Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dzień, który zaczął się marnie...czyli Živogošće 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 02.01.2018 12:59

beatabm napisał(a):Może by tak wrócić już na te Korczulę, co Ty na to?? :roll:


Chętnie :hearts: ale nadal jestem w Sowich :oczko_usmiech: :mrgreen: 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.01.2018 17:00

słoma79 napisał(a):
beatabm napisał(a):Może by tak wrócić już na te Korczulę, co Ty na to?? :roll:


Chętnie :hearts: ale nadal jestem w Sowich :oczko_usmiech: :mrgreen: 8)

Zasypało Cie w tych górach??? 8O Czy zawiało??? 8O 8O
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.01.2018 19:16

beatabm napisał(a):
słoma79 napisał(a):
beatabm napisał(a):Może by tak wrócić już na te Korczulę, co Ty na to?? :roll:


Chętnie :hearts: ale nadal jestem w Sowich :oczko_usmiech: :mrgreen: 8)

Zasypało Cie w tych górach??? 8O Czy zawiało??? 8O 8O


zawiało :mrgreen: zaraz siadam do pisania...
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 04.01.2018 19:59

słoma79 napisał(a):
kamzio napisał(a):
słoma79 napisał(a):Samochody zaparkowane, wypakowane :mrgreen: Witamy się z Vjekoslavem, Vjeko zajmuje się szwagrami DLATEGO


Czytam Vjeko, więc chyba mieszkałeś tutaj po lewej u tego starszego Pana. Ja bytowałem u Davora Klaricica na przeciwko Vjeko tj. w domu po prawej w linku. Naprawdę spokojna i przyjemnie leniwa wioseczka te Zivogosce Porat.

https://goo.gl/57CR9f


:hearts: właśnie po tej lewej mieszkałem...


Dzięki tej relacji wracają fajne wspomnienia: piękny widok na Igrane, spacery "asfaltówką" po zaopatrzenie, puste plaże... Mieszkaliśmy na samym dole tej dróżki, w willi Nil. Naprzeciwko (na łuku drogi prowadzącej na plażę) był wtedy w budowie nowy budynek (balustrady balkonowe ze szkła). Czy już jest skończony i wiecie jak się nazywa :?: :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.01.2018 20:04

ZytaS napisał(a):
słoma79 napisał(a):
kamzio napisał(a):
słoma79 napisał(a):Samochody zaparkowane, wypakowane :mrgreen: Witamy się z Vjekoslavem, Vjeko zajmuje się szwagrami DLATEGO


Czytam Vjeko, więc chyba mieszkałeś tutaj po lewej u tego starszego Pana. Ja bytowałem u Davora Klaricica na przeciwko Vjeko tj. w domu po prawej w linku. Naprawdę spokojna i przyjemnie leniwa wioseczka te Zivogosce Porat.

https://goo.gl/57CR9f


:hearts: właśnie po tej lewej mieszkałem...


Dzięki tej relacji wracają fajne wspomnienia: piękny widok na Igrane, spacery "asfaltówką" po zaopatrzenie, puste plaże... Mieszkaliśmy na samym dole tej dróżki, w willi Nil. Naprzeciwko (na łuku drogi prowadzącej na plażę) był wtedy w budowie nowy budynek (balustrady balkonowe ze szkła). Czy już jest skończony i wiecie jak się nazywa :?: :papa:


już rok temu był skończony i w użytku...nazwy niestety nie znam :roll:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.01.2018 20:51

W końcu port...po czetrech :roll: godzinach, jednym rzucie beretem :mrgreen: czyli 30 milach i po opróżnieniu większości zapasów z lodówki...wróć, ładowni Feluna schodzimy na ląd 8O Dłuższą chwilę zajmuje nam oswojenie się z uczuciem posiadania niebujającego się stałego lądu pod stopami :mrgreen: część załogi nadal nie może się z tym pogodzić i pędzi w kierunku najbliższej konoby w celu przedłużenia efektu kołysania :wink:

to nasz drugi raz w Cro, coś tam już widziałem...nic nie może się równać z Korčulą :hearts: zresztą, sami zobaczcie...dobra, jestem nieobiektywny :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

stojąc u stóp tych schodów słyszałem jak wzywa, jak woła...wejdź...patrz...ciesz się chwilą :mrgreen: i dałem się zwieść jak żeglarz syrenom...wszedłem 8) i zrozumiałem, że popełniłem błąd lekceważąc Ją przy pierwszej wizycie w Cro :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TAK mógłbym spędzać dnie :hearts: no może jeszcze piwko :mrgreen:

Obrazek

cdn...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.01.2018 21:33

Sądziłam że takie fish pikniki to szybciej pływają :roll: 8 węzłów to nie jest duża prędkość 8O
Przyznaję, ładne to miasto, jednak czy w moim topie? Nie mam pojęcia :roll: Poraża mnie tłok w nim, a w ostatnim pobycie - temperatura, myślałam ze umrę z gorąca 8O 8O 8O a nadmieniam że należę do ciepłolubnych :oczko_usmiech:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.01.2018 21:37

beatabm napisał(a):Sądziłam że takie fish pikniki to szybciej pływają :roll: 8 węzłów to nie jest duża prędkość 8O
Przyznaję, ładne to miasto, jednak czy w moim topie? Nie mam pojęcia :roll: Poraża mnie tłok w nim, a w ostatnim pobycie - temperatura, myślałam ze umrę z gorąca 8O 8O 8O a nadmieniam że należę do ciepłolubnych :oczko_usmiech:


jaki tłok? środek sezonu, a tu cisza i spokój...tłok i cała reszta, którą wymieniłaś to były w Dubrovniku, Trogirze...ale tu ??? luzik, wąskie uliczki dają cień...czekaj, czekaj...rozumiem...pilnowałaś cyca na pokładzie??? :roll: to OK...gorąco i tłok :oczko_usmiech:
ja gorąca powyżej 25 stopni nie znoszę...poza Cro :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.01.2018 21:44

słoma79 napisał(a):
jaki tłok? środek sezonu, a tu cisza i spokój...tłok i cała reszta, którą wymieniłaś to były w Dubrovniku, Trogirze...ale tu ??? luzik, wąskie uliczki dają cień...czekaj, czekaj...rozumiem...pilnowałaś cyca na pokładzie??? :roll: to OK...gorąco i tłok :oczko_usmiech:
ja gorąca powyżej 25 stopni nie znoszę...poza Cro :mrgreen:

W Korczuli ostatni raz byłam w 2015r, spłynęliśmy z morza na którym zawsze chłodniej i dzieci uparły się że chcą lody...poszliśmy na starówkę, lody kupiliśmy ekspresem i biegiem na łódź, rozgrzane mury dawały temperaturę nie dla białych ludzi 8O 8O 8O Zwiedzać poszliśmy po zachodzie słońca jak się ochłodziło troszkę :roll:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 05.01.2018 09:52

słoma79 napisał(a):
to nasz drugi raz w Cro, coś tam już widziałem...nic nie może się równać z Korčulą :hearts:



Ja byłam w Cro już 9 razy i mam takie samo zdanie o Korčuli... no dobra, są dwa miejsca, które są dla mnie ex aequo na pierwszym miejscu: Korčula na południu i Rovinj na północy :hearts:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.01.2018 22:42

Magda O. napisał(a):
słoma79 napisał(a):
to nasz drugi raz w Cro, coś tam już widziałem...nic nie może się równać z Korčulą :hearts:



Ja byłam w Cro już 9 razy i mam takie samo zdanie o Korčuli... no dobra, są dwa miejsca, które są dla mnie ex aequo na pierwszym miejscu: Korčula na południu i Rovinj na północy :hearts:


cześć...w Rovinj nie byłem...przyjdzie czas :wink: dla mnie numer jeden to Velebit i Biokovo...ale ja jestem chory, uzależniony :mrgreen: od gór :hearts:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.01.2018 23:05

na temat gaci wiszących na zabytkach w Cro pewnie powstała już niejedna praca magisterska :wink: mi nie przeszkadzają, nawet je lubię...w Dubrovniku były raczej w jasnych kolorach :D w Korčuli wybór jest znacznie większy i w bardziej plażowym klimacie :mrgreen:

Obrazek

ale nie dla gaci tu płynęliśmy tyle czasu :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

gdzieś w okolicach tych najbardziej znanych schodów na Korčuli reszta ekipy stwierdza, że potrzebuje wymienić euro, uzupełnić płyny i coś zjeść :? w związku z czym udają się w kierunku najbliższego Karlovačko :mrgreen: a ja korzystając z okazji idę w miasto niczym dzik w kukurydzę :mrgreen:

cdn...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.01.2018 15:01

nie widzę zbyt wielu chętnych na spacer po mieście :roll: spoko...lubię samotne wędrówki, szczególnie w górach...nie muszę dostosowywać tempa, robię przerwy kiedy chcę i idę gdzie chcę :mrgreen: to co ? idziemy ? tak jak zawsze bez konkretnego celu...po prostu nacieszyć się chwilą :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w kolejnym odcinku zajrzymy do Marka :mrgreen:

cdn...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.01.2018 15:03

nie widzę zbyt wielu chętnych na spacer po mieście :roll: spoko...lubię samotne wędrówki,

Jestem chętna mimo że jestem w ferworze przygotowań przyjęcia urodzinowego naszej Ani :wink:

PS. ten kot z ostatniego zdjęcia - piękny :hearts:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.01.2018 15:11

beatabm napisał(a):
nie widzę zbyt wielu chętnych na spacer po mieście :roll: spoko...lubię samotne wędrówki,

Jestem chętna mimo że jestem w ferworze przygotowań przyjęcia urodzinowego naszej Ani :wink:

PS. ten kot z ostatniego zdjęcia - piękny :hearts:


Ty to tutaj jesteś jak u siebie :papa: kot miau :wink: taki spokój, że aż sprawdziłem czy żyje...centymetry od niego przechodziły setki osób, a on nawet okiem nie mrugnął 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
dzień, który zaczął się marnie...czyli Živogošće 2017 - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone