Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 18.06.2017 21:06

Bosm@n napisał(a):Nic :-) i to jest zaleta:-) ... ale ostatni raz byłem tam w 2013 może się coś zmieniło - konzum przed Orebiczem - Ok 12 km


dzięki :D czuję, że w wrześniu szykuje się wypoczynek pełną gębą :D
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 20.06.2017 05:33

Eee do września to będą informacje już uaktualnione:-)
kapkar
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapkar » 20.06.2017 07:26

asscro napisał(a):
lillylive napisał(a):Witam serdecznie:) Mam pytanie do znawców Podobuce czy jest na miejscu konoba w której można cos zjeść?, będę w Podobucach za tydzień w sobotę, po długiej podróży chciałabym przez 2 dni przynajmniej do auta nie wsiadać:) a zjeść coś na kolacje dobrego:) Pozdr:)

Witam! W Podobuce nie ma konoby z menu. W zatoczce jest jeden lokal u Želiko Trojanovica tam tylko napoje i lodówka z lodami, tuż za nim jest taras z widokiem na morze, gdzie serwują jakieś jedzenie, ale trzeba iść do właścicieli i się z nimi umówić wcześniej z naszych obserwacji serwowane są tylko śniadania i kolacje głównie dla ludzi którzy przylecieli samolotem i mają nocleg z HB. Podobnie jest z lokalem nad zatoką jakieś 500m do góry organizują tylko umówione wcześniej kolacje. My korzystaliśmy tylko z tawerny u Želiko.


U Zeljko można zjeść, w zeszłym roku byliśmy u niego na kolacji - jagnięcina z peki, wino itp.. ale zapewne trzeba umówić wcześniej .. my mieliśmy zamówioną kolacje na 11 osób po plażowaniu, ale mieszkaliśmy w orebicu stad nie wiem jak w Podobuce jest na codzień. To była celowana i organizowana wizyta w Podobuce gdzie jest ciekawie.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 20.06.2017 20:12

viltob08 napisał(a):
stachan napisał(a):O tych nad klasztorem również słyszałem wiele dobrego :P

viltob08 napisał(a):Oni już raczej się nie otworzą .... :cry:
https://www.facebook.com/konoba.munitic


Dlaczego? :(



Podobno jakieś tarcia narodowościowe ... takie plotki były, że oni pochodzili z Bośni, coś nie zagrało... w każdym razie chyba już od zeszłych wakacji nie działają.

Dwa lata temu w sierpniu miał zawał.
Bercik91
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercik91 » 23.06.2017 19:25

Mam pytanie odnośnie jakiegoś transportu z Orebić/Korcula do Dubrownika ? Jakieś promy ? zorganizowane wycieczki ? :D jak to wygląda jeżeli chcielibyśmy zostawić auto pod apartamentem i ruszyć z Orebić solo, bez samochodu ? :D
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 23.06.2017 20:42

Jest info o promie kilka stron wstecz, ze zdjęciem. Jest prom z Korculi do Dubrownika
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 24.06.2017 10:42

Bercik91 napisał(a):Mam pytanie odnośnie jakiegoś transportu z Orebić/Korcula do Dubrownika ? Jakieś promy ? zorganizowane wycieczki ? :D jak to wygląda jeżeli chcielibyśmy zostawić auto pod apartamentem i ruszyć z Orebić solo, bez samochodu ? :D

W zeszlym roku plywał katamaran, jak jest teraz nie wiem (KRILO)
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 25.06.2017 12:34

wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 25.06.2017 18:49

Bosm@n napisał(a):http://chorwacjacafe.pl/nowa-linia-promowa-split-brac-makarska-korcula-mljet-dubrovnik/

Informacja o promie


super, dzięki. takie info się przyda :)
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 25.06.2017 19:21

Jak wpadniesz na ciekawe spędzenie czasu na Peljesacu to dawaj. Jadę już 3 raz, będę w Podobucach i planuje trochę spenetrować sam półwysep. Kulinarnie i krajobrazowo.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 26.06.2017 07:55

do Orebica jadę w tym roku po raz ósmy, zawsze coś nowego odkrywam, nigdy się nie nudzę :)
czerwony
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwony » 26.06.2017 14:40

wojstar napisał(a):do Orebica jadę w tym roku po raz ósmy, zawsze coś nowego odkrywam, nigdy się nie nudzę :)


Czy plaże w Orebic są bardzo kamieniste?tzn czy niezbędne będą buty aby wejść do morza
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 26.06.2017 15:45

czerwony napisał(a):
wojstar napisał(a):do Orebica jadę w tym roku po raz ósmy, zawsze coś nowego odkrywam, nigdy się nie nudzę :)


Czy plaże w Orebic są bardzo kamieniste?tzn czy niezbędne będą buty aby wejść do morza


To zależy gdzie, Trstenica nie wymaga obuwia, pozostałe mają kamienie. Plaże hotelowe też nie mają kamieni.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 26.06.2017 16:13

wojstar napisał(a):
czerwony napisał(a):
wojstar napisał(a):do Orebica jadę w tym roku po raz ósmy, zawsze coś nowego odkrywam, nigdy się nie nudzę :)


Czy plaże w Orebic są bardzo kamieniste?tzn czy niezbędne będą buty aby wejść do morza


To zależy gdzie, Trstenica nie wymaga obuwia, pozostałe mają kamienie. Plaże hotelowe też nie mają kamieni.

Wydaje mi się, że buty do pływania w morzu chorwackim, chronią nie tylko przed kanciastymi kamieniami, ale, i to na pierwszym miejscu przed jeżowcami :?: .
Ja zawsze, tak na wszelki wypadek je zakładam :roll: . Nie wiem jak jest w Orebicu, bo nie byłam.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 26.06.2017 19:54

w Orebicu starają się czyścić plaże z jeżowcow. ja chodzę na plażę Indiana i nie ma nic.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 312
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone