Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dzień, który zaczął się marnie...czyli Živogošće 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 12.12.2017 19:52

skoro już się wjechało, to trzeba się trochę rozejrzeć, nacieszyć ciszą i zjechać w dół :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jak widać zakręty są lekko :? powiększone o dodatkowe miejsce na manewry :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wracamy ?? :roll: :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.12.2017 22:25

wracamy ?? :roll: :oczko_usmiech:

Nie!!!!!! Za ładnie tam na górze :hearts: Zostajemy :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.12.2017 22:34

słoma79 napisał(a): ... wracamy ?? :roll: :oczko_usmiech:
NIE :!: jeszcze zostańmy :hearts:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.12.2017 22:35

beatabm napisał(a):
wracamy ?? :roll: :oczko_usmiech:

Nie!!!!!! Za ładnie tam na górze :hearts: Zostajemy :wink:
Ale jesteśmy zgodne :mrgreen:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 12.12.2017 22:45

w takim razie jeszcze chwilę zostaniemy...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.12.2017 21:23

chyba już wszyscy zdążyli nacieszyć się widokami :roll:
pora wracać...słońce jest coraz wyżej, a temperatura gwałtownie rośnie...po porannej rześkości nie ma już nawet śladu 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wlazłby cały, gdyby mógł...słodziak :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

po drodze można też zakupić miodek...tylko za cholerę nie wiem z czego :roll: 8O z kamieni ? albo z konika... :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jeszcze kilka ostatnich spojrzeń w dół...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

właśnie w tym momencie zorientowałem się, że trzeba zrobić mały przegląd stanu oświetlenia 8O 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i to już koniec spotkania z Jerzym, spotkania, na które czekałem długo...szkoda, że nie wyszło tak jak chciałem, ale może jeszcze kiedyś przyjdzie czas...
...jak widać, nawet w szczycie sezonu na szczycie można być praktycznie samemu... :hearts: jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia...jedź...każdy metr tej drogi jest wart zobaczenia :oczko_usmiech: ...dzień jeszcze młody...jedziemy dalej...

Imotski...ktoś chętny :mrgreen: :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.12.2017 21:31

Imotski...ktoś chętny :mrgreen: :papa:

Jak nie jak tak???
Zacne widoki :hearts:
Te koniki to takie dzikie? Wolne? Piękne są :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 15.12.2017 22:03

beatabm napisał(a):
Imotski...ktoś chętny :mrgreen: :papa:

Jak nie jak tak???
Zacne widoki :hearts:
Te koniki to takie dzikie? Wolne? Piękne są :D


żyją wolno...chodzą gdzie chcą...ale raczej ktoś się nimi zajmuje i sprząta po nich drogę...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 16.12.2017 19:04

mimo dość wczesnej pory temperatura rośnie bardzo szybko :( ale samego siebie łatwiej przekonać do kolejnej wycieczki :wink: jej celem będą jedne z najgłębszych lejów krasowych w Europie...Modro i Crveno Jezero w miejscowości Imotski...z Jure wybieram najszybszą drogę, przez tunel Sveti Ilija...niestety wcale nie okazuje się najszybszą :? a wszystko przez te cholerne bramki :evil: na szczęście w nadchodzącym sezonie przejazd tunelem będzie bezpłatny, a te cholerne bramki znikną :mrgreen: sama droga do Imotski jest dość dobra, na pewno kręta i dosyć szybko zmieniają się na niej wysokości nad poziomem morza :oczko_usmiech:
kiedy dojeżdżam na miejsce, termometr w samochodzie wskazuje już całe 39 stopni 8O na szczęście zdążyłem w międzyczasie uzupełnić zapasy wody 8) parking jest duży i darmowy, co prawda na drodze nad Modro jest informacja o biletach...ale nikt ich nie sprzedaje :roll: idziemy najpierw w dół, w górę i dalej już tylko w dół...i z każdym krokiem zastanawiam się coraz bardziej po co właściwie ja się tam pcham...na ten sam dół :roll: 8O :?: :mrgreen:

poziom wody jest bardzo niski...ale chociaż jest :mrgreen: ostatnio gdzieś widziałem zdjęcie, na którym na dnie wymalowane było boisko...więc chyba nie jest tak źle :oczko_usmiech:

Obrazek

fota z neta :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

trzeba przyznać, że dziura jest faktycznie mniamniuśna :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.12.2017 21:22

Spalony las wygląda okropnie, jakby zima to była :? :(

Na Imotski nie dotarłam będąc w Zivogosce czego do dziś nie mogę odżałować :evil:
Nawet nie wiedziałam, że w pobliżu jest coś takiego ech ... tak o bywa jak człowiek jedzie zielony jak trawka na wiosnę. To były moje pierwsze Crowakacje i najbardziej stacjonarne, raczej plażowe z kilkoma tylko wypadami poza, do Makarskiej, Dubrovnika, Drvenika bo tam znajomi stacjonowali. Zaliczyliśmy jeszcze fish picnik na Hvar i na powrocie wodospady Krka. To wszystko :( Mieliśmy 20 kroków od przyczepy do plaży i tak zachłannie z tego tylko korzystaliśmy. Ja nie wiem jak tak można :mrgreen:
Każdy kolejny wyjazd wyglądał już zupełnie inaczej bo wtedy już croplę odkryłam :mrgreen:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 16.12.2017 21:25

gusia-s napisał(a):Spalony las wygląda okropnie, jakby zima to była :? :(

Na Imotski nie dotarłam będąc w Zivogosce czego do dziś nie mogę odżałować :evil:
Nawet nie wiedziałam, że w pobliżu jest coś takiego ech ... tak o bywa jak człowiek jedzie zielony jak trawka na wiosnę. To były moje pierwsze Crowakacje i najbardziej stacjonarne, raczej plażowe z kilkoma tylko wypadami poza, do Makarskiej, Dubrovnika, Drvenika bo tam znajomi stacjonowali. Zaliczyliśmy jeszcze fish picnik na Hvar i na powrocie wodospady Krka. To wszystko :( Mieliśmy 20 kroków od przyczepy do plaży i tak zachłannie z tego tylko korzystaliśmy. Ja nie wiem jak tak można :mrgreen:
Każdy kolejny wyjazd wyglądał już zupełnie inaczej bo wtedy już croplę odkryłam :mrgreen:


ja croplę odkryłem przed pierwszym wyjazdem...wtedy nie wystarczyło mi czasu...i kasy trochę też 8O więc teraz nadrobiłem zaległości z poprzedniego roku :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.12.2017 21:41

Pewnie też będę musiała nadrobić tamten rejon :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.12.2017 22:50

Bardzo imponujące te góry i dziury :oczko_usmiech:

Jedne i drugie muszę nadrobić,chociaż poczekam i zobaczę, czy warto do tej szmaragdowej dziury popylać w dół.. :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 17.12.2017 14:10

Katerina napisał(a):Bardzo imponujące te góry i dziury :oczko_usmiech:

Jedne i drugie muszę nadrobić,chociaż poczekam i zobaczę, czy warto do tej szmaragdowej dziury popylać w dół.. :)


warto...ale co tu dużo gadać...sama zobacz :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

trochę się trzeba nadreptać tą kamienną ścieżką 8O co ciekawe, nie prowadzi ona do samego dołu, ale kończy dość wysoko od lustra wody...podejrzewam, że kiedy ją budowano, lustro wody było właśnie w miejscu, w którym ona się kończy...dziś na sam dół można dotrzeć po wydeptanej ścieżce, jest nawet miejsce na plażing :oczko_usmiech:

Obrazek

trochę tej wody brakuje :? 8O

Obrazek

jeszcze kilka zdjęć z szerszym kątem...z kamerki :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i to tyle, jeżeli chodzi o Modro Jezero...przed nami jeszcze Crveno, które wcale czerwone nie jest :roll:

cdn...

Obrazek
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.12.2017 14:18

Hmmm...tak dokładnie pokazałeś tę drogę i widoki, :) ...,że w sumie już nie muszę się forsować :wink: :oczko_usmiech:
Bardzo fajna wycieczka :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

dzień, który zaczął się marnie...czyli Živogošće 2017 - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone