Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KONZUM opinie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiklos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 29.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiklos » 22.07.2014 10:25

Wszystkie takie przypadki regulowane są przez prawo - przynajmniej w Polsce.
"Kiedy zawieramy umowę?
Interes klienta chronić będą jednak zapisy Kodeksu cywilnego. Zgodnie bowiem z art. 543 rzeczy wystawione w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży. Konsumenci zatem mają prawo żądać sprzedaży artykułu po cenie, która umieszczona została na półce przy interesującym nas towarze. Gdy towar wrzucamy do koszyka, godzimy się tym samym na przyjęcie proponowanej oferty i mamy prawo oczekiwać, że sprzedawca wywiąże się ze swojego obowiązku, a przy kasie wydamy dokładnie tyle pieniędzy, ile określonych zostało na półce przy towarze."
link http://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/770581,co-zrobic-gdy-cena-na-polce-jest-inna-niz-przy-kasie.html
Osobiście miałem taką sytuację przy zakupie wiertarki w markecie na L... Przy kasie cena była dużo wyższa, też tłumaczenie "bo promocja się skończyła". Wezwano jakąś przełożoną i kupiłem po cenie z półki. Zostałem także przeproszony. Jak przepisy w tym zakresie stanowią w Chorwacji - nie wiem.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2014 10:29

Mario99 napisał(a):Uważajcie na zakupach w sklepach sieci KONZUM!
Ceny bardzo wysokie a promocje oszukane. Trudno jest mi zrozumieć ich postępowanie ale nie gwarantuje im sukcesu przy takim podejściu do klienta. Mój post potwierdzony jest w dwóch przypadkach w miejscowości Tucepi i Vodice. W sklepach panował okropny bałagan a ceny na półkach nie dotyczyły danego produktu. Odnoszę wrażenie ze to polityka firmy, im większe zamieszanie tym większy zysk.


W Vodicach bałagan :?: :?:

Mieszkałem zaraz obok tego Konzumu, więc bywałem tam codziennie, czasem częśćiej. I nie zauważyłem żadnego bałaganu ani problemów z cenami. Bardzo dobrze oznakowanie na półkach. W porównaniu z naszym płockim Auchan to był Wersal!

Obok w Lidlu inaczej, jest porządek i ceny się zgadzają. A jednak, można.


To by sporo wyjaśniało - pomylił ci się Konzum z Plodine. Przy wjeździe do Vodic obok Lidla jest właśnie Plodine, a nie Konzum.
Ostatnio edytowano 22.07.2014 10:37 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.07.2014 10:37

W innej sieci robiłem zakupy z żoną. Żona pierwszy raz w Chorwacji, piękny kraj, mili ludzie, fajowo. Do zapłacenia 160kuna. Żona wyjmuje z mojego portfelika 2 x 100 i podaje sprzedawczyni, ta przyjmuje i otwiera kasę a ja tak patrzę a te 200 to nie kuna tylko moje euro. Całe szczęście, że panie zamiast na mnie nakrzyczeć po co się wtrącam, spokojnie zwróciły mi euro i wykonały zapłatę jeszcze raz tym razem w prawidłowej walucie. Ciekawe czy resztę za zapłatę należności 160kuna banknotami 200euro dostał bym w wysokości 40kuna?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.07.2014 10:42

Ja, dawno temu, w toalecie na autostradzie na Węgrzech zamiast 50 centów przez pomyłkę dałem 5 i ni cholery nie mogłem skumać, czego ode mnie chce ta baba mówiąca w tym diabelskim języku i zagradzająca drogę do ... szczęścia.

Ta to sobie musiała dopiero pomyśleć o Polakach ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2014 10:45

weldon napisał(a):Ta to sobie musiała dopiero pomyśleć o Polakach ;)[/color]

Złodzieje :) Nawet przyparci do muru, oszukują :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2014 10:47

weldon napisał(a):Ja, dawno temu, w toalecie na autostradzie na Węgrzech zamiast 50 centów przez pomyłkę dałem 5 i ni cholery nie mogłem skumać, czego ode mnie chce ta baba mówiąca w tym diabelskim języku i zagradzająca drogę do ... szczęścia.

Ta to sobie musiała dopiero pomyśleć o Polakach ;)



O, teraz węgierski MOL wymyślił sobie jeszcze coś lepszego!

W kiblach na stacjach pomontowali automatyczne bramki - wstęp za 100 forintów (nawet rozmieniarki są :!: ), gdzie za wejście dostajesz specjalny kupon, który potem można odliczyć od ceny zakupów na tych stacjach (ważne przez rok).

Mam 2 kupony, gdyby ktoś chciał :mrgreen: :mrgreen:

Jak tak się zastanowić - super pomysł!
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.07.2014 10:57

Bocian napisał(a):Nawet przyparci do muru, oszukują

Muru nie było. Za to były krzaki.

Sorry :oops: wyboru nie miałem


:D


Raul73 napisał(a):W kiblach na stacjach pomontowali automatyczne bramki

W Warszawie bez dwóch zeta też lepiej się nie ruszać: Ogród Krasińskich, Park Żeromskiego, Wilanów ... Pierwszy raz takie coś dopadło mnie w Brodnicy, na parkingu - szatański wymysł, żeby zmuszać kogoś o szóstej rano do szukania czynnego kiosku, gdzie ci rozmienią sto złotych na drobne :twisted:

Na szczęście pełno też i darmowych ;)
Mario99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario99 » 22.07.2014 15:11

Dla jasności jeszcze parę słów;
Nie potrzebuje instruktażu robienia zakupów w Konzumie, wszystko co napisałem opiera się na faktach, miejsca i sklepy nie zostały pomylone.
Co do mojego zdania to go nie zmienię, i zaznaczam że jest to tylko i wyłącznie moje zdanie, które na podstawie moich doświadczeń wnioskuję. Nie dyskryminuje Chorwatów bo są to porządni ludzie i bardzo pracowici.
Post dotyczy tylko i wyłącznie działalności sieci KONZUM.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2014 15:21

Mario99 napisał(a):Post dotyczy tylko i wyłącznie działalności sieci KONZUM.

Byłeś we wszystkich sklepach?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.07.2014 15:30

Bocian napisał(a):...
Byłeś we wszystkich sklepach?

Pytanie obezwładniające.
Mario99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario99 » 22.07.2014 15:37

Bocian napisał(a):
Mario99 napisał(a):Post dotyczy tylko i wyłącznie działalności sieci KONZUM.

Byłeś we wszystkich sklepach?


Czytaj ze zrozumieniem to nie będziesz zadawać głupich pytań.
alycja
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alycja » 22.07.2014 15:48

w Tucepi też ceny odbiegały od tych na półkach ale to moja bartowa zauważyła bo ja nawet w polsce na ceny nie patrze a tym bardziej nie porównuje. Nie z za dużej ilości kasy ;-) tylko z lenistwa. Nigdy nie wiem co ile kosztuje to i ciez\ko bylo mi porownc ceny w Chorwacji do Polskich a może to i dobrze ;-)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2014 16:20

Mario99 napisał(a):
Bocian napisał(a):
Mario99 napisał(a):Post dotyczy tylko i wyłącznie działalności sieci KONZUM.

Byłeś we wszystkich sklepach?


Czytaj ze zrozumieniem to nie będziesz zadawać głupich pytań.

A ty przestań głupio pisać wprowadzając wszystkich w błąd. Byłeś w dwóch sklepach a oceniasz całą sieć Konzum.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2014 16:20

Calapula napisał(a):
Bocian napisał(a):...
Byłeś we wszystkich sklepach?

Pytanie obezwładniające.

Podobnie jak twierdzenie o broni i chamstwie.
Mario99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario99 » 22.07.2014 16:25

Bocian napisał(a):
Mario99 napisał(a):
Bocian napisał(a):
Mario99 napisał(a):Post dotyczy tylko i wyłącznie działalności sieci KONZUM.

Byłeś we wszystkich sklepach?


Czytaj ze zrozumieniem to nie będziesz zadawać głupich pytań.

A ty przestań głupio pisać wprowadzając wszystkich w błąd. Byłeś w dwóch sklepach a oceniasz całą sieć Konzum.

Nie obrażaj innych, nie wszyscy myślą jak Ty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone