Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KONZUM opinie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2014 16:40

Mario99
Ja bym jednak na twoim miejscu nie uogólniał oceny całej sieci sklepów Konzum na podstawie wizyty w 2 sklepach ( słownie dwóch ) :roll:

Podam swój przykład: w Baśce na Krk, w Konzumie zaraz koło plaży,
puszkowe Ożujsko było w zeszłym roku za 13 kun :roll:
W promocji 8) :D :mrgreen:
O 2 kuny mniej w sklepie niż w knajpie :mrgreen:
A w Opatiji ta sama puszka kosztowała 9, bez promocji, za to flaszka tego samego piwa była za przeszło 6 kun :roll:
Ktoś kto był tylko w Baśce mógłby napisać, że ceny są horrendalne, ceny zabijają itp. pier.oły 8)
A ten co był tylko w Opatiji miałby zupełnie inne wrażenia 8)

Na całym świecie z wyjątkiem Korei Północnej i Kuby tak jest, że trzeba być przygotowanym na różne sztuczki handlowców
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.07.2014 16:49

Bocian napisał(a):...
A ty przestań głupio pisać wprowadzając wszystkich w błąd. Byłeś w dwóch sklepach a oceniasz całą sieć Konzum.

Niekoniecznie tak jest. Ja odebrałem to jako ostrzeżenie przed praktykami mogącymi się zdarzyć w sieci Konzum oparte na doświadczeniach wyniesionych z dwóch sklepów. Nie czuję się wprowadzony w błąd.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2014 16:59

Mogą to sie zdarzyć wszędzie.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.07.2014 16:59

Lednice napisał(a):...Ja bym jednak na twoim miejscu nie uogólniał oceny całej sieci sklepów Konzum na podstawie wizyty w 2 sklepach ( słownie dwóch ) :roll:
...
Na całym świecie z wyjątkiem Korei Północnej i Kuby tak jest, że trzeba być przygotowanym na różne sztuczki handlowców

A dlaczego nie. Przeprowadzony został eksperyment naukowy w jednym sklepie i powtórzony w drugim. Obydwa doświadczenia dały ten sam wynik więc wstępnie można jakąś ocenę postawić. Dalsze badanie potwierdzą to albo obalą.
Swoją tezę o Korei, Kubie i reszcie świata na ilu sprawdzonych państwach oparłeś? Może też na dwóch?
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 22.07.2014 17:09

Każdy wątek krytykujący kończy się krwawą jatką :devil:

Ja wiele razy robiłem zakupy w Konzumie i zawsze wszystko było ok, nie szedłbym tak daleko z tymi oszustwami... raczej zwykły sklepowy błąd jak w każdym dużym sklepie.

PS Dają 10% rabatu na mastercarda tak że w sumie mimo błędu można być do przodu :mrgreen:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2014 23:06

Mario99 napisał(a):Dla jasności jeszcze parę słów;
Nie potrzebuje instruktażu robienia zakupów w Konzumie, wszystko co napisałem opiera się na faktach, miejsca i sklepy nie zostały pomylone.



No to wytłumacz mi, gdzie w Vodicach jest Lidl obok Konzumu :?: :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2014 23:23

Calapula napisał(a):
Lednice napisał(a):...Ja bym jednak na twoim miejscu nie uogólniał oceny całej sieci sklepów Konzum na podstawie wizyty w 2 sklepach ( słownie dwóch ) :roll:
...
Na całym świecie z wyjątkiem Korei Północnej i Kuby tak jest, że trzeba być przygotowanym na różne sztuczki handlowców

A dlaczego nie. Przeprowadzony został eksperyment naukowy w jednym sklepie i powtórzony w drugim. Obydwa doświadczenia dały ten sam wynik więc wstępnie można jakąś ocenę postawić. Dalsze badanie potwierdzą to albo obalą.
Swoją tezę o Korei, Kubie i reszcie świata na ilu sprawdzonych państwach oparłeś? Może też na dwóch?


:D :D :D
No chodziło mi o to, że w tych 2 krajach towary są na kartki, a ceny ustala państwo, czyli jest tam czysta komuna



W ilu jeszcze krajach tak jest, nie wiem :roll:
Chyba nigdzie :roll:

W pozostałych krajach trzeba się liczyć z tym, że chcą nas czasem oskubać, bo wielu kupców rozumie wolny handel jako wolność zrobienia klienta w jajo :roll:

Kupcie sobie we Wiedniu austriackie słodycze w sklepie firmowym w centrum
Obrazek,
a potem porównajcie cenę tych samych słodyczy markecie, czasem 50 metrów dalej od sklepu firmowego, jest tam o 50% taniej
Tyle, że tam nikt nie robi z tego powodu histerii.
Pod karabinami i pistoletami nikt nikogo do zakupów nie zmusza.

Tak samo jak w Konzumie w Vodicach :wink:
Jak coś nie gra z cenami, to się to zgłasza przy kasie i koniec

Można by się było słusznie czepiać, gdyby na klientów wywierano nacisk psychologiczny :wink: ,
np. natrętnie namawiano do kupna, wciskano towar do rąk, manipulowano przekonując, że jest najtaniej :roll:
Na nielicznych straganach z owocami i warzywami wręcz podtyka się pod nos ludziom towar do skosztowania, a potem JAK JUŻ COŚ SKOSZTUJĄ, to nie daje im spokoju, żeby tylko coś kupili.

Czasem w Chorwacji dość natrętnie się łapie w podobny sposób na promenadzie klientów do knajp :roll:
Na szczęście zdarza się to rzadko :roll:

Te "egipskie" obyczaje BARDZO mi nie podchodzą, trzeba powiedzieć stanowczo "ne", co kończy sprawę
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.07.2014 08:00

Mario99 napisał(a):Może nie potrafię robić zakupów? Nie sprawdzam cen w czytnikach skoro są przy produkcie. Moim zdaniem skoro jest cena np 40 to musi być 40 a o ile komuś nie przeszkadza drobna różnica i lubi być oszukiwany to niech płaci.
Nie toleruje oszustwo, tego z przypadku czy z premedytacji.

To nie oszustwo, ale kompletny bajzel i nie zależy od sieci marketów, ale zdarza się wszędzie.. w miejscu, gdzie mieszkam tak jest i już. Wam 2 tygodnie, a nam mieszkańcom 365 dni w roku....Latem chaos się nasila, bo im więcej ludzi, tym większy bałagan... wszystko porozrzucane i nic nie stoi na swoim miejscu, zatem do bałaganu, za który niewątpliwie odpowiada sieć (inne ceny na półkach, inne w systemie) dochodzi jeszcze dosłowny bałagan, którego naprawdę nie sposób opanować... Tym bardziej, że personelu coraz mniej....Pamiętnej, że ci, którzy tam pracują, to też ludzie.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.07.2014 08:06

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):To nie oszustwo, ale kompletny bajzel....

:D



Na pewno nie.
Chorwaci specjalnie z naszego powodu wymyślili cenówki,
które na dźwięk polskiego języka losowo zmieniają podane wartości 8)

:wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.07.2014 08:12

weldon napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):To nie oszustwo, ale kompletny bajzel....

:D
Na pewno nie.
Chorwaci specjalnie z naszego powodu wymyślili cenówki,
które na dźwięk polskiego języka losowo zmieniają podane wartości 8)
:wink:

O żesz, ja naiwna.. o tym nie pomyślałam.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 23.07.2014 09:16

Dlatego zawsze mówię dobar dan, wtedy udaję miejscowego, choć wyglądam pewnie turystycznie: zawsze krótkie spodnie!
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 23.07.2014 09:34

Lednice napisał(a):...
Jak coś nie gra z cenami, to się to zgłasza przy kasie i koniec

Można by się było słusznie czepiać, gdyby na klientów wywierano nacisk psychologiczny :wink: ,
np. natrętnie namawiano do kupna, wciskano towar do rąk, manipulowano przekonując, że jest najtaniej :roll:
Na nielicznych straganach z owocami i warzywami wręcz podtyka się pod nos ludziom towar do skosztowania, a potem JAK JUŻ COŚ SKOSZTUJĄ, to nie daje im spokoju, żeby tylko coś kupili.

Czasem w Chorwacji dość natrętnie się łapie w podobny sposób na promenadzie klientów do knajp :roll:
Na szczęście zdarza się to rzadko :roll:

Te "egipskie" obyczaje BARDZO mi nie podchodzą, trzeba powiedzieć stanowczo "ne", co kończy sprawę

Natrętne zachęcanie nas do kupienia to co innego niż oszukiwanie co do ceny towaru. Jednak wystawienie ceny na półce, która skłoni nas do zakupu a kasowanie zupełnie innej kwoty na koniec to nie to samo co nawet najbardziej namolne ciągnięcie za rękaw do swojego straganu po gruszki z wierzby. Oszustwo zorganizowane bo przecież tylko najbardziej naiwni obłąkańcy uwierzą, że w tych Konzumach to o takich praktykach wie tylko menago od cen.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.07.2014 09:34

MWN napisał(a):zawsze krótkie spodnie
Jesteś pewien, że to przez krótkie spodenki? :?

Spróbuj iść do sklepu w samych sandałach, bez skarpetek i bez reklamówki z Biedronki ;)
Dan_78
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan_78 » 23.07.2014 10:19

Jedna rzecz na tym forum mi się nie podoba i nie tylko w tym temacie. Mario99 wyraził swoją negatywną opinię co do odczuć robienia zakupów w sieci Konzum, oczywiście jest już bliski linczu ponieważ napisał prawdę co do sytuacji jaka panuje w tych marketach, natomiast pozostała treść to są już jego osobiste odczucia. Ale Mario99 jest be bo napisał coś krytycznego, wyluzujcie proszę, Chorwacja jest na tyle wspaniała, że sama się obroni, natomiast nie widzę nic złego w krytycznym podejściu do pewnych spraw.

W Tucepi są cyrki, w Makarskiej były mega cyrki, pani Kasia potwierdza, że w Starym Gradzie również (nie wiem, czy w Konzumach, ale są), więc można powiedzieć o pewnym zjawisku dotyczącym kilku placówek, oczywiście nie całej sieci. W Vodicach jest ok, być może mają menadżera na poziomie, czego brakuje w Tucepi i Makarskiej.

Mnie generalnie nie bardzo wzruszało to, że były rozbieżności na paragonie a tym co powinno być ponieważ byłem na wakacjach i nie będę się denerwował o takie pierdoły, ale lekka irytacja może tak, natomiast u miejscowych powiedziałbym niekulturalnie wk......nie, ponieważ obsługa przy kasie się wydłużała. Musiał przyjść kierownik pobiegać z personelem po sklepie wyjaśnić co i jak, pokreślić paragony, oddać nadwyżkę kasy etc., a kolejeczka do kasy rosła :-)

Tak sobie myślę, że Konzum być może jest obecnie na etapie Biedronki sprzed kilku lat, kasa mała, braki kadrowe, niskie kwalifikacje, obecnie Biedra jest jedną z lepiej ocenianej przez jej Pracowników sieci. Dziwni mnie tylko, że kilka lat temu nie było takiego bałaganu w Makarskiej, żeby nie było, że uogólniam. Teraz w Makarskiej był bałagan, ale ceny przyjemniejsze dla portfela niż 5 lat temu.

Reasumując i tak do Cro jeszcze przyjadę i zrobię zakupy w Konzumie nawet jak będzie bajzel, jeżeli ceny będą mieli ok, to dodatkowe 5 minut przy kasie nie jest problemem :mrgreen: .
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.07.2014 15:10

Dan_78 napisał(a):Mario99 wyraził swoją negatywną opinię co do odczuć robienia zakupów w sieci Konzum,

W dwóch sklepach tej sieci a twierdzi, że oszukują ogólnie w Konzumach.
Uważajcie na zakupach w sklepach sieci KONZUM!
Ceny bardzo wysokie a promocje oszukane.

Ja przestrzegam wszystkich, uważajcie na Polaków w Niemczech. To złodzieje samochodów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone