Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Trójmiasta przez Kołbaskowo, Monachium i Salzburg...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 31.03.2010 20:21

...i moje :)
mmar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 14.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmar » 14.04.2010 23:24

Witam.
Ja do tej pory trzymałem się klasycznej (dla mnie) trasy przez Łódź,Zwardoń lub Cieszyn , Bratysławę , Graz , Maribor. Od 2 lat modyfikacja węgierska-86(dzięki za podpowiedzi!!).
Ostatnio min.ze względu na możliwość startu z okolic Gorzowa brałem pod uwagę wariant niemiecki.
Zastanawia się czy ktoś z forumowiczów nie próbował trasy z Dresna na Pragę, Brno i dalej Wiedeń lub Bratysławę. Nie mam rozeznania w czeskich autostradach .
pozdrawiam.
windulek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) windulek » 15.04.2010 09:04

mmar napisał(a):Witam.
Ja do tej pory trzymałem się klasycznej (dla mnie) trasy przez Łódź,Zwardoń lub Cieszyn , Bratysławę , Graz , Maribor. Od 2 lat modyfikacja węgierska-86(dzięki za podpowiedzi!!).
Ostatnio min.ze względu na możliwość startu z okolic Gorzowa brałem pod uwagę wariant niemiecki.
Zastanawia się czy ktoś z forumowiczów nie próbował trasy z Dresna na Pragę, Brno i dalej Wiedeń lub Bratysławę. Nie mam rozeznania w czeskich autostradach .
pozdrawiam.


Kolego, jeżeli startujesz z Gorzowa to daruj sobie Czechy...
Sprawdź sobie trasę przez Lipsk, Regensburg, Passau Graz...Testowana w zeszłym roku ... Polecam
mmar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 14.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmar » 15.04.2010 17:18

Dzięki, jak najbardziej biorę tą opcję pod uwagę, ale myślę przynajmniej w jedną stronę jechać przez Węgry(dzieci naciskają na baseny termalne),autostrady niemieckie mam sprawdzone natomiast interesują mnie Czechy, za wszystkie podpowiedzi i porady dziękuje.
pzdr.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 16.04.2010 16:04

Semedi napisał(a):
renatalato napisał(a):Musisz trochę poczytać :lol:

forum/viewtopic.php?t=23305&highlight=zachodniej+polski


My od pięciu lat jeździmy przez Kołbaskowo na Drezno, Regensburg, Passau, Spielfeld :D
Raz jechaliśmy przez Monachium, ale wtedy przez Włochy na Istrię.


Czyli z północnej Polski lepiej jechać przez Włochy jeżeli chcę jechać na Istrię? Mam zagadkę i dylemat jak jechać...czytam i czytam, i skołowany jestem coraz bardziej. Propozycje pokrywają się. Wyjazd ze Słupska w lipcu.


Semedi my w tym roku jedziemy 1 raz do CRO padło na Vodice pod uwagę biorę 2 trasy żadna przez Polskę

wariant nr 1
Słupsk-Kołbaskowo-Berlin-Lipsk-Regensburg-Wels-Graz-Maribor-Zagrzeb-Vodice razem 1778km z noclegiem w Graz albo Mariborze
wariant nr 2
Słupsk-Kołbaskowo-Berlin-Lipsk-Numberg-Monachium-Salzburg-Villach-Ljubjana-Zagrzeb-Vodice razem 1836 z noclegiem za Monachium w wariancie nr 2 mam sprawdzony nocleg za Monachium w wariancie nr 1 Graz i ten OEKOTEL choć jeszcze się nie zdecydowaliśmy i dalej nie wiemy jaką opcję wybrać :?
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 06.05.2010 21:10

Możecie podać namiary na nocleg za Monachium? Ja też będę jechać tą trasą i mam już rezerwację w Salzburgu w Oekotelu. Który jest lepszy i oczywiście czy tańszy?
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 07.05.2010 08:14

Marek my jak jeździliśmy do Włoch to 4 razy z rzędu zatrzymywaliśmy się Irchenbergu motel przy samej autostradzie w stronę Salzburga (Rasthaus Irchenberg, stronę mają ubogą praktycznie żadna jak będziesz na ich stronie szukaj załącznika pdf tam więcej szczegółów wpisz do wujka google rastahause irchenberg powinno być 1 z góry nie sposób go ominąć bo obok jest stacja benzynowa i McDonalds. W zeszłym roku płaciliśmy za pokój 78euro 3 osoby ze śniadaniem oczywiście w postaci szwedzkiego stołu i nikt się na nas krzywo nie patrzył że robiliśmy kanapki na drogę oczywiście bez przesady zrobiliśmy sobie po 2 czy 3 bułki większość ludzi tak robiła to i my i jeszcze się nas spytali czy wrzątku do termosu na kawę nie chcemy bo z automatu to nie wygodnie kawę nalać :D . Powiedz my ile w tym roku Graz dowiadywałeś się ?
windulek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) windulek » 07.05.2010 09:01

Witam,

W zeszłym roku jechaliśmy tradycyjna trasa z Pn-Zach Polski...,czyli Kołbaskowo - Lipsk - Regensburg - Passau - Graz - Zagrzeb - Zadar.
Jechaliśmy na "raz" i sam prowadziłem. Było to strasznie męczące i w tym roku postanowiliśmy nocować po drodze. Padło na Słowenię i okolice miejscowości Bled - co zmusza mnie do korekty trasy i kierowanie się na Monachium - Salzburg i Villach. Mam pytanie : Czy jadąc z Ljubljany do Chorwacji jechać cały czas autostradą na Zagrzeb i dalej na południe czy lepiej zjechać z autostrady w okolicach Bic na Słowenii i kierować się do Bosijleva w Chorwacji ? Oczywiście zakładam że w miejscowości Vinica jest jakieś przejście graniczne.

Pozdrawiam
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 10.05.2010 00:02

Ja w tym roku 6 raz i zawsze trasa Lipsk czyli A9 super droga aż do Monachium z Monachium droga gorsza bo stara 2 pasmówka. Śpimy zawsze pod Salzburgiem w miejscowości Piding sa to jeszcze Niemcy. Tankuje zawsze w Austrii bo paliwo tańsze dalej A10 na Villach i tu trzeba uważać aby nie wibic sie w dwa tunele. Korki są tam okropne. W odpowiednim miejscu jeżdżamy z autostrady Knoten Ennstal, Km 62,5 i nr drogi 99 omijamy tunele. Tak robie co roku. A tak na marginesie to nigdy nie stałem w korku pod Monachium jest tam tyle pasów na obwodnicy że starczy miejsca dla wszystkich.[/b]
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 10.05.2010 22:54

Barti - dzięki za odpowiedź. Tu znajdziesz info o oekotelu. http://www.oekotel.com/cms/
Ja spałem zawsze w Gratzu i byliśmy zadowoleni. 20 euro za osobę to nie tak drogo, a jest czysto, smacznie, parking pod hotelem gratis. Na tema oekotelu jest bardzo dużo postów, dlatego nie będę się rozpisywać. Ale sprawdzę też Twoje namiary na Irschenberg.
Pozdrawiam :D
Mijus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 19.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mijus » 11.05.2010 11:10

Mam pytanie odnośnie winiet na austrie gdzie kupujecie (jazda przez Passau)
CRO_Marek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO_Marek » 11.05.2010 23:33

Jak wjedziesz przez Passau do Austrii to po prawej stronie będzie spory parking i stacja benzynowa. Tuż po przekroczeniu granicy. Tam spokojnie możesz kupić winietę. Prawie wszyscy się tam zatrzymują.
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 12.05.2010 11:08

Uwaga na wykopki w Niemczech maksymalnie rozkopana jest autostrada nr 9 BERLIN MONACHIUM koło LIPSKA korki na około 7 km lepiej omijac
piotr.zdz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr.zdz » 12.05.2010 11:26

matrix02 napisał(a):Uwaga na wykopki w Niemczech maksymalnie rozkopana jest autostrada nr 9 BERLIN MONACHIUM koło LIPSKA korki na około 7 km lepiej omijac


Ja zawsze jadę tak;
A11>10>13>4>72>93>3 .....
i korków nie ma
ziaro-majk
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziaro-majk » 01.06.2010 21:40

zybog napisał(a):Też zawsze przez Niemcy i Austrie a dalej Włochy / Udine, Triest/ do Rijeki. Trasa bardzo bezpieczna,wygodna i już sprawdzona. Nigdy nie było korków / jezdzimy koniec sierpnia-początek września/ nawet w okolicach Monachium.Trasa o tyle dobra , że przez Słowenię / ok 30 km/ nie potrzeba mieć winniety. Pozdrawiam- szerokiej drogi !

Kolego zybog planuje jak ty jechać przez Włochy a możesz coś napisać o opłatach za jazdę włoskimi autostradami mapa pokazuje mi dwa punkty poboru opłat na tej trasie na początku zaraz po wjeździe z Austrii i na końcu koło Triestu .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Trójmiasta przez Kołbaskowo, Monachium i Salzburg... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone