Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krótki majowy romans z Wenecją

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 14.01.2018 11:31

Super się z Tobą spacerowało i pływało po Wenecji. Niby byłam 3 razy, ale zawsze na wyjazdach zorganizowanych czyli było tzw. "Must see" . Do tego zawsze mało czasu, dużo ludzi itp. Ps. Sporo pamiątek nabyłaś - maski weneckie to jest to!
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.01.2018 13:55

Hej
Pamiątek cała moc :D .
No ale nic dziwnego, zwiedzanie było bardzo dokładne.
W Wenecji byłem z 20 lat temu.
Pasuje ją dzieciom pokazać, bo już wyrośnięte, no i jest gotowy przewodnik... a maj to doskonała pora.
Trasa SS 13 bardzo malownicza, szkoda, że zawsze pomykałem autostradą.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.01.2018 15:18

dhmegi napisał(a):
gusia-s napisał(a): ... Z tym zwiedzaniem wnętrz to mamy coś wspólnego. Też nie lubię wchodzić do muzeów czy kościołów. Jak wchodzę, to oglądam pobieżnie i szybko wychodzę. Wolę wędrować po uliczkach, chłonąć atmosferę miejsca, w którym aktualnie jestem, patrzeć jak toczy się życie w tym miejscu. Taka forma zwiedzania zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Ale do Bazyliki zajrzałam i widziałam przepych tego wnętrza.
Ufff czyli nie tylko ja tak mam :mrgreen:
Żałuję jednak, że do tej bazyliki się nie dostaliśmy co nadrobię u Ciebie w relacji choćby wirtualnie :) a kiedyś jak wrócę już tak przy okazji wtedy nadrobię osobiście :)

Sara76 napisał(a): ... Sporo pamiątek nabyłaś - maski weneckie to jest to!
Buber napisał(a): ... Pamiątek cała moc :D ...
Sobie zostawiliśmy niewiele ... magnezy z Wenecji i Burano w tym jeden z maską, talerzyk oraz kolczyki z zawieszką ze szkła z Murano, pamiątkowe koszulki ;) Reszta to tradycyjnie suweniry dla najbliższych, które zawsze przywozimy :)

Buber napisał(a): ... W Wenecji byłem z 20 lat temu.
Pasuje ją dzieciom pokazać, bo już wyrośnięte, no i jest gotowy przewodnik... a maj to doskonała pora.
Trasa SS 13 bardzo malownicza, szkoda, że zawsze pomykałem autostradą.
Wszystko przed Tobą :) Tak, maj to był strzał w 10-kę. Nie za dużo ludzi i pogoda nie męczyła upałami, bardzo dobra na zwiedzanie i tylko jeden prysznic jaki nas złapał :mrgreen:
SS13 uparcie będę wszystkim polecać. Szkoda, że nie wiedziałam, iż po trasie jest jeszcze super miejsce do zobaczenia :(. Dowiedziałam się dopiero po powrocie od kolegi :evil: . Chodzi o Monte Lussari Jak to określił "miniaturowa wioseczka na wysokości ok 1700 mnpm, a właściwie klasztor z kilkoma zabudowaniami: hotelem, restauracyjkami i mini uliczką handlową. Miejsce piękne, malownicze, bajkowe, magiczne" No i po obejrzeniu fotek to mnie ściska :evil: Mieliśmy czas na powrocie więc spokojnie można było to zrobić, gdyż przejeżdżaliśmy tuż obok dolnej stacji kolejki skąd wjeżdża się do owej wioski. :evil: Pod stacją jest darmowy parking.
Bardzo żałuję tego :cry:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.01.2018 18:04

gusia-s napisał(a):. Szkoda, że nie wiedziałam, iż po trasie jest jeszcze super miejsce do zobaczenia ...

Dzięki za ten typ ... lubię takie mało modne miejsca po drodze :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.01.2018 21:13

Ile pamiątek przywiozłaś :!: :!: To ti chyba z żadnej wyprawy tylu nie przywiozłam, bo siatka kamyków liczę jako jeden :mrgreen:

Do Wenecji spokojnie może easyjet'em lecieć - bardzo często są bilety w cenie ok 150 zł w obie strony... A nawet w centrum Wenecji można dorwać hotel z apartamentami w dobrej cenie...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.01.2018 23:08

Buber napisał(a):
gusia-s napisał(a):. Szkoda, że nie wiedziałam, iż po trasie jest jeszcze super miejsce do zobaczenia ...

Dzięki za ten typ ... lubię takie mało modne miejsca po drodze :D
I ja ... tylko czemu o tym nie wiedziałam wcześniej wrrrr :evil: Raczej nieprędko teraz będzie okazja aby to nadrobić :x

piekara114 napisał(a):Ile pamiątek przywiozłaś :!: :!: To ti chyba z żadnej wyprawy tylu nie przywiozłam, bo siatka kamyków liczę jako jeden :mrgreen: ...
O matko! zapomniałam przecież o kilku kilogramach muszelek nazbieranych w Punta S. ... przecież to też pamiątki :mrgreen: a z reszty już się tłumaczyłam :mrgreen: Mamy taką tradycję wśród najbliższych, że każdy jak gdzieś jedzie to przywozi dla reszty jakieś lokalne drobiazgi :) Czasem są to produkty spożywcze czy trunki a czasem jakieś duperelki właśnie.
To były np. suweniry chorwackie i trochę czeskich ... bez koteła oczywiście :mrgreen:
DSC_1706.jpg

DSC_0579.jpg


:)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.01.2018 01:49

gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):Dzięki za Wenecję, szkoda ze już ale z drugiej strony.....zaczniesz w końcu pisać z CRO mam nadzieję :mrgreen:
Zatem...nie leń się tylko do roboty!!! :papa:
Przymiarki poczynione ... dam tu znać jak wystartuję :wink:


U mnie słowo droższe pieniędzy :mrgreen: zatem urodzinowo ZAPRASZAM :mrgreen:
zumila
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zumila » 17.01.2018 01:12

Świetna, dokładna relacja :)
Może kiedyś... :P
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 17.01.2018 02:04

zumila napisał(a):Świetna, dokładna relacja :)
Może kiedyś... :P

Kiedyś się nie zdarza ... już planuj :wink: .
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.01.2018 09:17

Buber napisał(a):
zumila napisał(a):Świetna, dokładna relacja :)
Może kiedyś... :P

Dziękuję :)
Tak jak Buber sugeruje ...
Lepiej przyjąć postawę "pojadę" niż "może kiedyś" :mrgreen:
Wybrać dogodny termin i już :)
Warto nawet na te parę godzin w drodze do/z ... choć oczywiście lepiej na dłużej :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.03.2019 22:23

Już od maja tego roku władze Wenecji zamierzają wprowadzić opłatę za wstęp do miasta w wysokości 3 euro/os.

Opłata ma stopniowo wzrastać by w 2020 roku, w zależności od terminu przyjazdu wynosić od 6 do 10 euro.
Od 2022 roku konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja wizyty w mieście :?
Opłata będzie dotyczyła tylko osób, które w mieście nie nocują w hotelu, apartamencie itp. czyli turystów jednodniowych.
Kary za wjazd bez wniesienia opłaty, wynosić będą od 100 do 450 euro 8O
Ciekawa jestem jak to będzie fizycznie rozwiązane, bramki jakieś? Kanary po mieście będą chodzić i kontrolować jak w pociągu?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2019 09:42

Z tego co czytałam już jakiś czas temu, to kanary rzeczywiście mają chodzić... I jakiś system bramek też przy stacjach vaporetto..... Ale co z całą resztą? Duże promy pasażerskie, turyści w samochodach (na parkingu będzie bilet...tfuu turystobiletomat?), turyści z pociągów....
Wczoraj słyszałam, że wejście opłaty z maja przesunięto na wrzesień ze wzgl. organizacyjnych...no nie poradzili sobie....więc kto to wie jak to będzie działało.... https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/wenecj ... 22321.html
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 29.03.2019 10:08

Cześć dziewczyny.
Też się nad tym zastanawiałem. Wcześniej BBC i Deutsche Welle utrzymywali, że to firmy transportowe będą odpowiedzialne za pobranie podatku. Może rzeczywiście władze Wenecji jeszcze nad tym deliberują.
W tym wypadku niech będzie błogosławiona włoska dezorganizacja.
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Krótki majowy romans z Wenecją - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone