Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Greckie Cyklady przez Bośnię, Czarnogórę, Albanię, Macedonię

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.08.2009 22:31

Piotrek_B napisał(a):
KOL napisał(a):....Ja inspiruję Taaakiego Globtrotera?!....

Eeeeeee no z tym globtroterem to przesada :lol: ale z inspiracją już nie 8)
Do Grecji też mam słabość, podobie jak i do ich mieszkańców.
Swego czasu chwilke tam pomieszkiwałem ale to było dawno......jeszcze jak się opłacało tam jeździc do pracy. I od tego czasu mam sentyment do ludzi i ich kraju.
Natomiast jakoś nigdy dotychczas nie zrealizowałem tzw. MOICH WIELKICH GRECKICH WAKACJI i to musze nadrobić :wink:
Kalinichta kie jassou, że tak fonetycznie zakończę :papa:


Pozdrawiam. Kalinichta! :papa:
Ostatnio edytowano 30.08.2009 08:25 przez KOL, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2009 23:23

Chętnie powiedziałbym że zaje... (fajna) ta relacja ale nie wypada.
Byłem w tym roku w Albanii i na Korfu rok temu była Grecja kontynentalna + Peloponez i Zakynthos, brakuje mi jeszcze Kefalonii, ale prędzej będą chyba Cyklady, po przeczytaniu takiego opowiadania to nie ma wątpliwosci.
Pozdrawiam i życzę następnych takich wypraw. :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.08.2009 08:32

junkers111 napisał(a):Chętnie powiedziałbym że zaje... (fajna) ta relacja ale nie wypada.
Byłem w tym roku w Albanii i na Korfu rok temu była Grecja kontynentalna + Peloponez i Zakynthos, brakuje mi jeszcze Kefalonii, ale prędzej będą chyba Cyklady, po przeczytaniu takiego opowiadania to nie ma wątpliwosci.
Pozdrawiam i życzę następnych takich wypraw. :)


Dzięki Wielkie
Mam podobny dylemat, czy Kefalonia jeszce raz plus Itaka na przykład, czy Cyklady(bo Albania po drodze będzie na pewno)? Czas i finanse pokażą.
Jakie wrażenia z Korfu? Jeśli możesz to napisz kilka słów.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2009 12:14

KOL napisał(a):Jakie wrażenia z Korfu? Jeśli możesz to napisz kilka słów.
Pozdrawiam


Korfu fajne, bardzo zielone w porównaniu do Zakynthos (więcej do zwiedzania).
Byliśmy tam 6 dni (dopłynęliśmy z Sarande do Kerkyra a powrót był z Lefkimi do Igoumenitsa), zwiedziliśmy praktycznie całą wyspę, najfajniejsze są
- kanał miłości w Sidari
- Kerkyra
- Palaiokastrisa
- Kassopei

Byliśmy po koniec lipca (więc w wysoki sezon) i nie było problemu z hotelami, w pierwszym który nam się spodobał było miejsce, później się okazało że to było super szczęście bo Pani w recepcji powiedziała że normalnie od czerwca do września mają full Niemców, ale w tym roku wyjątkowo w ostatniej chwili goście z 3 pokoi przebukowali sobie do innego hotelu.
www.mirabellcorfu.gr
Idealne miejsce do wyciszenia się i odpoczynku (fajny basen do 3,5m głebokości) .
Zdecydowanie polecam.

To był nasz drugi wyjazd do Grecji (po 9x Cro - ale tam jeszcze teź wrócimy) i w na pewno nie ostatni, już jest decyzja na 05/2010 Rumunia, Bułgaria + Istambuł, a wakacje 2010 planujemy ale wysoko w rankingu są właśnie Cyklady + coś do tego jeszcze, myślę że Skiathos może na koniec Kreta, ale zobaczymy.

Pozdrawiam.
:)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.08.2009 12:19

junkers111 napisał(a):To był nasz drugi wyjazd do Grecji (po 9x Cro - ale tam jeszcze teź wrócimy) i w na pewno nie ostatni, już jest decyzja na 05/2010 Rumunia, Bułgaria + Istambuł, a wakacje 2010 planujemy ale wysoko w rankingu są właśnie Cyklady + coś do tego jeszcze, myślę że Skiathos może na koniec Kreta, ale zobaczymy.

Pozdrawiam.
:)


Fajne plany. Pozdrawiam i dzięki za info.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 08.09.2009 14:37

Wracając jeszcze do Ohrid i Macedonii to tragedia sprzed trzech dni pokazuje jak bardzo trzeba uważać wszędzie przy doborze "atrakcji", ludzka chciwość i idąca z nią w parze zwykła głupota niestety nie znają granic.
Pozdrawiam
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 24.09.2009 09:31

Też się przyłączam do podziękowań za extra zdjęcia i opisy.My też zakochaliśmy się w Grecji a zwłaszcza wyspach.Cyklady chodzą mi po głowie też od jakiegoś czasu.Mam jeszcze pytanie KOL ,czy cena za samochód jest łącznie z pasażerami ,czy należy jeszcze dopłacić za super economy po 10 e za osobę.
Pozdrawiam.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 24.09.2009 20:11

carnivalka napisał(a):Też się przyłączam do podziękowań za extra zdjęcia i opisy.My też zakochaliśmy się w Grecji a zwłaszcza wyspach.Cyklady chodzą mi po głowie też od jakiegoś czasu.Mam jeszcze pytanie KOL ,czy cena za samochód jest łącznie z pasażerami ,czy należy jeszcze dopłacić za super economy po 10 e za osobę.
Pozdrawiam.


Witam
Fajnie, że się podobało.
Oj te wyspy greckie ciężko jest planować jakikolwiek wyjazd bez ich uwzględnienia :)
Wybacz, ale nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem o co pytasz :) Jeśli o prom, to samochodów na wyspy nie zabieraliśmy. Jeżeli chodzi o wynajem to jest już koszt całkowity.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.
Pozdrawiam Serdecznie
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 24.09.2009 22:53

KOL już chyba wiem o co chodzi w rezerwacji promów ,nam w sezonie jednak opłaca się rejs autem bo spanko może być na campingach.Zawsze taniej i nie ma problemu z krótkimi noclegami.
Najbardziej martwi mnie ta szybka rezerwacja,wolę jechać w ciemno ale Cyklady w sezonie to chyba wielkie ryzyko,czy jednak nie .Jak myślisz rezerwacja promu z góry?
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.09.2009 05:09

carnivalka napisał(a):Najbardziej martwi mnie ta szybka rezerwacja,wolę jechać w ciemno ale Cyklady w sezonie to chyba wielkie ryzyko,czy jednak nie .Jak myślisz rezerwacja promu z góry?


W sezonie zdecydowanie radziłbym wcześniejszą rezerwację. My byliśmy na początku czerwca i promy były pełne. Wyjątkiem był prom Zante Ferries z Folegandros na Santorini, ale on płynął bardzo długo, okrężną drogą i chyba to było powodem.
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 30.09.2009 15:01

Super relacja a zdjęcia niesamowite super,pozdrawiam. :lol: :lol: :lol:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 03.10.2009 12:39

Wiki2001 napisał(a):Super relacja a zdjęcia niesamowite super,pozdrawiam. :lol: :lol: :lol:


Wielkie Dzięki!
Pozdrawiam Serdecznie
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 07.10.2009 15:10

Może głupio sie spytam ale widziałem, że poprzednio jak byłeś na Lefakos to płynołoeś promem, czy nie można sie tam dostać samochodem? Wedle google jest tam połaczenie drogowe z lądem.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 07.10.2009 18:17

wojtap napisał(a):Może głupio sie spytam ale widziałem, że poprzednio jak byłeś na Lefakos to płynołoeś promem, czy nie można sie tam dostać samochodem? Wedle google jest tam połaczenie drogowe z lądem.


Na Lefkadę płynąłem promem z Kefalonii (Fiskardo-Vasiliki), ale od pólnocnej strony wjedziesz na tą niby-wyspę mostem.
Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 31.01.2010 15:54

Dla jadących do, lub przez Albanię i chcących odwiedzić Tiranę, znalazłem bardzo fajny informator. Noclegi na każdą kieszeń, restauracje, itp. Bardzo dużo informacji. Dokument jest w PDF-ie, także można sobie zapisać i wydrukować.
Jeszcze Korca i kilka myślę, że przydatnych linków.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Greckie Cyklady przez Bośnię, Czarnogórę, Albanię, Macedonię - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone