Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śródziemnomorska 5.5 ... Rogoznica znów i znów we dwoje ...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 29.02.2012 17:18

Proszę o pomoc w poszukiwaniu apartamentu koło ładniejszej plaży w Rogoznicy ? Nigdy w tych rejonach nie byłam zawsze okolice makarskiej.
Czy wieczorem można gdzieś pochodzić na piwko i jak jest ze sklepikami?
Proszę o odpowiedz :lol: :lol: :lol: . Chodzi mi bardziej o rejon niż konkretny apartament za sugestie z góry dziękuje :wink: :wink: :wink: .
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 27.05.2012 18:24

@ weldon

Kolejna wciągająca opowieść jaką tu czytam, nic tylko pozazdrościć takiej ilości wrażeń :)

Z Twoich opowiadań wnioskuję że na Plitvickich Jeziorach byłeś kilka razy. Czy mógłbyś ocenić która trasa była wg Ciebie najatrakcyjniejsza? z góry, czy ta przypadkowa - z dołu?

i jeszcze jedno pytanie - jeśli to możliwe oznacz proszę na kawałku mapki miejsce w którym parkowałeś w Splicie - zainteresował mnie przede wszystkim ten bazar :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.05.2012 10:16

Osobiście bardziej mi pasowało schodzenie z góry: wejście drugie - dojazd do stacji 3 - zejście na przystań - Kozljak - podejście jaskinią.

Za drugim razem szliśmy odwrotnie, od Stacji 1, ale za to Veliki Slap obejrzeliśmy.

Jeżeli robisz zdjęcia, to lepiej iść od wejścia pierwszego, bo lepiej ci słońce podejdzie.

Atrakcyjność w każdym przypadku jest taka sama - po prostu warto tam połazić kilka godzin.

W Splicie, za pierwszym razem, parkowałem na Trg Republike - w zeszłym roku był tam utrudniony dojazd, bo remontowali drogi, a wokół sporo jednokierunkowych, więc wylądowaliśmy po drugiej stronie Pałacu, na Obala kneza Domagoja, z tym, że to dośc popularne i zatłoczone miejsce, dobre dla tych, co wcześnie podjeżdżają, natomiast za drugim razem to było, chyba, w okolicach Zagrebackiej.

Bazar, stojąc plecami do morza, masz za murami pałacu po prawej stronie.
Jeden, przemysłowy, wzdłuż murów, natomiast uliczką w bok, koło kościoła, dochodzisz do targu spożywczego.

Pozdrawiam
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 29.05.2012 12:30

agnes128 napisał(a):Proszę o pomoc w poszukiwaniu apartamentu koło ładniejszej plaży w Rogoznicy ? Nigdy w tych rejonach nie byłam zawsze okolice makarskiej.
Czy wieczorem można gdzieś pochodzić na piwko i jak jest ze sklepikami?
Proszę o odpowiedz :lol: :lol: :lol: . Chodzi mi bardziej o rejon niż konkretny apartament za sugestie z góry dziękuje :wink: :wink: :wink: .


Z mojej strony mogę Ci polecić Ville Klisovic, która leży w bliskim sąsiedztwie najładniejszej plaży w Rogoźnicy - SEPURINE, poniżej link do Klisovica

http://www.villa-klisovic.hr/
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 29.05.2012 12:36

agnes128 napisał(a):Proszę o pomoc w poszukiwaniu apartamentu koło ładniejszej plaży w Rogoznicy ? Nigdy w tych rejonach nie byłam zawsze okolice makarskiej.
Czy wieczorem można gdzieś pochodzić na piwko i jak jest ze sklepikami?
Proszę o odpowiedz :lol: :lol: :lol: . Chodzi mi bardziej o rejon niż konkretny apartament za sugestie z góry dziękuje :wink: :wink: :wink: .

Podaj e-maila to prześlę namiary do villi Masliny, z której wychodzi się bezpośrednio na tę plażę.
Clis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clis » 29.05.2012 12:48

Ja też !, Ja też ! ;) proszę o namiar na kwaterke adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl , pozdrówki
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 29.05.2012 12:59

Clis napisał(a):Ja też !, Ja też ! ;) proszę o namiar na kwaterke adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl , pozdrówki

Poszło :papa:
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 29.05.2012 13:29

weldon napisał(a):
Z pozdrowieniami na trasie :D
Obrazek



Ja również pozdrawiam (właściciel tego "osiołka"). :D
Clis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clis » 29.05.2012 14:04

viltob08 napisał(a):
Clis napisał(a):Ja też !, Ja też ! ;) proszę o namiar na kwaterke adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl , pozdrówki

Poszło :papa:

sorry ale nic nie doszło ?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 29.05.2012 14:10

Clis napisał(a):
viltob08 napisał(a):
Clis napisał(a):Ja też !, Ja też ! ;) proszę o namiar na kwaterke adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl , pozdrówki

Poszło :papa:

sorry ale nic nie doszło ?

Zatem jeszcze raz :-)
Stiopa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stiopa » 19.06.2012 14:11

Pardonsik. :!:

Że się wetnę: opowieść prima sort, takoż i zdjęcia. I to nie tylko ta z zeszłego roku.

Mam jednakowoż mały kłeszczyn.


weldon
Jakbyś jechał w ciemno i pojawił się w Rogoźnicy w niedzielę (12 sierpnia) lub poniedziałek (13 sierpnia) rano, to gdzie byś szukał kwaterki w ciemno.

Z góry dziękuję. :wink:

pzdr
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.06.2012 14:17

Dzięki :)

Jak wjedziesz do Rogoznicy i po lewej stronie, przed rondem, zobaczysz Konzum, to masz skręt mocno w prawo.

To jest droga na plaże Superine i na Lozice.
Superine jest bliżej, pomiędzy Frapą a lądem, Lozice jest dalej, bliżej pełnego morza.

Poszukiwania zacząłbym gdzieś koło śmietnika z dużym znakiem Hajduka,
albo, kierując się na Camp, dalej, przy Lozicy.

Tam też kwaterowałem - trzeba tylko uważać, bo za kampingiem trzeba skręcić w lewo, w kierunku morza, bo droga na wprost kieruje, zdaje się, na Zecevo.

Pozdrawiam :)
Stiopa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stiopa » 19.06.2012 14:42

weldon napisał(a):
Poszukiwania zacząłbym gdzieś koło śmietnika z dużym znakiem Hajduka,


No to rozumiem, jest punkt zaczepienia, a nie tam jakieś agencje, kościół, konoba, czy inny przybytek. :lol: :wink:

Podziękował. :)
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 20.06.2012 10:34

Weldon - nie jestem w 100% pewien ale przed tym skrętem koło apteki to nie jest Konzum tylko sklep innej marki. Konzum jest przy wjeździe do Rogoznicy po prawej i następnie przy małym rondzie dopiero.
W każdym razie jak po prawej stronie zauważysz kantor albo sklep "metalowo - budowlany" J.O.F to znaczy, że przejechałeś skręt :D

A co do tej drogi, o której pisał Weldon to jadąc dalej za śmietnikiem z Hajdukiem będziesz po około 150 metrach mijał po lewej stronie malutki sklepik w domu, a po prawej transformator. Zaparkuj tam i przejdź się w lewo uliczką w dół. Po jakiś 100 - 150 metrach też dojdziesz do Lozicy. Można tam wjechać ale z parkowaniem na dole krucho.
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 20.06.2012 21:52

Przeglądam Twoje relacje z Plitvickich i dalej nie mogę się zdecydować jaką trasę obrać ;) mam jeszcze jedno pytanie dotyczące rozplanowania wizyty w tym miejscu. Na chwilę obecną plan jest taki - wyjazd ok 8 rano z Lokva Rogoznica, szybkie zakwaterowanie w okolicy Plitvic i potem już do wieczora czas na park. Czyli realnie patrząc - start ok godz 12. Czy w takim układzie jest w ogóle sens ruszać, czy uważasz że jest to za mało czasu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Śródziemnomorska 5.5 ... Rogoznica znów i znów we dwoje ... - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone