Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dzień, który zaczął się marnie...czyli Živogošće 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 13.01.2018 22:20

beatabm napisał(a):Mały a całkiem ładny. Oglądam z ciekawością gdyż tam nie byłam jeszcze nigdy 8O 8O 8O


A ja jestem co rok :P To jedna z naszych stałych miejscówek - pamiętam ,jak pierwszy raz jechaliśmy do Cro, a ja jeszcze wtedy nie miałam pojęcia o naszym forum, i trzeba było wybrać miejsce.Skorzystałam z jakiegoś książkowego przewodnika i wyczytałam,że Ston i M.Ston słyną z owoców morza... :P Pomyslałam,że to jest to.., potem usłyszałam kojoty(szakale)i... już 6 razy tam byliśmy :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.01.2018 22:24

Katerina napisał(a):
beatabm napisał(a):Mały a całkiem ładny. Oglądam z ciekawością gdyż tam nie byłam jeszcze nigdy 8O 8O 8O


A ja jestem co rok :P To jedna z naszych stałych miejscówek - pamiętam ,jak pierwszy raz jechaliśmy do Cro, a ja jeszcze wtedy nie miałam pojęcia o naszym forum, i trzeba było wybrać miejsce.Skorzystałam z jakiegoś książkowego przewodnika i wyczytałam,że Ston i M.Ston słyną z owoców morza... :P Pomyslałam,że to jest to.., potem usłyszałam kojoty(szakale)i... już 6 razy tam byliśmy :hearts:

Mieliśmy w planie na 2017 ale...nie wyszło :(
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 14.01.2018 14:05

beatabm napisał(a):Mały a całkiem ładny.

I tu się nasuwa pytanie, czy wielkość ma znaczenie 8O :oops: :mrgreen:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.01.2018 18:04

beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):
beatabm napisał(a):Mały a całkiem ładny. Oglądam z ciekawością gdyż tam nie byłam jeszcze nigdy 8O 8O 8O


A ja jestem co rok :P To jedna z naszych stałych miejscówek - pamiętam ,jak pierwszy raz jechaliśmy do Cro, a ja jeszcze wtedy nie miałam pojęcia o naszym forum, i trzeba było wybrać miejsce.Skorzystałam z jakiegoś książkowego przewodnika i wyczytałam,że Ston i M.Ston słyną z owoców morza... :P Pomyslałam,że to jest to.., potem usłyszałam kojoty(szakale)i... już 6 razy tam byliśmy :hearts:

Mieliśmy w planie na 2017 ale...nie wyszło :(


jeeeessssstttt...w końcu dotarłem do miejsca, w którym cycata Queen nie gościła :mrgreen: :smo:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.01.2018 18:05

elka21 napisał(a):
beatabm napisał(a):Mały a całkiem ładny.

I tu się nasuwa pytanie, czy wielkość ma znaczenie 8O :oops: :mrgreen:


ma :oczko_usmiech: duży, czy też Ston jak go zwą jest ładniejszy :mrgreen:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.01.2018 18:55

Z Małego Stonu do Stonu jest tylko rzut kamieniem :oczko_usmiech: po kilku minutach parkujemy samochód na dużym parkingu przy samym wejściu na mury 8) 5 kun godzina :mrgreen: i tu zaczęły się schody...podobnie jak większość parkujących nie posiadamy bilonu :roll: a rozmiana w okolicy parkingu graniczy z cudem :evil: kupujemy więc zapas wody na wędrówkę po murach i kilka innych rzeczy, żeby opłacić parking 8) i ruszamy w kierunku piekła :? :oczko_usmiech: słońce jest już wysoko a temperatura na murach już dawno przekroczyła granice rozsądku 8O

idziemy...

Obrazek

Obrazek

w tym miejscu znajduje się punkt pierwszej pomocy dla tych, którzy nie podołali trudom wędrówki :roll:

długa droga zanim tam dojdziemy :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

idziemy, idziemy, idziemy...a tam Mali Ston 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

schodzimy z murów wykończeni upałem i słońcem więc nie pozostaje nam nic innego jak czym prędzej uzupełnić płyny i mikroelementy wypocone po drodze...piwko w cieniu nam się należy :oczko_usmiech:

cdn...
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 14.01.2018 19:21

słoma79 napisał(a):schodzimy z murów wykończeni upałem i słońcem więc nie pozostaje nam nic innego jak czym prędzej uzupełnić płyny i mikroelementy wypocone po drodze...piwko w cieniu nam się należy


Znam ten ból :wink: . Dwa lata temu, też pokonałam ten mur, tylko, że w przeciwną stronę :D .
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.01.2018 19:26

elka21 napisał(a):
słoma79 napisał(a):schodzimy z murów wykończeni upałem i słońcem więc nie pozostaje nam nic innego jak czym prędzej uzupełnić płyny i mikroelementy wypocone po drodze...piwko w cieniu nam się należy


Znam ten ból :wink: . Dwa lata temu, też pokonałam ten mur, tylko, że w przeciwną stronę :D .


czytałem, że latem nie jest łatwo...ale bolało bardziej niż mury Dubrovnika :roll: 8O
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.01.2018 21:05

bilet na mury obejmuje też wstęp do twierdzy...nic ciekawego w sumie ale widoki 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

właściwie nie przyjechałem tutaj dla murów, winnic i owoców morza 8O :roll: od samego początku chciałem jechać do Stonu dla tej solany...kiedy pierwszy raz zobaczyłem jej zdjęcie, wiedziałem, że muszę to zobaczyć z bliska :hearts: :coool:

cdn...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.01.2018 21:35

słoma79 napisał(a):
jeeeessssstttt...w końcu dotarłem do miejsca, w którym cycata Queen nie gościła :mrgreen: :smo:

Queen nie była bo nie lubi małych :roll: Stonów oczywiście :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.01.2018 23:20

słoma79 napisał(a):Z Małego Stonu do Stonu jest tylko rzut kamieniem :oczko_usmiech: po kilku minutach parkujemy samochód na dużym parkingu przy samym wejściu na mury 8) 5 kun godzina :mrgreen:
...

Obrazek ...
Hmm od 2014 r. kapliczka nadal w rusztowaniach, nie spieszą się widać ;)
P7260086.JPG


A soli był zaledwie jeden kwadracik a u Ciebie pełno 8O

My parkowaliśmy zupełnie za free tutaj no ale to 3 lata wcześniej.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.01.2018 10:07

W upał na te mury bym za nic nie polazła, za gorąco :roll: :roll: :roll:
Solanki genialnie wyglądają jednak tym pracującym w nich w wysokich kaloszach w tej temperaturze to tylko współczuć 8O
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.01.2018 11:42

beatabm napisał(a):W upał na te mury bym za nic nie polazła, za gorąco :roll: :roll: :roll: ...
A ja polazłam w samo południe :oczko_usmiech:
post-7016-0-70711300-1412513295.jpg

:papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 15.01.2018 17:52

beatabm napisał(a):W upał na te mury bym za nic nie polazła, za gorąco :roll: :roll: :roll:
Solanki genialnie wyglądają jednak tym pracującym w nich w wysokich kaloszach w tej temperaturze to tylko współczuć 8O


nam też było za gorąco :mrgreen: ale z tym się liczyłem zmieniając Kołobrzeg :roll: na Chorwację 8) nie przyjechałem grzać tyłka na plaży tylko zwiedzać :wink:

gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):W upał na te mury bym za nic nie polazła, za gorąco :roll: :roll: :roll: ...
A ja polazłam w samo południe :oczko_usmiech:

:papa:


my też jakoś koło południa 8O nawet część ekipy poszła tą krótszą trasą omijając widok na Mali Ston :hut:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 15.01.2018 18:29

Do Stonu przyciągnęła mnie solana i jej chciałbym poświęcić osobny odcinek tej historii...wstęp 20 kun :D niby to samo można zobaczyć stojąc za płotem albo na murach fortu...ale to nie to samo :hearts: kupuję torebkę soli i bilet, przemykam pod sznurkiem i :hearts: :hearts: :hearts: cofam się w czasie :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jak widać, większość prac wykonywana jest ręcznie, łącznie z przenoszeniem torów między poszczególnymi basenami...jedyne udogodnienia to"lokomotywa" ciągnąca wagoniki z solą w kierunku magazynu i wyciąg, który wciąga je do góry...

miejsce na pewno ciekawe, piękne i...mocno niedoceniane...mimo tłumów w miasteczku, na terenie solany są zaledwie 3 może 4 osoby :roll: samą sól, nawet jadąc przejazdem warto kupić, ma wyjątkową konsystencję i smak :mrgreen:

cdn...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
dzień, który zaczął się marnie...czyli Živogošće 2017 - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone