Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 19.06.2017 13:24

piotrulex napisał(a):Na tym forum PKO Inteligo było jednym z polecanych atrakcyjnych wariantów. Dziwne ...

A nie chodziło raczej o PKO Konto bez granic?
https://www.pkobp.pl/media_files/856068 ... fa6711.pdf
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 19.06.2017 13:51

Ja polecałem Inteligo.... ale stare http://inteligo.pl/ plus karta masterCard... i teraz wyszło to co cały czas powtarzałem. Jeden bank różne konta, karty, promocje i wychodzi że każdy ma zupełnie inne opłaty za kunę....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2017 14:20

Kate007 napisał(a):Cześć wszystkim!
Za dwa tygodnie po raz pierwszy wybieram się na Chorwację i chciałabym zapytać się jakie są Wasze opinie dotyczące płatności kartą przy koncie Inteligo (PKO BP) - karta visa. Czy ktoś korzystał z tej karty/banku na Chorwacji? Zastanawiam się, czy opłaca mi się wziąć gotówkę, czy korzystać z płatności kartą.

Z góry dzięki za odpowiedzi.


Mam konto Inteligo, ale karta MasterCard.
Byłam w Chorwacji 3 tygodnie temu. Średnio wyszło kuna 0.58 zł (liczę wszystko razem z prowizją).

Oprócz tego mamy kartę Visa w ING - średnia też wyszła w okolicach 0.58.
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 19.06.2017 21:23

milion kombinacji z kartami , bankami itp ...a ja dziś dokupiłem kuny po ... 0,58 pln :-) W Rzeszowie czy Stalowej W. do kupienia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2017 23:05

fish74 napisał(a):milion kombinacji z kartami , bankami itp ...a ja dziś dokupiłem kuny po ... 0,58 pln :-) W Rzeszowie czy Stalowej W. do kupienia.


Hmm jak dla mnie zero kombinacji. Płaciliśmy kartą/ wypłacaliśmy kuny nie patrząc na żadne przeliczniki. Po powrocie sprawdziliśmy z ciekawości. Kombinacje zaczynają się jak trzeba liczyć ile waluty kupić by starczyło i nie zostało bez sensu...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.06.2017 23:22

fish74 napisał(a):milion kombinacji z kartami , bankami itp ...a ja dziś dokupiłem kuny po ... 0,58 pln :-) W Rzeszowie czy Stalowej W. do kupienia.


Gratulacje. Ile ich kupiłeś? 10 tysi? 20 a może 8? W skarpecie trzymałeś czy w zamrażarce? Ludzi w tym temacie do wożenia gotówki raczej nie przekonasz. Mnie z pewnością NIE :)
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 20.06.2017 07:12

piotrulex napisał(a):
fish74 napisał(a):milion kombinacji z kartami , bankami itp ...a ja dziś dokupiłem kuny po ... 0,58 pln :-) W Rzeszowie czy Stalowej W. do kupienia.


Gratulacje. Ile ich kupiłeś? 10 tysi? 20 a może 8? W skarpecie trzymałeś czy w zamrażarce? Ludzi w tym temacie do wożenia gotówki raczej nie przekonasz. Mnie z pewnością NIE :)


Nie zamierzam przekonywać , sam też biore kartę.Tylko widzę że kartą wcale nie jest taniej a po drugie jak bym miał szukać i otwierać nowe konto i pół godziny sie zastanawiać czy akurat ten bankomat jest bezpłatny to chyba by mi się nie chciało...pewnie że karta na pewno wygodniej.
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 20.06.2017 07:23

Ja mam konto Komfort w ING do tego kartę Visa Debit według mnie warto płacić kartą.
Parę aktualnych przykładów rozliczonych już przez Bank JNG:

16.06.217
Zakup w Czechach na stacji EuroOil winietki na 1 miesiąc i 3 x czekolada Studencka: 677CZK
Bank pobrał:110.35zł
Prowizja Banku: 3.31zł
110.35 + 3.31 = 113.66 : 677 = 0.1678zł za CZK
------------------------------------------------------------------
17.06.2017
Zapłata w Chorwacji za przejazd A1 Zagrzeb - Sestanovac: 199 kun
Bank pobrał: 114.60zł
Prowizja Banku: 3.44zł
114.60 + 3.44 = 118.04 : 199 = 0.5931zł za kunę
---------------------------------------------------------------------
17.06.217
Paliwo 19.99l Chorwacja INA Zadvarje: 181.31kuny
Bank pobrał: 104.41zł
Prowizja Banku: 3.13zł
104.41 + 3.13 = 107.54 : 181.31 = 0.5931 za kunę
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.06.2017 09:47

fish74 napisał(a):widzę że kartą wcale nie jest taniej a po drugie jak bym miał szukać i otwierać nowe konto i pół godziny sie zastanawiać czy akurat ten bankomat jest bezpłatny to chyba by mi się nie chciało...pewnie że karta na pewno wygodniej.


Z kartą niekoniecznie ma być taniej. Może być nieco drożej, a chodzi przede wszystkim o wygodę i bezpieczeństwo.

Co do bankomatów - ja np. wziąłem taką kartę i taką taryfę, że wszystkie są bezpłatne (tak, wiem, że bank odbija sobie - choćby na przeliczniku, ale nie podchodzę do dziury w ścianie ze świadomością, że wypłacając 600 Kn, kolejne 40 płacę bankom).
Ekspert PKO BP
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ekspert PKO BP » 20.06.2017 18:03

Kate007 napisał(a):Cześć wszystkim!
Za dwa tygodnie po raz pierwszy wybieram się na Chorwację i chciałabym zapytać się jakie są Wasze opinie dotyczące płatności kartą przy koncie Inteligo (PKO BP) - karta visa. Czy ktoś korzystał z tej karty/banku na Chorwacji? Zastanawiam się, czy opłaca mi się wziąć gotówkę, czy korzystać z płatności kartą.

Z góry dzięki za odpowiedzi.


Przy płatności w kunach chorwackich kartą VISA wydaną do konta Inteligo transakcja będzie przeliczona najpierw na EUR według kursów organizacji płatniczej VISA, następnie nastąpi przewalutowanie z EUR na PLN po kursie sprzedaży dla pieniądza z dnia dokonania operacji. Dodatkowo będzie pobrana prowizja 2% dla kart VISA. Jeżeli chodzi o MasterCard jedyna różnica to brak dodatkowej prowizji za przewalutowanie. Na bieżąco kursy walut można sprawdzać na stronie pkobp.pl/waluty/.
volka
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 03.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) volka » 21.06.2017 12:57

Mam kartę Visa w BZWBK. Co zrobić żeby nie przepłacać? Wziąć ze sobą euro? Wypłacić euro na miejscu? Iść do kantoru? Czy płacić kartą?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2017 13:00

volka napisał(a):Mam kartę Visa w BZWBK. Co zrobić żeby nie przepłacać? Wypłacić euro na miejscu?

Gdzie chcesz zrobić wypłatę w euro. :?:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 21.06.2017 13:17

volka napisał(a):Mam kartę Visa w BZWBK. Co zrobić żeby nie przepłacać?
Zapoznać się z taryfa opłat i prowizji tej karty.
volka napisał(a):Wziąć ze sobą euro?
Dobry pomysł.
volka napisał(a):Wypłacić euro na miejscu?
W Chorwacji nic z tego.
volka napisał(a):Iść do kantoru?
Raczej korzystniej do banku, np. ZagrebackaBanka bez prowizji tylko po kursie.
volka napisał(a):Czy płacić kartą?
To także po zapoznaniu się z toip do karty.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 21.06.2017 13:23

Też nie rozumiem tych wigibasow z kartami i kontami. Po to aby zaoszczędzić 10 czy 20 zł? Jak bym był dealerem walutowym obracającym milionami, to z tych groszy robi się duża kasa, ale nie przy przeciętnych wydatkach wakacyjnych.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 21.06.2017 14:04

stavros2002 napisał(a):Też nie rozumiem tych wigibasow z kartami i kontami. Po to aby zaoszczędzić 10 czy 20 zł? Jak bym był dealerem walutowym obracającym milionami, to z tych groszy robi się duża kasa, ale nie przy przeciętnych wydatkach wakacyjnych.

Karta kredytowa simpliciti reklamowana w telewizji. Przewalutowanie plus prowizja daje koszty operacji około 10%. Zapłać za apartament z 700 euro, paliwo, winiety, coś na miejscu np. zakupy w markecie... Lekko może wyjść 400 zł kosztów.
Nawet jak koszty transakcji będą niższe np 3% to i tak będzie to ponad 100 zł.
Można poszukać coś bez prowizji.
Także warto rozpoznać temat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 77
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone