Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 12.07.2017 21:38

Nie wiem jak było w poprzednich latach, bo nie musiałam korzystać z pomocy medycznej w Cro. W tym roku, mając kartę Ekuz, zglosiłam się do ambulatorium i za przepłukanie oka, bo pod powiekę wgryzł mi się kamyczek, zapłaciłam 320 kun. To na 100 % nie było ambulatorium prywatne. No i byłam zdziwiona, bardzo bardzo. Pani wyjaśniła mi, ze w tym roku jest tak, bo ktoś czegoś nie podpisał. Dała mi rachunek z poleceniem zgloszenie tego potem w kraju do NFOZ. Więc jeśli kogoś dopadnie coś, to niech ma ze soba gotówkę. Może nie napisałam niczego rewelacyjnie nowego, a może tak :D nie wiem, bo mi sie nie chce dziś grzebać w forum ;) Buziaki :)
jaceek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 12.07.2017 21:49

Znalezione na stronie NFZ
"Ambulatoryjna opieka specjalistyczna, leczenie szpitalne:
Maksymalna kwota do zapłaty z tytułu współpłacenia nie może przekroczyć 60,13% podstawy budżetowej (która w 2015 r. wynosi 3.326 HRK) lub 2000 HRK. Najniższa kwota do zapłaty z tytułu współpłacenia wynosi 10 HRK."

Tutaj całość https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/ ... /chorwacja
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.07.2017 08:52

Koenig napisał(a):Minęło 5 tygodni i nadal nic... Chyba trzeba się będzie pofatygować, bo wyjazd za 6 dni...


Poprawka - karty wczoraj doszły. Po 5 tygodniach. Ważne na rok.
Ustian
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 18.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustian » 13.07.2017 10:47

Bylem w NFZ w Rybniku, czekanie w kolejce 15 min., wyrobienie karty 3 min. Wnioski wypelnione na miejscu w poczekalni, karty wyrobione na miejscu.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.07.2017 12:53

Lukas123
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukas123 » 16.07.2017 12:56

NFZ Katowice, wypełnienie wniosku, kolejka i wyrobienie karty ok 15 min na miejscu, w godzinach porannych.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 16.07.2017 12:59

W Częstochowie też może 20 minut czekaliśmy i karta była wydana. Tak się złożyło że nawet miałem okazję ją przetestować w boju.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2017 13:13

jaceek1 napisał(a):Znalezione na stronie NFZ
"Ambulatoryjna opieka specjalistyczna, leczenie szpitalne:
Maksymalna kwota do zapłaty z tytułu współpłacenia nie może przekroczyć 60,13% podstawy budżetowej (która w 2015 r. wynosi 3.326 HRK) lub 2000 HRK. Najniższa kwota do zapłaty z tytułu współpłacenia wynosi 10 HRK."

Tutaj całość https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/ ... /chorwacja


Dlatego ciągle dziwi mnie mała popularność dodatkowego ubezpieczenia na wyjazd... Z EHIC na zbyt wiele liczyć nie można.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 18.07.2017 00:22

Ja byłem w ich hitna pomoc w trogirze. Dostałem dwa zastrzyki domięśniowe i nie zapłaciłem nic.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.06.2018 18:33

Gdyby komuś z Bydgoszczy bądź okolic zależało na szybkim otrzymaniu kart EKUZ, to proszę udać się do oddziału osobiście,
bo w tym roku obsługa wniosków wysłanych mailem trwa bardzo długo.

Ja wysłałem maila 18.05 i dzisiaj usłyszałem, że zrealizowali dopiero podania, które wpłynęły przed 16.05.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 15.06.2018 18:37

Ja byłem osobiście dzisiaj w Toruniu, wniosek wydrukowałem wcześniej z internetu. Wszystko w oddziale zajęło góra 3 minuty i karty gotowe.
juveadamo
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 09.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) juveadamo » 15.06.2018 18:44

walp napisał(a):Gdyby komuś z Bydgoszczy bądź okolic zależało na szybkim otrzymaniu kart EKUZ, to proszę udać się do oddziału osobiście,
bo w tym roku obsługa wniosków wysłanych mailem trwa bardzo długo.

Ja wysłałem maila 18.05 i dzisiaj usłyszałem, że zrealizowali dopiero podania, które wpłynęły przed 16.05.

W Nowym Sączu za to ekspresowo zrobili. Mail wysłany 7 czerwca a 12 czerwca listonosz przyniósł. Trochę byłem zaskoczony, że tak szybko
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 15.06.2018 19:28

juveadamo napisał(a):
walp napisał(a):Gdyby komuś z Bydgoszczy bądź okolic zależało na szybkim otrzymaniu kart EKUZ, to proszę udać się do oddziału osobiście,
bo w tym roku obsługa wniosków wysłanych mailem trwa bardzo długo.

Ja wysłałem maila 18.05 i dzisiaj usłyszałem, że zrealizowali dopiero podania, które wpłynęły przed 16.05.

W Nowym Sączu za to ekspresowo zrobili. Mail wysłany 7 czerwca a 12 czerwca listonosz przyniósł. Trochę byłem zaskoczony, że tak szybko


Ja wysłałem przez e-puap w niedzielę. Zobaczymy ile im to zajmie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.06.2018 21:49

juveadamo napisał(a):W Nowym Sączu za to ekspresowo zrobili. Mail wysłany 7 czerwca a 12 czerwca listonosz przyniósł. Trochę byłem zaskoczony, że tak szybko

Ja byłem osobiście po 8-mej we wtorek - po 20-stu minutach karta w kieszeni. :D
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.06.2018 22:05

Asiar napisał(a):Nie wiem jak było w poprzednich latach, bo nie musiałam korzystać z pomocy medycznej w Cro. W tym roku, mając kartę Ekuz, zglosiłam się do ambulatorium i za przepłukanie oka, bo pod powiekę wgryzł mi się kamyczek, zapłaciłam 320 kun. To na 100 % nie było ambulatorium prywatne. No i byłam zdziwiona, bardzo bardzo. Pani wyjaśniła mi, ze w tym roku jest tak, bo ktoś czegoś nie podpisał. Dała mi rachunek z poleceniem zgloszenie tego potem w kraju do NFOZ. Więc jeśli kogoś dopadnie coś, to niech ma ze soba gotówkę. Może nie napisałam niczego rewelacyjnie nowego, a może tak :D nie wiem, bo mi sie nie chce dziś grzebać w forum ;) Buziaki :)

W 2016 korzystaliśmy z ich służby zdrowia. Skręcenie nogi, wizyta u lekarza w przychodni, skierowanie do ortopedy w szpitalu tam wizyta i też zdjęcie RTG. Wszystko za free z kartą EKUZ.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone