Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 16.05.2019 14:32

agulus, tych filmów jest dużo na znanym kanale:) Nie tylko polskojęzyczne. Kolega, z którym wjeżdżaliśmy autami, ma świetne nagranie z krzykami żony i dziecków (że gdzie on ich wiezie, itp. :lol:), ale nie mam upoważnienia, aby go rozpowszechniać:)

Oczywiście, abym był dobrze zrozumiany - nie jest to jakiś wielki wyczyn wjechać na SRD, ale emocje jednak budzi. No i te widoki na samej górze! Nie bez powodu zdjęcia z tego miejsca to epickie foto z Chorwacji, które m.in. oprócz brelskiej skały można znaleźć w wielu materiałach promujących cały kraj.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 16.05.2019 14:34

zabekrafal napisał(a):Ja SRD zaliczyłem 2 razy, 08,2017 i 08,2018.

A jest to fajna alternatywa dla parkingów w centrum Dubrownika, no i korków, które są na wjeździe.


Z tym parkowaniem na SRD i późniejszym powrotem to świetny pomysł. Było o tym na forum już.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 16.05.2019 17:14

Sadeczanin78 napisał(a):No napewno...czegoś nie rozumiesz ?

Jest mi przykro, że ty nie rozumiesz.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.05.2019 11:31

Sadeczanin78 napisał(a):Napewno napewno :)
Też byle kilka razy ale mimo to zawsze tam wracam ...mój sposób na Dubrownik ,Split ,, Trogir to zwiedzać je jak najwcześniej rano zawsze tak planuje żeby być w takich miejscach ok 6-7 rano i wtedy można wszystko zobaczyć bez obijania się innych a co do cen ...kto bogatemu zabroni ;) ja obiad zawsze zjadam w stonie w normalnych cenach a lody kawa innei drobiazgi dla moich dziewczyn to przez to nie zbiednieje nawet w Dubrowniku :)


Nie jestem zbokiem ortograficznym ale STARY ! Ty pisać nie potrafisz.
Weź Ty przerób lekcję podstawowego pisania po Polsku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2019 11:38

kaeres napisał(a):
Sadeczanin78 napisał(a):Napewno napewno :)
Też byle kilka razy ale mimo to zawsze tam wracam ...mój sposób na Dubrownik ,Split ,, Trogir to zwiedzać je jak najwcześniej rano zawsze tak planuje żeby być w takich miejscach ok 6-7 rano i wtedy można wszystko zobaczyć bez obijania się innych a co do cen ...kto bogatemu zabroni ;) ja obiad zawsze zjadam w stonie w normalnych cenach a lody kawa innei drobiazgi dla moich dziewczyn to przez to nie zbiednieje nawet w Dubrowniku :)


Nie jestem zbokiem ortograficznym ale STARY ! Ty pisać nie potrafisz.
Weź Ty przerób lekcję podstawowego pisania po Polsku.

Następny....tak wiem że źle napisałem jeden wyraz i skoro cię to razi tak bardzo to nie czytaj a ja już będę bardziej zwracał uwagę jak pisze ...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.05.2019 12:04

Jeden wyraz ??
Ty faktycznie nie kumasz, że piszesz jak dziecko z 2 klasy podstawówki.
Literówki, ortografia, interpunkcja.
Jeden błąd, każdy by olał ale niechlujstwo i jeszcze rzucanie się jak próbujemy Cię poprawiać ??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2019 12:07

[quote="kaeres"]Jeden wyraz ??
Ty faktycznie nie kumasz, że piszesz jak dziecko z 2 klasy podstawówki.
Literówki, ortografia, interpunkcja.
Jeden błąd, każdy by olał ale niechlujstwo i jeszcze rzucanie się jak próbujemy Cię poprawiać ??[/quot
Pokazanym ci teraz chętnie międzynarodowy znak pokoju ale odpuszczę....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2019 12:11

Zresztą masz rację nie będę więcej pisal i korzystał z tego forum
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.05.2019 12:19

Sadeczanin78 napisał(a):
kaeres napisał(a):Jeden wyraz ??
Ty faktycznie nie kumasz, że piszesz jak dziecko z 2 klasy podstawówki.
Literówki, ortografia, interpunkcja.
Jeden błąd, każdy by olał ale niechlujstwo i jeszcze rzucanie się jak próbujemy Cię poprawiać ??[/quot
Pokazanym ci teraz chętnie międzynarodowy znak pokoju ale odpuszczę....

Nawet nie potrafisz dobrze cytować. Może faktycznie odpocznij.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 20.05.2019 12:21

Z góry przepraszam za błędy, literówki i przecinki. Myślę, że obaj Panowie nieco ulegli emocjom i oddaliliśmy się od myśli wiodącej tego wątku.
Czasami pewne rzeczy trzeba akceptować takie jakie są. Nie na wszystko mamy wpływ.
Ja akurat staram się skupić na treści a nie formie. Poza tym prawienie komuś takich uwag do kulturalnych nie zaliczam. Ktoś mógłby poczuć się nimi urażony. Nawet jeśli jest na poziomie drugiej klasy podstawówki ma prawo wypoczywać i cieszyć się jak ten obok na leżaku - nawet jeśli to doktor nauk ścisłych.
Dajcie na luz i wróćmy do sedna sprawy bo ta dyskusja niczego nowego nie wniosła do sprawy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2019 12:30

Ok przepraszam za błędy i niechlujne pisanie
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 31.05.2019 13:32

Hej.

Czy wejście na mury w Dubrowniku dla kobiety w 21 tygodniu ciąży to dobry pomysł? Wiem, że upał daje się we znaki, że dużo schodów.
Ale będziemy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, pogoda raczej będzie bardziej wiosenna niż typowo letnia (około 20-22 stopni i zachmurzenie dosyć duże) więc problem z upałem raczej odpada. Tylko czy ilość schodów, które trzeba pokonać jest do zaakceptowania w naszej sytuacji? Żona raczej jest sprawna, w pierwszej ciąży byliśmy w Bieszczadach, wdrapaliśmy się na Połoninę Wetlińską i myślę, że wejście na mury i spacer dookoła (zakładając brak upału) nie będzie ryzykowny. Mam rację? ;)
Którym wejściem najlepiej wejść? Ma to jakieś znaczenie?
Ile zajmuje taki spacer murami? Zakładam spokojne tempo, przystanki na zdjęcia, odpoczynek.

Planowałem pojechać na wzgórze SRD, zostawić samochód i zjechać w dół kolejką. Ale kolejka nie kursuje, do końca czerwca raczej nie zacznie kursować:

https://www.thedubrovniktimes.com/news/ ... e-at-least

- jeśli dobrze rozumiem ten artykuł więc pomysł z parkowaniem na wzgórzu odpada. Chyba lepiej przejść się murami niż zejść z SRD?

I jeszcze zapytam o parking - czytałem o jakimś podziemnym - gdzie dokładnie on się znajduje? I czy można wjechać samochodem z LPG?

Pozdrawiam
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 31.05.2019 13:42

Jeśli jest na tyle sprawna, że w ciąży biega po górach to moim zdaniem schody nie stanowią dla niej problemu. Problem jest w lecie głównie z upałem.
Parking jest w mieście bardzo dobrze oznakowany więc na pewno trafisz. Myślę, że jak dobrze na Google pojedziesz wirtualnie przez smart view to uda się dostrzec oznakowanie i ewentualnie zakaz wjazdu LPG. Szczerze mówiąc nie spotkałem jeszcze podziemnego parkingu, który na to pozwala i w Dubrowniku nie zwracałem na to uwagi bo jeżdżę na ON. Z tego co pamiętam to jest tam kilka pięter w dół bo stałem chyba na -3 i to nie był ostatni poziom.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.05.2019 17:26

Tych schodów tam dużo nie ma. Przy wejściu od strony fontanny Onufrego tych schodów jest tyle co na 1 piętro, tylko w jednym ciągu i trochę bardziej strome. Potem na murach tych schodów jest kilka, max w kupie może 5-7 szt. Nie mogło być tego sporo, bo męczarni w lipcu nie pamiętam, a ja kondycji nie mam....
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 01.07.2019 10:49

Cześć

Ponieważ chyba w tym roku uda się odwiedzić okolice Dubrovnika, to mam pytanie, czy faktycznie są teraz limity na wejście do miasta.
Jest nawet strona z kamerami liczącymi ilości ludzi ... :roll:
http://www.dubrovnik-visitors.hr/cameras/1
Może ktoś coś powiedzieć, co był w ostatnim czasie ?

/edit/ Za przejazd prze BiH nie ma opłat, jedynie trzeba mieć zieloną kartę, to prawda ?

Pozdrawiam, Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik zwiedzanie - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone