Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 18.04.2017 09:51

Takie pytanko był ktoś na Pagu pływadełkiem?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.04.2017 10:21

No od ładnych kilku lat jeżdżę i pływam i spotykam wielu Polaków, również z tego forum 8)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.04.2017 11:07

swider1985 napisał(a):Takie pytanko był ktoś na Pagu pływadełkiem?

Ano było się.
https://www.youtube.com/channel/UCR6AAxB02uSsybvSYoOuhGQ/playlists?flow=list&view=1&sort=da
I będzie się 8)
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 18.04.2017 11:19

boboo napisał(a):
swider1985 napisał(a):Takie pytanko był ktoś na Pagu pływadełkiem?

Ano było się.
https://www.youtube.com/channel/UCR6AAxB02uSsybvSYoOuhGQ/playlists?flow=list&view=1&sort=da
I będzie się 8)

O filmiki wieczorem ogarnę je dzięki za link a jakiś nocleg sprawdzony masz?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.04.2017 11:40

swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 18.04.2017 12:29

boboo napisał(a):http://www.otok-pag.net/metajna/galinec/index_ger.htm

O fajnie to co bym potrzebował muszę zadzwonić czy wolne
panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 18.04.2017 13:19

ogorek napisał(a):Jeszcze raz powtórzę, że odrobina samozaparcia i chęci i nauczysz się/zdasz egzamin.
Otwiera to tobie furtkę nowych doznań na wakacjach w kazdym miejscu EU
Zajęcia teoretyczne są ciekawe (nowe rzeczy się dowiesz), praktyczne to sama przyjemnosć bo popływasz.

Moze ktos podpowiedziec jak obecnie najsprawniej i nie za drogo zdac taki egzamin w okolicach wwy lub trojmiasta ?
Pytanie czy kurs i egzamin to zawsze rzecz niezalezna czy tez czasami przy tych kursach drozszych organizowanych egzamin jest dla danej grupy i zdawalnosc jest "lepsza" :) ?
Jesli egzamin tak czy tak jest niezalezny to na grouponie znalazlem np za 289zl obecnie szkolenie praktycznei plus teoria e-learning (czyli pewnie jakiegos maila przysla..) lub 389 w wersji z klasycznym szkoleniem teorii
https://www.groupon.pl/deals/pro-skippers-train-sail-3
Z innych firm to moze http://www.anw.pl/kurs_sternik_motorowodny.html ?
Moze ktos cos polecic ?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 18.04.2017 16:01

Od pewnego momentu KURSY SĄ NIEOBOWIĄZKOWE

Przychodzisz i zdajesz egzamin.
Ja tak zrobiłem a nigdy wcześniej na niczym nie pływałem.
I nie mam jakiś specjalnych uzdolnien manualnych ani motorowodnych
do tego stary i nerwowy jestem :D - w sensie stresuję się ale łatw się uczę teorii bo sam nauczam

Kupiłem książke MORKI (zdaje sie, że udostępniają ją teraz on-line)
Nauczyem się sam, wykupiłem godzinę pływania przed egzaminem i zdałem
Nie byłem na kursie a oddałem pierwszy kartkę.

Zdawałem przy PTTK w Nieporęcie a listę gdzie i kiedy egzamin masz na stronie PZMiNW
Zadzwoniłem do organizatora egzaminu i zapytałem się czy mozna wykupić godzinkę pływania przed egzaminem.
Możesz też wynajać jedną z łódek bez uprawnień z silnikiem 15 KM i poćwiczyć samemu na Zegrzu
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.04.2017 19:55

Moje dziewczyny robiły kurs weekendowy tydzień przed świętami. Zaświadczenie ISSA ma przyjść do 2 tygodni pocztą z Londynu. Kurs i egzamin wszystko w jednym miejscu z tym samym szkolącym.
panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 18.04.2017 20:52

Rysio napisał(a):Moje dziewczyny robiły kurs weekendowy tydzień przed świętami. Zaświadczenie ISSA ma przyjść do 2 tygodni pocztą z Londynu. Kurs i egzamin wszystko w jednym miejscu z tym samym szkolącym.

Ehh myslalem ze juz "wszystko" wiem gdzie jak sie zapisac a tu znow cos (dla mnie) nowego ;)
Googlam teraz o tym issa i caly czas nie wiem - Moge zgodnie z prawem plywac w cro tym swoim pontonem z silnikiem i wykupic ewentualnie winiete czy ubezpieczenie dla tych dla ktorych jest to konieczne ?
Tak w skrocie co lepiej Nasz patent vs Issa Inland Power Yacht Skipper ?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.04.2017 06:42

Jeśli w okolicach Warszawy to zaraz będziesz miał wysyp takich kursów nad Zalewem Zegrzyńskim,jest tego do oporu,jak się przejedziesz na miejsce to w wielu miejscach na ogrodzeniach są reklamy takich kursów,poszukaj pod hasłem Sztorm Grupa.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.04.2017 06:45

panadol79 napisał(a):Tak w skrocie co lepiej Nasz patent vs Issa Inland Power Yacht Skipper ?


Opinie są a raczej były różne. ISSA to zaświadczenie o odbyciu kursu, który świadczy o posiadanych umiejętnościach, honorowany na całym świecie oprócz ... Mazur i Zegrza :lool: Wróć :wink: Tak bywało jeszcze rok 2 lata wstecz, gdyż u nas działa jeszcze wielkie lobby PZMiNW i leśnych dziadków wydających te patenty i żyjących z tego (koszt egzaminu 350 zł, ISSA zresztą też).

Bywało że papier ISSA był kwestionowany przez naszych kontrolerów, jednak protest ISSA i zapowiedź, że jeśli w Polsce nie będą honorowane zaświadczenia ISSA, to świat przestanie honorować patenty wydane przez PZMiNW zmiękczył "serca" betonowych łbów :wink: .

Obecnie - lepiej mieć ISSA, bo ISSA pozwala holować narciarza i inne obiekty pływające. W przypadku patentu PZMiNW trzeba dorobić licencję, która kosztuje tyle samo lub więcej niż patent sternika.

W ostateczności wychodzi na to że córa (14,5 roku) może mnie w kółku pociągnąć a ja jej nie :D
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.04.2017 07:22

Rysio napisał(a):(...) W ostateczności wychodzi na to że córa (14,5 roku) może mnie w kółku pociągnąć a ja jej nie :D

To czekamy na więcej :mrgreen:
panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 19.04.2017 08:30

Rysio napisał(a):
panadol79 napisał(a):Tak w skrocie co lepiej Nasz patent vs Issa Inland Power Yacht Skipper ?


Bywało że papier ISSA był kwestionowany przez naszych kontrolerów, jednak protest ISSA i zapowiedź, że jeśli w Polsce nie będą honorowane zaświadczenia ISSA, to świat przestanie honorować patenty wydane przez PZMiNW zmiękczył "serca" betonowych łbów :wink: .


Dzieki za podpowiedzi
Tak patrze ze rok temu jeszcze nie wszystkie serca zmiekczyl ? ;)
http://www.motorowy.com/artykul/13-06-2 ... ku-pzmwinw

Jeszcze co do chorwacji - ten zalacznik jest caly czas aktualny ? http://www.mppi.hr/UserDocsImages/TABLI ... 11_eng.pdf
To ze nie ma tu tego issa rozumiem ze o niczym nie swiadczy i majac to issa bez problemu winiete i ubezpieczenie wykupie i kontrola kazda na wodzie tez akceptuje ?

Co do roznic jeszcze to dobrze widze ze w polskim patencie jest uprawnienie do 12m a w issa brak ograniczen dlugosci ?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.04.2017 11:12

panadol79 napisał(a):Tak patrze ze rok temu jeszcze nie wszystkie serca zmiekczyl ? ;)
http://www.motorowy.com/artykul/13-06-2 ... ku-pzmwinw



Tymczasem PZMWiNW zdaje się mieć na ten temat nieco odmienne zdanie i w najnowszym numerze dedykowanego motorowodniakom magazynu "Kilwater" stwierdza jednoznacznie ...


Tak jak napisałem - leśne dziadki bronią rękami i nogami, monopolu który ktoś im kiedyś w zamierzchłych czasach nadał. Rozporządzenie polskie, owszem mówi o patencie, jednak protesty ISSA (już nie ISSA Polska, lecz ISSA international), zdaje się przekonały, że walka PZMWiNW nie ma sensu z tak potężną organizacją i odpuścili, gdyż sankcją niehonorowania ISSA w Polsce miało być niehonorowanie polskich patentów na świecie. Wyobraź sobie, że ktoś posiadający od dziesięcioleci polski patent wydany przez PZMWiNW, nawet w stopniu kapitana motorowodnego, dostaje szlaban na cokolwiek pływającego na cały rejon morza Śródziemnego, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Skandynawii itd. :mrgreen:

Półtorej tygodnia temu rozmawiałem z prowadzącym kursy i egzaminy, zarówno z PZMWiNW jak i ISSA i oznajmił mi, że w razie jakichkolwiek problemów w Polsce odnośnie uznawalności ISSA, należy do nich zadzwonić i problem zgłosić. Ostatnie odnotowane przypadki miały miejsce jeszcze na początku ubiegłego sezonu. Teraz już ponoć takich się nie spotyka. Statystycznie w Polsce obecnie odnośnie wydawania patentów 95% stanowią ISSA a 5% PZMWiNW.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 486
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone