Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRK 2013 - gdzie marzenia stały się rzeczywistością

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 22.06.2017 20:48

okazało sie ze na Cresie byłam 9 lat temu statkiem MOnsun z Rabacia.... wiec teraz zdecydowanie wole poplynac na Rab :) był ktos???

Piter na innej relacji pisałam z Gusia... potwierdz mi prosze czy chcac zobaczyc zatoki Storisce i Vrzenica... rzeczywiscie bedac w stanie błogoslawionym heheh moze byc niezbyt bezpiecznie mi przejsc ta trase??? a moze tez taxi boat jest???
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 23.06.2017 07:47

roszel napisał(a):Piter na innej relacji pisałam z Gusia... potwierdz mi prosze czy chcac zobaczyc zatoki Storisce i Vrzenica... rzeczywiscie bedac w stanie błogoslawionym heheh moze byc niezbyt bezpiecznie mi przejsc ta trase??? a moze tez taxi boat jest???


Trzeba wiedzieć że z centrum Baški do Vrżenicy mamy do przejścia około 2,5 km.
Na trasie nie ma niebezpieczeństw, ale jest jedno miejsce gdzie idzie się po stromych skałach ścieżką przez około 200 metrów, dla nas nie było to trudne ale nie wiem co Ty powiesz na to będąc w stanie błogosławionym :?
Jakby co to na Vrżenicę taxi boat też jeżdżą 8)
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 23.06.2017 07:51

super i wtedy na storsice na piechotke.. a wiesz jaki koszt??
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 23.06.2017 07:53

roszel napisał(a):super i wtedy na storsice na piechotke.. a wiesz jaki koszt??


Niestety nie wiem jaki koszt ale na pewno dużo mniej niż na Vela Luka.

Szlak na Vrżenicę opisałem na stronie 13 i 14.
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 29.06.2017 15:13

Właśnie wróciłem z Baski, pobyt 9 dniowy od 17.06 do 26.06.
Moja krótka refleksja: Po wcześniejszych wrześniowych wyjazdach (Pakostane, Rogoznica, Czarnogóra - Buljarica) stwierdzam, że 2 połowa czerwca (przynajmniej w Basce) to praktycznie pełnia sezonu, na plaży (całkiem zresztą ładnej) ludź na ludziu.
Miejscowość mocno komercyjna, głównie widać Słoweńców, Austriaków, Niemców i Włochów, Polacy zaczęli pojawiać się w sobotę 24.06, po zakończeniu szkoły :). Ciężko znaleźć apartament w ciemno (na dzielnicy Zarok w zasadzie odsyłano mnie do agencji), moim zdaniem lepszym wyborem są jednak okolice centrum (mieszkaliśmy przy ul. Zagrebackiej). Znaleźliśmy w końcu app za 50E (zakładałem max. 40E w tym terminie, po poprzednich doświadczeniach z Dalmacji).
Trafiliśmy na super pogodę (dla mnie aż za gorąco) - codziennie 34 stopnie, woda od 22-24 stopni w Basce (na plaży Zala kawałek za Starą Baska woda była zimna).
Okolice Soline (parkowaliśmy na darmowym parkingu tuż przed tablicą wjazdową do miejscowości Cizici) super, szczególnie z dziećmi (u mnie 2 i 6 lat), a woda jak zupa (na oko ze 30 stopni).
Konkludując - wyspa ładna, korków nie było, ale osobiście wolę jednak środkową Dalmację i jej spokojne miejscowości :)

Jakby co, służę pomocą

PS. rejs na RAB 49Euro, Taxi Boat na Vela Luka 100Kun, rejs łodzią typu Submarine ze szklanym dnem chyba 90Kun
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 10.07.2017 12:45

karolekw napisał(a):Właśnie wróciłem z Bask[/list]

moje pytanko czy byles tez w Malińskiej??? moze mogłbys polecic tam jakies knajpki z dobrym jedzonkiem... no ale opinia z innych knajpek tez mile widziana :) tzn gdzie, co i jakie ceny??:)


a jak sie dzieciom blotka podobały??:)
to był twoj 1 raz na krk?
ja do tej pory tylko na Istrii wiec mam nadzieje na małą odmianę:)



PS. rejs na RAB 49Euro, Taxi Boat na Vela Luka 100Kun, rejs łodzią typu Submarine ze szklanym dnem chyba 90Kun


Interesuja mnie Fishpickniki czy sa tylko z Punatu czy też z KRK
Gusia wczesniej pisała ze z Punatu wiec pytam jak syt w tym roku? czy sa jeszcze jakies inne oferty rejsow? korzystales?

no i pytanko co do zakupów i cen.. jak wygladaly ceny w tym roku co twoim zdaniem warto zabrac ze soba pyt o art. spozywcze
z gory dziekuje ci za odp!!:) pozdrawiam
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 10.07.2017 14:51

byliśmy w Malińskiej na spacerze, jedliśmy zdaje się w Konobie Nino, jedzenie smaczne, jedynie poczułem drobny niesmak jak sie okazało przy płaceniu, że do zamówionych dzieciom Cevapcici muszę osobno dopłacić za frytki... My uwielbiamy ryby i owoce morza (tak tak, dzieciaki też), więc głównie zajadamy się mulami, zupami rybnymi, kalmarami i małymi rybkami z głębokiego tłuszczu (ichniejszy fast food), była też rybna plata ale tu zdecydowania przepłaca się za to danie (lepiej zamówić rybki, muszle, krewetki osobno, cena będzie porównywalna lub niższa a porcje solidniejsze).
poza tym jadaliśmy głównie w knajpkach w Basce, codziennie w innej więc szczegółów nie pamiętam niestety (była też jakaś w Vrbniku i Krku).
to był nasz pierwsze raz na Krk, ale jak wspominałem wcześniej bardziej podoba nam się Dalmacja.
Błotko podobało się głównie mojemu synowi (6 lat), smarował się kilka razy, natomiast płytka i ciepła woda, do tego piaszczyste dno przypadło dzieciom do gustu.
rejs na RAB wypływa z Baski, w cenie 49 Euro jest obiad i poczęstunek winem i rakiją, lepsze i tańsze fishpickniki zaliczyliśmy w Pakostane w 2 lata temu :)
Co do zakupów, ceny jakoś się specjalnie nie różnią od tego, co było rok, 2 lata temu. Najdroższe standardowo są ryby, mięso i nabiał :) Piwo 7-8 kun w sklepie (+ kaucja za butelkę 1,25), 15-20kun w knajpie. Wina we Vrbniku od 20kun za butelkę (białe), 50 kun kosztuje ulubione wino mojej żony - Prosek.
pozdrawiam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.07.2017 15:07

karolekw napisał(a):rejs na RAB wypływa z Baski, w cenie 49 Euro jest obiad i poczęstunek winem i rakiją, lepsze i tańsze fishpickniki zaliczyliśmy w Pakostane w 2 lata temu :)

Płynęłam na początku lipca br. do Rabu na Rabie oraz Lun na Pagu z Krku - cena, także z obiadem i poczęstunkiem napojem alkoholowym, wyniosła 36 euro na osobę dorosłą. Mam pozytywne wrażenia. Niezła przewodniczka, porządek i kultura. Statek Tajana Krk. Baška jest chyba nastawiona na klientów z dość zasobnym portfelem.
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 10.07.2017 15:21

Mikromir napisał(a):
karolekw napisał(a):rejs na RAB wypływa z Baski, w cenie 49 Euro jest obiad i poczęstunek winem i rakiją, lepsze i tańsze fishpickniki zaliczyliśmy w Pakostane w 2 lata temu :)

Baška jest chyba nastawiona na klientów z dość zasobnym portfelem.

Jeśli chodzi o knajpy to jest tak samo, ale jeśli chodzi o kwatery to masz rację...
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 10.07.2017 17:03

karolekw napisał(a):... 50 kun kosztuje ulubione wino mojej żony - Prosek


My Prošek i inne wina zakupiliśmy we Vrbniku i potwierdzam Prošek to bardzo dobre wino i moja żona też tak twierdzi 8)
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 04.08.2017 16:54

Hej wszystkim..
My teraz na krk w malinskiej... mam troche foto i knajpek do polecenia tylko nie wiem w ktory wozek to moge wrzucic... czy zrobic nowy?  :p
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.08.2017 19:08

roszel napisał(a):Hej wszystkim..
My teraz na krk w malinskiej... mam troche foto i knajpek do polecenia tylko nie wiem w ktory wozek to moge wrzucic... czy zrobic nowy?  :p

Najlepiej stwórz swój wątek i wrzuć relację :)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KRK 2013 - gdzie marzenia stały się rzeczywistością - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone