Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 18.05.2015 21:23

brat3k napisał(a):+ minimum 1000 zł wpływów miesięcznie (z innego banku)
+ minimum jedna transakcja kartą do konta w miesiącu (bez kwoty minimalnej)
= 0 zł opłat

Czyli wystarczy że co miesiąc ustawię sobie stały przelew na innym koncie ( w innym banku ) i przeleję część wypłaty. Dobrze kombinuję ?
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 19.05.2015 10:01

sdolas napisał(a):
brat3k napisał(a):+ minimum 1000 zł wpływów miesięcznie (z innego banku)
+ minimum jedna transakcja kartą do konta w miesiącu (bez kwoty minimalnej)
= 0 zł opłat

Czyli wystarczy że co miesiąc ustawię sobie stały przelew na innym koncie ( w innym banku ) i przeleję część wypłaty. Dobrze kombinuję ?

tak - ma być wpływ
potem możesz kasę z powrotem odesłać - przez pewien czas sam tak robiłem
pamiętaj tylko że trzeba zrobić minimum 1 operację kartą do konta
- wtedy konto będzie darmowe
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 19.05.2015 11:15

Byłem w Cro na przełomie kwietnia i maja i 30 kwietnia w Splitska Banka Omis za 2000 PLN dostałem 3649 HRK czyli wyszło po 0,548 PLN za jedną kunę. Płaciłem wszędzie po raz pierwszy gotówką. Mam kartę banku Millenium "Dobre konto" i żeby sprawdzić kurs bankowy zrobiłem jeden zakup kartą w Konzumie za 62,22 HRK. Bank przeliczył to na 9,19 USD i potem na 34,68 PLN czyli kurs wychodzi 0,557 PLN za kunę. Różnica jest niewielka jednak na korzyść gotówki.
brovar81
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 11.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) brovar81 » 07.06.2015 13:03

Mam kartę kredytową w Citibanku. Jakoś w marcu dostałem pismo, że każda płatnoś dokonana za granicą będzie mnie kosztować dodatkowe 5,6% wartości transakcji. Tym to sposobem płatność kartą kredytową za granicą traci sens. Oczywiście na autostradzie chorwackiej nadal będę płacił kartą ale to tylko ze względu na mniejszekolejki i pewności że nie zostanę oszukany na reszcie. Niestety praktyka dodatkowych opłat została zastosowana przez większość banków. Ja biorę część eurosów na apartamenty, paliwo i winietki, resztę wypłacał na bierząco z bankomatów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2015 13:31

brovar81 napisał(a):Mam kartę kredytową w Citibanku. Jakoś w marcu dostałem pismo, że każda płatnoś dokonana za granicą będzie mnie kosztować dodatkowe 5,6% wartości transakcji. Tym to sposobem płatność kartą kredytową za granicą traci sens. Oczywiście na autostradzie chorwackiej nadal będę płacił kartą ale to tylko ze względu na mniejszekolejki i pewności że nie zostanę oszukany na reszcie. Niestety praktyka dodatkowych opłat została zastosowana przez większość banków. Ja biorę część eurosów na apartamenty, paliwo i winietki, resztę wypłacał na bierząco z bankomatów.


Sądzisz, że wyplaty z bankomatów beda tańsze niż płatności kartą ? 8O
Mimo, że nie znam szczegółów tego konta to sądzę, że będą droższe,
wlodas7
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodas7 » 07.06.2015 14:10

Witam!

Ja zabieram do Chorwacji kartę do bankomatu Banku Millenium 0 zł. za wypłatę z bankomatu za granicą. Niestety podwójne przewalutowanie (kuna-euro-złoty) ale tylko na drobne wydatki - plaża, bazar i pamiątki. Do płatności bezgotówkowej (sklepy, stacje paliw, autostrady, parki i inne większe płatności) zarówno w Chorwacji, Czechach i na Węgrzech (gdzie waluta inna niż Euro) zabieram zaś kartę kredytową MasterCard Raiffeisen Polbank gdzie przeliczają mi bezpośrednio z kuny, korony czy forinta bezpośrednio na złotówki. Sprawdziłem rok temu na Węgrzech, Serbii i w Bułgarii. Wychodzi taniej niż wymieniając euro czy dolara na miejscu.
brovar81
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 11.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) brovar81 » 07.06.2015 15:43

Od każdych wydanych 100 zł bank bierze 5,6 ZŁ opłaty. Myślę ze jest to dużo. Ja rok temu wypłacałem z bankomatu i przelicznik był ok. Na pewno różnica pomiędzy kartą kredytową a wypłatą z bankomatu nie była większa niż rzeczonego 5,6 %. Poza tym w zeszłym roku była super promocja w Konzumach. Przy płatności k.kredydową MasterCard dawali rabat -10% od rachunku. Widocznie w tym roku chcą coś odzyskać. Zresztą w tym roku i tak jestem do przodu jakieś 300 zł bo kupiłem euro po 4 zł. Zresztą ceny walut tak skaczą ze za piernika nie wiadomo co się bardziej opłaca.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 07.06.2015 16:53

100 zl w ta czy w tamta strone,przy przewalutowywaniu walut,kart to juz mi nie gra roli w czasie wakacji,urlopu...byleby sie udaly bez wypadkow i w zdrowiu to bedzie OK...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.06.2015 08:49

darekvideo napisał(a):..przełomie kwietnia i maja i 30 kwietnia ... wyszło po 0,548 PLN za jedną kunę. ... jeden zakup kartą ... kurs wychodzi 0,557 PLN za kunę. Różnica jest niewielka jednak na korzyść gotówki.


kurs kantorowy sprzedaż z dziś http://kantory.pl/kursy/hrk/

Chorwacja HRK 0.6040
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.06.2015 09:07

piotrulex napisał(a):
darekvideo napisał(a):..przełomie kwietnia i maja i 30 kwietnia ... wyszło po 0,548 PLN za jedną kunę. ... jeden zakup kartą ... kurs wychodzi 0,557 PLN za kunę. Różnica jest niewielka jednak na korzyść gotówki.


kurs kantorowy sprzedaż z dziś http://kantory.pl/kursy/hrk/

Chorwacja HRK 0.6040


W piątek 05.06.br pobranie 1000HRK z bankomatu kartą Mastercard po kursie 0,58001. Konto i wypłaty z bankomatów darmowe ( Alior Bank).
Ja tylko kartę(y) biorę i na miejscu pobieram gotówkę z bankomatu, zawsze było taniej niż zakup kun u nas w kantorze. Płatność kartą na miejscu tylko za paliwo, pozostałe wydatki gotówką z bankomatu.
zufila
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zufila » 08.06.2015 09:20

brovar81 napisał(a):Od każdych wydanych 100 zł bank bierze 5,6 ZŁ opłaty

i zapewne zarówno przy płatności kartą jak i wypłaty z bankomatu

promocja w zeszłym roku była z MasterCard a te duże prowizje za przewalutowanie to wprowadziła VISA

np. w mBanku mam z VISA 5,9% a z Master 3%
http://www.mbank.pl/pomoc/info/karty/ka ... niowe.html

ja biorę karty, płacę nimi gdzie się da, a gotówkę wypłacam z bankomatu

jak stracę na różnicy kursów 1 promil całych kosztów wakacji to nie szkodzi, szkoda czasu na przeliczanie i kombinowanie (nie zaliczam do tego zakupu euro po korzystnym kursie, bo zrobiłam to jednym kliknięciem w odpowiednim momencie)
aragz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aragz » 15.06.2015 20:12

marmed napisał(a):To i ja kilka słów dodam od siebie. Analizowałem różne produkty banków, opłaty za karty, przewalutowania i doszedłem do wniosku; zabieram Euro ( kupiłem po 4,00zł ) + kartę ( zmieniłem obecny bank WBK na Millenium ) darmowe bankomaty i transakcje kartą w Europie i PL - jedyna opłata = przewalutowanie 2% , gdzie mogę zapłacę kartą reszta czyli EU wymiana na Kuny.


a możesz napisać dlaczego zmieniłeś bank - w BZ WBK wygląda to znacznie bardziej nie korzystnie w przypadku płatności kartą zagranicą?
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Wypłata kun kartą płatniczą UniCreditO z bankomatów

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 07.07.2015 16:39

Witam,
Czy ktoś z was wypłacał kartą płatniczą uniCreditGroup ( u nas Bank Pekao S.A.) kuny w Cro?
Zazwyczaj płacę tą kartą w knajpach i supermarketach, jest korzystny przelicznik( 1 kuna- 0,555zł)
Ale jak jest przy wypłacie i przewalutowaniu?
Ktoś coś? :wink:
kasik:)
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasik:) » 08.07.2015 14:04

Nie wiem, czy ktoś ma kartę w Banku Pocztowym, ale może się przydać.

Wypłata kun z bankomatu - prowizja 1% od wartości nie mniej niż 5 zł
Płatność kartą - kuny przeliczane bezpośrednio na złotówki

Taką informację otrzymałam dzisiaj od Pani w placówce.
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 08.07.2015 14:06

Ja płaciłem w tym roku karta Mastercardu Reiffeisen Polbank i kune przeliczali mi średnio po kursie 0,5527-0,5570 zł. Jestem bardzo zadowolony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone