Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja ślubna

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 03.06.2018 21:21

Janusz Bajcer napisał(a):Przyłączam się do delegacji :lol:
I melduję, że wszystkie zdjęcia widzę. :idea:


KarKoz napisał(a):Bendem zaglondał :)


gusia-s napisał(a):Popacze na Wasze poczynania w tej delegacji małżeńskiej :)


Witam wszystkich i każdego z osobna :D

piekara114 napisał(a):Jestem i ja. Spód Łodzi nad Ochryda na jeden raz? Niezły wyczyn, a jeszcze korki po drodze. Z ciekawości ile jechaliście? Daj też namiar na nocleg nad jeziorem, bo kto wie.... No i jestem ciekawa gdzie w tej Grecji wylądowaliśmy....


Cieszę się, że wpadłaś :papa:
Z Łodzi wróciłam po egz do domu ;) wyjechaliśmy około godziny 19.00 z Mikołowa (k. Katowic), a na miejscu byliśmy około 12.00.
Postaram się jutro coś wrzucić i opisać nocleg, resztę poślę na priv ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.06.2018 21:30

Super, że piszesz !
Z przyjemnością będę tu zaglądać, to musiała być wspaniala podróż poślubna :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.06.2018 21:57

tyniolek napisał(a):Z Łodzi wróciłam po egz do domu ;) wyjechaliśmy około godziny 19.00 z Mikołowa (k. Katowic), a na miejscu byliśmy około 12.00.
Postaram się jutro coś wrzucić i opisać nocleg, resztę poślę na priv ;)
Oki :D A już myślałam, że spod Łodzi jechaliście....
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 04.06.2018 07:57

3-tygodniowa podróż poślubna po Bałkanach - coś pięknego :!: Będę zaglądał.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.06.2018 08:11

Spóźniona - wszak długi weekend był :oops:
Ale fajnie ze w końcu wzięłaś się za pisanie :wink:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 04.06.2018 20:17

wiolek_lp napisał(a):Super, że piszesz !
Z przyjemnością będę tu zaglądać, to musiała być wspaniala podróż poślubna :smo:


Adek99 napisał(a):3-tygodniowa podróż poślubna po Bałkanach - coś pięknego :!: Będę zaglądał.


beatabm napisał(a):Spóźniona - wszak długi weekend był :oops:
Ale fajnie ze w końcu wzięłaś się za pisanie :wink:


Cieszę się, że wpadliście ;) myślałam, że dzisiaj naszkrobię coś, ale już trochę późno :) jutro się poprawię
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 06.06.2018 17:14

9 września - witamy się z Ochrydą

Podczas, gdy śpimy w apartamencie z widokiem na Jezioro Ochrydzkie ;) cofnę się troszkę w opowieści. Ale tylko troszkę. Wjeżdżając do Macedonii, byliśmy już bardzo zmęczeni. Tylko nasza trzecia pasażerka słodko spała (ogłosiliśmy przejazd na BlaBlaCar), ja byłam za bardzo przejęta, mężowi włączył się tryb zawodowego kierowcy :lol: i pędził z załadunkiem :lol:

Chciałam tylko napisać o dziwnym sposobie pobierania opłat na tamtejszych autostradach - co jakiś odcinek drogi bramka i 1euro, jedziemy kilka kilometrów, znowu bramka i 1euro. Tak nam chyba poszło z 10 euro. Może nawet więcej. Podejrzewam, że trochę taniej byłoby płacić w denarach, ale większość czasu mieliśmy spędzić w Grecji, więc zrezygnowaliśmy z wymieniania dodatkowo na denary. Co byśmy potem z nimi robili?

Bliżej Ochrydy już skończyła się fajna droga, zaczęło się wyprzedzanie rowerzystów, osiołków, dzikich piesków, owieczek itp. Ach, jak poczuliśmy ten klimat :) No i jak wiecie dojechaliśmy z deszczem :(

Pospaliśmy parę godzin i jakoś tak świat stał się lepszy :wink:
Jeszcze przed snem zrobiłam kilka fotek widoku na stare miasto z naszego balkonu. Drzewa przycięte, ale i tak zasłaniały trochę widok ;)

Obrazek
Obrazek

Z apartamentu byliśmy bardzo zadowoleni, zamawialiśmy przez booking. Miał on tylko jeden duży minus - mieścił się pod barem i akurat w sobotę w nocy była tam bardzo głośna i długa impreza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale mieliśmy iść na spacer :wink:
Zaczęło się wypogadzać, co dobrze zwiastowało na kolejny dzień (zaplanowałam wycieczkę). Dzisiaj leniwie i blisko, bo kilka godzin snu to jednak za mało po takiej podróży.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie przeszkodziło nam to jednak poznać uroków miasta, które baaaardzo nam się spodobało! Wchodząc na stare miasto, czuć historię, mieszanki kultur, wpływów, religii. Dzisiaj zawędrowaliśmy pod mury cerkwii św. Zofii, która była pilnie strzeżona ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tuż obok natężenie różnych knajpek, usiedliśmy więc w jednej, zamówiliśmy białe wino Alexandria (przepyszne) i podziwialiśmy. Jak tu pięknie, idealnie dla nowożeńców. Ja byłam zachwycona, szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że AŻ TAK nam się tu spodoba.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tylko po tym winie szybko nam się spać zachciało :wink: Bateria w aparacie padła. I my padliśmy.

cdn.
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 07.06.2018 19:57

10 września - Park Narodowy Galičica


Budzę się i kątem oka widzę, że pogoda piękna. Idealnie - już jutro opuszczamy Macedonię, więc właściwie dzisiaj jest jedyny dzień, aby coś zobaczyć :wink:

Obrazek
Obrazek

Jeszcze w domu zastanawiałam się, czy lepiej popłynąć w rejs i zobaczyć Ochrydę oraz miasteczka położone nad jeziorem od strony wody. Tylko, że my chyba za bardzo lubimy niezależność, jaką nam daje własny samochód. A jak znalazłam przepiękną trasę widokową prowadzącą przez Park Narodowy Galičica, już wiedziałam, że muszę to zobaczyć!

Już sama droga do Parku jest bardzo urokliwa. Zwróćcie uwagę na te jesienne kolory...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie spieszymy się nigdzie, zatrzymujemy po drodze na punkcie widokowym...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Och jak bym tak chciała się położyć na tej plaży! Z tego co widzimy, dostępna jest tylko od wody :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podaję współrzędne zatoczki, gdzie można się zatrzymać samochodem i podziwiać to cudo: 40.988464, 20.800188

Przejeżdżamy przez Trpejcę i skręcamy w lewo (na drogę P504). Płacimy za wstęp an teren parku narodowego, niestety nie pamiętam ile, bo na bilecie, który dostaliśmy, ceny brak. Opłata jest naprawdę symboliczna. A warta każdego denara (czy tam euro w naszym przypadku).

Trasa przypomina wjazd na Sveti Jure w Chorwacji, jednak nie jest aż tak wymagająca i trochę szersza :wink: Zatrzymujemy się co jakiś czas, by podziwiać widoki. W zasadzie można by się nawet zatrzymać na środku drogi, bo poza nami nie ma tu żywej duszy :oczko_usmiech:

Obrazek

Trpejca:

Obrazek
Obrazek

Jedziemy trochę wyżej i zatrzymujemy się na punkcie widokowym przy kapliczce św. Jerzego, która położona jest pod szczytem Baba.

Obrazek
Obrazek

Widzimy Lubanisztę, a właściwie jej piękną, długą plażę, a w oddali Sv Naum, dalej już Albania:

Obrazek
Obrazek

Znów Trpejca... Tym razem jesteśmy już na tyle wysoko, że schowała się za chmurami :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I kilka innych ujęć... Widoczność dzisiaj nie jest jednak idealna :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podjeżdżamy dalej (ale już nie wyżej)... W tym miejscu kilka osób zostawiło samochody i wybrało się na szlaki piesze. Na lewo szlak prowadzi na Lako Signoj (1984m npm).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nieco dalej, po prawej stronie drogi szlak Lipova - szczyt Magoro, najwyższy w pasmie gór Galičica, 2255 m n.p.m.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Droga docelowo prowadzi do Jeziora Prespańskiego, my dzisiaj z braku czasu musimy zrezygnować ze zjazdu w dół. Może innym razem ;) W dole wioska Stenje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wracamy... ale zaliczamy jeszcze jeden punkt widokowy - Koritski Rid, 1421m n.p.m. Stąd znów pięknie widać Trpejcę i drugą, albańską stronę jeziora Ochrydzkiego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zaglądamy też na północ, gdzie widać, ledwo bo ledwo, ale widać - Ochrydę.

Obrazek

Wracamy... Jeszcze nie do apartamentu, wycieczka nawet w połowie nie jest zakończona ;) O, krowa. :oczko_usmiech:

Obrazek

cdn.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 08.06.2018 08:22

Siadam i ja :papa: moje ukochane tereny, a i w tym roku, jak nic się nie wykrzaczy, to może będzie Trpejca....
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 09.06.2018 16:23

viltob08 napisał(a):Siadam i ja :papa: moje ukochane tereny, a i w tym roku, jak nic się nie wykrzaczy, to może będzie Trpejca....


Ja się zachwyciłam, te okolice są przepiękne :) Trpejcę widzieliśmy niestety tylko z góry, ale może w takim razie zobaczę kiedyś w Twojej relacji :)
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 09.06.2018 21:27

tyniolek napisał(a):
Już sama droga do Parku jest bardzo urokliwa. Zwróćcie uwagę na te jesienne kolory...



Byłem kiedyś w drugiej połowie września w Czarnogórze... faktycznie jesienne kolory urzekają.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.06.2018 22:57

tyniolek napisał(a):
viltob08 napisał(a):Siadam i ja :papa: moje ukochane tereny, a i w tym roku, jak nic się nie wykrzaczy, to może będzie Trpejca....


Ja się zachwyciłam, te okolice są przepiękne :) Trpejcę widzieliśmy niestety tylko z góry, ale może w takim razie zobaczę kiedyś w Twojej relacji :)


Zapisałem , zapamiętałem i mam zamiar spędzić tam trochę czasu 8) , dziękuję

Czekam na więcej

Pozdrawiam
Piotr
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 417
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 10.06.2018 07:47

z przyjemnością popatrzę :)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 10.06.2018 20:01

piotrf napisał(a):
tyniolek napisał(a):
viltob08 napisał(a):Siadam i ja :papa: moje ukochane tereny, a i w tym roku, jak nic się nie wykrzaczy, to może będzie Trpejca....


Ja się zachwyciłam, te okolice są przepiękne :) Trpejcę widzieliśmy niestety tylko z góry, ale może w takim razie zobaczę kiedyś w Twojej relacji :)


Zapisałem , zapamiętałem i mam zamiar spędzić tam trochę czasu 8) , dziękuję

Czekam na więcej

Pozdrawiam
Piotr


Cała przyjemność po mojej stronie :D jutro albo pojutrze dalsza część wycieczki :papa:

jolcix napisał(a):z przyjemnością popatrzę :)


Zapraszam :)
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006
Re: Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja śl

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 13.06.2018 11:08

tyniolek napisał(a):
Zapraszam :)


Dołączyłem :)
Widzę za plecami Lefkę albo Kefkę.

Ale coś się ociągasz z pisaniem :oops: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Z Macedonii do Cro przez Grecję i Albanię...delegacja ślubna - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone