Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Azmadan
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Azmadan » 11.01.2017 11:53

Rib4rent - kurcze... planowałem u nich wynająć mniejszego RIB-a ale obudziłem się z reką w nocniku... dostałem informację mailową że nie mają już wolnego RIB-a na sierpień :-/
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 12.01.2017 22:44

wiekszych tez nie ?
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 22.01.2017 11:32

witam serdecznie ,wakacje zarezerwowane na lipiec wiec teraz czas jednak zakupic swoj pierwszy ponton.
Dodam iz nie mialem kontaktu z pontonami i silnikami
Jako pierwszy chce kupic cos kolo 4 m i silnik sam nie wiem myslalem o jakiejs uzywce jak yzedef np 20 km/

Co ogolnie polecicie jaki silniczek do takiego pontonu ?
czy ponton lepiej uzywke czy lepiej nowy a silnik uzywany ?
Jesli chodzi o rocznik silnika to Patrzy sie na to czy tylko na sprezanie czy jak >?Prosze o pomoc bo nie mam pojecia :) :D
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 22.01.2017 12:15

co powiecie o czyms takim :

http://allegro.pl/ponton-lodz-pneumatyc ... 84181.html

http://allegro.pl/ponton-kolibri-km-400 ... 47529.html

czy duza jest roznica 360 a 400 czy trzeba wychodzic z zalozenia im dluzszy tym lepszy ?? :D
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.01.2017 12:57

grzechul3 napisał(a):co powiecie o czyms takim :

http://allegro.pl/ponton-lodz-pneumatyc ... 84181.html

http://allegro.pl/ponton-kolibri-km-400 ... 47529.html

czy duza jest roznica 360 a 400 czy trzeba wychodzic z zalozenia im dluzszy tym lepszy ?? :D


Ja tobie nic nie doradzę bo sam jestem świeżak i teoretyk :), jednak pontonu używanego raczej bym nie kupił... tworzywo się starzeje, nie wiadomo jak było przechowywane konserwowane a różnice cenowy między używany a nowy nie są jakieś wielkie.
Ja też kupuje Kolibri, zamówiony już w grudniu i czekam i czekam aż przez 10 ręce dojedzie do mnie z Ukrainy wprost z fabryki... może się uda bo cena jaką dostałem to ułamek tej z Tokarexu :), jak będę miał go w łapie to może o tym coś skrobnę bo teraz nie ma co pisać i zapeszać.

Ja silnik biorę używany bo jak po analizujesz ceny, to używka kupiona w dobrej cenie w dobrym stanie praktycznie nie ma żadnej utraty wartości.
Pewnie koledzy experci zaraz ci więcej napiszą konkretnych i przydatnych komentarzy... ponton wybrałeś fajny bo już konkretny i morski... zazdroszczę tobie bo ja za cholerę na coś takiego nie mam miejsca w samochodzie.
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 22.01.2017 13:07

grzechul3 napisał(a):co powiecie o czyms takim :

http://allegro.pl/ponton-lodz-pneumatyc ... 84181.html

http://allegro.pl/ponton-kolibri-km-400 ... 47529.html

czy duza jest roznica 360 a 400 czy trzeba wychodzic z zalozenia im dluzszy tym lepszy ?? :D


Jeśli w takim mniej więcej budżecie chcesz się zmieścić to osobiscie bym optował za czymś używanym ale z hypalonu (w opisie przytoczonej aukcji terminy "PVC" i "profesjonalny" gryza mi się nieco).
Oczywiście im większy tym wygodniejszy i bezpieczniejszy na wodzie - druga strona medalu to ciężar, gabarytu, cena.... wybór zależy od indywidualnych preferencji.
Ostatnio edytowano 22.01.2017 14:51 przez lexi, łącznie edytowano 1 raz
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 22.01.2017 13:09

...a jeśli chodzi o motor to myślę podobnie jak napisał yzedef..
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 22.01.2017 19:52

dzieki za odpowiedzi . jesli chodzi o miejsce to za wiele go nie mam ale z boxem moze dam rade accord kombi plus box. te pontony mnie bardzo zainteresowaly ale wiaodmo wolalbym cos tanszego zdecydowanie ale tak mysle lepiej zaplacic wiecej i miec na lata ale z drugiej strony piszecie ze po wakacjach stwierdze hm jakie to male i slabe i bede chcial wiecej,. hhe
Jesli chodzi o miejsce na pontonie to bez znaczenia bo jedziemy w 10 osob prawie wiec i tak wszyscy nie wejda na ponton wiec jesli wejda 3 oosoby czy 4 wiec i tak jest ok .. . heh
Morski Miś
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Miś » 22.01.2017 20:50

Witam,
tak na szybko przejrzałem aukcje z pontonami. osobiście mam Honwave (droga sztuka), ale to jako wyposażenie jachtu żaglowego. Jeśli nie zależy Ci żeby zabrać całą grupę na ponton to za połowę ceny jest np ten (mam za mały staż na forum żeby umieszczać link ale tytuł aukcji chyba mogę: PONTON KOLIBRI KM-330PP GW. 8L TOKAREX -17% (5525278189)
To czy wejdziecie w 4 czy 5 osób nie robi różnicy. Fajnie się pływa w 3 max 4 a od biedy po zatoce w 6 wsiadamy na taki malutki niecałe 3metry i powoli pyrkamy. Zabawa na pontonie zaczyna się wg mnie od 6m długości i mocniejszym silniku. Do pływania zatokowego taki 3m wystarczy z silnikiem 2-5KM, a różnica w cenie - połowa. Pozdrawiam
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.01.2017 21:06

grzechul3 napisał(a):... Dodam iz nie mialem kontaktu z pontonami i silnikami
Jako pierwszy chce kupic cos kolo 4 m i silnik sam nie wiem myslalem o jakiejs uzywce jak yzedef np 20 km/

Co ogolnie polecicie jaki silniczek do takiego pontonu ?...

... Prosze o pomoc bo nie mam pojecia :) :D

Oczywiście masz odpowiednie uprawnienia żeby takim sprzętem pływać w Cro?
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 22.01.2017 22:41

Gusia z uprawnieniami to nie problem więc jest ok.
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 28.01.2017 23:24

Witam , czy ktos spotkal sie z silnikami marki CAPRAL ? ponoc silnik na licencji yamahy czy sa jakies opinie?
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 29.01.2017 12:42

Witam ponownie czy ktos moglby wyrazic swoje opinie na temat takich silnikow yamaha 5 i johnson 4 . dobra cena za taki silnik to jaka mniej wiecej ? potrzebuje do plywania raczej wzdluz brzegu . Ponton 360 kolibri .Oczywiscie silnik sprawne itp .
johnson 4.JPG


yamaha 5.JPG
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 29.01.2017 13:34

grzechul3 napisał(a):Witam ponownie czy ktos moglby wyrazic swoje opinie na temat takich silnikow yamaha 5 i johnson 4 . dobra cena za taki silnik to jaka mniej wiecej ? potrzebuje do plywania raczej wzdluz brzegu . Ponton 360 kolibri .Oczywiscie silnik sprawne itp .
johnson 4.JPG


yamaha 5.JPG


Yamaha z polowy lat 80', Johnson trochę nowszy, lżejszy i mniejszy. Yamaha - długa stopa, przy Johnsonie niezbyt widać. Jeśli bym miał tylko taki wybór brałbym Johnsona ale jeśli bym go "wyjął" do 1500zl bo powyżej już można czasem kupić takiego johnsona 5km czyli 2 cylindry a to przepaść. Podstawa - zastanów się jaka potrzebujesz kolumnę do tego pontonu.
Tak czy siak szukałbym czegoś z 2 cylindrowych motorków - mniejsze wibracje, ciszej, bezpieczniej.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 30.01.2017 11:18

grzechul3 napisał(a):Witam ponownie czy ktos moglby wyrazic swoje opinie na temat takich silnikow yamaha 5 i johnson 4 . dobra cena za taki silnik to jaka mniej wiecej ? potrzebuje do plywania raczej wzdluz brzegu . Ponton 360 kolibri .Oczywiscie silnik sprawne itp .
johnson 4.JPG


yamaha 5.JPG

W Johnsonie zbiornik paliwa zintegrowany (widać na górze korek wlewu paliwa). W yamaha nie widzę czyżby był zbiornik zewnętrzny? ma to swoje "zady i walety".
posiadałem johnsona 4 Km i to była konstrukcja 2-cylindrowa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 475
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone