Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wyszło!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 03.04.2017 19:14

dhmegi napisał(a):Nooo..., widoczki w tym odcinku pokazałaś fantastyczne. Nawet widać maszt na szczycie Sv.Jure.


miałam nadzieję, że ktoś zauważy :wink:

maslinka napisał(a):Cudne foty! :D

Że też nie byliśmy w zatoczce Pokrivenik :(

Skojarzenie z Kill Billem jak najbardziej trafne :lol:, chociaż sama na to nigdy nie wpadłam 8)


Pokrivenik bardziej nam się podobał niż Dubovica, chociaż rybek nie było, ale podejrzewamy, że to była wina pogody :( masz do nadrobienia ! :oczko_usmiech:

Nie mogę napisać, że to najlepsza plaża Hvaru, bo byliśmy tylko na dwóch :oczko_usmiech:

pawel silesia napisał(a):Pokrivenik = BAJKA :hut: piękne miejsca, niesamowite widoki :papa:


Zawsze miejsce jest bardziej bajeczne, jak się jest tam prawie samemu :)

AniaJ. napisał(a):Pięknie :hearts: :hearts: :hearts:
My już trzy razy byliśmy na Hvarze, a jeszcze tyle miejsc nie odwiedzonych... :roll:
A sama droga do zatoki? Jak oceniasz? Nie mam na myśli aspektów widokowych, ale jakość nawierzchni i szerokość :lol:


CROnikiCROpka napisał(a):Piękna plaża i jaka widoczność - bajka :hearts: I dołączam się do pytania o dojazd do plaży - jak jakościowo droga?


OK!

Napiszę więc w osobnym poście :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 03.04.2017 19:17

PIĘKNIE !!!
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 03.04.2017 19:22

figusek napisał(a):PIĘKNIE !!!

Nic dodać ! Nic ująć ! :hearts:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 03.04.2017 19:49

figusek napisał(a):PIĘKNIE !!!


janka.mik. napisał(a):
figusek napisał(a):PIĘKNIE !!!

Nic dodać ! Nic ująć ! :hearts:


Dzięki dziewczyny :papa: w imieniu Pokrivenika :D
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 03.04.2017 21:33

trochę nie trafiliśmy z widocznością na Hvarze, więc u Ciebie popatrzę 8)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 03.04.2017 22:01

wreszcie doczekałem się plaży, która urywa conieco 8O pięknie :mrgreen:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 04.04.2017 19:25

Kasia i Krzyś napisał(a):trochę nie trafiliśmy z widocznością na Hvarze, więc u Ciebie popatrzę 8)


Widać nawet Sv. Jure :papa:

słoma79 napisał(a):wreszcie doczekałem się plaży, która urywa conieco 8O pięknie :mrgreen:


To już wiesz, gdzie następnym razem pojedziesz! Ileż można na Makarską Riwierę :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:



Chciałam wrzucić filmik z dojazdu, ale program mi nawala :( dopóki nie znajdę jakiegoś fajnego (ale nie mam teraz za dużo czasu na poszukiwania) postaram się zamieścić zdjęcia.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.04.2017 19:38

tyniolek napisał(a):
słoma79 napisał(a):wreszcie doczekałem się plaży, która urywa conieco 8O pięknie :mrgreen:

To już wiesz, gdzie następnym razem pojedziesz! Ileż można na Makarską Riwierę :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


cały czas robię notatki z Twoich relacji...ale w tym sezonie jeszcze będzie Riwiera :mrgreen: zarażam kolejnych Crodebiutantów...za rok niech każdy radzi sobie sam, w tym jestem przewodnikiem całkiem sporej wyprawy 8O i w sumie nie wiem czy to dobrze...
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 05.04.2017 09:12

słoma79 napisał(a):
tyniolek napisał(a):
słoma79 napisał(a):wreszcie doczekałem się plaży, która urywa conieco 8O pięknie :mrgreen:

To już wiesz, gdzie następnym razem pojedziesz! Ileż można na Makarską Riwierę :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


cały czas robię notatki z Twoich relacji...ale w tym sezonie jeszcze będzie Riwiera :mrgreen: zarażam kolejnych Crodebiutantów...za rok niech każdy radzi sobie sam, w tym jestem przewodnikiem całkiem sporej wyprawy 8O i w sumie nie wiem czy to dobrze...


Uuuuu to ja będę wyglądać Twej relacji, będzie ciekawie :D Bycie przewodnikiem to takie niewdzięczne zadanie, tyle zachodu i patrzenia, żeby każdemu dogodzić, a słowa podziękowania rzadko (parę razy byłam, na szczęście w grupie 4 osobowej, więc i tak łatwiej). Ile osób się wybiera?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.04.2017 09:46

6 dorosłych, trójka dzieci...do tego tydzień wcześniej jadą znajomi, którzy są kompletnie zieloni...i też trochę pomagam zorganizować i zaplanować :mrgreen:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 05.04.2017 19:10

słoma79 napisał(a):6 dorosłych, trójka dzieci...do tego tydzień wcześniej jadą znajomi, którzy są kompletnie zieloni...i też trochę pomagam zorganizować i zaplanować :mrgreen:


Dobrze, że mają takiego ogarniętego znajomego :wink: Fajna ekipa i dzieciaki się zajmą sobą :oczko_usmiech:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 09.04.2017 17:11

Droga do uvali Pokrivenik

Jedziemy drogą nr 116 (główną) aż do wioski Zastražišće. Mijamy kilka zabudowań, dojeżdżamy do małego skrzyżowania, o tu:

Skręt na Pokrivenik


Oczywiście skręcamy tam w lewo i jedziemy ładną, równą drogą asfaltową, chociaż wąską (na jedno auto), ale to typowe. My akurat nikogo nie mijaliśmy po drodze ;)

Tutaj zdjęcia właśnie z tej bocznej drogi (pięknie widać Biokovo, pewnie dlatego się zagapiliśmy):

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na tym skrzyżowaniu powinno się skręcić,

Obrazek
Obrazek

czego nie zrobiliśmy :roll: i dojechaliśmy do apartamentów po zachodniej stronie zatoczki (efektem było zdjęcie w poprzednim odcinku).

Jeśli się prawidłowo skręci, następnie droga wygląda tak:



Jak widzicie, asfalt i to równy, jedynie przy dużym ruchu szerokość drogi może być problemem. Nie widzę też dużo miejsc parkingowych, w razie gdyby plaża była oblężona. Przynajmniej jest darmowo.

Podsumowując, od zakrętu 3,6 km + jeden skręt w prawo:

Droga do Pokrivenik



Mam nadzieję, że dobrze potłumaczyłam ;)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.04.2017 17:22

Dzięki za wyjaśnienia :) Widzę, że dojazd bezproblemowy :)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 09.04.2017 21:48

CROnikiCROpka napisał(a):Dzięki za wyjaśnienia :) Widzę, że dojazd bezproblemowy :)


No bez :wink: już niedługo będziesz jechała tą trasą <zazdro> :oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.04.2017 22:40

tyniolek napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Dzięki za wyjaśnienia :) Widzę, że dojazd bezproblemowy :)


No bez :wink: już niedługo będziesz jechała tą trasą <zazdro> :oczko_usmiech:


Taką mam nadzieję :mrgreen: Tylko co do tego "niedługo" to bym polemizowała :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wyszło! - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone