Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 25.01.2010 22:45

Witam .

Zakończyłem moją relację o 2009 roku w Austrii i nad Gardą - a tu ciągle zima, mało tego coraz zimniejsza zima ... a więc by się ogrzać przeglądam Wasze relacje z ciepłych podróży .

Przeglądając wątki trafiłem na opowieść "RafałaSC"o podróży do Chorwacji i Włoch w dziale "Relacje z podróży".

Jest tam parę zdań o Wenecji !

Wenecję odwiedzamy tak często jak tylko to możliwe ... a możliwe było już to parę razy przy okazji powrotów z chorwacko - włoskich wakacji.

Jesteśmy zauroczeni tym miastem (tak innym niż wszystkie) i tak zauroczeni, że nie widzimy minusów :) - i żadne negatywne opinie nie były i nie są w stanie tego zmienić.

Aby sprawić sobie radość :) ...zdjęcia z naszych spacerów (w różnym czasie) po tym pięknym mieście.

Może też...przypomną one komuś miłe chwile...a tych co nie byli, skłonią do odwiedzin.

....posiłkując się słowami "shtrigi" z wątku "RafalaSC" :

"A Wenecja...- trzeba wiedzieć, gdzie się zapuścić... Albo najlepiej nie wiedzieć, to się na pewno trafi w urokliwe miejsce"


...zapraszam .... do "naszej" Wenecji !!!


Na początek zdjęcia z pierwszej wizyty 29 wrzesień 2005, ciepło, mgliście, nastrojowo - oczywiście zaczynamy jak prawie wszyscy : Piazza San Marco , Basilica di San Marco , Palazzo Ducale - czyli Wenecki standard !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 16.04.2010 18:37 przez mariusz-w, łącznie edytowano 5 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2010 22:58

mariusz-w napisał(a): ....posiłkując się słowami "shtrigi" z wątku "RafalaSC" :

"A Wenecja...- trzeba wiedzieć, gdzie się zapuścić... Albo najlepiej nie wiedzieć, to się na pewno trafi w urokliwe miejsce"


Powyższe "motto" bardzo mi się podoba! :D I dotyczy nie tylko Wenecji...

Co do samego miasta. Nie byłem nigdy, więc nic więcej ponad to, co ze zdjęć znam i z filmów, powiedzieć nie mogę.
W każdym razie nie zachwyca, być może na razie...

Pozdrowienia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2010 22:59

Interseal napisał(a):W każdym razie nie zachwyca, być może na razie...

Pozdrowienia.


Byłem, rzeczywiście bez rewelacji.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 26.01.2010 10:31

Następnie "zdobyta" Campanila - by popatrzeć na dachy Wenecji...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


...no i koniecznie odpoczynek na Piazza San Marco :)

Obrazek

Obrazek

...oraz okolicznościowe foto .. dzięki uprzejmości kelnera :)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 21.02.2010 19:23 przez mariusz-w, łącznie edytowano 2 razy
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 27.01.2010 10:18

Obrazek

... następnie dosiadając vaporetto - środkiem "głównej ulicy"...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 27.01.2010 10:23

...autochtoni jeszcze trochę śpiący ...


Obrazek

...choć niektórzy szykują się do pracy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.07.2016 11:50 przez mariusz-w, łącznie edytowano 1 raz
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 27.01.2010 10:35

Cieszę się Mariusz z Twojej relacji i z fotek.

Byłem w Wenecji w 1999 i wywarła na mnie wspaniałe wrażenie.
Miasto na wodzie jest niesamowite i nie przeszkadzało mi że śmierdzi, że fasady się sypią itd.
Obrazy, zabytki w byle kościółku są tak cenne, że można nimi obdzielić niejedno polskie duże miasto.
Ale najfajniej jest zapuścić się w jakieś boczne uliczki, campi itd. np. w Dorsoduro, żeby samemu odkrywać rzeczy nie opisane w przewodnikach i prawdziwe życie.

Wenecja niestety umiera. Stałych mieszkańców coraz mniej. Zamknięto oddziały położnicze. Obsługa turystycznego biznesu dojeżdża z Mestre. Nie wiadomo czy niedługo nie będą limitować liczby turystów (choć znając włoską pazerność ... raczej nie :wink: ).

Tak czy siak - mam ochotę pojechać tam jeszcze raz i raz itd.
Tym bardziej, że na wyspach laguny nie byłem ...

Czekam na C.D.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 27.01.2010 12:19

Buber napisał(a):Cieszę się Mariusz z Twojej relacji i z fotek.

Byłem w Wenecji w 1999 i wywarła na mnie wspaniałe wrażenie.
Miasto na wodzie jest niesamowite i nie przeszkadzało mi że śmierdzi, że fasady się sypią itd.
Obrazy, zabytki w byle kościółku są tak cenne, że można nimi obdzielić niejedno polskie duże miasto.
Ale najfajniej jest zapuścić się w jakieś boczne uliczki, campi itd. np. w Dorsoduro, żeby samemu odkrywać rzeczy nie opisane w przewodnikach i prawdziwe życie.

Wenecja niestety umiera. Stałych mieszkańców coraz mniej. Zamknięto oddziały położnicze. Obsługa turystycznego biznesu dojeżdża z Mestre. Nie wiadomo czy niedługo nie będą limitować liczby turystów (choć znając włoską pazerność ... raczej nie :wink: ).

Tak czy siak - mam ochotę pojechać tam jeszcze raz i raz itd.
Tym bardziej, że na wyspach laguny nie byłem ...

Czekam na C.D.



To ja się cieszę ,że Wenecja podoba się nie tylko nam. :)

Fakt - problemów tam wiele - o limitowaniu liczby odwiedzających jest mowa już od paru lat. Nawet co niektórzy chcą wyłączenia pewnych lini vaporetto tylko dla mieszkańców. Nie wiem czy tego już nie zrobili bo w 2007 było na ten temat głośno.
Na razie główna broń to ceny.... ale patrząc na ilości odwiedzających mało skuteczna.

... uliczki też będą... a także laguna i wyspy.

Mimo tego ,że byliśmy tam parę razy ... to ciągle ciągnie i na pewno jeszcze pojedziemy . Klimatu i całego uroku zdjęcia nie pokażą ;):)

Pozdrawiam
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 27.01.2010 12:33

Byłem w Wenecji dwukrotnie i za każdym razem tylko na wycieczce w drodze do lub z powrotem. Żałuję, że na razie nie było okazji zatrzymać się tam na dłużej bo naprawdę warto. Wenecja ma nieprawdopodobny klimat i mimo kilku minusów chciałbym tam jeszcze wrócić. 8)

Dzięki za foty

Pozdrawiam :D
jarop11
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarop11 » 27.01.2010 12:34

Wenecja jest śliczna! :D
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 27.01.2010 12:47

Takiej Wenecji jak na Twoich zdjęciach - takiej pochmurnej, zamglonej... jeszcze nie widziałam ;)

Byłam w Wenecji trzy razy i mam nadzieję, że jeszcze nie jednen raz tam wrócę :) Pierwszy raz jako nastolatka z rodzicami: byłam zachwycona; drugi raz na zorganizowanej wycieczce poznałam Wenecję dokładniej :)

Ostatni raz byliśmy ponad rok temu na zakończenie wakacji (zresztą opisywałam już gdzies tutaj) i w pierwszej chwili Wenecja nas mocno przytłoczyła (połowa września, późne popołudnie): tłok, hałas, zamieszanie. Ale wystrczyło uciec w mniej uczęszczne uliczki, żeby na nowo odkryć urok i piękno Wenecji :)

Pozdrawiam :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 27.01.2010 14:43

marcin10 napisał(a):Byłem w Wenecji dwukrotnie i za każdym razem tylko na wycieczce w drodze do lub z powrotem. Żałuję, że na razie nie było okazji zatrzymać się tam na dłużej bo naprawdę warto. Wenecja ma nieprawdopodobny klimat i mimo kilku minusów chciałbym tam jeszcze wrócić. 8)

Dzięki za foty

Pozdrawiam :D


...my też :)

Pozdrawiam
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 27.01.2010 14:44

jarop11 napisał(a):Wenecja jest śliczna! :D


...co prawda to prawda :)

Pozdrawiam
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 27.01.2010 14:46

JoannaG napisał(a):Takiej Wenecji jak na Twoich zdjęciach - takiej pochmurnej, zamglonej... jeszcze nie widziałam ;)

Pozdrawiam :)


...będzie i słoneczna - ale nie wiem która ładniejsza... chyba obie... ;)

Pozdrawiam
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 27.01.2010 17:14

I ja dołączam do weneckiego grona - bardzo chętnie z Wami poszwendam się po rożnych tamtejszych zakamarkach :D i powspominam, że w takiej Wenecji to jednak fajnie jest :D

...dla mnie przebojem Wenecji byli niektórzy gondolierzy, którzy z właściwą sobie gracją najbardziej włoskiego z włoskich maczo, zaczepiali przechodniów i tonem głosu, którego sam Elvis by się nie powstydził, zwracali się w te oto słowa: "la gondolla" :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam
:D
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone