w tym chyba 4 drobne postoje na siku i faje :mrgreen: + jeden 20min). Teraz przez Polskę nie ma tragedii - 3 lata temu to 12h do Zakopanego jechałem.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.12.2014 21:01

a powiedz czy jechales kiedys przez Kolbaskowo?A jak droga przez czechy-Austrie?Dokad docelowo jechaliście?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Trójmiasta przez Kołbaskowo, Monachium i Salzburg... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone