Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 30.08.2016 22:50

Belvoir napisał(a):
jotusia napisał(a):

jotusia napisał(a):A gdzie na granicy CRO jest ta budka z winietami? Jest jakoś oznaczona?



:?: :!: 8)

Stacji CPN nie ma od prawie 30 lat 8)

Podejrzewam, że
99,9% ludzi nie wie, co oznaczał skrót CPN :wink:

Spróbuj kupić winietkę austriacką na granicy w Macelj, dokładnie na przejściu granicznym :!:
W Ptuju na stacjach benzynowych też powinni mieć :!:

Niespełna 30 i wiem , że nie ma ich w Polsce. Jestem na tyle "stara", że pamiętam jak były i zniknęły, wiem co oznaczał skrót i wiem w jakim kontekście dziś się go używa.
Dziękuję za informację, bardzo pomocną (zadanie zdobycia winiety zostało przydzielone mnie)-będę jutro szukać tej budki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2016 00:29

jotusia napisał(a):Niespełna 30 i wiem , że nie ma ich w Polsce. Jestem na tyle "stara", że pamiętam jak były i zniknęły, wiem co oznaczał skrót i wiem w jakim kontekście dziś się go używa.
Dziękuję za informację, bardzo pomocną (zadanie zdobycia winiety zostało przydzielone mnie)-będę jutro szukać tej budki.


Nie ma co się stresować na zapas :!:
Nie trzeba zatrzymywać się na granicy i szukać budki
Spróbujcie kupić jeszcze w Chorwacji na stacjach benzynowych :!:
A jak nie, to w Słowenii muszą mieć na stacjach benzynowych :!:
Bardzo dużo Chorwatów jeździ do Austrii, tam pracuje i potrzebuje austriackich winietek
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 31.08.2016 00:35

jotusia napisał(a):
Belvoir napisał(a):
jotusia napisał(a):

jotusia napisał(a):A gdzie na granicy CRO jest ta budka z winietami? Jest jakoś oznaczona?



:?: :!: 8)

Stacji CPN nie ma od prawie 30 lat 8)

Podejrzewam, że
99,9% ludzi nie wie, co oznaczał skrót CPN :wink:

Spróbuj kupić winietkę austriacką na granicy w Macelj, dokładnie na przejściu granicznym :!:
W Ptuju na stacjach benzynowych też powinni mieć :!:

Niespełna 30 i wiem , że nie ma ich w Polsce. Jestem na tyle "stara", że pamiętam jak były i zniknęły, wiem co oznaczał skrót i wiem w jakim kontekście dziś się go używa.
Dziękuję za informację, bardzo pomocną (zadanie zdobycia winiety zostało przydzielone mnie)-będę jutro szukać tej budki.


Jeśli będzie jechać tym przejściem, o którym pisałem (Macelj), to widok na budynek masz w mojej wiadomości, poza tym-będzie przed nim pewnie trochę samochodów. Spokojnie, dasz radę :)
Mijając Ptuj przy obwodnicy też jest jedna lub więcej stacji benzynowych-tam pewnie też można kupić winietę, ale czy będzie otwarte 24/7 to nie wiem.
karflo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karflo » 01.09.2016 21:05

Witam! Pewnie nie dokładnie szukałam na forum i nie znalazłam info wiec proszę o pomoc jadac przez Czechy i Austrię i w Chorwacji droższy jest przejazd z boksem na dachu? Czy to nie ma różnicy?
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 02.09.2016 08:15

Dziękuję bardzo za pomoc. Winietę do Austrii kupiłam na granicy CRO, w tej budce Macelj. Dzięki za namiar. Sprawdziłam tez w Mureck - stacja benzynowa (z adresu powyżej ) jest przy samej drodze i jest czynna w ciągu dnia (mają dobrą cenę paliwa, niższą niż na autostradzie)
adammazurkiewicz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) adammazurkiewicz » 06.09.2016 11:08

Mam jedną "zbędną" winietę - żona kupiła i ja na ten sam dzień, nie dogadaliśmy się.
Ktoś chętny na winietę na Austrię na 10 dni liczona od 04.09.2016. Oddam za 20 zł (do negocjacji oczywiście).
Odbiór na terenie Warszawy.
adammazurkiewicz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) adammazurkiewicz » 07.09.2016 17:29

15 zł? ;)
adammazurkiewicz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) adammazurkiewicz » 11.09.2016 23:46

Oddam za darmo jak ktoś chętny
Jubiler
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.01.2017
Winieta CZ na rok 2017. Koszt na BP w Mszanie przed granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jubiler » 03.01.2017 14:13

Witam,

czy ma ktoś może informację na temat ceny winiety CZ 10 dni 3,5 tony na stacji BP w Mszanie przy A1 przed granicą. Pytanie, czy warto kupować korony i zatrzymywać się na Shell po stronie czeskiej, zamiast kupić u "swoich" jak Pan Bóg przykazał :)

Proszę o jak najbardziej świeże informacje. Najlepiej już z roku 2017.
Użytkownik usunięty
Re: Winieta CZ na rok 2017. Koszt na BP w Mszanie przed gran

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.01.2017 14:26

Jubiler napisał(a):Witam,

czy ma ktoś może informację na temat ceny winiety CZ 10 dni 3,5 tony na stacji BP w Mszanie przy A1 przed granicą. Pytanie, czy warto kupować korony i zatrzymywać się na Shell po stronie czeskiej, zamiast kupić u "swoich" jak Pan Bóg przykazał :)

Proszę o jak najbardziej świeże informacje. Najlepiej już z roku 2017.


Nie, na żadnej ze stacji przy A1 nie warto (ani BP ani Uniwar). Cena winiety jest o jakieś 15-20 Zł większa a kurs waluty wcale do atrakcyjnych nie należy. Shell w Antošovicach zaraz za granicą jak najbardziej polecany. Ceny winiet na 2017 rok nie uległy zmianie.

Na BP za czeską winietę chcieli 65 Zł a normalnie kosztuje jakieś 50 (310 Kč).
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.01.2017 21:40

I wcale nie musisz kupować koron, za wszystko zapłacisz kartą :mrgreen:
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 04.01.2017 09:03

Nie bój się niczego kup na Shellu w Cz.
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 04.01.2017 14:20

Dokładnie przelicznik walutowy i tak wychodzi taniej za autostrady winiety kibelki itp. zawsze płacę kartą . Przykładowo co później zrobisz z resztą koron którą tobie wydadzą w monetach . Ja też za każdym razem winietę kupuje w danym państwie nie przez internet , bo co zrobisz jeśli bedziesz musiał przesunąć swój wyjazd o parę dni . Kupisz drugą . I w przypadku tych 10 dniowych możesz stracić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2017 14:32

blazej_k1 napisał(a):kibelki itp. zawsze płacę kartą


Kartą za kibelek? 8O Mnie się to jeszcze nie udało, zwłaszcza przy tych "turniketach" :mrgreen:
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 04.01.2017 14:35

No fakt kibelek przesadziłem ;-) . Ale w tym roku znowu jadę po raz 5 i nie mogę się doczekać .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 95
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone