Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 22.07.2018 12:07

piotrulex napisał(a):Jechałem na Krk
Po raz pierwszy nie MLP tylko dalej płatną Słowenią do zjazdu na Postojna i przez Rupa. Całość z Torunia to 14h i jestem super zadowolony. Jak przeliczę płatną Słowenię i 9kn HR i porównam z płatną HR od Macelj to wielkiej różnicy nie ma. Nie stałem nigdzie, kawałek bez autostrady krótszy i lepszej jakości, cisza, spokój. Dla jadących w te okolice to opcja warta rozważenia :)


Kilka lat temu jechalem podobnie w okolice Crikvenicy. Polecam wykorzystac na maxa winiete slowenska i zjechac na Rupe, jesli docelowo wschodnia Istria lub Kvarner.

pozdrawiam
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 22.07.2018 14:55

ale że jak ... to już mi nie wolno napisać że jest mi przykro :roll: :| :(
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.07.2018 21:34

nieproszony-gosc napisał(a):gigi i m@rek jesteście w necie Kubicami a w realu p....mi. Miłej nocy życzy świeżak dla Januszy.

Kolejny Twój post w podobnym tonie będzie ostatnim jaki na tym forum napiszesz.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 22.07.2018 21:50

anakin napisał(a):
nieproszony-gosc napisał(a):gigi i m@rek jesteście w necie Kubicami a w realu p....mi. Miłej nocy życzy świeżak dla Januszy.

Kolejny Twój post w podobnym tonie będzie ostatnim jaki na tym forum napiszesz.

Grzegorz, pamiętam jedną z Twoich relacji i opis awarii na Węgrzech
jeśli wówczas Twój wybór trasy podyktowany byłby "radą" forumowiczów pewnie też miałbyś do nich pretensje :wink:
... nie warto 8)
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 22.07.2018 23:51

Czy prawdą jest, że od wczoraj autostrada leci do samej granicy i nie ma już zjazdu na nią z Podlehnika?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.07.2018 23:54

gigi napisał(a):Czy prawdą jest, że od wczoraj autostrada leci do samej granicy i nie ma już zjazdu na nią z Podlehnika?

Skąd taka informacja. :?: :?:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.07.2018 23:58

m@rek napisał(a):Grzegorz, pamiętam jedną z Twoich relacji i opis awarii na Węgrzech
jeśli wówczas Twój wybór trasy podyktowany byłby "radą" forumowiczów pewnie też miałbyś do nich pretensje :wink:
... nie warto 8)

Szczerze powiedziawszy to chyba bym na to nie wpadł. :lol:
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 23.07.2018 00:14

Janusz Bajcer napisał(a):
gigi napisał(a):Czy prawdą jest, że od wczoraj autostrada leci do samej granicy i nie ma już zjazdu na nią z Podlehnika?

Skąd taka informacja. :?: :?:

Informacja wprawdzie nie potwierdzona ale dostałem info, że od Ptuja do granicy nie ma żadnego wjazdu na nowobudowaną autostradę a na widocznych wjazdach technicznych wszędzie betony i słupki...
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 23.07.2018 10:49

Będę jechał objazdem w dniu 1 sierpnia .Do Słowenii planuje wjechać ok. godz. 19 tej.-20 tej.
Planuję jechać tak:

https://www.google.pl/maps/dir/46.70069 ... e0!5m1!1e1

Nocleg mam okolice Ptuj (Krcevina).
Pytanie odnośnie utrudnień zaraz po wjeździe do Słowenii-czy na Lenart droga jest całkiem zamknięta , czy tylko wahadło?
W związku z noclegiem planuję jechać inaczej niż poprzednimi latami(jechałem drogą 229 przez Biś,Dolić) ,drogami 745 i 710.
Podejrzałem na GSV te drogi i wg mnie są węższe niż 229. Czy ktoś z Was jechał tamtędy i może potwierdzić stan drogi i trudność jazdy?
Tu mam trzy opcje jazdy do miejsca noclegu :
https://www.google.pl/maps/dir/46.58385 ... !1e1?hl=pl

Może ktoś jechał i mógłby doradzić?
Dziękuję i pozdrawiam.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 23.07.2018 11:00

anakin napisał(a):
m@rek napisał(a):Grzegorz, pamiętam jedną z Twoich relacji i opis awarii na Węgrzech
jeśli wówczas Twój wybór trasy podyktowany byłby "radą" forumowiczów pewnie też miałbyś do nich pretensje :wink:
... nie warto 8)

Szczerze powiedziawszy to chyba bym na to nie wpadł. :lol:

Ty może nie ... :wink:
mariod
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.07.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariod » 23.07.2018 21:25

Witam od siedmiu lat jeżdziłem do Chorwacji drogą niepłatną przez Słowenię trasa: zjazd z autostrady na Spielefeld do Podlehnika przez Maribor(centrum). Droga jest super mimo, że przez cały Maribor (nocą) lepsza jak przez Mureck Lenart bo tez raz jechałem
Mam pytanie czy w Podlehniku wjadę bez problemu na E59 i czy za ten odcinek do granicy Gornji Maclej trzeba płacić teraz ?????
Proszę o podpowiedź ludzi, którzy w tym roku jechali do Chorwacji.
Wyjeżdżamy ekipą 12 sierpnia. Pozdrawiam
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 23.07.2018 21:38

Ponoć od tego weekendu jedzie się pasem budowanej autostrady aż do granicy.
Ponoć w sobotę zjazd z Podlehnika na autostradę był zablokowany...
Też szukam info w temacie bo mam wyjazd za parę dni.
Prot666
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.07.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot666 » 23.07.2018 23:53

mariod napisał(a):Witam od siedmiu lat jeżdziłem do Chorwacji drogą niepłatną przez Słowenię trasa: zjazd z autostrady na Spielefeld do Podlehnika przez Maribor(centrum). Droga jest super mimo, że przez cały Maribor (nocą) lepsza jak przez Mureck Lenart bo tez raz jechałem
Mam pytanie czy w Podlehniku wjadę bez problemu na E59 i czy za ten odcinek do granicy Gornji Maclej trzeba płacić teraz ?????

Za ten odcinek wg forum nie trzeba płacić, będzie płatny od jesieni tego roku.

Poza tym podłączam się do pytania. Sam tak jechałem 3-4 lata temu, również nocą i było bardzo w porządku. Przejazd przez centrum Mariboru bez problemów. W tym roku, w połowie sierpnia również chciałbym skorzystać z tej trasy. Niestety nie mogę jesze wklejać linków więc pozwolę sobie tylko podać punkty przelotowe:

Spielfield [67]
Strilovec [437
Jelence [437]
za Pesnicą na rondzie 4 wyjazd pod A1 i dalej drogą bez numeru wzdłuż H2
Centrum Mariboru Trzaska Cesta i za mostem na Drawie w lewo na 1 (Ptujska Cesta)
Sveti Janez [454]
Ptuj [710] w kierunku na Trzec
Wjazd w Podlehniku na E59

Zdziwiłem się, że na ostatnich kilkunastu stronach tego wątku ten objazd nie jest w ogóle wspominany więc nie wiem czy coś się zmieniło i ten wariant odpada cąłkowicie? Mapa póki co pokazuje zarówno rozsądny czas jak i odległośc. Widząc komplikacje w tym roku z objazdami przez Lenart (też kiedyś jechałem) rozważam albo centrum Mariboru albo winietę. Koniec końców i tak wyląduję na tym samym przejściu :-)

pozdr
Prot

EDIT: poprawiłem numer zjazdu z ronda Pesnica na 4.
Ostatnio edytowano 27.07.2018 17:49 przez Prot666, łącznie edytowano 2 razy
Aqstyk
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aqstyk » 24.07.2018 00:38

gigi napisał(a):Ponoć od tego weekendu jedzie się pasem budowanej autostrady aż do granicy.
Ponoć w sobotę zjazd z Podlehnika na autostradę był zablokowany...
Też szukam info w temacie bo mam wyjazd za parę dni.


Napisałem do DARS. Zobaczymy czy coś dzisiaj odpiszą. Jadę w środę z Tychów do Dugiego Ratu...
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 24.07.2018 07:33

Prot666 napisał(a):
Zdziwiłem się, że na ostatnich kilkunastu stronach tego wątku ten objazd nie jest w ogóle wspominany więc nie wiem czy coś się zmieniło i ten wariant odpada cąłkowicie? Mapa póki co pokazuje zarówno rozsądny czas jak i odległośc. Widząc komplikacje w tym roku z objazdami przez Lenart (też kiedyś jechałem) rozważam albo centrum Mariboru albo winietę. Koniec końców i tak wyląduję na tym samym przejściu :-)

pozdr
Prot


Jeżeli str 178 wchodzi w zakres "kilkunastu stron" to oznacza, że nie czytasz wątku :) Objazd przez Maribor jest znany i trochę osób z niego korzysta.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 203
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone