Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG 2014 & 2018 - a to było tak ... część 2 str. 42

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 19.05.2015
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 09.07.2017 15:09

Czytam. a właściwie chłonę Twoją relację, robię notatki i za 3 tygodnie zdobywamy Pag :D
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 10.07.2017 06:54

Nemhain napisał(a):Czytam. a właściwie chłonę Twoją relację, robię notatki i za 3 tygodnie zdobywamy Pag :D


Cieszę się, że ktoś wraca jeszcze do mojej relacji 8)
No to teraz czekamy na Twoją relację :papa:
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 12.07.2017 20:31

Witam, mam pytanie do autora i innych co mogą wiedzieć, za kilka dni jadę na wyspę Pag, gdzie jest ta plaża co było na jej temat na początku relacji Kozica ??? I chciałem się również wybrać na wodospady Zrmanja, czy można tak wejść do wody popływać i czy jest miejsce żeby poplażować ze dwie trzy godzinki??? :D
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 12.07.2017 22:03

banditoss napisał(a):Witam, mam pytanie do autora i innych co mogą wiedzieć, za kilka dni jadę na wyspę Pag, gdzie jest ta plaża co było na jej temat na początku relacji Kozica ??? I chciałem się również wybrać na wodospady Zrmanja, czy można tak wejść do wody popływać i czy jest miejsce żeby poplażować ze dwie trzy godzinki??? :D


Plaża Kozica jest na wyspie KRK trochę daleko z Pagu. No chyba że chodzi o kozice na jednym ze zdjęć które są w relacji to zatoka Furnje też fantastyczne miejsce.
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 12.07.2017 23:19

marosmaro napisał(a):
banditoss napisał(a):Witam, mam pytanie do autora i innych co mogą wiedzieć, za kilka dni jadę na wyspę Pag, gdzie jest ta plaża co było na jej temat na początku relacji Kozica ??? I chciałem się również wybrać na wodospady Zrmanja, czy można tak wejść do wody popływać i czy jest miejsce żeby poplażować ze dwie trzy godzinki??? :D


Plaża Kozica jest na wyspie KRK trochę daleko z Pagu. No chyba że chodzi o kozice na jednym ze zdjęć które są w relacji to zatoka Furnje też fantastyczne miejsce.


Tak dokładnie chodzi o tą ze zdjęcia, gdzie dokładnie jest ta zatoka furnje?
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 13.07.2017 07:43

banditoss napisał(a):
marosmaro napisał(a):
banditoss napisał(a):Witam, mam pytanie do autora i innych co mogą wiedzieć, za kilka dni jadę na wyspę Pag, gdzie jest ta plaża co było na jej temat na początku relacji Kozica ??? I chciałem się również wybrać na wodospady Zrmanja, czy można tak wejść do wody popływać i czy jest miejsce żeby poplażować ze dwie trzy godzinki??? :D


Plaża Kozica jest na wyspie KRK trochę daleko z Pagu. No chyba że chodzi o kozice na jednym ze zdjęć które są w relacji to zatoka Furnje też fantastyczne miejsce.


Tak dokładnie chodzi o tą ze zdjęcia, gdzie dokładnie jest ta zatoka furnje?


Obejrzyj w tej relacji strony 9, 10 i 11.
Jak dojedziesz do tej kapliczki to właściwie droga sama Cię zaprowadzi, około 1,5 km z buta.
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 13.07.2017 10:45

mervik napisał(a):
Piter_M napisał(a):
mervik napisał(a):... znana jest Tobie i ta ścieżka :wink:


Niestety nie :? a gdzie ona dokładnie jest :?:


:!: 8O :roll:
...no tak ,kto by pamiętał gdzie się chodziło w tamtym roku :lol:

Piter_M napisał(a):Potem kierowaliśmy się już w stronę samochodu, chcieliśmy odwiedzić trzecią plażę, która znajduje się na prawo od Vrbnika. Wzięliśmy z samochodu rzeczy potrzebne do plażowania i ścieżką przez las ruszyliśmy na plażę o której już co nieco słyszeliśmy. Droga na plażę była ładna i krótka, no i dotarliśmy na plażę o nazwie Kozica, ale wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy że ona się tak nazywa.


Dla mnie ona była najfajniejszą plażą ze szczelinami miedzy skałkami brzegowymi :wink:

2.png


aha ok poczytałem czyli od kapliczi w Lun jest droga... a ta plaża ze zdjęcia mam rozumieć nie jest na wyspie Pag tylko Krk ?
i co z tą rzeką Zrmanja, jest gdzie tam popływać ( woda bardzo zimna ? ), poplażować i gdzie najlepiej się zatrzymać autem ?

dzięki i pozdro :lol:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 13.07.2017 13:21

banditoss napisał(a):aha ok poczytałem czyli od kapliczi w Lun jest droga... a ta plaża ze zdjęcia mam rozumieć nie jest na wyspie Pag tylko Krk ?
i co z tą rzeką Zrmanja, jest gdzie tam popływać ( woda bardzo zimna ? ), poplażować i gdzie najlepiej się zatrzymać autem ?

dzięki i pozdro :lol:


Tak, ta jedna plaża czyli Kozica nie jest z Pagu tylko z Krku, to mervik ją tak wtrącił bo droga do niej była podobna :)

A nad rzeką Zrmanja niestety nigdy nie byłem.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 13.07.2017 13:50

Piter_M napisał(a):
banditoss napisał(a):aha ok poczytałem czyli od kapliczi w Lun jest droga... a ta plaża ze zdjęcia mam rozumieć nie jest na wyspie Pag tylko Krk ?
i co z tą rzeką Zrmanja, jest gdzie tam popływać ( woda bardzo zimna ? ), poplażować i gdzie najlepiej się zatrzymać autem ?

dzięki i pozdro :lol:


Tak, ta jedna plaża czyli Kozica nie jest z Pagu tylko z Krku, to mervik ją tak wtrącił bo droga do niej była podobna :)

A nad rzeką Zrmanja niestety nigdy nie byłem.


Jeszcze jedna wskazówka odnośnie Furnje od kapliczki jakieś 300-ta metrów jest brama wygląda na zamkniętą wystarczy ją podnieść i przesunąć. Nie pamiętam gdzie wstawiałem jej zdjęcia być może że w relacji Piotra. Co do rzeki byłem tylko nad kanionem zrmanja kierowałem się na miejscowość Obrowac potem dalej za drogą jest zjazd na kamienistą drogę i nią się dojechało do wzgórza z pięknym widokiem na spory odcinek kanionu wyszło około 80km od miejscowości Caska w której mieszkamy. Ale z tego miejsca średnio widziałem możliwość kąpieli. Może ktoś inny coś podpowie.
Pozdrawiam.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 13.07.2017 14:00

marosmaro napisał(a):Jeszcze jedna wskazówka odnośnie Furnje od kapliczki jakieś 300-ta metrów jest brama wygląda na zamkniętą wystarczy ją podnieść i przesunąć. Nie pamiętam gdzie wstawiałem jej zdjęcia być może że w relacji Piotra.


Ta brama jest trochę dalej, ale jeszcze jedna uwaga - bramę trzeba też zamknąć :wink:
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 13.07.2017 15:45

Piter_M napisał(a):
marosmaro napisał(a):Jeszcze jedna wskazówka odnośnie Furnje od kapliczki jakieś 300-ta metrów jest brama wygląda na zamkniętą wystarczy ją podnieść i przesunąć. Nie pamiętam gdzie wstawiałem jej zdjęcia być może że w relacji Piotra.


Ta brama jest trochę dalej, ale jeszcze jedna uwaga - bramę trzeba też zamknąć :wink:


rozumiem o co chodzi :mrgreen:
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 14.07.2017 19:47

Piter_M napisał(a):c.d.

Wiedziałem, że gdzieś tam jest fajna plaża, tylko że nie wiedziałem czy w ogóle jest tam jakieś dojście, ale widzimy, że od kapliczki w tamtą stronę wiedzie jakaś droga, więc idziemy ... Upał był wielki ale na szczęście czasami dało się iść w cieniu.
W pewnym momencie mieliśmy dylemat gdzie iść, a daleko przez drzewa już coś było widać, na przełaj przez te strome kamienie raczej ciężko by było przejść ale po paru minutach udało nam się znaleźć boczną ścieżkę w dół.
I doszliśmy do takiej pięknej plaży.
Cała droga od kapliczki to około 1,5 km a z mapy wynikało, że to Uvala Furnje.
c.d.n.


Piter czy nie można było zjechać dróżką jak na fotce 66 i czy jest gdzie zaparkować, ewentualnie zawrócić.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 15.07.2017 08:06

leopantera napisał(a):
Piter_M napisał(a):c.d.

Wiedziałem, że gdzieś tam jest fajna plaża, tylko że nie wiedziałem czy w ogóle jest tam jakieś dojście, ale widzimy, że od kapliczki w tamtą stronę wiedzie jakaś droga, więc idziemy ... Upał był wielki ale na szczęście czasami dało się iść w cieniu.
W pewnym momencie mieliśmy dylemat gdzie iść, a daleko przez drzewa już coś było widać, na przełaj przez te strome kamienie raczej ciężko by było przejść ale po paru minutach udało nam się znaleźć boczną ścieżkę w dół.
I doszliśmy do takiej pięknej plaży.
Cała droga od kapliczki to około 1,5 km a z mapy wynikało, że to Uvala Furnje.
c.d.n.


Piter czy nie można było zjechać dróżką jak na fotce 66 i czy jest gdzie zaparkować, ewentualnie zawrócić.


Właściwie to można by zjechać autem prawie pod samą plażę, zostałoby do przejścia ścieżką jakieś 200 metrów, tylko że jest jeden problem - absolutnie nie ma gdzie zaparkować a nawet też nie ma gdzie zawrócić. Odradzam zapuszczanie się tam autem.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 15.07.2017 09:04

Może da się przestawić kilka kamieni by zrobić miejsce na zawrócenie ?
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 16.07.2017 00:37

leopantera napisał(a):Może da się przestawić kilka kamieni by zrobić miejsce na zawrócenie ?


Średnio można jakieś kamienie usunąć bo tam jest wąska ścieżka. Kierując się do zatoki po lewej stronie są skały a p prawej urwisko.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
PAG 2014 & 2018 - a to było tak ... część 2 str. 42 - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone