Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żeglowanie na Queen - najbardziej cycata relacja z CRO

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.01.2018 10:03

Pisz co z tymi wędkami :D
A co do spotkań w Cro, to mój mąż spotkał przypadkiem na statku do wodospadów Krka kolegę ze szkoły średniej, a w zeszłym roku będąc w Tucepi, wypatrzyliśmy na fejsie, że właśnie kolega z pracy mojego męża "zameldował" się w Tucepi. Niestety to był nasz ostatni wieczór, więc tylko chwilkę ze sobą rozmawialiśmy na promenadzie
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.01.2018 10:23

Mam tylko nadzieję, że litościwie pasażer na gapę nie został wysadzony na środku morza :P

A szklanki puste 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.01.2018 10:58

agata26061 napisał(a):Pisz co z tymi wędkami :D
A co do spotkań w Cro, to mój mąż spotkał przypadkiem na statku do wodospadów Krka kolegę ze szkoły średniej, a w zeszłym roku będąc w Tucepi, wypatrzyliśmy na fejsie, że właśnie kolega z pracy mojego męża "zameldował" się w Tucepi. Niestety to był nasz ostatni wieczór, więc tylko chwilkę ze sobą rozmawialiśmy na promenadzie

Wędki od Sucuraja będą ciągle w użyciu, za jakiś czas wszystko opiszę, miały swoje 5 minut na tym rejsie :roll: :mrgreen:
Nawet jeśli tylko na chwilę to fajnie takie spotkanie :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.01.2018 12:14

gusia-s napisał(a):Mam tylko nadzieję, że litościwie pasażer na gapę nie został wysadzony na środku morza :P

A szklanki puste 8O

Barman zaspał :roll:
Albo znowu strachy pod pokładem w tajemnicy leczył :mrgreen:

Oczywiście że pasażera nie wysadziliśmy, czy wyglądamy na morderców? Niestety po jakimś czasie sam odleciał i obawiam się że w panujących wiatrowych warunkach nie miał dużej szansy na dotarcie do brzegu :cry:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18335
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.01.2018 00:06

Gapowicz , jako maleńkie ogniwko łańcucha pokarmowego spełnił swoje zaszczytne zadanie i niesiony szalejącym wiatrem dotarł do przystani swego przeznaczenia . :mrgreen:

Sucuraj da się lubić 8)



Pozdrawiam
Piotr
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.01.2018 00:14

piotrf
dotarł do przystani swego przeznaczenia .


Ta fraza bardzo kojarzy mi się z jednym z niedawno zamieszczonych zdjęć Naszego :) Doktora 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.01.2018 09:50

piotrf napisał(a):Gapowicz , jako maleńkie ogniwko łańcucha pokarmowego spełnił swoje zaszczytne zadanie i niesiony szalejącym wiatrem dotarł do przystani swego przeznaczenia . :mrgreen:

Sucuraj da się lubić 8)



Pozdrawiam
Piotr

Kto wie gdzie się biedak zapodział :roll: Sympatyczny w sumie był, zupełnie nieszkodliwy, korciło mnie złapać go do jakiegoś słoika i dopiero na lądzie wypuścić ale uciekł zanim poszłam po naczynie :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.01.2018 09:51

Katerina napisał(a):piotrf
dotarł do przystani swego przeznaczenia .


Ta fraza bardzo kojarzy mi się z jednym z niedawno zamieszczonych zdjęć Naszego :) Doktora 8)

:mrgreen: :mrgreen: :roll: Taaaa...... po prostu zaniemogło Biedactwo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.01.2018 09:58

Mimo korzystnych wiatrów wzmiankowane prognozy kazały nam szybko znaleźć port solidny i dobrze osłonięty.

Jest taki na samym koniuszku wyspy Hvar – mała miejscowość Sucuraj.

DSC_6589.JPG


Solidny falochron obiecywał spokój i słowa dotrzymał. Stanęliśmy jako jedyni przy eleganckim pomoście i solidnie obwiązaliśmy się linami.

DSC_6574.JPG


DSC_6575.JPG


DSC_6593.JPG


Porcik i miasteczko bardzo przyjemne.

DSC_6573.JPG


DSC_6583.JPG


DSC_6586.JPG


DSC_6590.JPG


DSC_6592.JPG


DSC_6595.JPG


Zaś na końcu pomostu przystań dla solidnej Jadrolinii.

Kolejka samochodów ciągnęła się aż po horyzont.

Dziewczynki obserwowały jak jeden z takich promów dobijał do przystani.

DSC_6576.JPG


Nawet im powieka nie drgnęła, gdy potężna masa żelaza, stali i innych metali tudzież kauczuku i szkła przemykała obok nich i otwierała trap dla samochodów.

Sam patrzyłem zachwycony, jak on też wypłynie z tego basenu portowego.

Manewrowanie czymkolwiek pływającym to jednak trudna sztuka.

Sam się o tym przekonałem na kursie i potem jeszcze na doszkalającym rejsie mazurskim.

Tu nie ma hamulca stop.

Potężny prom zgrabnie zawinął na środku basenu portowego (miał skubany ster strumieniowy – tego nie przewidziałem), i zgrabnie wypłynął na morze.

DSC_6578.JPG


DSC_6580.JPG


DSC_6587.JPG

gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.01.2018 11:17

A jednak jeszcze jedna żaglóweczka gości się w porcie.

Ten prom jakiś taki malusi się wydaje w porównaniu do tych promów "dalekobieżnych" ;)
Dobra, może połowimy co?
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.01.2018 11:38

Ekscelencja na postumencie pokazuje w którą stronę należy się ustawić do modlitwy :?: :mrgreen:

DSC_6595.JPG
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.01.2018 12:01

gusia-s napisał(a):A jednak jeszcze jedna żaglóweczka gości się w porcie.

Ten prom jakiś taki malusi się wydaje w porównaniu do tych promów "dalekobieżnych" ;)
Dobra, może połowimy co?

Nie wiem czy powinnam łowić...wiesz...a właściwie jeszcze nie wiesz..... Połowimy, jutro, troszeczkę :roll:
Popatrz na te żaglóweczkę - miejscowa, jakże inna od wszystkich czarterówek, pieknie sklarowane żagle, żadnych rolerów, klasa sama w sobie :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.01.2018 12:57

Katerina napisał(a):Ekscelencja na postumencie pokazuje w którą stronę należy się ustawić do modlitwy :?: :mrgreen:

Hmmm, może? A może pokazuje przybywającym na wyspę jedynie słuszny kierunek?? Nie mam pojęcia :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.01.2018 14:00

beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):Ekscelencja na postumencie pokazuje w którą stronę należy się ustawić do modlitwy :?: :mrgreen:

Hmmm, może? A może pokazuje przybywającym na wyspę jedynie słuszny kierunek?? Nie mam pojęcia :roll:
Wracajcie skąd przybyliście ... nic tu po was :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.01.2018 14:05

gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):Ekscelencja na postumencie pokazuje w którą stronę należy się ustawić do modlitwy :?: :mrgreen:

Hmmm, może? A może pokazuje przybywającym na wyspę jedynie słuszny kierunek?? Nie mam pojęcia :roll:
Wracajcie skąd przybyliście ... nic tu po was :mrgreen:


Ja się zasugerowałam tym panem ...klęczącym? za , a nie przed figurą - jak Pan Bóg przykazał :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Żeglowanie na Queen - najbardziej cycata relacja z CRO - strona 109
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone