Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
_NeroN_
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) _NeroN_ » 04.07.2014 15:22

Normalna - całkiem polska :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2014 16:08

Lednice napisał(a):
vizila napisał(a):Możesz wjechać przez Włochy, nadrobisz trochę km(100) ale wtedy przejedziesz Słowenię bez winietki. Myślę, że to dobra opcja, bez sensu kupować winietę na Słowenię. Myślę, że zaoszczędzisz trochę kasy ale nie dużo musisz sobie przeliczyć, to zależy jakie masz auto itp.


Nabić 100 kilometrów więcej, żeby zaoszczędzić 15 euro :?: :roll:

Auto pali np. 7 litrów na 100, załóżmy, że benzyna kosztuje 1.5 euro za litr,
te nabite dodatkowo 100 kilosków to przeszło 10 euro więcej.

Czyli cała oszczędność to przeszło 4 euro, a strata czasowa wynosi całą godzinę.

To raczej dziwna propozycja 8)


No, a do tego autostrady we Włoszech też są płatne :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2014 16:42

No fakt, zapomniałem :D

Za odcinek od Tarvisio przy granicy z Austrią do Monfalcone przed Triestem skasują jak za zboże. :roll:

A jak ktoś się w Trieście zagapi i wjedzie do Słowenii autostradą i go złapią policaje, to jeszcze będzie mandat za brak winietki :!:

Zaje.ista propozycja ten szlak przez Włochy żeby nie dać Słoweńcom zarobić 15 euro :D :D :D
bercia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercia » 04.07.2014 19:42

Ok będę liczyć, bo rzeczywiście bo może się okazać że moja zaoszczędzona godzina na plaży jest bezcenna.
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 04.07.2014 22:06

Trochę źle patrzycie, nadmieniłem zależy ile auto pali. Moim autem 100 km kosztuje mnie około 20 zl. czyli 5 euro autostrady we Włoszech za ten odcinek około 4 euro. Małe sprostowanie nadrabiasz 60 km. Więc chyba jednak się opłaca. Mała prośba zanim zaczniecie wieszać na kimś psy sprawdźcie co piszecie. Jeśli nie macie o czymś pojęcia to po prostu nie piszcie. Policz sobie bo może warto pojechać. Jadąc ze Szczecina jedziesz przez Niemcy Salzburg Villach.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.07.2014 22:09

Poniżej 4 litów na 100? Hybryda?
Ludzie tu zareagowali na to co ty napisałeś, więc jakbyś od razu pisał tak jak w ostanim poście , nie byłoby dyskusji...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2014 22:10

Jakie sa oplaty na bramce za odcinek Tarvisio-Monfalcone, za kilkaset kilometrow :?: :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2014 22:15

Jak 60km, przy ścieżce cirka 1600km jest dużym nadrobieniem to ja już nie wiem co o tym sądzić.
Pozdr Bocian - Czapla
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 04.07.2014 22:16

Napisałem tak w pierwszym poście jak w ostatnim. Napisałem, że wszystko zależy od tego ile pali auto. Zawisłość ludzi i chęć dokopania komuś i wyśmiania wzięła górę. Zauważyłem, że na tym forum jest to raczej standardem. Przyglądam się wpisom w temacie o zabieraniu jedzenia do Chorwacji, wpisy w tym dziale utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Piszę jeszcze na forum Bułgarskim ponieważ wiele razy jeździłem tam na wakacje, tam niema tyle nienawiści. Myślę, że te słowa powinny dać domyślenia wszystkim forumowiczom:)
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 04.07.2014 22:19

Lednice napisał(a):Jakie sa oplaty na bramce za odcinek Tarvisio-Monfalcone, za kilkaset kilometrow :?: :D

A23 UDINE – TARVISIO (Palmanova)
1,4
nastrępny odcinek jest krótszy wię chyba nagle nie wyskoczą z kwotą 20 euro
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.07.2014 22:21

Bocian napisał(a):Poniżej 4 litów na 100? Hybryda?
Ludzie tu zareagowali na to co ty napisałeś, więc jakbyś od razu pisał tak jak w ostanim poście , nie byłoby dyskusji...


6l gazu, bo jaka hybryda pali poniżej 4l? W dwóch lexach, które używałem, elektryczny wyłączał się przy 50 km/h i dalej normalnie benzynowy jechał. Ale palił 10l. Bez nienawiści to piszę.
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 04.07.2014 22:23

jara napisał(a):
Bocian napisał(a):Poniżej 4 litów na 100? Hybryda?
Ludzie tu zareagowali na to co ty napisałeś, więc jakbyś od razu pisał tak jak w ostanim poście , nie byłoby dyskusji...


6l gazu, bo jaka hybryda pali poniżej 4l? W dwóch lexach, które używałem, elektryczny wyłączał się przy 50 km/h i dalej normalnie benzynowy jechał. Ale palił 10l. Bez nienawiści to piszę.

tak jak piszesz 6 litrów gazu
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2014 22:29

Zapomniałeś dodać 60km.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2014 22:29

vizila napisał(a):
Lednice napisał(a):Jakie sa oplaty na bramce za odcinek Tarvisio-Monfalcone, za kilkaset kilometrow :?: :D

A23 UDINE – TARVISIO (Palmanova)
1,4
nastrępny odcinek jest krótszy wię chyba nagle nie wyskoczą z kwotą 20 euro


1 euro 40 centow za tyle kilometrow :D

Jaja sobie robisz

Mój drogi ściemniaczu :wink:
Odcinek z Tarvisio do Monfalcone, pod Triest kosztuje dokładnie 11 euro 60 centów :!:
http://www.autostrade.it/autostrade-gis ... dtxpA=3802

Wszystko jest w internecie, ja znam tą trasę i kogo ty chciałeś zrobić w ... :?: :?
Ostatnio edytowano 04.07.2014 22:36 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2014 22:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 176
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone