Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.05.2018 08:31

Oprócz planu cycania z Kateriną w Rogoznicy :wink:

Ten punkt to nie plan. Dla mnie to pewnik tak oczywisty jak wizyta w marinie w Szybeniku (przecież trzeba im tam oddać jacht) :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2018 11:16

beatabm napisał(a):
Oprócz planu cycania z Kateriną w Rogoznicy :wink:

Ten punkt to nie plan. Dla mnie to pewnik oczywisty jak wizyta w marinie w Szybeniku (przecież trzeba im tam oddać jacht) :mrgreen:

Dla mnie takim pewnikiem na ten rok
Jest obiecana kamerka w Sutivanie :lol: :oczko_usmiech:
Ciekawy jestem pewników Kateriny :roll: :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.05.2018 11:18

tomekkulach napisał(a):
beatabm napisał(a):
Oprócz planu cycania z Kateriną w Rogoznicy :wink:

Ten punkt to nie plan. Dla mnie to pewnik oczywisty jak wizyta w marinie w Szybeniku (przecież trzeba im tam oddać jacht) :mrgreen:

Dla mnie takim pewnikiem na ten rok
Jest obiecana kamerka w Sutivanie :lol: :oczko_usmiech:
Ciekawy jestem pewników Kateriny :roll: :papa:

Tylko o terminie pamiętaj :!: :!: :!: To pocycamy wirtualnie :mrgreen:
Pewnik Kateriny??? Przecież oczywiste że cycanie w Rogoźnicy :roll:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.05.2018 11:54

tomekkulach
Dla mnie takim pewnikiem na ten rok
Jest obiecana kamerka w Sutivanie :lol: :oczko_usmiech:
Ciekawy jestem pewników Kateriny :roll: :papa:

beatabm
Tylko o terminie pamiętaj :!: :!: :!: To pocycamy wirtualnie :mrgreen:
Pewnik Kateriny??? Przecież oczywiste że cycanie w Rogoźnicy :roll:

Pewniki Kateriny: cycanie wirtualne z Tomkiem w Sutivanie w czerwcu, cycanie realne z Kapitańską w Rogoznicy, cycanie z Wami wirtualne przez kamerkę z Sutivanu we wrześniu - gdzieś między 11ym, a 16tym :oczko_usmiech: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.05.2018 12:01

Pewniki Kateriny: cycanie wirtualne z Tomkiem w Sutivanie w czerwcu, cycanie realne z Kapitańską w Rogoznicy, cycanie z Wami wirtualne przez kamerkę z Sutivanu we wrześniu - gdzieś między 11ym, a 16tym :oczko_usmiech: :mrgreen:


8O 8O 8O to się nam imprez szykuje 8O 8O 8O :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2018 13:13

beatabm napisał(a):
Pewniki Kateriny: cycanie wirtualne z Tomkiem w Sutivanie w czerwcu, cycanie realne z Kapitańską w Rogoznicy, cycanie z Wami wirtualne przez kamerkę z Sutivanu we wrześniu - gdzieś między 11ym, a 16tym :oczko_usmiech: :mrgreen:


8O 8O 8O to się nam imprez szykuje 8O 8O 8O :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:roll:
Móc znaczy chcieć 8) :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.05.2018 14:17

Katerina napisał(a):... cycanie wirtualne z Tomkiem w Sutivanie w czerwcu, cycanie realne z Kapitańską w Rogoznicy, cycanie z Wami wirtualne przez kamerkę z Sutivanu we wrześniu - gdzieś między 11ym, a 16tym :oczko_usmiech: :mrgreen:

beatabm napisał(a): 8O 8O 8O to się nam imprez szykuje 8O 8O 8O :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po co czekać ja się zapytuję :?: Zróbmy już dziś cycaną videokonferencję :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.05.2018 15:16

agata26061
i czekam na ten Brač u Ciebie.

O kurczę, tyle osób czeka na Brač, a ja się boję,że Was zawiodę :roll: Z powodu arktycznych temperatur mało plaż odwiedziłam...Ale tą główną udało mi się :mrgreen: A poza tym - zamęczę Was Sutivanem :wink: :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2018 15:35

Katerina napisał(a):agata26061
i czekam na ten Brač u Ciebie.

O kurczę, tyle osób czeka na Brač, a ja się boję,że Was zawiodę :roll: Z powodu arktycznych temperatur mało plaż odwiedziłam...Ale tą główną udało mi się :mrgreen: A poza tym - zamęczę Was Sutivanem :wink: :oczko_usmiech:

:roll:
O taak :!: męcz nas :P
Prosimy :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.05.2018 16:28

tomekkulach napisał(a):
Katerina napisał(a):agata26061
i czekam na ten Brač u Ciebie.

O kurczę, tyle osób czeka na Brač, a ja się boję,że Was zawiodę :roll: Z powodu arktycznych temperatur mało plaż odwiedziłam...Ale tą główną udało mi się :mrgreen: A poza tym - zamęczę Was Sutivanem :wink: :oczko_usmiech:

:roll:
O taak :!: męcz nas :P
Prosimy :oczko_usmiech:

Też jestem za!
Zanim zarezerwowałam Hvar, to Sutivan też troszkę mnie interesował, więc z chęcią się z Tobą nim "pomęczę". Na przyszły rok będzie jak znalazł! :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.05.2018 16:43

gusia-s napisał(a):
Katerina napisał(a):... cycanie wirtualne z Tomkiem w Sutivanie w czerwcu, cycanie realne z Kapitańską w Rogoznicy, cycanie z Wami wirtualne przez kamerkę z Sutivanu we wrześniu - gdzieś między 11ym, a 16tym :oczko_usmiech: :mrgreen:

beatabm napisał(a): 8O 8O 8O to się nam imprez szykuje 8O 8O 8O :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po co czekać ja się zapytuję :?: Zróbmy już dziś cycaną videokonferencję :mrgreen:

Jestem za :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2018 17:30

Zauważyliście,że dawno nie było u
Kateriny nic muzycznego :?: ,
Wobec tego przyszło mi na myśl,żeby
zaproponować barok rumuński
:oczko_usmiech: 8)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.05.2018 19:07

tomekkulach napisał(a):Zauważyliście,że dawno nie było u
Kateriny nic muzycznego :?: ,
Wobec tego przyszło mi na myśl,żeby
zaproponować barok rumuński
:oczko_usmiech: 8)


Jakżeż nie było? :roll: A tango bałkańskie dwa odcinki temu to co??
Barok rumuński :mrgreen: Jeszcze zanim otworzyłam pomyślałam, że to będzie ten hit :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.05.2018 19:20

Świetny :mrgreen: Uśmiałam sie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.05.2018 21:41

Dziury i dziurki - Broce, Kobaš, Prižba

Uroczego Broce nie chce się opuszczać, ale czuję jakiś imperatyw wewnętrzny, który podpowiada, że trzeba koniecznie coś robić, gdzieś jeszcze pojechać, coś eksplorować - to nasze ostatnie chwile na Pelješcu, a i zmiana pogody(znowu? 8O 8O ) jest zapowiadana..

Zanim wjedziemy na groblę do Stonu widzimy po lewej stronie drogowskaz - Kobaš.
Trochę już słyszałam o tej wiosce rybackiej na zadoopiu, ale jakoś wcześniej nie udało nam się tam dotrzeć.

Jest okazja :P

Droga na początku przyjemna i komfortowa - przez jakiś czas mamy przed sobą asfalt, a po bokach zieloną dzicz, przez którą nic nie przeziera, więc nie mam pojęcia gdzie jesteśmy.

P8178575.JPG




Po jakichś kilku minutach jazdy wyłania się przed nami Mljet - z tego miejsca Półwyspu jest do niego najbliżej, wydaje się on bardzo duży 8)

P8178576.JPG

P8178580.JPG


A tu widać dwa końce - Pelješca i Mljetu...

P8178581.JPG

P8178585.JPG

P8178589.JPG

P8178579.JPG


Asfalt zmienia się w polną drogę...

P8178587.JPG


Wyprzedza nas rowerzysta, którego widzieliśmy w Broce :P Ale nam się przecież nie spieszy, zwłaszcza, że widoki coraz zacniejsze - ciekawe jak nazywa się ta zatoka?

P8178582.JPG

P8178583.JPG



...albo ta? :P

P8178588.JPG


Zapatrzeni w zupełnie nieznane nam, ale bardzo atrakcyjne oblicze Pelješca, nagle orientujemy się, że dalsza jazda może grozić uszkodzeniem miski olejowej, droga zrobiła się kamienista z mnóstwem wgłębień i uskoków.
A w ogóle to gdzie ten Kobaš? Drogowskaz mówił o 3 km od Broce - my ujechaliśmy już dużo więcej...

Kręcimy się bezwiednie po leśnych dróżkach, co i rusz wpadamy na równie zdezorientowanego rowerzystę, który tak jak my chce dokądś dojechać.

P8178590.JPG


W pewnym momencie dostrzegam w oddali... - kurczę, to wygląda mi na plażę, i to piaszczystą do tego :P

P8178595.JPG


Nic nie może mnie powstrzymać przed pojechaniem, czy też pójściem i zbadaniem tej plaży, nawet napis (odręczny) na kawałku deski - PRIVATE na końcowym odcinku (fatalnej) drogi...
Co?? Że co niby "private" ? Ta pełna dziur droga i las wokół, czy też ten ugór, który na upartego można by nazwać polem? :roll:

P8178604.JPG


Trzeba ten zielony, pełen chaszczy teren objechać dokoła, aby dostać się do plaży, z premedytacją jedziemy dalej drogą ignorując tabliczkę :roll: :oczko_usmiech: Coś mi mówi, że ktoś tu sprytnie się wycwanił, żeby tłumy nie podjeżdżały pod tę plażę ..W internecie (na angielskim blogu) znalazłam opis plaży Pržina - bo tak się zwie - (pržina w dialekcie miejscowym znaczy piasek :) ) , ale nie znalazłam ani jednej wzmianki o tym, że to plaża prywatna :roll: :?

No to objeżdżamy pole i już ją widzimy...

P8178596.JPG

P8178603.JPG


Z góry prezentuje się to tak:

545e3445-722a-46a1-a0bd-8499f3f94d7e.jpg


Są tu dwa, czy trzy domostwa - na wysokiej skarpie nad plażą - jeden z domów właśnie jest w trakcie remontu, albo zaraz po wybudowaniu, ale nigdzie nie widać śladu żywej duszy...

P8178606.JPG

P8178608.JPG


Domy nie mają żadnych ogrodzeń, a można się do nich dostać (jak też do plaży) tymi stromymi schodami, co też czynimy :roll:

P8178607.JPG

P8178597.JPG

P8178599.JPG


Dziwny ten piasek - prawie czarny - choć na pewno nie brudny. Widziałam takie plaże na Teneryfie, no ale tam jest przecież wulkan, więc wyjaśnienie proste, natomiast tu..???
Oooo..., jest i ślad żywej duszy :lol:

P8178600.JPG

P8178601.JPG




Filmik powyższy podpisany jest przez "Apartments Helena" z Orebića... :roll: Może ten duży dom to też ich apartmany?? Jedno jest pewne - jest to bardzo ciekawy zakątek na odludziu - zarówno do mieszkania, jak i wakacyjnego wypoczynku. Jak dla mnie - zbyt nostalgicznie tutaj..I jak pomyślę o pełnej kolein drodze powrotnej... 8O :?

Słońce niedługo będzie zachodzić, więc nie zostajemy w Pržinie dłużej niż 10 minut. Przecież musimy namierzyć jeszcze ten Kobaš :roll:

P8178598.JPG


Wracamy..Pięknie tu, ale kierowca nie ma komfortowo...

P8178612.JPG


...tym bardziej, że w pewnym momencie musi wysiąść i przebudować drogę :mrgreen: , bo inaczej nie przejedziemy bez zarycia podwoziem o tę kamieni kupę :roll:

P8178613.JPG

P8178614.JPG


Udało się, ufff, skodzina biedna niejedno musi przez nas znosić :( Mówimy na nią "osiołek", bo tak się dzielnie na tych wertepach spisuje.

Po chwili jedziemy już spokojnie pokierowani przez drogowskaz do Kobaša..
Na wjeździe do wioski piękne, stare drzewa - ogromna ilość cyprysów - takie to tylko pod samostanem w Orebiću i na Korčuli widziałam..

P8178615.JPG

P8178616.JPG


Osada fajnie położona, w zacisznej zatoce, może dlatego cumuje tu, lub stoi na kotwicy sporo jachtów...

P8178624.JPG

P8178628.JPG


Jedna konoba zamknięta na cztery spusty, druga - Luka's Taverna - działa i pobiera opłaty za cumowanie od jednostek pływających.
Za dotarcie tu , jak też odkrycie czarnej plaży należy nam się nagroda :wink: :P Zimne pifffko i wino białe. 8) (o bardzo przesadzonych cenach :x )

P8178630.JPG


Właśnie przypłynęli Francuzi - dwie pary na jachcie. Sącząc powoli, przypatrujemy się jak cumują i schodzą na ląd.
Wydają się tego lądu spragnieni, bo obie panie natychmiast lecą do toalety w konobie ( trzeba oszczędzać miejsce w rezerwuarze na łodzi??), a potem całe towarzystwo rozsiada się w tawernie i rzuca się na ...Cyca, czyli wino białe i czerwone :)

Tak sobie myślę, co mi tu nie odpowiada...Już wiem :idea: - światło...Cała wioska tonie w cieniu, ani jedno zdjęcie nie wyszło, trochę tu...smutno :? Trzeba będzie kiedyś wrócić za dnia, aby skonfrontować wrażenia, jak też spróbować jedzenia - jedna z tutejszych konob słynie z rybnych dań :)

P8178625.JPG


W drodze powrotnej do Broce przystajemy , aby obejrzeć kościółek przy szosie, a raczej jego szkielet...

P8178635.JPG


Na wjeździe do Broce doznaję ponownie szoku estetycznego :hearts:

P8178639.JPG

P8178640.JPG

P8178642.JPG

P8178647.JPG

P8178648.JPG


Gdzieś tu na wodzie przebiega granica między złotym Broce , a Szaron Stonem :oczko_usmiech:

P8178645.JPG


Wracamy groblą do naszego pueblo po bardzo udanym dniu - z jednym świetnym plażingiem, kulinarnej przyjemności i nowym odkryciu :P

P8178649.JPG


A oto jak wycieczka wyglądała na mapie - czerwona strzałka pokazuje Kobaš, a czarna Pržinę 8) :boss:

50881e11-fb7e-48e1-897f-b796a7d10084.png


:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 99
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone