Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 15.07.2012 00:44

Spoko ;) Tak sobie myślę, że mozna by zjechać wcześniejszym zjazdem, zaraz następnym za Strykowem, droga może słabsza ale i ruch mniejszy. Dalej tak samo - Zgierz - Konstantynów - Pabianice - Rzgów i heja.
fario1969
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fario1969 » 15.07.2012 12:22

Tak ale za Rzgowem w kierunku Katowic jest mały objazd, bo jest budowany wiadukt na S bodajże 8. Wracałem w środę w Częstochowy i już się mocno korkowało. W nocy, bo tak dzisiaj wyjeżdżam do Cro, myślę że będzie bez korków.
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 15.07.2012 12:23

hej a co powiecie na taką trasę:
warszawa-częstochowa-katowice-brno-wiedeń-graz-maribor-UMAG
Wyjazd piątek o 22 planowany dojazd sobota 16-17.
Jedziemy w ciemno i mam nadzieję, że starczy nam czasu na znalezienie jakiegoś noclegu :D :D

Jakieś sugestie, wskazówki, podpowiedzi mile widziane :?: :?:
mlodababka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mlodababka » 15.07.2012 22:17

makosm :) powtarzacie naszą trasę :)
Uważajcie w Katowicach - aby dobrze trafić na trasę. Mały odcinek między Brnem a Wiedniem jest całkiem nieźle przejezdny, śliczne domki w Austri.
Mały ruch. Wydaje mi się że dojedziecie szybciej jeżeli nie zwiedzacie - my jechaliśmy "do" z noclegiem, i całość tej trasy pokonaliśmy w 15 godzin jazdy łącznie. Wracaliśmy bez noclegu, i przez Chałupki - chcieliśmy sprawdzić co tam się dzieje i jechaliśmy 14,5 godziny wraz z postojami.
Jednak - duży problem z przejazdem 8-ką w nocy na odcinku remontowanym 89km- tiry próbują wyprzedzać samochody osobowe, autokary wyprzedzają tiry pod prąd, droga w nocy jest fatalnie oznakowana, słupki ustawione tak że nie wiadomo którędy jechać.
W Czechach stan autostrad jest kiepski, ale można szybko przejechać.
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 16.07.2012 09:11

mlodababka - dzięki za info. Części po Polsce obawiam się najmniej. Już raz jechałem tym remontowanym odcinkiem w nocy i jakoś idzie ale trzeba być czujnym :)
Czas przejazdu zakładam w pesymistycznej wersji, i będzie mi miło jak będzie krócej bo im więcej czasu żeby wyszukać nocleg to chyba lepiej :D
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 16.07.2012 10:23

makosm napisał(a):hej a co powiecie na taką trasę:
warszawa-częstochowa-katowice-brno-wiedeń-graz-maribor-UMAG


nie pamiętam gdzie to pisali, ale na trasie przez Mikulov są jakieś roboty drogowe, tak więc leć na Breclav.
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 16.07.2012 10:38

aro_40 - dzięki za informację.
durnylka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 02.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) durnylka » 16.07.2012 10:39

aro_40 napisał(a):
makosm napisał(a):hej a co powiecie na taką trasę:
warszawa-częstochowa-katowice-brno-wiedeń-graz-maribor-UMAG


nie pamiętam gdzie to pisali, ale na trasie przez Mikulov są jakieś roboty drogowe, tak więc leć na Breclav.


Wracałem do Polski 4 lipca i rzeczywiście w Mikulovie przerabiali rondo - to przy hotelu Zamecek. W rezultacie w stronę Wiednia był bardzo długi korek.
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 16.07.2012 10:55

makosm napisał(a):hej a co powiecie na taką trasę:
warszawa-częstochowa-katowice-brno-wiedeń-graz-maribor-UMAG
Wyjazd piątek o 22 planowany dojazd sobota 16-17.
Jedziemy w ciemno i mam nadzieję, że starczy nam czasu na znalezienie jakiegoś noclegu :D :D

Jakieś sugestie, wskazówki, podpowiedzi mile widziane :?: :?:


Proponuję drobną korektę:
Warszawa-Stryków-Łódź-Częstochowa-Pyrzowice(przez S1)-świerklany (przez A1)-Chałupki-Ostrawa-Brno-Breslav-Wiedeń-Graz-(objazd autostrady w Słowenii przez Mureck)- później to już każdy jedzie dokąd tylko chce

Trasa sprawdzona w ciągu ostatnich tygodni w obie strony.
Czas jazdy netto ok. 15h z prędkością na autostradach ok 130km/h
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7959
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.07.2012 11:02

aro_40 napisał(a):
makosm napisał(a):hej a co powiecie na taką trasę:
warszawa-częstochowa-katowice-brno-wiedeń-graz-maribor-UMAG


nie pamiętam gdzie to pisali, ale na trasie przez Mikulov są jakieś roboty drogowe, tak więc leć na Breclav.


Według tej stronki na tracie Brno - Mikulov i Brno - Breclav niema żadnych remontów
http://mapa.dopravniinfo.cz/Default.aspx
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 16.07.2012 11:53

dids76, być może masz i rację, ale jest coś na rzeczy - spójrz na post durnylki na poprzedniej stronie.
Poza tym Wujek Google też kieruje na Breclav, choć ja zawsze jeździłem na Mikulov.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7959
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.07.2012 12:00

Tak, tylko dyrnylka pisała o 4 lipca. Od kilku lat chcę spróbować przez Breclav, a jakoś zawsze wychodzi Mikolov ;) :)
A stronka jest naprawdę bardzo aktualna, jeśli zaznaczysz sobie 'stupne provozu" masz pokazane natężenie ruchu (od 1 płynny do 5 korek)
piszpunta
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 08.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piszpunta » 17.07.2012 00:15

cześć wszystkim, jadę pierwszy raz do CRO. Wyjazd 11 sierpienia myślę ze gdzieś około 4 rano z warszawy. Wytyczyłem a w zasadzie google za mnie to zrobiło taką trasę

https://maps.google.com/maps?saddr=warszawa&daddr=Split,+Chorwacja&hl=pl&sll=47.867565,18.051655&sspn=11.028417,28.54248&geocode=FSz2HAMdBZ9AASkBn4aaZsweRzH80-qIKr7wcg%3BFQbdlwIdHeT6ACkX9bxr_F01EzGYn7Qx9o95oQ&mra=ls&t=m&z=6
nie chcę nigdzie omijać autostrad, chcę jak najszybciej dojechać na miejsce (oczywiscie w granicach rozsądku) czy to dobra trasa? zmienili byście coś?
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 17.07.2012 07:26

Jaką trasę proponuje Google, chyba każdy już wie.
Nasze rady znajdziesz w tym wątku, klika postów wyżej.
Trochę się rozejrzyj i poczytaj.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 17.07.2012 07:43

dids76 napisał(a):T Od kilku lat chcę spróbować przez Breclav, a jakoś zawsze wychodzi Mikolov ;) :)


no to spróbuj w końcu... ja zawsze jeździłem przez Cieszyn, dopóki w zeszłym roku Wujek G. nie namówił mnie na jazdę via Chałupki - i wcale nie żałuję.
Teraz też za każdym razem pokazuje Breclav więc pewnie sie skuszę.

a co do daty 04 lipca... nie sądzę, aby Czesi byli aż takie bystrzaki i zbudowali rondo w tydzień.. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone