Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Winnetou - Seline 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JSKO
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) JSKO » 04.05.2012 17:03

Interseal napisał(a):Witam!

Cieszę się, że relacja się podobała. Jeszcze bardziej się cieszę, że okazała się przydatna.

Nie widzę przeszkód, zaraz prześlę namiary, natomiast wcześniej w kilku słowach "na forum" opiszę co tam mają :) ....

Nie są to apartamanty, ale pokoje, aby mieć apartament trzebaby wynająć całe piętro. Z tego co pamiętam to są tam:

a) 3 pokoje (łożko małżeńskie + jedno pojedyńcze + własna łazienka)
b) 1 pokój z dwoma pojedyńczymi łózkami + łazienka dostępna z korytarza
c) wspólna dla wszystkich czterech pokoi kuchnia z tym, że są dwa niezależne segmenty (lodówka+piec+zlew+szafki) więc przypada pół kuchni na pokój.
d) Plac do parkowania przed domem pod dużą czereśnią, więc samochody stoją w cieniu.
d) Knajpka zaraz za płotem i 20 metrów dalej kolejna (nie są jednak zbyt uciążliwe)

Jeden pokój wiekszy + ten mniejszy ma widok na plażę i wodę.
Dwa większe mają widok na góry (wrota Małej Paklenicy)
Wszystkie mają balkon (nie taras)

My mieliśmy pokój większy, dla małego mieliśmy własne łóżeczko turystyczne, które wpasowało się pomiędzy łoże a drzwi balkonowe.

O ile pamiętam - to cena była 30 euro za dobę.

Według mnie szału nie ma, ale jest w miarę normalnie. Gospodarze to starsi ludzie (gaździna trochę wścipska, ale tak do przyjęcia ;-) )
Przynosili nam prawie codziennie figi i jabłka i czasem warzywa, czasem wieczorkiem rakija z gazdą... ale nie było jakichś wspólnych kolacji, wieczorków itp...

Pozdrawiam
Interseal M.



Witam,
relacja z Waszego pobytu w Seline zainspirowała nas do wyjazdu
właśnie w to miejsce, jeżeli nie jest to problemem proszę o kontakt
na "js_sg7@op.pl", szukamy sprawdzonej kwatery i kilku prywatnych porad.
Dziękuje z góry
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2012 21:58

JSKO napisał(a):Witam,
relacja z Waszego pobytu w Seline zainspirowała nas do wyjazdu
właśnie w to miejsce, jeżeli nie jest to problemem proszę o kontakt
na "js_sg7@op.pl", szukamy sprawdzonej kwatery i kilku prywatnych porad.
Dziękuje z góry


Witam.

Przepraszam dawno tutaj nie zaglądałem..
Jeżeli porady są wciąż potrzebne można pisać do mnie bezpośrednio z profilu lub na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.

Pozdrawiam
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 21.05.2012 20:07

Jestem mocno spóżniony.....i wielce zachwycony 8)
Relacja , przygoda,zdjęcia - extra klasa...
Dzięki za tą podróż.
Jak miałem 10 lat to byłem właśnie Winnetou...
Już wiem że odbędę drogę po Jego i Twoich śladach...

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2012 23:03

CROberto napisał(a):Jestem mocno spóżniony.....i wielce zachwycony 8)
Relacja , przygoda,zdjęcia - extra klasa...
Dzięki za tą podróż.
Jak miałem 10 lat to byłem właśnie Winnetou...
Już wiem że odbędę drogę po Jego i Twoich śladach...


Witam.

Cieszę się, że jesteś kolejną osobą, która coś stąd wyniosła.
Myślę, że warto odbyć taką podróż.
Pozdrawiam.
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 11.06.2012 14:14

Witam Cię Mariuszu w tym roku znowu jadę na Pag w planie mam wejście na Sveto Brdo, w zeszłym roku wspinałem się z Makarskiej na Sveti Jure, wycieczka ponad 11 h w morderczym upale, także czeka mnie kolejne wyzwanie, dzięki za relację, teraz przenoszę się do do relacji Franz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2012 14:50

Witam.

Bardzo słuszny plan. Zazdroszczę planowanej wizyty w Velebicie.


Nie wiem, czy czytałeś ten wątek?: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=594840#594840
też fajna wycieczka na okoliczność pobytu w okolicach Baska Voda - może kiedyś się przyda? :)

Pozdrawiam
Interseal M.
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 11.06.2012 17:25

Przeczytałem, fajna relacja, Sveti Ilja z Biokova będzie kiedy indziej, w tym roku tak jak pisałem Velibit i spływ Zrmanja, jak masz chwilkę to zapraszam, moje wypociny z wyprawy na Sv. Jure, już nie na Cro.pl tylko na moim blogu (nie chcę kopiować tych samych treści) skrótowo opis mojego pobytu w Rogoźnicy, poniżej

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=34587

moja wyprawa na Sveti Jure
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.06.2012 17:29

kaja45 napisał(a):Witam Cię Mariuszu w tym roku znowu jadę na Pag w planie mam wejście na Sveto Brdo, w zeszłym roku wspinałem się z Makarskiej na Sveti Jure, wycieczka ponad 11 h w morderczym upale, także czeka mnie kolejne wyzwanie, dzięki za relację, teraz przenoszę się do do relacji Franz.

W wątku "Między morzem a górami" również będzie wycieczka na Sveto brdo, tylko ja wygodnicki jestem - nie namęczę się tak jak Mariusz. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 11.06.2012 18:04

Wojtku twoje relacje czytam od samo początku jak jestem na Cro.pl, niektóre po 2-3 razy, zanim gdzieś wyruszam staram się poznać jak najwięcej szczegółów, :D tak trzymaj
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2012 18:54

Franz napisał(a):W wątku "Między morzem a górami" również będzie wycieczka na Sveto brdo, tylko ja wygodnicki jestem - nie namęczę się tak jak Mariusz. ;)


Witam.

Jak Cię znam, to na spadochronie tam nie spadłeś... więc pewnie od strony Vaganskiego Vrhu po grani szczytowej...?

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2012 18:56

kaja45 napisał(a):... jak masz chwilkę to zapraszam, moje wypociny z wyprawy na Sv. Jure, już nie na Cro.pl tylko na moim blogu


Dzięki za linki. Dziś wieczorem spróbuję zgłębić temat.

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.06.2012 19:05

Interseal napisał(a):Jak Cię znam, to na spadochronie tam nie spadłeś... więc pewnie od strony Vaganskiego Vrhu po grani szczytowej...?

Nie, od dołu, tylko połowę drogi samochodem. Szczegóły w kolejnych odcinkach "Między..."

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2012 19:46

Franz napisał(a):Nie, od dołu, tylko połowę drogi samochodem. Szczegóły w kolejnych odcinkach "Między..."


OK. Będę zaglądał.
Pozdrawiam.
Maciety
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciety » 25.07.2012 07:12

Nie ukrywam, że świetna opowieść Interseala zachęciła mnie do wycieczki Małą Paklenicą. Jest ciekawie 8) Wszedłem sobie w kanion na początku lipca i doszedłem prawie do jego końca.... Zaopatrzony w stosowną ilość wody. Wchodziłem ok godz 7 rano, zszedłem ok 12. Idąc w czwórkę raczej na spacer ale stosownie ubrani. Dodam , że przez 4 godziny nie spotkaliśmy żywej duszy. A jak już spotkaliśmy schodząc to była to wycieczka chyba włochów w sandałkach, bez wody i uwaga z psem Goldenem. A byli juz za pierwszym olinowaniem.... 8O.
Gdzieś w 2 godziny zejścia jest miejsce oznaczone VODA ze strzałkami. Ale w lipcu były tam tylko mokre miejsca po niej....
Ps. Byłem trzeci raz w Seline i napewno jak tam jeszcze wrócę z przejściem juz teraz całym szlakiem z Małej poprzez Wielką Paklenicę. Miejscowi górale, którzy tam raczej nie spacerują, oceniają trase na 7 godzin . A Svete Brdo ??? Hm, zadroszczę ..... Nie no musze tam być.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2012 07:46

Witam.

Cieszę się, że udało się Was zachęcić. Ogólnie jest to relacja, do której cyklicznie ktoś wraca - przyznam spora satysfakcja.

Co do przygotowania na górskie wyjścia. Ostatnio na Czupel w Beskidzie Małym z Łodygowic wychodziła równolegle z nami młoda dziewczyna w wysokich szpilkach ... oczywiście, że to możliwe, szło jej całkiem sprawnie i miała niezłą kondycję, byłem pełen uznania za jej pełen ostrożności ale i wdzięku, szybki marsz.

Jednak nawet z własnego doświadczenia wiem, że zerwać paznokieć czy skręcić kostkę można na kompletnie nizinnym szlaku.

Siedem godzin z Małej przez Wielką jest realne. Do rozstajów w Njive Lekine, gdzie odbija szlak do Wielkiej Paklenicy jest z dołu jakieś 4 godziny, a później tablica wskazuje "Starigrad 2.30".

Do Seline na dłuższy odpoczynek raczej nie wrócimy, ale w Velebit na jednorazowy wypad bardzo bym chciał. Marzenie. Niestety coraz bardziej mgliste.

Pozdrawiam i życzę zdobycia Świętej Góry.
Interseal.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Śladami Winnetou - Seline 2009 - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone