Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica i okolice - knajpy

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mumu
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.06.2005
Rogoznica i okolice - knajpy

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumu » 11.07.2005 21:40

Witam pod koniec lipca jade do Rogoznicy(okolice Splitu) zna moze ktos jakies fajne knajpki w tej okolicy? jadac tam chcialbym poprobowac fajnych potraw...
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 12.07.2005 06:35

Może nie odnośnie potraw, ale wina - proponuję podjechać do sąsiedniego Primostenu wieczorkiem i wstąpić na starówce do jednej ze starych winiarni. A przy okazji - knajpek w Primostenie jest dużo, więc na pewno coś Ci się spodoba.

Pozdrawiam
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 12.07.2005 10:03

Jeśli piszesz o Rogoznicy (przed Splitem), a nie Lokvie Rogoznicy (za Splitem) to jest tam sporo knajpek z domacim jedlem. Polecam szczególnie pizzerie Fortuna z pizzą prosto z pieca i sporą ilością innych dalmatyńskich potraw, mają też menu po polsku (którego byłem współautorem :) )
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 12.07.2005 10:10

aaaaaa i zdecydowanie popieram Meeg. W szczególności zachęcam do winiarni "u babci" (wchodząc na stare miasto idziesz jakieś 30 metrów pod górę drogą trochę w lewo) tylko nie zdziw się na brak stolików, parasoli i takich tam - to klasyka Dalmacji - ławy zaścielone kocykami przed wejściem, a w środku wiszący prsut.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 15.07.2005 00:43

mumu napisał(a):Witam pod koniec lipca jade do Rogoznicy(okolice Splitu) zna moze ktos jakies fajne knajpki w tej okolicy? jadac tam chcialbym poprobowac fajnych potraw...


Knajpek tam na pewno dostatek (kilka lat temu było ich sporo), a teraz nawet... klub nocny :( Właśnie w Splicie na parkingu dostałam ulotkę za wycieraczkę, że kobiety wstęp mają wolny... Nie skorzystałam na razie :twisted: A jak klub nocny w takim maleńkim miasteczku, to sobie wyobraźcie wypasione autka z byczkami rozpłodowymi i Barbie na fotelach... Ech... wszystko już zepsują... W dużym mieście to rozumiem, ale w Rogoznicy? Takiej klimatycznej, chorwackiej mieścinie?

Plumek
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 15.07.2005 07:15

Oj było się, było w Rogoznicy 2 lata temu...
piekne miejsce.
Poleceam takze knajpkę (w zasadzie to prawie galeria) za winiarnią w Primostenie dosłownie jakieś 20 m w stronę Koscioła - bardzo klimatyczna

a w Rogoznicy najtańsza i bardzo dobra pizza jest w Marina Frapa - dziwne bo to bardzo drogie miejsce ale pizza najtańsza, trzeba isć promenadą od glownegop kompleksu jakieś 300 m w stronę morza, czyli w stronę Włoch :lol:

Zachęcająco wyglądała też konoba latarnia - czy jakoś tak, na poczatku starej części miasta.
wydaje mi się że jedzenie wszędzie podobne (a już na 100% te same ceny) w knajpach o podobnym standadzie.
No i wino i rakij prodaje sie na każdej uliczce - rewla! super miejsce!
karol28
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol28 » 01.06.2011 15:23

Witam wszystkich serdecznie .
To mój pierwszy raz na forum. :roll: .Znalazłem temat ale trochę stary .Jedziemy 19.06 do Rogoznicy i szukam jakiegos fajnego miejsca (np.konoby,rodzinna kuchnia ) gdzie można fajnie zjeść ,posiedzieć .
Wolałbym unikac miejsc super turystycznych .
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 01.06.2011 15:48

karol28, witaj :) . Ale masz fajnie, że już niedługo będziesz w Rogoźnicy ;) . Ja muszę wyczekać do sierpnia...
Co do knajpek, to w ubiegłym roku stołowaliśmy się tam w Californi. Na głównym deptaku to jedna z ostatnich konob. Smaczne jedzenie i bardzo miła atmosfera :) .
martol92
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) martol92 » 01.06.2011 16:34

ja nie o knajpkach, ale nie chcę zakładać nowego tematu. :)
Nasz pobyt w Chorwacji kończy się 23.06.
Powrót przypada na Boże Ciało. Droga powrotna poprowadzi nas przez Niemcy. Chcielibyśmy zatrzymać się w Monachium. Czy ktoś orientuje się, czy tam Niemcy obchodzą Boże Ciało? Żebyśmy nie trafili na jakiś dziwny tłok, zamknięcie ulic, etc.
marytka
Croentuzjasta
Posty: 298
Dołączył(a): 26.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marytka » 01.06.2011 17:17

karol28 napisał(a):Witam wszystkich serdecznie .
To mój pierwszy raz na forum. :roll: .Znalazłem temat ale trochę stary .Jedziemy 19.06 do Rogoznicy i szukam jakiegos fajnego miejsca (np.konoby,rodzinna kuchnia ) gdzie można fajnie zjeść ,posiedzieć .
Wolałbym unikac miejsc super turystycznych .

byłam w zeszłym roku w Rogoznicy i w mojej ocenie się nie da unikać miejsc super turystycznych :wink:
jedzonko ogólnie smaczne-jadłam u Antonio-super wypas i bardziej swojsko w pizzerni Fortuna.
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 30.06.2020 05:58

Witam podpinam się pod pytanie i nieco odświeżam , ktoś może coś polecić w okolicy Razanji , nie interesują mnie piękne widoki a to co na talerzu . Pisze tak ponieważ często fajne konoby nie znajdują się w bardzo turystycznych miejscach ;)
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 30.06.2020 07:41

WojtekKRK napisał(a):Witam podpinam się pod pytanie i nieco odświeżam , ktoś może coś polecić w okolicy Razanji , nie interesują mnie piękne widoki a to co na talerzu . Pisze tak ponieważ często fajne konoby nie znajdują się w bardzo turystycznych miejscach ;)

W wrześniu mamy zamiar odwiedzić to miejsce
http://www.oazajelinjak.com/
osobiście tam nie byliśmy ale widoki i opinie ok
zobaczymy

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone