Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja przez Węgry co Wy na to?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2009 22:48

gszewczy napisał(a):Czy Svidnik na Słowacji ma już obwodnicę? Wyczytałem że miała być oddana do 05.2009 -ale jaki jest stan faktyczny?

2 dni temu jeszcze nie miał :wink:
Prace są na ukończeniu.
Dla celów tranzytowych to żadna oszczędność czasowa - jak ją otworzą to może 2-3 minuty będzie szybciej :lol:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Jadę przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 16.08.2009 10:47

asikx napisał(a):
skywalker_01 napisał(a):A ja myślałem, że E 95 Pb - to etylina bezołowiowa :roll:



Off topic

Etylina jest to benzyna z dodatkiem środków, bazujących na czteroetylku ołowiu.

Pozdrawiam
Rafał

Etylek czy czteroetylenek ołowiu?
gszewczy
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gszewczy » 19.08.2009 09:54

Dzięki Piotrek_B. I jeszcze jedno - mój brat gadał trzy dni temu z chłopakiem który zrobił własnie tą trasę i twierdził że autostrada z Presowa jest do samej granicy..... Chyba cos nie dowidział, prawda? Nigdzie nie widziałem nawet planu że będą coś tam budować.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2009 10:03

gszewczy napisał(a):.... twierdził że autostrada z Presowa jest do samej granicy..... Chyba cos nie dowidział, prawda? .....

Tak prawda, autostrada Presov-Kosice jest do granicy ale Koszyc ;-) :-)
Śladów budowy dalszej nitki nie widać
Widać natomiast ruch przy budowie obwodnicy Koszyc, ale kiedy to skończa to nie wiem.
Przed Presovem mogą wystapić teraz utrudnienia ruchu - zrywany jest stary asfalt na całej szerokości dojazdówki do miasta - ale w najgorszym wypadku jezeli jedzie sie w godzinach szczytu to tylko kilkanaście minut w plecy, więc nie ma co narzekać.
Płynna jazda zaczyna sie od granicy SK/H po stronie wegierskiej ograniczenie prędkości na drodze lokalnej (zanim dojedziemy na M-3) wynosi 110 km/h więc jedzie się miło i szybko.
soniatomek
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 31.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) soniatomek » 23.08.2009 09:21

Witam. Ja ostatnio jechałem przez czechy,słowacja,austria,słowenia chorwacja do ZADARU niecałe 11godzin w dzień z Rybnika na dwa samochody. Do celu miałem 1060km z czego 980km to autostrady.
Chciałem w tym roku jechać przez Węgry ale znajomi jechali na początku sierpnia i są zawiedzeni tą trasą Węgierską .Wracali trasą którą ja jechałem i stwierdzili że drożej ale bez porównania.Pozdro.
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008
Re: Jadę przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 23.08.2009 10:16

MWN napisał(a):
asikx napisał(a):
skywalker_01 napisał(a):A ja myślałem, że E 95 Pb - to etylina bezołowiowa :roll:



Off topic

Etylina jest to benzyna z dodatkiem środków, bazujących na czteroetylku ołowiu.

Pozdrawiam
Rafał

Etylek czy czteroetylenek ołowiu?


Tetraetyloołów - czyli czteroetylek ołowiu
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 04.01.2014 23:53

Może odświeżymy temat?! Jak tam słynna droga 86? Mam zamiar w tym roku (2014)podążać tą ścieżką! Co wy na to! Nie jechałem nią przez trzy lata!
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 05.01.2014 01:42

Najświeższe informacje znajdziesz w TYM wątku.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.03.2014 14:04

W zeszłym roku z Wawy jechałem przez Zwardoń, Bratysławę, i trasą 86 do Nygakanizsa / nocleg /
Wracałem przez Balaton / nocleg / i Szekesfehervar a dalej Bratysława i Cieszyn.
W tym roku zastanawiam się czy nocować na granicy PL/CZ lub Słowacja i około 14 popołudniu jednym machnięciem do CRO / Makarska /
Którędy jeździcie z Warszawy do CRO ?
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 14.03.2014 20:43

W zeszłym roku zjechałem z trasy w Czechach i nocleg zrobiliśmy kilkanaście kilometrów za Frydek-Mistek w piwnej krainie Radegasta... zostaliśmy trzy dni...
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 17.03.2014 16:19

W tamtym roku trasa 86-Lendava-Cakovec bez żadnych problemów
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Chorwacja przez Węgry co Wy na to? - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone