Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ataman80
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataman80 » 14.06.2017 12:29

fish74 napisał(a):
Pazurek napisał(a):
ataman80 napisał(a):Ceny w kantorach średnio 7,25 za euro, 1,60 za złotówkę.


Czyli lepiej sprzedać w Chorwacji euro niż złotówki jeśli dobrze obliczyłem, powiedzmy Euro u nas po 4.20 zł:
100 Euro = 725 Kun
420 Zł = 672 Kuny
Spora różnica 53 Kuny do przodu.

wynika z tego że za PLN kiepsko płaca , po tyle to już można kupić kuny w PL...


Fakt kiepsko, najlepszą cenę za złotówki widziałem w kantorze przy porcie w Krk po 1.68. Ceny z 7 czerwca. A gdzie to do ceny z Makarskiej z września poprzedniego roku gdy znalazłem kantor w którym dawali 1.84 za złotówkę :)
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 14.06.2017 12:30

sebasteusz napisał(a):
Zacheusz napisał(a):A moja żona ma konto w ING i aktywuję dziś na jej koncie darmowe wypłaty z bankomatów bez prowizji (15zł). I przy wypłacie o równowartości minimum 500zł (czyli 1000 Kun) koszt wypłaty dziś z bankomatu z Chorwacji to tylko 0,568 zł, także ja jadę z niewielką ilością KUN, EURO w kieszeni:)

"Wypłacaj gotówkę za granicą bez prowizji.
Teraz możesz wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą bez prowizji - przez 30 dni za jedyne 15 zł. Usługę możesz wykupić dla każdej swojej karty Visa zbliżeniowa. Pakiet jest korzystny, jeśli planujesz wypłacić za granicą powyżej 500 zł.
Promocja trwa od 5.06 do 30.09.2017."


Dzień dobry.
Polecam dobrze zapoznać się z regulaminem tej "promocji" aby rozczarowań potem nie było.
Nie do końca jest tak kolorowo jak może się wydawać.
Innymi słowy - ilość bankomatów jest mocno ograniczona.


Przeczytałem regulamin tej promocji kilkukrotnie i nie dopatrzyłem się w nim określonego typu bankomatu przy wypłacie.
ataman80
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataman80 » 14.06.2017 12:33

guzu napisał(a):
ataman80 napisał(a):Aktualnie jesteśmy w Basce do jutra, przejazd przez most na wyspę Krk oraz płacenie za paliwo na stacji robiłem kartą. Konto mam w banku Nest, po przeliczeniu na złotówki wychodzi mi 0.587 gr za kune.


Ja także zabieram kartę Nest Bank - przy normalnym koncie - 5 zł za wypłatę z zagranicznego bankomatu oraz 3% przewalutowania za transakcję kartą.

https://www.nestbank.pl/download/toip-k ... dualni.pdf

Przejrzyjcie TOiP swojego banku tam nikt nic nie ukryje ;)

Potwierdzam za wypłatę z bankomatu w Słowenii skasowali mnie na 5 pln za wypłatę a euro policzyli po 4.333.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.06.2017 12:35

sebasteusz napisał(a):Innymi słowy - ilość bankomatów jest mocno ograniczona.

Pytałem o to dwukrotnie i uzyskałem odpowiedź, że promocja obejmuje wszystkie bankomaty za granicą, bez żadnych ograniczeń.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 14.06.2017 12:41

Testowo zapłaciłem kartą kredytową getin banku na aliexpress. Operacja w dolarach. Obciążono mnie po cenie dolara w wysokości 3,75 zł. średni kurs nbp z tego dnia 3,73 zł. Na wczasach gdzie tylko mogę płacę kartą.
sebasteusz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebasteusz » 14.06.2017 12:43

walp napisał(a):
sebasteusz napisał(a):Innymi słowy - ilość bankomatów jest mocno ograniczona.

Pytałem o to dwukrotnie i uzyskałem odpowiedź, że promocja obejmuje wszystkie bankomaty za granicą, bez żadnych ograniczeń.


A mi pani na infolinii powiedziała, że dotyczy to wypłat bez usługi DCC...
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 14.06.2017 12:50

sebasteusz napisał(a):
walp napisał(a):
sebasteusz napisał(a):Innymi słowy - ilość bankomatów jest mocno ograniczona.

Pytałem o to dwukrotnie i uzyskałem odpowiedź, że promocja obejmuje wszystkie bankomaty za granicą, bez żadnych ograniczeń.


A mi pani na infolinii powiedziała, że dotyczy to wypłat bez usługi DCC...


Dobrze ale czy bankomaty w Cro w małych miejscowościach posiadają tąką usługę. Nie spotkałem się z taką formą wypłaty w Chorwacji a pobierałem kasę wielokrotnie.

Przed chwilą potwierdziłem tą informację, iż promocja obejmuje wszystkie bankomaty za granicą.
Zresztą za 6 dni będę w Cro i dam znać po jakim kursie i czy bez prowizji udało mi się pobrać gotówkę.
sebasteusz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebasteusz » 14.06.2017 12:57

Zacheusz napisał(a):
sebasteusz napisał(a):
walp napisał(a):
sebasteusz napisał(a):Innymi słowy - ilość bankomatów jest mocno ograniczona.

Pytałem o to dwukrotnie i uzyskałem odpowiedź, że promocja obejmuje wszystkie bankomaty za granicą, bez żadnych ograniczeń.


A mi pani na infolinii powiedziała, że dotyczy to wypłat bez usługi DCC...


Dobrze ale czy bankomaty w Cro w małych miejscowościach posiadają tąką usługę. Nie spotkałem się z taką formą wypłaty w Chorwacji a pobierałem kasę wielokrotnie.


W zasadzie wszystkie z których korzystałem czy to w Czechach, Austrii czy Chorwacji ją posiadały.
Ale oczywiście nie korzystałem z wszystkich jakie tam były.
Być może w części z nich można tę usługę pominąć.
Żeby nie było - też wykupiłem ten pakiet a celem mej pisaniny jest jedynie zwrócenie uwagi na: "i/lub czasopisma" :)


Zacheusz napisał(a):Przed chwilą potwierdziłem tą informację, iż promocja obejmuje wszystkie bankomaty za granicą.
Zresztą za 6 dni będę w Cro i dam znać po jakim kursie i czy bez prowizji udało mi się pobrać gotówkę.


Ja będę jutro to może coś skrobnę.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 14.06.2017 13:05

Po moich perypetiach z płatnością internetową dla banku PKO BP i karty debetowej Visa zasięgnąłem informacji jak jest z tymi płatnościami kartą w Chorwacji. Przy moim koncie, które posiadam w banku nie opłaca się wypłacać kun ze ściany, gdyż prowizja kosztuje min. 10 zł lub 3%, czyli bardzo dużo. Korzystniej jest płacić kartą, gdzie koszt przewalutowania wynosi 3,5% i można to łatwo policzyć wg kalkulatora Visa (1 kuna = 0,59zł). Pani z infolinii powiedziała, że MasterCard ma podwójne przewalutowanie, najpierw na Euro, potem na Kunę.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.06.2017 13:05

sebasteusz napisał(a):
walp napisał(a):
sebasteusz napisał(a):Innymi słowy - ilość bankomatów jest mocno ograniczona.

Pytałem o to dwukrotnie i uzyskałem odpowiedź, że promocja obejmuje wszystkie bankomaty za granicą, bez żadnych ograniczeń.


A mi pani na infolinii powiedziała, że dotyczy to wypłat bez usługi DCC...

To się zgadza, usługa nie obejmuje transakcji z wykorzystaniem DCC.

My tutaj mówimy o zwykłych wypłatach gotówki z bankomatów, poza granicami kraju, które normalnie obciążone są prowizją
w wysokości 3%, a w/w promocja znosi te opłaty i nie ma nic wspólnego z DCC.
sebasteusz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebasteusz » 14.06.2017 13:12

walp napisał(a):
sebasteusz napisał(a):
walp napisał(a):
sebasteusz napisał(a):Innymi słowy - ilość bankomatów jest mocno ograniczona.

Pytałem o to dwukrotnie i uzyskałem odpowiedź, że promocja obejmuje wszystkie bankomaty za granicą, bez żadnych ograniczeń.


A mi pani na infolinii powiedziała, że dotyczy to wypłat bez usługi DCC...

To się zgadza, usługa nie obejmuje transakcji z wykorzystaniem DCC.

My tutaj mówimy o zwykłych wypłatach gotówki z bankomatów, poza granicami kraju, które normalnie obciążone są prowizją
w wysokości 3%, a w/w promocja znosi te opłaty i nie ma nic wspólnego z DCC.


Oczywiście że ma.
Proponuję zapoznać się z tym na przykład:
elavon.pl/dcc.html
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.06.2017 13:15

sebasteusz napisał(a):Oczywiście że ma.

Nie ma, w tym znaczeniu, że nie ogranicza ilości bankomatów, w których możemy wypłacić gotówkę bez prowizji.
sebasteusz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebasteusz » 14.06.2017 13:40

walp napisał(a):
sebasteusz napisał(a):Oczywiście że ma.

Nie ma, w tym znaczeniu, że nie ogranicza ilości bankomatów, w których możemy wypłacić gotówkę bez prowizji.


O tyle ma, że jeśli w bankomacie nie będzie możliwości rezygnacji z DCC to taki bankomat nie łapie się do promocji (info z banku).

Dodajmy też, że DCC jest fajne i pojawia się jako niemal "domyślne". Dlatego warto wiedzieć, że trzeba z niego zrezygnować.
I ta nasza pisanina może uświadomić użytkowników. Choćby Ciebie :)
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 14.06.2017 13:55

sebasteusz napisał(a):
walp napisał(a):
sebasteusz napisał(a):Oczywiście że ma.

Nie ma, w tym znaczeniu, że nie ogranicza ilości bankomatów, w których możemy wypłacić gotówkę bez prowizji.


O tyle ma, że jeśli w bankomacie nie będzie możliwości rezygnacji z DCC to taki bankomat nie łapie się do promocji (info z banku).

Dodajmy też, że DCC jest fajne i pojawia się jako niemal "domyślne". Dlatego warto wiedzieć, że trzeba z niego zrezygnować.
I ta nasza pisanina może uświadomić użytkowników. Choćby Ciebie :)


Czyli pojawia się informacja o tym DCC czy jest jakiś wybór że nie chce z tego korzystać?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.06.2017 14:00

sebasteusz napisał(a):O tyle ma, że jeśli w bankomacie nie będzie możliwości rezygnacji z DCC to taki bankomat nie łapie się do promocji (info z banku).

No proszę, o tym żaden z konsultantów nie wspomniał, a rozmawiałem z dwoma.
sebasteusz napisał(a):I ta nasza pisanina może uświadomić użytkowników. Choćby Ciebie :)

Muszę powiedzieć, że przebojowe wejście. 5 postów na forum i od razu z Misją. :oczko_usmiech:
Dzięki. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 75
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone