Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Julka17
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.05.2017
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Julka17 » 05.05.2017 13:11

dzięki :-)))
zainteresowała mnie miejscowość Tucepi ze względu na port, i park zabaw dla dzieci. Powiedz proszę jeśli chodzi o noclegi, to lepiej rezerwować tu np. na booking, czy też na miejscu bez problemu można znaleźć?
Patryk Pe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 23.03.2015
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk Pe » 05.05.2017 13:21

Ja zawsze rezerwuję przez internet. 2 razy byliśmy w Tucepi w ciemno, ale to jeszcze jeździłem z rodzicami i były to lata 2006 - 2007. I pamiętam, że z ojcem zostawialiśmy samochód na parkingu i chodziliśmy szukać apartamentu. I zawsze znaleźliśmy coś fajnego przy samej plaży. Inna sprawa, że dla rodziców cena nie miała zbyt wielkiego znaczenia. I płacili 80, 90, czy 100 euro za dobę. Teraz jeżdżę z dziewczyną i rezerwujemy przez internet, ale nie przez booking. Szukamy po prostu w ogłoszeniach. I w drugiej linii brzegowej można znaleźć nocleg za np. 40 euro (dla 2 osób).
Jeśli jedziesz pierwszy raz i z dwójką dzieci to polecam jednak znaleźć i zarezerwować nocleg wcześniej żeby później nie było stresu lub wynajmowania czegoś z konieczności. Generalnie rezerwacja to koszt 30% całej wartości pobytu płatne przelewem.
Nie korzystamy natomiast z booking, ponieważ wolimy bezpośredni mailowy kontakt z Chorwatem, żeby być w 100% pewnym, że wszystko jest w porządku.
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 05.05.2017 13:22

Jedziesz z małymi dziećmi? Wtedy podróż w ciemno (szczególnie w szczycie sezonu) może nie być najlepszym pomysłem, bo możesz mieć problemy ze znalezieniem kwatery. Kilkunastu godzinna podroż, upał i do tego czasem nawet kilka godzin na znalezienie lokum może Was mocno zmęczyć :)
Nie chcę Was zniechęcić, bo my praktycznie zawsze jeździmy w ciemno ale zawsze po albo przed sezonem. Na szukanie lokum przeznaczamy zawsze około 2 godzin. W tym roku właśnie ze względu na dużą grupę i małe dzieciaki zarezerwowaliśmy jednak apartamenty wcześniej.
Ad.1 hm... ciężkie pytanie :) ja osobiście poleciłabym Murter, Rogoznicę, Losinj ( Mali Losinj), Brać (Sutivan). Wszystko zależy od tego co chcecie robić? Plażować, zwiedzać samą okolicę czy raczej szukacie bazy wypadowej na zwiedzenie większej ilości miast i miejsc w CRO?
Ad 2 deptaki wzdłuż morza, stare miasto, kramiki, knajpki to znajdziesz raczej w większości typowych chorwackich miasteczek :)
Ad. 3 O cenach w sezonie się nie wypowiem - nigdy nie byłam :) my wynajmując apartament na 4 osoby + pies płaciliśmy zawsze od 45 do 55 e za ap/noc. Nasze wymagania - duży taras, widok na morze, duża kuchnia (z tych w/w tylko na Losinj nie udało nam się znaleźć ap z widokiem na morze)
Ad 4. takie plaże znajdziesz w każdej z polecanych przeze mnie miejscowości
:)
Julka17
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.05.2017
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Julka17 » 05.05.2017 13:36

Patryk Pe napisał(a):Ja zawsze rezerwuję przez internet. 2 razy byliśmy w Tucepi w ciemno, ale to jeszcze jeździłem z rodzicami i były to lata 2006 - 2007. I pamiętam, że z ojcem zostawialiśmy samochód na parkingu i chodziliśmy szukać apartamentu. I zawsze znaleźliśmy coś fajnego przy samej plaży. Inna sprawa, że dla rodziców cena nie miała zbyt wielkiego znaczenia. I płacili 80, 90, czy 100 euro za dobę. Teraz jeżdżę z dziewczyną i rezerwujemy przez internet, ale nie przez booking. Szukamy po prostu w ogłoszeniach. I w drugiej linii brzegowej można znaleźć nocleg za np. 40 euro (dla 2 osób).
Jeśli jedziesz pierwszy raz i z dwójką dzieci to polecam jednak znaleźć i zarezerwować nocleg wcześniej żeby później nie było stresu lub wynajmowania czegoś z konieczności. Generalnie rezerwacja to koszt 30% całej wartości pobytu płatne przelewem.
Nie korzystamy natomiast z booking, ponieważ wolimy bezpośredni mailowy kontakt z Chorwatem, żeby być w 100% pewnym, że wszystko jest w porządku.

dzięki za info 30%to nie dużo, nawet w przypadku rezygnacji..
Patryk Pe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 23.03.2015
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk Pe » 05.05.2017 13:39

sieka napisał(a):Jedziesz z małymi dziećmi? Wtedy podróż w ciemno (szczególnie w szczycie sezonu) może nie być najlepszym pomysłem, bo możesz mieć problemy ze znalezieniem kwatery. Kilkunastu godzinna podroż, upał i do tego czasem nawet kilka godzin na znalezienie lokum może Was mocno zmęczyć :)
Nie chcę Was zniechęcić, bo my praktycznie zawsze jeździmy w ciemno ale zawsze po albo przed sezonem. Na szukanie lokum przeznaczamy zawsze około 2 godzin. W tym roku właśnie ze względu na dużą grupę i małe dzieciaki zarezerwowaliśmy jednak apartamenty wcześniej.
Ad.1 hm... ciężkie pytanie :) ja osobiście poleciłabym Murter, Rogoznicę, Losinj ( Mali Losinj), Brać (Sutivan). Wszystko zależy od tego co chcecie robić? Plażować, zwiedzać samą okolicę czy raczej szukacie bazy wypadowej na zwiedzenie większej ilości miast i miejsc w CRO?
Ad 2 deptaki wzdłuż morza, stare miasto, kramiki, knajpki to znajdziesz raczej w większości typowych chorwackich miasteczek :)
Ad. 3 O cenach w sezonie się nie wypowiem - nigdy nie byłam :) my wynajmując apartament na 4 osoby + pies płaciliśmy zawsze od 45 do 55 e za ap/noc. Nasze wymagania - duży taras, widok na morze, duża kuchnia (z tych w/w tylko na Losinj nie udało nam się znaleźć ap z widokiem na morze)
Ad 4. takie plaże znajdziesz w każdej z polecanych przeze mnie miejscowości
:)


Pełna zgoda z przedmówcą. Oczywiście wyspy są najpiękniejszą częścią Chorwacji. I na pewno zdecydowanie piękniejsze widoki czekają Cię na wyspie Brać niż w Tucepi. Ale jednak wydaje mi się, że w sezonie, w którym jedziesz, wyspy wyjdą jednak nieco drożej niż wybrzeże. Inna sprawa, że Tucepi to fajna baza wypadowa i wycieczki typu Dubrownik, Omis, Makarska, Mostar, Skradin itp. są dużo trudniejsze do zorganizowania mając nocleg na wyspie.
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 05.05.2017 13:42

No Losinj zauważalnie był droższy chociażby pod względem apartamentów... więcej Niemców i Włochów. No właśnie zależy w jakim celu się jedzie :) czy zwiedzamy czy raczej plażujemy. Okolice Makarskiej to zdecydowanie najlepsza baza wypadowa do pozwiedzania :)
Julka17
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.05.2017
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Julka17 » 05.05.2017 13:56

sieka napisał(a):Jedziesz z małymi dziećmi? Wtedy podróż w ciemno (szczególnie w szczycie sezonu) może nie być najlepszym pomysłem, bo możesz mieć problemy ze znalezieniem kwatery. Kilkunastu godzinna podroż, upał i do tego czasem nawet kilka godzin na znalezienie lokum może Was mocno zmęczyć :)
Nie chcę Was zniechęcić, bo my praktycznie zawsze jeździmy w ciemno ale zawsze po albo przed sezonem. Na szukanie lokum przeznaczamy zawsze około 2 godzin. W tym roku właśnie ze względu na dużą grupę i małe dzieciaki zarezerwowaliśmy jednak apartamenty wcześniej.
Ad.1 hm... ciężkie pytanie :) ja osobiście poleciłabym Murter, Rogoznicę, Losinj ( Mali Losinj), Brać (Sutivan). Wszystko zależy od tego co chcecie robić? Plażować, zwiedzać samą okolicę czy raczej szukacie bazy wypadowej na zwiedzenie większej ilości miast i miejsc w CRO?
Ad 2 deptaki wzdłuż morza, stare miasto, kramiki, knajpki to znajdziesz raczej w większości typowych chorwackich miasteczek :)
Ad. 3 O cenach w sezonie się nie wypowiem - nigdy nie byłam :) my wynajmując apartament na 4 osoby + pies płaciliśmy zawsze od 45 do 55 e za ap/noc. Nasze wymagania - duży taras, widok na morze, duża kuchnia (z tych w/w tylko na Losinj nie udało nam się znaleźć ap z widokiem na morze)
Ad 4. takie plaże znajdziesz w każdej z polecanych przeze mnie miejscowości
:)


Tak, tak masz rację, po prostu gdzieś ostatnio przeczytałam, że kwatera na miejscu jest nawet o 50%tańsza niż wcześniej przez internet, stąd moje pytanie.
Jeśli chodzi o moje pierwsze pytanie, to generalnie marzy mi się ogólne nic nie robienie w ciągu dnia, czyli P L A Ż A :-)))), ale wieczorem po kolacji aby ominąć chęćprzez dzieci gry na tablecie lub oglądanie tv chciałabym z dziećmi(które sa na szczęście)dosyć wytrzymałe w chodzeniu gdzieś się przejść, do portu/deptak/jakaś starówka/albo po prostu fajny plac zabaw....oczywiście jeżeli niedaleko jest jakaś fajna miejscowość z Aquaparkiem, starówką i t.d. to któregoś dnia byśmy się wybrały, ale ogólnie mi chodzi o wychodzenie wieczorami :-)))))chyba, że znasz może jakię ośrodek/pensjonat w kt.jest plac zabaw......dzięki za szybkie odpowiedzi :-)
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 05.05.2017 14:19

Na Murterze w miejscowości Murter jest plaża Slanica i tam masz trochę rozrywek dla dzieciaków (np. zjeżdżalnie do wody). Plaża jest żwirkowa. Tylko w sezonie pewnie będzie dużo ludzi ale tego raczej nie unikniesz szukając rozrywek dla całej rodziny :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.05.2017 14:29

Patryk Pe napisał(a): Ale jednak wydaje mi się, że w sezonie, w którym jedziesz, wyspy wyjdą jednak nieco drożej niż wybrzeże.

Niekoniecznie. Zależy od tego która wyspa i jaka miejscowość na niej. 8) Np. na Braču Bol będzie statystycznie dużo droższy od dajmy na to Povlji, prawda? A Losinj będzie oferował droższe apartamenty od tych na wybrzeżu Korčuli - statystycznie. Na lądzie Brela i Baška Voda powalą ceną apartamentu o wiele wyższą niż w jakiejś dziurze Zadarskiej Riwiery... Nie mówiąc o tym, że domy sąsiadujące ze sobą mogą oferować podobne mieszkania w różnych cenach.

Do Julki a propos innych postów:
Podaca nie, za mała dla Was, a w sezonie i tak tam jest tłok. Plaże ok dla dzieci, ale rozejrzałabym się za inną miejscowością nawet na tej riwierze, jeśli te widoki Wam się podobają. Z pewnością Riwiera Makarska jest malownicza, jednak starówek z prawdziwego zdarzenia tam jak na lekarstwo. Porciki już się znajdą. :wink:
Rogožnica - właściwie tak. Spędziłam tam dawno temu pierwsze wakacje w Cro z dziećmi w tym samym wieku co Twoje. Nie wiem, czy dorobili się już placu zabaw, ale mój starszy syn uwielbiał zjeżdżać ze zjeżdżalni do wody na plaży Račice. Dzieci były zainteresowane statkami rybackimi, żaglówkami, jeżowcami i masą innych rzeczy, i nie w głowie im było szukanie placów zabaw, które mają na co dzień. Okolice mniej malownicze niż wspomniana wyżej riwiera, ale za to dobra baza wypadowa. Tylko co z tego, jak wy chcecie na plaży leżeć. :lol:

Jak ma być ośrodek / pensjonat może jeszcze z wyżywieniem, to może zmień kraj docelowy.
Zerkałam na Twoje posty i generalnie poleciłabym nie iść na łatwiznę i jednak poczytać forum. Tu SĄ nowe informacje - chociażby w relacjach z podróży. A miejscowości NIE ZMIENIAJĄ SIĘ AŻ TAK SZYBKO w ciągu np. dwóch lat. 8) Zalogowałaś się dziś i poruszasz się tu jeszcze ruchami Browna, ale jak poczytasz tu i tam, to wkrótce będziesz wiedzieć sporo...

W ciemno nie jedź z dziećmi - poczytaj wątek o wyjazdach w ciemno, zwróć uwagę na posty ze szczytu sezonu.
wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807-5310.html
Możesz mieć szczęście, a możesz nie mieć. Z tymi 50% taniej to raczej bzdura. No chyba, że ktoś rezerwuje przez bardzo drogich pośredników - wtedy tak. Jednak jeśli rezerwujesz bezpośrednio u gospodarza, możesz nawet negocjować cenę, co często robię. Nie bukuję przez booking. :mrgreen:
noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
Oraz:
informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
chorwackie-abc-f19.html
faq-czyli-najczesciej-zadawane-pytania-f27.html
nasze-relacje-z-podrozy-f22.html
i:
http://www.beachrex.com/en/croatia

Im wcześniej w lipcu wyruszysz, tym mniej sąsiadów będziesz mieć na plaży. Pod koniec lipca już szczyt sezonu.
Powodzenia.

sieka napisał(a): Tylko w sezonie pewnie będzie dużo ludzi ale tego raczej nie unikniesz szukając rozrywek dla całej rodziny :)

Racja. Jeśli są rozrywki, to oznacza, że jest masa ludzi z nich korzystających.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 05.05.2017 14:49

Jedz do tej Rogoznicy apartamenty sa w rozsadnej cenie na pierwszy raz jest naprawde ok . Riwiere Makarska zostaw na nastepny raz
Patryk Pe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 23.03.2015
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk Pe » 05.05.2017 14:51

Mikromir napisał(a):
Patryk Pe napisał(a): Ale jednak wydaje mi się, że w sezonie, w którym jedziesz, wyspy wyjdą jednak nieco drożej niż wybrzeże.

,,Niekoniecznie. Zależy od tego która wyspa i jaka miejscowość na niej. 8) Np. na Braču Bol będzie statystycznie dużo droższy od dajmy na to Povlji, prawda? A Losinj będzie oferował droższe apartamenty od tych na wybrzeżu Korčuli - statystycznie. Na lądzie Brela i Baška Voda powalą ceną apartamentu o wiele wyższą niż w jakiejś dziurze Zadarskiej Riwiery... Nie mówiąc o tym, że domy sąsiadujące ze sobą mogą oferować podobne mieszkania w różnych cenach.''

Porównujesz ceny na wyspie Brać (Bol - Povlja) i wynika z tego tylko tyle, że gdzieś jest taniej i gdzieś drożej. Statystycznie być może tak jest. Ale pewnie znalazłbym kilka apartamentów w Povlji dużo droższych niż w Bolu. I nadal nic z tego nie wynika.
Podobnie w przypadku porównania Losinj i Korculi. Poza tym, że to dwie zupełnie inne wyspy i oferują jednak co innego.
Co do cen na Makarskiej Riwierze w stosunku do okolic Zadaru to pełna zgoda. Tylko, że nadal nie wynika z tego, że urlop w Povlji wyjdzie ich taniej niż urlop np. w Tucepi.
I oczywiście należy w tym również uwzględnić ceny w restauracjach itp. STATYSTYCZNIE są one jednak wyższe na wyspach 8)
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 05.05.2017 14:59

Nocleg w Tucepi można fajnie wyszukać na stronie tucepi.net Wchodzisz w mapę i widzisz gdzie jest dany app http://tucepi.net/polski/accommodation/ ... oogle-maps. Murter w tym roku zgodzony przez agencję więc się nie wypowiem choć dla małych dzieci plaża super. https://goo.gl/maps/XzwEVTTqeCL2
Julka17
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.05.2017
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Julka17 » 05.05.2017 15:14

nenek napisał(a):Jedz do tej Rogoznicy apartamenty sa w rozsadnej cenie na pierwszy raz jest naprawde ok . Riwiere Makarska zostaw na nastepny raz


Poczytałam sobie o Rogoznicy, i....ale mi się podoba, jest piękna krystaliczna woda, port, kafejki, stare kościółki/cerkiewki,(Główny kościół w Rogoźnicy została zbudowana w 1615 roku. To jest kościół św Nicole z nagrobków, który został później przemianowany w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kolejną z nich jest kościół św Jana Trogiru. Na górnej części miasta znajdują się pozostałości twierdzy, które francuski zaczął budować w 1809 roku. Każdego lata Turystyczna organizuje liczne imprezy, ale najbardziej znany jest Noc Rybaków Rogoznica), a niektóre apartamenty na swoim placu mają coś na kształt huśtawek i altanki/grille.....super, dzięki serdeczne!!!!właśnie o to mi chodziło!
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.05.2017 15:20

Patryk Pe napisał(a):
Porównujesz ceny na wyspie Brać (Bol - Povlja) i wynika z tego tylko tyle, że gdzieś jest taniej i gdzieś drożej. Statystycznie być może tak jest. Ale pewnie znalazłbym kilka apartamentów w Povlji dużo droższych niż w Bolu. I nadal nic z tego nie wynika.

A niby co miałoby wyniknąć? 8O Przecież piszę, że statystycznie. Powiem inaczej - więcej tańszych apartamentów o podobnym standardzie znajdywałam w Povlji niż w Bolu. OK?

Podobnie w przypadku porównania Losinj i Korculi. Poza tym, że to dwie zupełnie inne wyspy i oferują jednak co innego.

Oczywiście. Ale co to ma do rzeczy? Powiedziałabym, że różnica w cenach apartamentów wynika w tym przypadku raczej od odległości do pokonania samochodem i zasobności portfela STATYSTYCZNEGO turysty - Losinj lubi bardziej bogata Europa Zachodnia - STATYSTYCZNIE.

Co do cen na Makarskiej Riwierze w stosunku do okolic Zadaru to pełna zgoda. Tylko, że nadal nie wynika z tego, że urlop w Povlji wyjdzie ich taniej niż urlop np. w Tucepi.
I oczywiście należy w tym również uwzględnić ceny w restauracjach itp. STATYSTYCZNIE są one jednak wyższe na wyspach 8)

Z własnego doświadczenia wiem jednak, że ceny w restauracjach w Povlji są niższe niż ceny w knajpach Makarskiej Riwiery lub Bolu i okolic. Choć przy trzech knajpkach w Povlji nie są to duże dane statystyczne. :lol:

Tylko zupełnie nie rozumiem, o co chodzi z tym wywodem? Mam przyznać, że wyspy są droższe? Drogi może być transport na niektóre wyspy czyli prom. Ale z cenami w poszczególnych miejscowościach na wyspach jest dokładnie tak, jak na lądzie - są tańsze i droższe. I faktem jest, że średnio obiad w Hvarze jest droższy niż ten w Jelsie, a w Povlji tańszy niż w Bolu czy popularnej miejscowości Makarskiej Riwiery. To akurat wiem z własnego doświadczenia, więc nie będę pisać czegoś innego niż to co widziałam sama.
Tyle w tym temacie, który zresztą jest OT.

Żeby było na temat:
Julka - ja także jednak poradziłabym jechać po raz pierwszy na ląd - i zachęcałabym do zwiedzenia przynajmniej najciekawszych miejsc w zasięgu kilkudziesięciu kilometrów. 8) Z Rogoznicy np. masz np. rzut beretem do Trogiru - i grzechem byłoby tam nie pojechać. Do tego wodospady na rzece Krka, Primošten za miedzą, a jak Ci się spodoba zobaczysz jeszcze Szybenik i Split. Tylko wybieraj uważnie plaże, przy których szukasz apartmana. Są różne, nie wszystkie odpowiednie dla dzieci.
Ładny jest Primošten ze starówką na wyspie i zasadniczo może mieć więcej atrakcji dla dzieci, ale też i ludzi będzie tam masaaaa... :?
Ostatnio edytowano 05.05.2017 15:28 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Julka17
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.05.2017
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Julka17 » 05.05.2017 15:27

dzięki, właśnie poczytałam sobie o Rogoznice i o Tucepi, obydwa miasteczka wyglądają super, piękne długie plaże, porty, fontanny, stare kościółki, jakies twierdze.....dokładnie o to mi chodziło!
Zaraz spisze wszystkie Twoje wskazówki, gdzie i co warto zobaczyć, boję się, że 2 tyg to dla mnie będzie za mało, bo jak się zakocham w tym Państwie, to póki kasy mi starczy póty będziemy tam z córeczkami siedzieć!!!:-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone