Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sykunia
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 13.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sykunia » 19.06.2017 22:19

Witam . Planuje jednodniowy wypad do Dubrownika. 4 osoby dorosłe. Chciałem się was zapytać jak to najlepiej rozplanować czasowo. Wzgórze Srd samochodem , fort Revelin , fort Lovrijenac , mury obronne, stare miasto. Czy taki układ się sprawdzi. Dodam że będę jechał z Breli. Mile widziane sugestie.
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 17.07.2017 19:44

Witam się:)
Troszkę mam szalony pomysł aby zwiedzić Dubrownik( mury plus wzgórzę Srd -wjazd autem) oraz skoczyć do Kotoru zobaczyć miasto i twierdzę. Czy damy radę w jeden dzień? Wyjeżdzając wcześnie około 5-6 rano z Makarskiej lepiej jechać do Kotoru a w drodze powrotnej zwiedzić mury Dubrownika czy na odwrót??
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.07.2017 22:15

mari18 napisał(a):Witam się:)
Troszkę mam szalony pomysł aby zwiedzić Dubrownik( mury plus wzgórzę Srd -wjazd autem) oraz skoczyć do Kotoru zobaczyć miasto i twierdzę. Czy damy radę w jeden dzień? Wyjeżdzając wcześnie około 5-6 rano z Makarskiej lepiej jechać do Kotoru a w drodze powrotnej zwiedzić mury Dubrownika czy na odwrót??

szalony jest to fakt :!: powiedzmy tak mw. 4,5g drogi do Kotoru (jeśli płynnie będzie na 3 granicach :roll: ), w Kotorze jakieś 3,5 godziny (Stare Miasto + twierdza), to już daje 8godz. czyli powiedzmy 14:00, potem powrót do Dubrovnika jakieś 2,5g (znów jeśli na granicy będzie płynnie :lol: ), czyli Dubrovnik ok.17:00; dobry czas na zwiedzanie: mury, stare miasto, twierdza, Srd, wieczór w Dubrovniku, tak mw. co najmniej do 21:00, potem jeszcze powrót jakieś 3g do Makarskiej na 24:00; dodałbym do tego ze 2g na granicach, czyli wrócicie total zjechani na 2:00;
plusy: zaliczyć/zobaczyć super miejsca, wieczorny Dubrovnik, zachód słońca na Srd, ciekawy przejazd Jadranką i Boką
minusy: wczesna pobudka na urlopie, dłuuuga trasa w te i wewte, 6x granica (granica Hr/Mne lubi przyblokować), zwiedzanie na szybko, prawie 20g wycieczka, późny powrót, kolejny dzień tylko totalna laba...
tak to widzę, na tę chwilę Kotor bym odpuścił i skupił się na Dubrovniku, ewent. coś po drodze (Trsteno lub BiH), by jednak zaliczyć wieczorny Dubrovnik
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 17.07.2017 22:28

Kilka dni temu ja to ograłem tak:
rano z okolic Omis do Dubrownika , parking w polecanym Atlant Center ( jest w mapach google ) cena 10 kun/godz za busa.Miejsca całkiem sporo , wchodzą auta do 3,5 m wysokości.Spacerkiem wzdłuż nabrzeża do starego miasta.Zwiedzanie , fotki.Nastepnie koniecznie wyjazd na Srd przynajmniej do Bosanki - widoki mega , ponoć lepsze niż z samego szczytu ( ja długim busem nie pchałem się na samą górę , ruch był dość spory )Ceny w Dubrowniku nienormalne : mała cola 0,2 nawet 22 kun , kugla loda 15 kun.Oczywiście im dalej murów tym taniej .
Później wycieczka do Montenegro ,ale bliżej bo do Herceg Novi .Na granicy korek godzinę , na powrocie z marszu.Od razu widać że biedniej.Na powrocie obiadek , w miarę fajny bar przy drodze .Jedzenie nienajgorsze , płacimy w euro.
Myślę że Kotor za daleko i nie ma sensu i braknie czasu i sił .
W wiadomościach podają że w tych okolicach teraz są pożary tak że może być różnie.
Na powrocie przed Neum w Bośni obowiązkowo dotankować - taniej niż w Cr.
Powodzenia .
icecube
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) icecube » 17.07.2017 23:48

Polecam (w naszym przypadku) późno-popołudniowy rejs Panorama niedużą kilkunastoosobową łodzią ze starego portu przy murach.
Czas ok.45 minut, słońce było już nisko, więc klimatycznie oświetlone mury Dubrownika od strony morza, potem wzdłuż wyspy Lokrum i z powrotem samego pięknego wybrzeża.
Naprawdę warto, poza tym to fajna chwila wytchnienia od chodzenia po mieście, dzieciom też się bardzo podobało.
Za 2 osoby dorosłe, dzieci 15 i 4 lata zapłaciliśmy raptem 25 €.
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 18.07.2017 06:55

Dzięki za szybka odpowiedz.
Planujemy jechać dopiero za rok w czerwcu...wiec nie powinno być takiego natężenia turystycznego na granicach jak lipiec sierpień.
Tylko nie wiemy czy w 1 poł czerwca będzie woda nadawać się do kompania czy lepiej w 2 połowie pojechać?
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 18.07.2017 07:04

Mam pytanko do osób, które miały okazję być w tym cudownym miejscu. Czy opłaty za wstęp na mury czy kolejkę wyłącznie gotówką czy karty też przyjmują? Ceny biletów chyba się nie zmieniły - 150 wstęp na mur i 120 kolejka? Wybieram się za tydzień a nie należę do tych co płacą gotówką - chyba, że muszę :hut:
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 18.07.2017 11:41

Dużo się mówiło o ograniczeniu liczby turystów odwiedzających Dubrownik jednocześnie. Jak to faktycznie jest, wprowadzili czy nie?
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 18.07.2017 11:43

po kręceniu Gwiezdnych Wojen i Gry o Tron - haaa na pewno im się to uda, raczej efekt jest w drugą stronę. chyba że wprowadzą opłaty za wejście na stare miasto
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 18.07.2017 12:43

te kiero napisał(a):
mari18 napisał(a):Witam się:)
Troszkę mam szalony pomysł aby zwiedzić Dubrownik( mury plus wzgórzę Srd -wjazd autem) oraz skoczyć do Kotoru zobaczyć miasto i twierdzę. Czy damy radę w jeden dzień? Wyjeżdzając wcześnie około 5-6 rano z Makarskiej lepiej jechać do Kotoru a w drodze powrotnej zwiedzić mury Dubrownika czy na odwrót??

szalony jest to fakt :!: powiedzmy tak mw. 4,5g drogi do Kotoru (jeśli płynnie będzie na 3 granicach :roll: ), w Kotorze jakieś 3,5 godziny (Stare Miasto + twierdza), to już daje 8godz. czyli powiedzmy 14:00, potem powrót do Dubrovnika jakieś 2,5g (znów jeśli na granicy będzie płynnie :lol: ), czyli Dubrovnik ok.17:00; dobry czas na zwiedzanie: mury, stare miasto, twierdza, Srd, wieczór w Dubrovniku, tak mw. co najmniej do 21:00, potem jeszcze powrót jakieś 3g do Makarskiej na 24:00; dodałbym do tego ze 2g na granicach, czyli wrócicie total zjechani na 2:00;
plusy: zaliczyć/zobaczyć super miejsca, wieczorny Dubrovnik, zachód słońca na Srd, ciekawy przejazd Jadranką i Boką
minusy: wczesna pobudka na urlopie, dłuuuga trasa w te i wewte, 6x granica (granica Hr/Mne lubi przyblokować), zwiedzanie na szybko, prawie 20g wycieczka, późny powrót, kolejny dzień tylko totalna laba...
tak to widzę, na tę chwilę Kotor bym odpuścił i skupił się na Dubrovniku, ewent. coś po drodze (Trsteno lub BiH), by jednak zaliczyć wieczorny Dubrovnik


Jak byłem we wrześniu kilka ładnych lat temu, też chciałem zobaczyć Dubrownik i Kotor. Stacjonowałem w Tucepi, zrobiłem dwie wycieczki, jedną do Dubrownika, drugą do Kotoru (i jeszcze kilka innych), jeden dzień to trochę szaleństwo (podobnie jak i dwie wycieczki;)), ale oczywiście nie niemożliwe.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2017 13:04

mari18 napisał(a):Planujemy jechać dopiero za rok w czerwcu...wiec nie powinno być takiego natężenia turystycznego na granicach jak lipiec sierpień.
Tylko nie wiemy czy w 1 poł czerwca będzie woda nadawać się do kompania czy lepiej w 2 połowie pojechać?


Do kompania może być ciężko...

Jakbyście jednak zdecydowali się na kąpanie to dacie radę ;)

Byłam w Dalmacji na pocz czerwca. Woda rześka, ale wszystko kwestia nastawienia. Najlepiej porównać z Bałtykiem - wtedy bardzo na plus :hut:
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 18.07.2017 14:04

Powiedzcie mi jeszcze jak jest z pogodą w czerwcu? tzn czy bywa deszczowo??
michal505
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal505 » 22.07.2017 20:43

jeden dzień to trochę szaleństwo (podobnie jak i dwie wycieczki;)), ale oczywiście nie niemożliwe

Na granicy Czarnogóry z Chorwacją byłem 21 lipca około południa, kolejka na jakieś 2 godziny.W przeciwną stronę tak samo albo lepiej.Najlepiej przekraczać granice jak najwcześniej.
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006
Re: Parkingi w Dubrovniku

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 27.07.2017 13:51

[quote="Robert_Leszno"]

Co do Dubrownika dodałbym jedną istotną informację, a mianowicie ceny wejścia na mury: dorośli 150kn, dzieci 50kn. Bez żalu odpuściliśmy temat, bo 500kn (300zł ! za 3os dorosłe i 1 dziecko)

a kojarzysz do jakiego wieku dziecko płaci 50 kun? :)
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010
Re: Parkingi w Dubrovniku

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 27.07.2017 15:40

Nie wiem jak w Dubrowniku, ale przeważnie ulga dotyczy dzieci do 12 lat. Starsze dzieci oraz studenci dostają gdziekolwiek zniżkę bardzo wyjątkowo. Nawet na promy ich nie mają. :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik zwiedzanie - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone