Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 19.06.2019 22:35

Czy ktoś może się orientuje, czy z Rogoznicy do Primosten (i z powrotem) pływają jakieś statki w stylu Orebic - Korcula? Nie mogę się doszukać na forum :cry:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2019 23:12

Coś chyba pływa :wink:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 19.06.2019 23:17

Janusz Bajcer napisał(a):Coś chyba pływa :wink:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

O coś takiego mi chodziło, dzięki serdeczne!!!
mint71
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 06.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mint71 » 20.06.2019 19:40

Pozdrov
Ostatnio edytowano 25.06.2019 11:00 przez mint71, łącznie edytowano 1 raz
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 24.06.2019 11:56

Krzysztof, priv.
Mniwoj
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniwoj » 06.08.2019 13:31

Wczoraj wróciłem z Rogoźnicy. Ludzi sporo, ale nie tak tłocznie jak w Primosten, o Trogirze nawet nie mówię...
Plaże ładne, miasteczko także.
Dużo tras do spacerowania: ścieżki, uliczki, deptaki... Jak ktoś lubi spacerować... My obeszliśmy wszystkie ulice i ścieżki. Codziennie 12-15 km. Oko Smoka, Lawendowy Labirynt, Kościół, Kapliczka MB, 3 wzgórza do zachodów słońca, 8 plaży żwirkowych, a kamienistych to nawet się nie da policzyć.
Dużo restauracji, lodziarni, pizzerii, konob, itd. Ceny jak wszędzie: wysokie.
Kilka sklepów: Tommy, Konzum i inne. Piekarnie, masarnia, świeże ryby z kutra...
Dodatkową zaletą Rogoźnicy jest dostęp do pełnego morza i bliskie położenie miejsc do zwiedzania: Primosten, Trogir, Split, Park KRKa.

Woda czysta, natomiast czystość plaż w zależności od turystów. Kulturalni potrafili się wrócić po 15 minutach po zostawiony omyłkowo plastikowy kubeczek, a mniej kulturalni rzucali niedopałki pod nogi, a puszki w zarośla. Blisko apartamentów i sklepów więcej było tych drugich, a na plażach odległych od centrum, tam gdzie my plażowaliśmy, więcej było tych kulturalnych, więc czysto. Wszystkie kosze opróżniane kilka razy dziennie. Nie widziałem przepełnionego. No chyba, że stojak na lampę na którym w 3 językach (w tym po polsku) było napisane, że to nie jest śmietnik i żeby tam śmieci nie wyrzucać i nawet był zaklejony folią i taśmą. I tak został zasypany śmieciami przez turystów.... Zaparkowane samochody przy apartamentach obok miały rejestrację SBI i SMI i jeszcze jakieś czeskie i niemieckie.

Ceny apartamentów niższe niż w tych popularnych miejscowościach, ale raczej nie wiele. No i teraz w sezonie, to jednak ciężko było coś dobrego i niedrogiego znaleźć. Polecam CALETA2, Marko i Ivana Ćaleta.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 08.09.2019 08:30

Pytanie do tych którzy już odwiedzili Rogoznice.

Którą część miasta wybrać? Pytam ponieważ znalazłem interesujący apartament, ale wydaje mi się, że plaża w okolicy jest betonowa.

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Co sądzicie o takiej lokalizacji?
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 08.09.2019 16:45

ogi napisał(a):Pytanie do tych którzy już odwiedzili Rogoznice.

Którą część miasta wybrać? Pytam ponieważ znalazłem interesujący apartament, ale wydaje mi się, że plaża w okolicy jest betonowa.

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Co sądzicie o takiej lokalizacji?

Plaża koło twojej miejscówki jest betonowo żwirowa. Ta część Rogoznicy polozona jest na gòrce, miejscami trochę stromej. Fajne plaże zwirowe są na północnej stronie Rogoznicy.
Mniwoj
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniwoj » 09.09.2019 11:06

welna ma rację. Plaże tam są bardziej betonowe niż żwirowe i słońce w plecy. Za to łatwiej o cień.
Niemniej Rogoźnica jest niewielka i spacer na drugą stronę półwyspu zajmuje kilkanaście minut. Ruch jest dosyć spokojny.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 09.09.2019 13:35

ogi napisał(a):Pytanie do tych którzy już odwiedzili Rogoznice.

Którą część miasta wybrać? Pytam ponieważ znalazłem interesujący apartament, ale wydaje mi się, że plaża w okolicy jest betonowa.

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Co sądzicie o takiej lokalizacji?


Pytanie, dla kogo ma być ta plaża - dla dorosłych, dla dzieci, i jakie preferujesz. W tej lokalizacji co podałeś, są wąziutkie plaże, bo wzdłuż morza jest ulica. Generalnie betonowe, gdzieniegdzie znajdziesz parę metrów żwirku. Plusem bliska lokalizacja do sklepów, centrum i wyspy. Minusem, że nie masz widoku na pełne morze. Generalnie warta uwagi, zależy, co kto lubi.
Jeśli preferujesz drobny żwirek to tutaj

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Dla mnie nie do przyjęcia, ale, co kto lubi,

lub tutaj:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Najbardziej zróżnicowane plaże poniżej - trochę żwiru, trochę skał, trochę betonu.

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Rock
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 28.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rock » 04.01.2020 16:59

Czołem, czy możecie się podzielić wrażeniami po wakacjach 2019 w Rogoznicy? Czy ta plaża na zachodzie (Sepurine) która była w remoncie jest już ok? Wybieramy się w dwie rodziny 2+2 z małymi dzieciakami i szukamy czegoś na drugi tydzień urlopu (pierwszy w Pakostanie).

Myślicie, że to będzie dobry pkt nr 2 wycieczki czy lepiej zjechać niżej z dziećmi 3-6 lat?

PS: gdyby ktoś miał namiary na fajny apartamenty w pobliżu plaży Sepurine lub na wyspie to będę wdzięczny. Zależy nam, aby przy domu był chociaż jakiś mini ogródek lub podwórko dla dzieciaków (a nie tylko parking lub grill).
Ostatnio edytowano 04.01.2020 17:25 przez Rock, łącznie edytowano 1 raz
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.01.2020 17:01

My bylismy pierwszy raz w cro własnie w Rogoznicy ale kiedy pojechałem niżej to juz wyżej nie wrócę, chyba ze na Pag
Rock
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 28.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rock » 04.01.2020 17:11

Kilka lat temu mieliśmy objazdówkę po kempingach od północy po Dubrovnik + tydzień na Brać, ale teraz jedziemy pierwszy raz z dzieciakami więc zupełnie inne rzeczy nas interesują (najważniejsze aby czymś zająć dzieci i mieć je na chwilę z głowy :D)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.01.2020 13:46

W pobliżu wolałbym Primošten.
Plaże w Rogoźnicy są nijakie i zatłoczone. W Primošten są zatłoczone ale przynajmniej jakieś :)
Do tego samo miasteczko jest o wiele ładniejsze (szczególnie wysepka).
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rogoznica - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone