Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojetek
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Parkingi w Dubrovniku

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojetek » 28.07.2017 18:21

Ulga dotyczy dzieci w wieku do 18 lat - taka informacja widnieje na bilecie ulgowymi.
Swoją drogą, gorąco polecam tę atrakcję.. widoki niezapomniane.
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006
Re: Parkingi w Dubrovniku

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 28.07.2017 18:59

wojetek napisał(a):Ulga dotyczy dzieci w wieku do 18 lat - taka informacja widnieje na bilecie ulgowymi.
Swoją drogą, gorąco polecam tę atrakcję.. widoki niezapomniane.


Bardzo cenna informacja :) w takim razie nasza familia 2+2 zapłaci 400 kun, a nie 600. Cały czas się waham, bo w Dubrovniku będziemy 25 sierpnia, a na murach jest podobno nieprawdopodobnie gorąco...
leopard28
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopard28 » 30.07.2017 11:33

Czy ktoś wie gdzie są jakies w miare tanie parkingi w Dubrowniku ?
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 30.07.2017 13:36

Im dalej od centrum tym taniej ale "tanio" w Dubrowniku to raczej mało prawdopodobne.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 30.07.2017 13:46

leopard28 napisał(a):Czy ktoś wie gdzie są jakies w miare tanie parkingi w Dubrowniku ?

Jest o tym temat na forum...
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 01.08.2017 21:59

Wczoraj odwiedziłem to urocze miejsce. Parking podziemny miejski 40 kun za godzinę. Po dwóch kółkach w koło centrum okazało się to najlepszym wyborem - do murów kilka kroków a auto w przyjemnym cieniu. Uwaga na automaty do opłat na tym parkingu - nie przyjmują banknotów 200 kun. Do tego przeuroczo wredna baba w sklepie po drugiej stronie ulicy, która nie sprzeda Ci niczego jeśli wyciągniesz banknot 200 i krzyczy żebyś poszedł na parking bo tam 200 przyjmują. Za wstęp na mury i bilety na kolejkę płatność kartą albo kuny. Euro nie przyjmują.
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 04.08.2017 14:38

Tomy Lee napisał(a):Wczoraj odwiedziłem to urocze miejsce. Parking podziemny miejski 40 kun za godzinę. Po dwóch kółkach w koło centrum okazało się to najlepszym wyborem - do murów kilka kroków a auto w przyjemnym cieniu. Uwaga na automaty do opłat na tym parkingu - nie przyjmują banknotów 200 kun. Do tego przeuroczo wredna baba w sklepie po drugiej stronie ulicy, która nie sprzeda Ci niczego jeśli wyciągniesz banknot 200 i krzyczy żebyś poszedł na parking bo tam 200 przyjmują. Za wstęp na mury i bilety na kolejkę płatność kartą albo kuny. Euro nie przyjmują.


Teraz sobie przypomniałam, że 3 lata temu też mieliśmy problem z banknotem 200 kun na tym parkingu :)
Madzik2410
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 21.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik2410 » 28.08.2017 15:02

A czy znajdzie się ktoś, kto spędził Boże Narodzenie w Dubrowniku i może podzielić się wrażeniami? :D
A może tylko ja mam takie dziwne pomysły? :oczko_usmiech:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.08.2017 19:07

Tomy Lee napisał(a):Wczoraj odwiedziłem to urocze miejsce. Parking podziemny miejski 40 kun za godzinę. Po dwóch kółkach w koło centrum okazało się to najlepszym wyborem - do murów kilka kroków a auto w przyjemnym cieniu. Uwaga na automaty do opłat na tym parkingu - nie przyjmują banknotów 200 kun.

dlatego unikam takich rundek honorowych i od razu kieruję się na parking, nie tylko w Dubrowniku
Tomy Lee napisał(a):Do tego przeuroczo wredna baba w sklepie po drugiej stronie ulicy, która nie sprzeda Ci niczego jeśli wyciągniesz banknot 200 i krzyczy żebyś poszedł na parking bo tam 200 przyjmują. Za wstęp na mury i bilety na kolejkę płatność kartą albo kuny. Euro nie przyjmują.

wyobraź sobie, że tam pracujesz i dziennie masz kilkanstu takich klientów + inni tylko tzw rozmieniacze, szlag może trafić;
żeby nie było obciachu zdecydowałem się tam na większe - wiem i droższe zakupy - ale rozmiana była :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2017 20:05

Tomy Lee napisał(a):Za wstęp na mury i bilety na kolejkę płatność kartą albo kuny. Euro nie przyjmują.

Oficjalną walutą płatniczą w Chorwacji są kuny.
Więc nie wiem dlaczego mają przyjmować euro za wstęp na mury.
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 28.08.2017 20:15

te kiero napisał(a):
Tomy Lee napisał(a):Wczoraj odwiedziłem to urocze miejsce. Parking podziemny miejski 40 kun za godzinę. Po dwóch kółkach w koło centrum okazało się to najlepszym wyborem - do murów kilka kroków a auto w przyjemnym cieniu. Uwaga na automaty do opłat na tym parkingu - nie przyjmują banknotów 200 kun.

dlatego unikam takich rundek honorowych i od razu kieruję się na parking, nie tylko w Dubrowniku
Tomy Lee napisał(a):Do tego przeuroczo wredna baba w sklepie po drugiej stronie ulicy, która nie sprzeda Ci niczego jeśli wyciągniesz banknot 200 i krzyczy żebyś poszedł na parking bo tam 200 przyjmują. Za wstęp na mury i bilety na kolejkę płatność kartą albo kuny. Euro nie przyjmują.

wyobraź sobie, że tam pracujesz i dziennie masz kilkanstu takich klientów + inni tylko tzw rozmieniacze, szlag może trafić;
żeby nie było obciachu zdecydowałem się tam na większe - wiem i droższe zakupy - ale rozmiana była :D

Pan w office przy wjeździe był przygotowany na taką okoliczność i każdemu rozmieniał 200
slawek&gosia napisał(a):
Robert_Leszno napisał(a):
Co do Dubrownika dodałbym jedną istotną informację, a mianowicie ceny wejścia na mury: dorośli 150kn, dzieci 50kn. Bez żalu odpuściliśmy temat, bo 500kn (300zł ! za 3os dorosłe i 1 dziecko)

a kojarzysz do jakiego wieku dziecko płaci 50 kun? :)


mnie policzyli tylko za starsze dziecki (9l), za młodsze nie pobrał pieniędzy (5,5l)
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 30.08.2017 00:40

W Dubrowniku niestety nie ma za wiele miejsc parkingowych, a jak są to płatne albo tylko dla tubylców. Byłem kilka dni temu w odwiedziny (moje pierwsze wczasy w Chorwacji były w własnie tam ) ludzi sporo ale tylko w centrum starego miasta. Parking udało się free ale znaleźć miejsce ciężko. Schody odpuściłem ze względu na skwar i małe dzieci. Wybrałem się do polecanej pizzerin (koło parkingu) obok starego miasta, (kilka lat wcześniej się tam stołowaliśmy) niestety cena wzrosła i wynosi już 140 Kun za jumbo (wiadomo turyści). Teraz Dubrownik nie robi tego wrażania co kiedyś bo go po prostu znam :wink: choć nadal jest piękny. W tym roku wsypa Hvar (Jelsa) zjeżdżony gdzie się tylko dało łącznie z górą sv Nikoli (trochę strachu było jak to pierwszy raz :wink: ) i Trpanj na przeciwko Orebić (spokojniej) dobra i tania pizza (ulubiona potrawa moich dzieci)
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 30.08.2017 01:15

zip20 napisał(a):W Dubrowniku niestety nie ma za wiele miejsc parkingowych, a jak są to płatne albo tylko dla tubylców. Byłem kilka dni temu w odwiedziny (moje pierwsze wczasy w Chorwacji były w własnie tam ) ludzi sporo ale tylko w centrum starego miasta. Parking udało się free ale znaleźć miejsce ciężko. Schody odpuściłem ze względu na skwar i małe dzieci. Wybrałem się do polecanej pizzerin (koło parkingu) obok starego miasta, (kilka lat wcześniej się tam stołowaliśmy) niestety cena wzrosła i wynosi już 140 Kun za jumbo (wiadomo turyści). Teraz Dubrownik nie robi tego wrażania co kiedyś bo go po prostu znam :wink: choć nadal jest piękny. W tym roku wsypa Hvar (Jelsa) zjeżdżony gdzie się tylko dało łącznie z górą sv Nikoli (trochę strachu było jak to pierwszy raz :wink: ) i Trpanj na przeciwko Orebić (spokojniej) dobra i tania pizza (ulubiona potrawa moich dzieci)

Rozumiem z Twojego postu, że w wątku "Dubrownik zwiedzanie" oprócz informacji, że w mieście jest mało miejsc parkingowych proponujesz świetną pizzę w Orebicu :?:
protrek1989
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) protrek1989 » 03.09.2017 23:29

Orientuje się ktoś może czy są bilety na kolej liniowa na wjazd w dzień i w noc słyszałem że były kiedyś takie pakiety teraz tego nie widzę
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 06.09.2017 00:39

protrek1989 napisał(a):Orientuje się ktoś może czy są bilety na kolej liniowa na wjazd w dzień i w noc słyszałem że były kiedyś takie pakiety teraz tego nie widzę

Ja nie wiem co było kiedyś (jakie to teraz ma znaczenie ?) , teraz płacimy za osobę w zależności od wieku itd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik zwiedzanie - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone