Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Winnetou - Seline 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 23.03.2010 18:19

weldon napisał(a):Nawet jakąś odznakę mi się udało zdobyć. Ale jaką? Nie pamiętam.


Pewnie to była odznaka GOT- Górska Odznaka Turystyczna. Z Twojej "fascynacji" wędrówkami górskimi można domniemywać, że brązowa :!:

A dla Interseala jeszcze jeden widoczek chmur od góry, tyle, że ze Śnieżki.

Obrazek

Kurcze, te koszulki, wszystkim się kurczą :!: :wink:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 23.03.2010 18:25

Winnetu przeczytałem kiedyś wszystkie. Niedawno kupiłem DVD z jednym z filmów. Fajnie jak Indianie po niemiecku gadają i haende hoch wołają.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 23.03.2010 20:51

Interseal napisał(a):

Bez problemu wyznaczysz sobie jednodniowe wycieczki na jej podstawie.

Bez problemu można też przejść w cztery godziny do schroniska i z powrotem tyle, że nie jest to zbyt ciekawa wycieczka. Górą chyba się nie da - nie wiem.

Na pewno ciekawsze bedzie wyjście szlakiem turystycznym na szczyt skały Anića Kuk lub przy większym zacięciu przejście z Wielkiej Paklenicy do Małej (około sześć godzin z czego trzy w wąskim stromym skalistym kanionie Małej Paklenicy)


dzięki za informacje.

na tej mapie http://www.paklenica.hr/Paklenica_Karta_flash.htm
jest właśnie zaznaczone coś w rodzaju szlaku, prowadzącego do schroniska, ale nie WIelką Paklenicą, ale na prawo od niej - i na tej podstawie się zastanawiam jak to wygląda... chyba, że to szlak, który co prawda idzie wzdłuż kanionu, ale nie górą, ale jakąś inną doliną, czy czymś?

A ile może zajmować wejście na Anića Kuk?
Plus ewentualne pytanie - czy ze schroniska można skoczyć na jakiś szczyt w pobliżu (nie musi być wysoki, byle z ładnym widokiem) do obrócenia powiedzmy w 3 godziny (tam i z powrotem)?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2010 22:01

Od rozstajów (słabo oznaczone) szlaków na szczyt Anića Kuk jest godzina z kwadransem.

Ten inny szlak wdłuż Wielkiej Paklenicy to chyba szlak poprowadzony przez Jurline i Mala Mocila, jednak wydaje mi się , że nie będzie on zbyt widokowy.

Niestety z Planinarskiego Domu ciężko bedzie wyskoczyć tak szybko na jakiś widokowy pagórek. Długości tras oscylują wokół 3-5 goddzin w jedną stronę.

Proponuję też zajrzeć do tematu "Velebit" prowadzonego przez Franz'a są tam zdjęcia z Vaganskiego Vrhu i nieco oddalonego od głównych atrakcji Parku - pasma Bojinac

Pozdrawiam
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 24.03.2010 01:01

jeszcze raz dzięki.

to może jeszcze ostatnie pytanko - wspomniałeś coś o mapach tablicowych. Rozumiem, że są to mapy z namalowanymi szlakami i czasami przejść? Być może na 1 dniową wycieczkę wystarczy mi zdjęcie takiej mapy przy wejściu do parku - o ile tam takowe są.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.03.2010 09:21

Pudelek napisał(a):jeszcze raz dzięki.

to może jeszcze ostatnie pytanko -


Pytaj ile chcesz od tego jest forum.

Pudelek napisał(a):wspomniałeś coś o mapach tablicowych. Rozumiem, że są to mapy z namalowanymi szlakami i czasami przejść? Być może na 1 dniową wycieczkę wystarczy mi zdjęcie takiej mapy przy wejściu do parku - o ile tam takowe są.


Są to dokładnie te same mapy z wydawnictwa Astroida, w większym formacie, z naniesionymi czasami przejść pomiedzy rozstajami szlaków. Nie jestem pewien czy są przy kasach Parku, ale raczej jest to bardzo prawdopodobne. Ja widziałem taką przy wejściu do Manita Peć i zainspirowała mnie do zakupu papierowej wersji, którą tam właśnie zakupiłem.

Jeżeli nie planujesz innych wyjść w PN Paklenica i nie masz - jak ja - potrzeby zbierania map w miejscach w których byłeś, to jak najbardziej wystarczy Ci zdjęcie kawałka mapy, a i 50 kun zostanie w portfelu.

Pozdrawiam
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 24.03.2010 13:43

Interseal napisał(a):Jeżeli nie planujesz innych wyjść w PN Paklenica i nie masz - jak ja - potrzeby zbierania map w miejscach w których byłeś, to jak najbardziej wystarczy Ci zdjęcie kawałka mapy, a i 50 kun zostanie w portfelu.

Pozdrawiam


zbieram mapy, które mogą mi się jeszcze przydać, czyli np. przed spodziewanym wyjazdem, natomiast na miejscu, jeśli nie planuję w najbliższym czasie powrotu, kupuję rzadko. A że w następnych latach raczej Paklenicy nie odwiedzę, to, jeśli będzie taka możliwość, przeznaczę te 50 kn na coś innego :)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.04.2010 19:49

Nie wiem jak to się stało, ale dotarłem tutaj dopiero dzisiaj. Wstyd i hańba...
Pomyśleć że te fotki mogły być mi znajome 0,5 roku temu
:evil: tym bardziej że za jakieś 90 dni będę na Pagu.
Żywię nadzieję że ostatni będą pierwszymi :D
Ps. A górska eskapada podniosła adrenalinę,dodała dreszczyk emocji i przypomniała samotną starą wyprawę po Paklenicy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.04.2010 21:14

Torac napisał(a):Nie wiem jak to się stało, ale dotarłem tutaj dopiero dzisiaj. Wstyd i hańba....


Witam Cię więc w tym miejscu.
Fajnie, że zajrzałeś... tam od razu hańba...

Torac napisał(a):Pomyśleć że te fotki mogły być mi znajome 0,5 roku temu
:evil: tym bardziej że za jakieś 90 dni będę na Pagu.


Mam nadzieję, że moje zdjęcia tylko potwierdzają słuszność Twoich planów na 90 dni przed realizacją.

Ja w tym roku nie mam planów wyjazdowych, a raczej wręcz trzeba powiedzieć, że mam w planie nie jechać.

Torac napisał(a):Żywię nadzieję że ostatni będą pierwszymi :D .


Cokolwiek to znaczy w tym kontekście :wink: , też żywię taką nadzieję.

Torac napisał(a):Ps. A górska eskapada podniosła adrenalinę,dodała dreszczyk emocji i przypomniała samotną starą wyprawę po Paklenicy.


Za kilka lat dokładnie tak samo będę ją wspominał - "stara, samotna" :)

Pozdrawiam.
Mariusz
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.04.2010 21:31

Interseal napisał(a):
Torac napisał(a):Ps. A górska eskapada podniosła adrenalinę,dodała dreszczyk emocji i przypomniała samotną starą wyprawę po Paklenicy.


Za kilka lat dokładnie tak samo będę ją wspominał - "stara, samotna" :)


Ja to w Parku Narodowym potrafię się zgubić (tak właśnie było w Paklenicy) O....Już 11 lat temu- stopem z Primośten.
Daleko mi do górskich wypraw - tym większy szacun.
Co do zdjęć , to też potrafisz je zrobić w przeciwieństwie do mnie.
Ps. Sevyrol kupiony :?: W sam raz na spływ po Zrmajnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.04.2010 21:46

Torac napisał(a):Ps. Sevyrol kupiony :?: W sam raz na spływ po Zrmajnie.


Niestety nie.
Już prawie miałem kliknąć "kup teraz". Wygrała niestety konieczność dostosowania mojego bielskiego lokum do godziwych warunków zamieszkania.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.07.2010 15:31

Interseal napisał(a):Witam ...


Witam

Mojej zonie w tym roku sie gor zachcialo :cry: wiec chyba pokaze jej Wasze zdjecia co by i Chorwacja byla no i gory oczywiscie :D

Byl w planie Zadar wiec pewnie i NP Paklenica bedzie :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2010 16:18

Witam.

Polecam polecam... żonie i nie tylko :wink:

U nas w kraju panuje taki podział na góry lub morze, gdyż mamy je po przeciwnych stronach i to w dodatku odwrotnie zorientowane :wink:
Tam na szczęście są góry i morze.

Więcej o tej części nadmorskich Gór jest tutaj

Pozdrawiam.
JustineM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JustineM » 29.07.2010 20:38

[quote="Interseal"]Witam.

Witam! Natknęłam się na Twoją relację. Bosko się czytało i TEEE zdjęcia...

Nie chce powtarzać innych, że to wstyd, że dopiero teraz natknęłam się na tą relację, ale to wstyd i hańba ;)

W tym roku wybieramy się w okolice Zadaru. Mąż ma chrapkę na wędrówki po górach, a ja na kanion rzeki Zrmanja czyli filmowe Rio Pecos z filmu "Winnetou"
Może uda nam się zobaczyć to na własne oczy.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2010 21:52

JustineM - nie przesadzaj z tą hańbą. Najważniejsze, że relacja się przyda. Dziękuję.

Warto zobaczyć te wszystkie miejsca i na prawdę był to najlepszy dotychczasowy wyjazd pomimo tego, że obiektywnie patrząc okolica do najciekawszych nie należy.

Życzę udanego urlopu! :papa:
Interseal
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Śladami Winnetou - Seline 2009 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone