Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkrety

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 11.01.2016 18:53

zeta99
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.01.2016
Chorwacja z maluchem:) (Dzieckiem nie Fiatem) ;p

Nieprzeczytany postnapisał(a) zeta99 » 14.01.2016 19:24

Witam mam na imię Tomek od miesiąca nie piję.... ( wszyscy: brawooo) oczywiscie żartuje ale tak mi się nasuneło:)

Wiec do rzeczy:)) w Chorwacji byłem już z 8 razy- jak ja byłem dzieckiem... ale teraz przyszła kolej na mojego syna:) chcemy jechac w pod koniec czerwca, trochę ze względu na pogodę- żeby nie było za gorąco. I trochę mniej ludzi??-nie wiem czy tal jest bo nigdy nie byłem w czerwcu czekam na wasza opinie.

Fabian Bedzie mieć 1,5 roku. Przegladam to forum czytam na różnych stronach ale wiecie jak jest cos przy dziecku znalesc i domowych i nie tylko obowiazkach. Myślę bardzo poważnie o wyspie Rab, plaży Rajskiej czyli LOPAR. I właśnie z tego miejsca proszę o sprawdzone kwatery i mniej wiecej cene??

moje pytania:
1. Czy na prom zawsze sie czeka?? ILe ?? czy np w srodku tyg (czerwiec) nie powinno byc kolejki??
2. Proszę o jakies inne miejsca gdzie byliscie, z piaskiem/ adres kwatery / może jakies zdjecia/ ile do morza/ sklepy i inne przydatne rzeczy?
3. a moze lepszy jest drobny żwirek??
Miałem duzo pytan ale mi oczywiscie wypadły z głowy.

jak ktoś oczywiscie odpisze, za co z góry dziekuje:)) to na bieżąco bede sie pytac o inne rzeczy:))

i tak bym wiecej nie napisal bo moja myszka wstala.

pozdrawiamy:)
durnylka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 02.09.2004
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) durnylka » 15.01.2016 18:16

Ja byłem z trójką dzieci, najmłodsze miało wtedy 3 miesiące, na kempingu Zaton parę lat temu. Mieszkaliśmy w domkach na kołach (dla nieznających polskiego: mobile home ;-) ). Daliśmy radę. Generalnie miejsce to polecam. Sporo miejsca do zabawy, płytko przy brzegu, baseny, dużo cienia, sklep na miejscu (są tam, o ile pamiętam, także rzeczy dla dzieci), są jakieś restauracje (najfajniejsza jest samoobsługowa, bo nie jest droga, a przy dziecku warto mieć chwilę wytchnienia i wygody). Można też pochodzić po terenie kempingu, albo gdzieś pojechać na wycieczkę. Chyba nawet jakiś lekarz dyżuruje na kempingu, a poza tym zawsze pomocą służy recepcja. Dodatkowo Zaton jest bliżej niż dajmy na to Peljesac.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Chorwacja z maluchem:) (Dzieckiem nie Fiatem) ;p

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.01.2016 19:59

zeta99 napisał(a):moje pytania:
1. Czy na prom zawsze sie czeka?? ILe ?? czy np w srodku tyg (czerwiec) nie powinno byc kolejki??
2. Proszę o jakies inne miejsca gdzie byliscie, z piaskiem/ adres kwatery / może jakies zdjecia/ ile do morza/ sklepy i inne przydatne rzeczy?
3. a moze lepszy jest drobny żwirek??
Miałem duzo pytan ale mi oczywiscie wypadły z głowy.

jak ktoś oczywiscie odpisze, za co z góry dziekuje:)) to na bieżąco bede sie pytac o inne rzeczy:))

i tak bym wiecej nie napisal bo moja myszka wstala.

pozdrawiamy:)


1. w tygodniu a tym bardziej poza sezonem, nie czeka się w kolejce na prom, co najwyżej, żeby tylko przypłynął i zabrał

nawet w lipcu poza weekendem nie ma kolejek, natomiast sobotę należy odpuścić, 4 godziny czekania zaliczyłam parę lat temu, a pływały dodatkowe promy

3. byłby lepszy :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja z maluchem:) (Dzieckiem nie Fiatem) ;p

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.01.2016 21:59

Bea.ta napisał(a):
zeta99 napisał(a):3. a moze lepszy jest drobny żwirek??

3. byłby lepszy :)

Lepszy, lepszy :D :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Chorwacja z maluchem:) (Dzieckiem nie Fiatem) ;p

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.01.2016 22:04

piekara114 napisał(a):Lepszy, lepszy :D :D

Nie nasypie się do oczu, uszu, dzioba :) i innych części ciała :roll: ani do kanapek. Jakoś lepiej się smaruje filtrem bez peelingu :)
Nie ma go w samochodzie, apartmanie i wszystkich ręcznikach :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja z maluchem:) (Dzieckiem nie Fiatem) ;p

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.01.2016 20:34

Bea.ta napisał(a):
piekara114 napisał(a):Lepszy, lepszy :D :D

Nie nasypie się do oczu, uszu, dzioba :) i innych części ciała :roll: ani do kanapek. Jakoś lepiej się smaruje filtrem bez peelingu :)
Nie ma go w samochodzie, apartmanie i wszystkich ręcznikach :)

To mężowie zwłaszcza doceniają :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Chorwacja z maluchem:) (Dzieckiem nie Fiatem) ;p

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 16.01.2016 20:36

piekara114 napisał(a):To mężowie zwłaszcza doceniają :D

Ale tylko ci, którzy to widzą i ewentualnie im przeszkadza :roll:
:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja z maluchem:) (Dzieckiem nie Fiatem) ;p

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.01.2016 20:54

Bea.ta napisał(a):
piekara114 napisał(a):To mężowie zwłaszcza doceniają :D

Ale tylko ci, którzy to widzą i ewentualnie im przeszkadza :roll:
:)

Ja znam tylko takie przypadki, które w domu nie widzą, ale w aucie jedno ziarenko pod wycieraczką zobaczą :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Chorwacja z maluchem:) (Dzieckiem nie Fiatem) ;p

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 16.01.2016 20:58

piekara114 napisał(a):Ja znam tylko takie przypadki, które w domu nie widzą, ale w aucie jedno ziarenko pod wycieraczką zobaczą :mrgreen:

No to skoro widzi - niech wyciąga to ziarenko i całe ich towarzystwo ;)
Dodam, że minusem piaszczystej plaży i mieszkania na niej (w pasie dla kamperów) jest półroczny zgrzyt w czasie otwierania przesuwanych drzwi ... bora była .... :roll:
atram
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.01.2016
Do jakiej miejscowości pojechać z 2 dzieckiem? (Chorwacja)

Nieprzeczytany postnapisał(a) atram » 25.01.2016 22:26

Witam wszystkich ! :wink:

Bardzo proszę o pomoc doświadczonych turystów, którzy odwiedzają Chorwację z małymi dziećmi. W tym roku (w lipcu, tylko wtedy mogę wykorzystać urlop :cry: ) z mężem i naszym 2 letnim synkiem chcielibyśmy po raz pierwszy wybrać się smochodem do Chorwacji na 2 tygodniowy urlop. Od tygodnia śledzę fora na tej stronie (wyśledziłam, że polecane miejsca to: Primosten, Baśka na Krk, Rogoznica, Podgora i Fazane), ale nadal mamy problem z wybraniem dokładnego miejsca na nasz wyjazd.

Zależy nam na:
* ładnych plażach z drobnym żwirkiem/małymi kamyczkami (nie betonowe), bezpiecznych dla dziecka z łagodnym zejściem do wody,
* apartamencie z kuchnią blisko plaży;
* miejscowości z placami zabaw (atrakcjami dla dziecka), deptakami do spaceru (nie odludzia, ani zbyt dużego tłumu);
* i oczywiście, aby w pobliżu były ciekawe miejsca do zwiedzania ( urlopu nie lubimy spędzać wyłącznie leżąc);

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje :D !!!
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005
Re: Do jakiej miejscowości pojechać z 2 dzieckiem? (Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 26.01.2016 00:33

atram napisał(a):Witam wszystkich ! :wink:

Bardzo proszę o pomoc doświadczonych turystów, którzy odwiedzają Chorwację z małymi dziećmi. W tym roku (w lipcu, tylko wtedy mogę wykorzystać urlop :cry: ) z mężem i naszym 2 letnim synkiem chcielibyśmy po raz pierwszy wybrać się smochodem do Chorwacji na 2 tygodniowy urlop. Od tygodnia śledzę fora na tej stronie (wyśledziłam, że polecane miejsca to: Primosten, Baśka na Krk, Rogoznica, Podgora i Fazane), ale nadal mamy problem z wybraniem dokładnego miejsca na nasz wyjazd.

Zależy nam na:
* ładnych plażach z drobnym żwirkiem/małymi kamyczkami (nie betonowe), bezpiecznych dla dziecka z łagodnym zejściem do wody,
* apartamencie z kuchnią blisko plaży;
* miejscowości z placami zabaw (atrakcjami dla dziecka), deptakami do spaceru (nie odludzia, ani zbyt dużego tłumu);
* i oczywiście, aby w pobliżu były ciekawe miejsca do zwiedzania ( urlopu nie lubimy spędzać wyłącznie leżąc);

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje :D !!!

a może Rabac?
- stosunkowo blisko,
- promenada ciągnie się na przestrzeni kilku kilometrów,
- przy hotelach i promenadzie są place zabaw,
- kilka żwirkowych plaż, bezpiecznych dla dzieci,
- sporo apartamentów, ale w Waszym przypadku (pewnie wózek) trzeba szukać takiego, gdzie jest dobre dojście do promenady/plaży,
- jest camping z domkami, przy nim spora plaża,
- można zamiast kwatery rozważyć ośrodki wypoczynkowe np. Girandella.
mariosumik
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 24.01.2016
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariosumik » 26.01.2016 01:01

witaj ja z rodzinka wybieramy się w tym roku do chorwacji jak co dajcie znać nie duże miasta ale z piaskami i nasz ulubieniec pies :papa:
mariosumik
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 24.01.2016
Re: Do jakiej miejscowości pojechać z 2 dzieckiem? (Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariosumik » 26.01.2016 01:11

witajcie my też jedziemy z dzieciakami najlepiej do VIR-NIN jest tam dużo piaszczystych plaż i nasz pies jak co daj cie znać
atram
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.01.2016
Re: Do jakiej miejscowości pojechać z 2 dzieckiem? (Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) atram » 26.01.2016 21:57

komaciek napisał(a):
atram napisał(a):Witam wszystkich ! :wink:

Bardzo proszę o pomoc doświadczonych turystów, którzy odwiedzają Chorwację z małymi dziećmi. W tym roku (w lipcu, tylko wtedy mogę wykorzystać urlop :cry: ) z mężem i naszym 2 letnim synkiem chcielibyśmy po raz pierwszy wybrać się smochodem do Chorwacji na 2 tygodniowy urlop. Od tygodnia śledzę fora na tej stronie (wyśledziłam, że polecane miejsca to: Primosten, Baśka na Krk, Rogoznica, Podgora i Fazane), ale nadal mamy problem z wybraniem dokładnego miejsca na nasz wyjazd.

Zależy nam na:
* ładnych plażach z drobnym żwirkiem/małymi kamyczkami (nie betonowe), bezpiecznych dla dziecka z łagodnym zejściem do wody,
* apartamencie z kuchnią blisko plaży;
* miejscowości z placami zabaw (atrakcjami dla dziecka), deptakami do spaceru (nie odludzia, ani zbyt dużego tłumu);
* i oczywiście, aby w pobliżu były ciekawe miejsca do zwiedzania ( urlopu nie lubimy spędzać wyłącznie leżąc);

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje :D !!!

a może Rabac?
- stosunkowo blisko,
- promenada ciągnie się na przestrzeni kilku kilometrów,
- przy hotelach i promenadzie są place zabaw,
- kilka żwirkowych plaż, bezpiecznych dla dzieci,
- sporo apartamentów, ale w Waszym przypadku (pewnie wózek) trzeba szukać takiego, gdzie jest dobre dojście do promenady/plaży,
- jest camping z domkami, przy nim spora plaża,
- można zamiast kwatery rozważyć ośrodki wypoczynkowe np. Girandella.


Dziękuje bardzo za odpowiedź :o Musimy w końcu podjąć decyzje :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkrety - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone