Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śniegu!

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007
Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śniegu!

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 26.05.2013 20:14

lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 26.05.2013 21:08

:( trzeba zmienić na zimówki albo zrezygnować z czerwcowych wakacji w CRO!

ps. dzisiaj puszczam email do gospodarzy domu w którym mam rezerwację z zapytaniem o możliwość zmiany terminu :lol: pewnie się nie uda ale nie mam nic do stracenia :? żonie już odechciało się jechać, za drogi wyjazd i za bardzo człowiek "chce" żeby pojechać i się rozczarować, wolę zostać w domu.
Ostatnio edytowano 26.05.2013 21:31 przez lukasz22i, łącznie edytowano 1 raz
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 26.05.2013 21:16

To nic nowego, w 2005 roku ok 10 czerwca też spadł tam śnieg tyle , że o wiele mniej i szybko się roztopił. O tym dowiedzieliśmy sie rano od gospodarzy w Orebicu i przez 2 dni chodziliśmy w polarach i kurtkach przeciwwiatrowych.
Potem już było coraz cieplej a na koniec czerwca upał +30 stopni. :D
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 26.05.2013 22:13

Cztery razy z kolei byliśmy na początku czerwca... Ale takiego numeru to nam Chorwacja jeszcze nie wywinęła... Zawsze upał i bez kropli deszczu! Wyjazd za pięć dni a tutaj takie historie? :( Nie mam pojęcia co teraz? Może odezwie się ktoś, kto jest na miejscu czy jest sens jechać?
MORL
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.01.2013
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) MORL » 26.05.2013 22:42

Witam,

Nie ma co sr......ać żarem, spójrzcie na zeszłoroczną pogodę http://www.accuweather.com/pl/hr/makars ... r=5/1/2012. W Maju było tak jak teraz i nagle odcięcie od czerwca ja byłem wtedy od 8 ( 14 dni) czerwca i naprawdę był jeden dzień przelotnych opadów a później non-stop słońce. Wiadomo, że jadąc na urlop mamy oczekiwania pogodowe, ale jak nie wyjdzie to trudno.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 26.05.2013 23:32

MORL napisał(a):Witam,

Nie ma co sr......ać żarem, spójrzcie na zeszłoroczną pogodę http://www.accuweather.com/pl/hr/makars ... r=5/1/2012. W Maju było tak jak teraz i nagle odcięcie od czerwca ja byłem wtedy od 8 ( 14 dni) czerwca i naprawdę był jeden dzień przelotnych opadów a później non-stop słońce. Wiadomo, że jadąc na urlop mamy oczekiwania pogodowe, ale jak nie wyjdzie to trudno.


Z tego co widzę to wg. tej pogody było kilka dni z temp. sporo poniżej 20st.C a to nie jest letnia temp. Jadąc 1500km i wydając 6tys.zł człowiek nastawia się na lato, chorwackie lato...szczególnie gdy było się tam wcześniej i taką pogodę zastało (w lipcu była spiekota przez 2tyg. (często grubo ponad 30st.C, we wrześniu mieliśmy piękne lato z temp. w granicach 25-30st.c, też przez 2tyg.). W innym przypadku pojechałbym nad Bałtyk, tam temp. na poziomie 18-20st.C wcale by nie zaskakiwały.

Patrząc na to co dzieje się w Europie (w Hiszpanii śnieg, Chorwacji podobnie) + niezbyt zachęcające prognozy w terminie w którym zaplanowaliśmy nasz urlop w CRO śmiemy stwierdzić że mało prawdopodobne jest to że nagle w dzień przed naszym przyjazdem zrobi się pięknie i gorąco i tak będzie przez 2tyg.

Plan jest taki żeby zamienić czerwiec na lipiec/sierpień, zobaczymy co z tego wyjdzie...
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 27.05.2013 00:10

Mnie by wystarczyło 25 stopni i żeby nie padał deszcz:) I mam nadzieję ze tak właśnie będzie! A w lipcu też gwarancji pięknej pogody nie ma... :?
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 27.05.2013 00:29

Zgadza się, gwarancji nie ma ale prawdopodobieństwo że będzie ładniej w lipcu niż czerwcu jest większe...przynajmniej tak to sobie tłumaczę :lol: My się troszkę spinamy a raczej żona bo jedziemy z naszą małą pociechą (niecałe 3 latka) i zależy nam żeby było ciepło i słonecznie, wszak chcemy by mała zakochała się w słonecznej i ciepłej Chorwacji.

Generalnie wszystkim życzę pięknej pogody i udanego urlopu. :papa:
lillylive
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) lillylive » 27.05.2013 07:07

Witam.W 2011 byłam w Breli dwa ostatnie tyg czerwca i temp 25-30 ,woda cieplutka przez 14dni jeden dzień lekkie zachmurzenie,w 2012 tez druga połowa czerwca w Tucepi to juz upały codziennie ponad 30s,woda w morzu też nie dawała ochłody:) Za niecałe 3tyg ruszam na Hvar terminu nie zmieniam bo i tak nie mam takiej możliwości,myślę że będzie ciepło i słonecznie martwi mnie tylko to że temperatura morza może być jak w bałtyku:( ale planów nie zmieniam!
urwisek_22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 16.07.2012
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) urwisek_22 » 27.05.2013 08:13

Pewnie też zmieniłabym termin, gdyby się dało aczkolwiek myślę, że nie ma co dramatyzować. Onet już drugi tydzien czerwca pokazuje bardzo słoneczny i ciepły więc szansa na poprawę jest, jedynie morze będzie zapewne chłodniejsze niż zwykle o tej porze no bo faktycznie śnieg w Cro pod koniec maja robi wrażenie 8O 8O 8O Nam się udało, w majówkę pływaliśmy w morzu na wyspie KRK, opalaliśmy się każdego dnia za top w dniu naszego wyjazdu pogoda popsuła się bardzo i znajomy Chorwat informuje Nas na bieżąco, że w zasadzie od tego czasu pogoda jest kiepska, dni słoneczne można wyliczyć na palcach jednej ręki, za to przeważają chmury i deszcz... :cry: :cry: :cry:
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 27.05.2013 17:59

Ale jaja ! 8O :lol:
No ładne rzeczy :) My też za niespełna 2 tyg. wyjeźdżamy!
Ale nie ma co się zamartwieć, 2 tyg. to sporo czasu, aby śnieg zdążył stopnieć :roll: Szkoda, że woda nie będzie tak cieplutka jaka była na Hvarze na początku czerwca 2011 roku, podczas naszego ostatniego pobytu ... wtedy mięliśmy zupkę...
fire
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 29.11.2012
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) fire » 27.05.2013 18:55

Taka zima, to nie zima, zreszta jak widac na fotkach gory tylko sie zabielily, a doliny sa zielone...tak samo mam w No.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 28.05.2013 09:56

Ja zamierzałem jechać do HR w najbliższą niedzielę, tak "po drodze" do... Bułgarii :lol: Tak sobie wykombinowałem dla odmiany, bo o ile i tu i tu nie jeden raz byłem, to akurat takiej trasy nigdy nie robiłem (no, może ta przez AL była trochę podobna).
O ile w BG jest lato, to chyba jedyny taki (obecnie) kraj w Europie 8O I jeśli sytuacja pogodowa się nie zmieni to będę walił wprost do BG, a może potem do HR w drodze powrotnej..., sam nie wiem :roll:
W każdym razie prognozy dla regionu Makarskiej Riwiery na początek czerwca są... póki co średnie: 18-20 max. w dzień i deszcz. :o
JasFasola
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 11.08.2011
Re: Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śnieg

Nieprzeczytany postnapisał(a) JasFasola » 28.05.2013 11:08

Będzie dobrze...zawsze można zwiedzać. Wybieramy się pod koniec czerwca i co by nie było...fajno będzie:)

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Zima wróciła do Dalmacji: Biokovo spadło pół metra śniegu!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone