Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.06.2018 13:11

Wiem że z budkami jakoś się ładują na ten prom to i my powinniśmy się załadować, zajmujemy 12 m więc w sumie tyle co 2 wieksze auta ale mozemy stać tylko na środkowym pasie bośmy wysocy (2,45m) :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.06.2018 16:39

A powiedzcie mi proszę jak wygląda sprawa parkowania w SG, Vrboskiej, m.Hvar (free czy płatne) no i w wioskach SN, Ivan Dolac czy Zavala. Czy w tych wioskach da radę gdzieś zaparkować, bo tak patrzę to zbyt dużo miejsca tam nie ma dla przyjezdnyhch a jak dojdą jeszcze auta turystów tam mieszkających to moze i wjechać nie da rady :?:
Wega
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wega » 10.06.2018 18:21

Moi Drodzy,

już 26 sierpnia po raz trzeci wyruszamy na Hvar. Nigdy nie myślałam, że wrócę gdziekolwiek choć 2 x w to samo miejsce, ale jednak Hvar tak nas zaczarował, że wszelkie próby zobaczenia czegoś nowego kończą się fiaskiem, albo wracamy nie do końca zadowoleni, albo już podczas poszukiwań stwierdzamy, że na Hvarze lepiej i nie jedziemy :roll: .

W każdym razie zastanawiam się, co jeszce zobaczyć na Hvarze, bo wiele miejsc już odwiedziliśmy, wiele pokochaliśmy. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie forumowiczów. Jak zawsze stacjonujemy w Ivan Dolac.

Dotychczas odwiedzone:
Jelsa,
Hvar miasto,
Vrboska,
Stari Grad,
cmentarz w Pitve,
Pokrivenik,Stiniva
droga przez Brusje a więc i V. i M. Grablje,
Sv. Nikola pieszo,
Sv. Nedelja - exotic Beach i ścianka wspinaczkowa oraz klify (słynna sosna)


Na pewno pozostała nam Twierdza Spanjola.

Bardzo chciałabym zaliczyć przejazd drogą (nad klifami) sv.Nedjelja - Dubovica, ale nie mamy odwagi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2018 18:47

Humac + Grabčeva spila
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 10.06.2018 19:24

Stara Rudina, Dol, Kabal.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 10.06.2018 19:50

Malo Grablje -opuszczona wioska
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.06.2018 20:30

gusia-s napisał(a):A powiedzcie mi proszę jak wygląda sprawa parkowania w SG, Vrboskiej, m.Hvar (free czy płatne)


Hvar, SG i Jelsa mają płatne strefy parkingowe, ale jak się poszuka to można gdzieś przycupnąć bez płacenia. W Jelsie jest spory plac zaraz przy parku w centru. W SG i w Hvarze będzie z tym ciężej, ale też do ogarnięcia.

gusia-s napisał(a):w wioskach SN, Ivan Dolac czy Zavala. Czy w tych wioskach da radę gdzieś zaparkować, bo tak patrzę to zbyt dużo miejsca tam nie ma dla przyjezdnyhch a jak dojdą jeszcze auta turystów tam mieszkających to moze i wjechać nie da rady :?:


Tam rzeczywiście jest bardzo ciasno i trzeba mieć sporo szczęścia żeby gdzieś fajnie zaparkować. W Św. Niedzieli jest spora szansa na znalezienie miejsca w górnej części- niedaleko kościoła i szlaku do groty.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.06.2018 21:58

Dzięki Roxi, w Jelsie to byśmy mieszkali na kemp. ewentualnie bo jeszcze klamka nie zapadła czy wogóle to bedzie Hvar ;)
Z Jelsy do Vrboski damy radę z buta albo rowerkami a auto będzie odpoczywało.
W Hvarze zawsze mozna chyba podjechać pod twierdzę i zejść do miasta :?: Tam akuratakurat już byłam tyle, że bez auta, bo przybyłam drogą morską.
Gorzej z tymi małymi wioskami po południowej stronie wyspy gdybyśmy chcieli tam się wybrać na plażowanie :( i w dodatku żeby np. zwodować kajak to by się przydało całkiem nisko zjechać, zrzucić kajak i najwyżej cofnąć gdzieś wyżej by zaparkować.
SN przy kościele ... zapamietane, muszę zerknąć na mapkę gdzie on ;) bo do groty chciłabym pójść i tam do tych ścianek wspinaczkowych.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.06.2018 22:50

gusia-s napisał(a):W Hvarze zawsze mozna chyba podjechać pod twierdzę i zejść do miasta :?:
Tak robiłam rok temu. Wejście do twierdzy 40 kn... :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.06.2018 00:00

piekara114 napisał(a):
gusia-s napisał(a):W Hvarze zawsze mozna chyba podjechać pod twierdzę i zejść do miasta :?:
Tak robiłam rok temu. Wejście do twierdzy 40 kn... :papa:

W twierdzy byłam w zeszłym roku we wrześniu i szczerze powiem że te 40 kun to średnio warto wydać na wejście :? ale wejść/wjechać pod twierdzę warto dla widoczków :)
Ja byłam na nóżkach z portu, bez auta bo to był dodatkowy tydzień pod żaglami w Cro :hearts:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 11.06.2018 08:54

gusia-s napisał(a):Wiem że z budkami jakoś się ładują na ten prom to i my powinniśmy się załadować, zajmujemy 12 m więc w sumie tyle co 2 wieksze auta ale mozemy stać tylko na środkowym pasie bośmy wysocy (2,45m) :mrgreen:

Kilka razy plywaliśmy tym promem z ribem na przyczepce - skład miał coś około 11metrów - ostatnio w zeszłym roku.
Znajomy jechał z przyczepką kempingową.
Nie ma z tym żadnych problemów, auta z przyczepami ustawiają na środkowych pasach - nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba są 4 pasy na promie.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 11.06.2018 12:01

gusia-s napisał(a):Wiem że z budkami jakoś się ładują na ten prom to i my powinniśmy się załadować, zajmujemy 12 m więc w sumie tyle co 2 wieksze auta ale mozemy stać tylko na środkowym pasie bośmy wysocy (2,45m) :mrgreen:



tak to mniej więcej wygląda na promie z Drvenika
Załączniki:
drv3.jpg
drv1.jpg
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 11.06.2018 12:13

gusia-s napisał(a):Martwię się tylko czy my z przyczepą tam się bez problemu zawiniemy na ten prom. W Drveniku byłam ostatnio 6 lat temu i nie bardzo pamietam jak tam jest zorganizowany wjazd na prom, chyba jakąś pentelke się robi. Najwyżej zatamujemy ruch :mrgreen:


Znalazłem filmik na youtubie gdzie i przyczepa się znalazła

https://youtu.be/aKmvp-OctvA?t=3m24s

Jak widać daje radę :-)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.06.2018 14:50

gusia-s napisał(a):Gorzej z tymi małymi wioskami po południowej stronie wyspy gdybyśmy chcieli tam się wybrać na plażowanie :( i w dodatku żeby np. zwodować kajak to by się przydało całkiem nisko zjechać, zrzucić kajak i najwyżej cofnąć gdzieś wyżej by zaparkować.


Gdybyście chcieli zwodować kajak w Jagodnej przy campie Lili, to spokojnie możecie zjechać na sam dół, nad samo morze. Zwodujecie pływadło i odstawicie samochód gdzieś wyżej.

Podobnie możecie zrobić np w Bojanic Bad.

Nie wiem jak mogłoby to wyglądać w ID i w Zavali, ale wydaje mi się, że też ogarniecie sprawę w ten sposób.

Kościół w Św. Niedzieli jest w górnej partii mieściny, trochę daleko stamtąd do morza..

A w Hvarze rzeczywiście można odstawić samochód przy parkingu przy twierdzy i zjeść do miasta. Jest tam też kilka innych płatnych placów do parkowania, więc do zrobienia. ;)
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 11.06.2018 15:17

w ID przy Slavince jest idealny spad do wody właśnie do wodowania różnych pływadeł. Widziałem jak wodowali skuter wodny z przyczepy, która była w połowie zanurzona w wodzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 252
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone