Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 04.03.2018 17:10

mari18 napisał(a):Czy wejście na mury w Dubrowniku znajduje się przy fontannie ( jak na zdjęciu po schodach) ?
https://www.google.pl/maps/@42.6417693, ... 376!8i2688

Gdzie znajduje się kasa biletowa??

Tak, można wejść tamtędy. W 2016 kasa była "schowana" pod schodami :)
Drugie wejście jest tutaj:
tutaj

Z mojego postu z relacji
Wejście jest zaraz obok ale troszkę się pozmieniało od tego 2009 roku :) Wtedy wchodziłam bezpośrednio na schody i tam w okienku kupowałam bilet. Teraz trzeba zrobić pętelkę. U jednego pana gdzieś tam schowanego za murami, pod schodami, kupić bilet a u kolejnego przed schodami go „odznaczyć”.
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 04.03.2018 19:26

To tam nie ma normalnej kasy tylko trzeba szukac jakiegos goscia pod schodami?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.03.2018 20:59

Kiedyś (4lata temu) była normalna kasa, obok fontanny Onufrego koło drzewa pomarańczowego wchodziło się w lokal w murach: tu widać.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 04.03.2018 21:37

mari18 napisał(a):To tam nie ma normalnej kasy tylko trzeba szukac jakiegos goscia pod schodami?

Szukać nie trzeba, tak jest poprowadzona "ścieżka" i inaczej nie wejdziesz. Nie przegapisz tego.

Jeszcze wcześniej, w 2009 wchodziło się normalnie na schody i w połowie po lewej stronie było okienko w murze i tam kupowało się bilety. Trochę pozmieniali :) może żeby kolejkę w sezonie jakoś ujarzmić :p
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 14.05.2018 11:47

Po zaznaczeniu swojej dopołudniowej obecności w Dubrowniku, chcialbym zabrać umeczona rodzinkę gdzieś na plażę niedaleko. Możecie mi coś polecić? Zerkam na Kupari Mlini i Cavtat ale nie znalazłem faworyta, może gdzieś indziej?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.05.2018 12:18

Zatoka jest przepiękna więc od Cavtatu po Srebreno znajdziesz na pewno piękną plażę dla rodziny.
Jeżeli chcesz jeszcze mieć atrakcje to oczywiście Kupari i hotele.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 14.05.2018 19:16

A Konavoskie Stijene, plaża Pasjača? Ale to jakieś 20 km za Dubrovnikiem...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.05.2018 12:24

Nie dość, że dalej to jeszcze stromo się schodzi.
Jak rodzinkę umęczy Dubrovnikiem to go rozszarpią za tą ścieżkę do plaży.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 15.05.2018 12:53

Dokładnie Kaeres, ma byc latwo, lekko i przyjemnie. Mlini wydaje się optymalne. Jest jakiś wjazd i chyba parkingi.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 05.01.2019 11:16

Zastanawiam sie czy na Dubrovnik w sezonie na pierwszy wyjazd do CRO (może ostatni) z 2 dzieci przedszkolnych, mury są obowiązkowe, czy tylko spacerki po Starym Mieście.
Z SRD rezygnujemy - widok fantastyczny, jednakże to dodatkowy czas i chodzenie co z dzieciakami non stop nie jest najprostsze.
Co myslicie o tych murach - dodam, że mam zamiar być tam rano i jeśli już to moałoby być na sam początek, gdy energii najwięcej.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.01.2019 12:44

Na mury moim zdaniem warto wejść, ja wchodziłem ze swoimi lat 4 i 7 i dały rade. Zasada jest taka najlepsza, ale wejść jeszcze z rana zupełnie albo na koniec dnia. Nie w środku bo patelnia i jak zejdzie to zgon całkowity. Ja wszedłem na samym końcu zwiedzania po obiedzie.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 05.01.2019 13:01

A nam mnie większe wrażenie zrobił Srd i widoki. Na murach tłoczno, gorąco, jakoś spodziewałem się większych wrażeń. Może dlatego że bytem już wcześniej, przy innej okazji, jesienią i był wieczór, wtedy było bardziej nastrojowo i klimatycznie, a przede wszystkim luźno.

Srd można "zrobić' stosunkowo szybko kolejką.

Obrazek
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 05.01.2019 15:50

Moim zdaniem - biorąc pod uwagę zejście i powrót ze zwiedzania Starego Miasta to jest to porównywalny wysiłek ze zwiedzaniem murów - tyle, że darmowy. Długie schody są klimatyczne przy schodzeniu ale jak trzeba wyjść na szczyt wracając to nie jest lekko. Idąc murami jest gorąco (szedłem w samo południe) ale co kawałek jest okazja napić się nietaniej wody albo odpocząć w cieniu czy przystanąć w którejś z restauracji. Przy tych dwóch atrakcjach wyjazd kolejką na górę (gdzie stacja oddalona jest może o 250m od zejścia na rynek) to czysta przyjemność i wspaniała atrakcja przy znikomym wysiłku. Na górze to możesz ewentualnie nachodzić się między dwoma tarasami czyli wysokość jednego piętra. Gdybym miał drugi raz wybierać z tych trzech atrakcji to zwiedzanie rynku + kolejka na Srd. Fajnie jest odnieść się do perspektywy tego co na dole i pomyśleć, że przed chwilą się tam było.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 06.01.2019 18:45

Wejście na mury podrożało w tym roku o kolejne 50 kn dla osoby dorosłej - 200 kn.
Do 18 lat - 50 kn.
https://www.wallsofdubrovnik.com/info-t ... ing-hours/
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.01.2019 19:22

Można na Srd podjechać rano samochodem, popatrzeć (najlepiej do godz.11), a potem:
opcja1:
na nogach w dół i mury lub bez murów i stare miasto, na koniec tylko kierowca pieszo na górę i w umówionym miejscu czeka na rodzinkę, co by dzieciaków już nie forsować (mogą w tym czasie posiedzieć w porcie lub na plaż pod murami)
opcja 2:
lub razem zjechać samochodem na dół i zaparkować, a potem wg planu....
opcja 3:
zjechać razem kolejka i razem wyjechać lub tylko kierowca wyjeżdża a reszta czeka na dole

Mury o tyle fajne, że są tam armaty i dzieciaki może to zainteresować, ale widok z Srd robi ogromne wrażenie...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik zwiedzanie - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone