Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja, gdzie najpiękniej? któredy najlepiej jechac?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
melba
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.08.2009
Dalmacja, gdzie najpiękniej? któredy najlepiej jechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) melba » 08.08.2009 12:04

Witam serdecznie, mam kilka pytań do Was moi drodzy;)
A wiec wybieram sie niebawem po raz pierwszy do Chorwacji, po dłuższym zastanowieniu chyba postawiłam na Dalmację:) Mam kilka nader istotnych dla mnie pytań:

1. Jakie miasto wybrać, żeby było pięknie, w pobliżu jakas rozrywka, ale żeby to nie był znów zbyt hałasliwy kurort, żeby ceny były względne (ważne), żeby było dużo owoców morza i żeby to było gdzieś w okolicach Zadaru i Sibenik?
2. Ze Śląska jechać lepiej przez Węgry czy przez Austrię?
3. Czy drogi płatne są drogie?
4. Czy zabierac ze soba wode? Słyszałam, że na miejscu jest strasznie droga i ludzie czasem ze sobą zabierają :)
5. Czy jest problem ze znalezieniem kwatery na miejscu i ile średnio kosztuje nocleg za osobę?

Byłabym bardzo wdzięczna za udzielenie mi odpowiedzi na te kilka pytań:))

Pozdrawiam i czekam na porady:)
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 08.08.2009 12:35

Witam ja się wybieram do Seget Vranjice 26.08.2009.jest to mała miejsowośc 5 km od Trogiru.bardzo spokojna miejscowośc i na rozrywke też się cos poradzi bo jest tylko 5km do trogiru a tam już rozrywki dużo.Co do tray my jedziemy pl ,pepiki austria,slowenia ,cro tak jechaliśmy w tamtym roku i było oki.pozdro
deryl
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) deryl » 08.08.2009 13:55

anubis2423 napisał(a):Witam ja się wybieram do Seget Vranjice 26.08.2009.jest to mała miejsowośc 5 km od Trogiru.bardzo spokojna miejscowośc i na rozrywke też się cos poradzi bo jest tylko 5km do trogiru a tam już rozrywki dużo.Co do tray my jedziemy pl ,pepiki austria,slowenia ,cro tak jechaliśmy w tamtym roku i było oki.pozdro


my jechaliśmy rok temu t ą trasą, ale w tym spróbujemy przez Budapeszt ... zobaczymy ...
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 08.08.2009 14:24

Polecam FAQ
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 09.08.2009 12:02

Można i tak tylko my jedziemy w srode w nocy więc się nie spodziewam jakiś utrudnień.no i 5km tylko od trogiru ale jaka kasa za nocleg.my płacimy 1200zl.za 10dni na pare uważam że nie jest to drogo.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 09.08.2009 12:08

co do kwatery uważam że można smiało jechać w ciemno.tak zrobiliśmy w zeszłym roku.teraz zamówiliśmy bo była dobra cena.taniej pewnie jadąc w ciemno nie będzie.a co do wody?my mieliśmy zgrzewke wody.zgrzewke coli na 4 osoby i starczyło.Dużo piliśmy piwa więc nie było problemu :lol: jeżeli chcesz zobaczyć oferty zapraszam na strone www.adriatic.hr tam rezerwowaliśmy kwaterę.znajomy co roku tam rezewuje i jest zadowolony.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 09.08.2009 12:16

co do miejsca w jakie pojedziesz trudno mi coś doradzić Cro jest tak piekna że wszedzie jest super!my bylismy w zeszłym roku na krk było rewelacyjnie ale chcemy zobaczyc inną cześć Cro.mamy blisko do Splitu Trogiru,na wyspe Ciovo,Hvar wiec nudzić sie nie będziemy :) co do opłat za autostardy to troszke kasy idzie ale bez przesady.Czechy Austria.Słowenia.Cro winiety trzeba mieć.pozdrawiam :)
melba
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.08.2009
.

Nieprzeczytany postnapisał(a) melba » 10.08.2009 17:21

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi....ja sie nadal zastanawiam którędy jechać, ale chyba już na Zadar i okolice się zdecydowałam:)
Jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania to czekam na odpowiedzi:)

Pozdrawiam przedurlopowo:)
bicki
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bicki » 10.08.2009 17:52

Proponuję Biograd na Moru. bez problemu można dostać się na Kornati oraz na wodospady rzeki Krka. Do Plitvic też da się zrobić wycieczkę jednodniową.
Co do drogi to już 3 razy jechałem przez Węgry.
Moze inni twierdzą, że przez Austrię mamy autostrady ale ja uważam, że "krajówki" na Węgrzech są wskazane co by nie popaść w monotonię jazdy. Poza tym zawsze ze śląska bliżej.
Nolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nolo » 10.08.2009 19:47

my byliśmy w kolejnych latach w:Rovinj,Poreć i w tym roku na Pag,każde z tych miejsc ma swój niezapomniany klimat i urok,trudno jednoznacznie określic gdzie było naj.......Co do trasy ja zawsze jade przez Czechy,Austrię i Słowenię-dla mnie jest tak najprościej

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dalmacja, gdzie najpiękniej? któredy najlepiej jechac?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone