Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.04.2015 11:16

mervik napisał(a):..Ja tam wolę ...wydać trochę więcej kasy ..i zaoszczędzić sobie nerwów

Ja też - ale zazwyczaj znam termin urlopu mniej więcej. Z maluchami byłoby mi jednak ciężko jechać w ciemno.
AndreaS_zM
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndreaS_zM » 09.04.2015 08:08

Mervik wyjazd w ciemno to jest nasza świadoma decyzja tak ze się tym nie przejmuję,pocieszam się ty że przyjedziemy wcześnie rano i będziemy mieli dużo czasu na znalezienie lokum jak ne w Rogoznicy to może gdzieś dalej,a jeszcze takie zapytanie czy około 7 rano można zaczepiać Chorwatów i pytać o apartament czy to dla nich za wczesna pora.
A rozsądne pieniądze za apartament to 50- 60 oiro.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 09.04.2015 09:31

AndreaS_zM napisał(a):Mervik wyjazd w ciemno to jest nasza świadoma decyzja tak ze się tym nie przejmuję,pocieszam się ty że przyjedziemy wcześnie rano i będziemy mieli dużo czasu na znalezienie lokum jak ne w Rogoznicy to może gdzieś dalej,a jeszcze takie zapytanie czy około 7 rano można zaczepiać Chorwatów i pytać o apartament czy to dla nich za wczesna pora.
A rozsądne pieniądze za apartament to 50- 60 oiro.


może jacyś są chorwaci co się o 7 rano szwędają :D
...jak nie ma a maja wolne pokoje to będzie jakiś karton z napisem
...można pytać w konobach albo sklepikach ...w małych miejscowościach się znają
..w tym terminie .... za tą cenę , będzie ci trochę trudno znależ lokum ... na tyle osób
...chyba gdzieś z dala od wody...ja bym obstawiał 70-80 EU
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 09.04.2015 13:05

o 7 to raczej kazdy spi, czesto pojawiaja sie okolo 9 -10 jak sie apartmani zwalniaja po poprzednich mieszkancach
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 09.04.2015 13:16

Chorwaci jak większość południowców lubi prowadzić nocne życie, więc gdy będziesz ich budził o 7 rano łomotaniem w drzwi to nie licz na żadną promocję :mrgreen:
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 09.04.2015 18:29

Nie do końca się z kolegami zgodzę, większość Chorwatów chyba stosuje sjestę bo siedzą do późna,
a rano są już na nogach.
W 2014r zaczynałem szukać od Primosten chwilę przed 8.00. (cały opis na stronie 244)
Szału nie było ale sporo miejscowych się kręciło po ulicach i koło domów. Chętnie też pomagali w poszukiwaniach. Na górce za Primosten w stronę Splitu stali naganiacze i dziadek w Clio. A po dziewiątej w Rogoznicy to już wszyscy byli na nogach - takie przynajmniej odniosłem wrażenie :mrgreen:
Kajula2014
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kajula2014 » 09.04.2015 19:29

Witam,
Pamiętam jak w zeszłym roku chcieliśmy wyjeżdżać już do Polski o 7 rano, nie mogliśmy się doczekać właścicielki,żeby oddać klucze i się pożegnać, bardzo nas przepraszała,że spóźniła się,ale niestety 7 to dla niej baaaaardzo wczesna godzina :D
kazow napisał(a):o 7 to raczej kazdy spi, czesto pojawiaja sie okolo 9 -10 jak sie apartmani zwalniaja po poprzednich mieszkancach

chyba coś w tym jest :D

A kontynuując temat wątkowy- zrażona doświadczeniem z zeszłego roku na pewno nigdy nie zdecyduję się już na wyjazd w ciemno do Chorwacji- zwłaszcza w pierwszej połowie sierpnia :roll: . Namówieni przez znajomych, na wyjazd w ciemno( bo nie ma takiej opcji,żebyśmy czegoś nie znaleźli) w okolice Makarskiej z dwójką małych dzieci, niestety ponieśliśmy mega porażkę w poszukiwaniach czegoś sensownego,ba.... czegokolwiek dla 4 osób, stracony cały dzień, jedna noc przespana w aucie na parkingu hotelowym( nie byliśmy jedyni), na szczęście znajomi w Polsce poruszeni naszą sytuacją znaleźli nam apartament przez swoich znajomych, którzy akurat zwalniali miejsce w Podgorze-mieliśmy mega farta- odetchnęliśmy z ulgą i spędziliśmy cudowny urlop :D
W tym roku miejscówę mamy już zarezerwowaną również w sierpniu w wymarzonym Marusici w Pimm :D
Ostatnio edytowano 09.04.2015 19:40 przez Kajula2014, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.04.2015 19:39

Kajula2014 napisał(a):
kazow napisał(a):o 7 to raczej kazdy spi, czesto pojawiaja sie okolo 9 -10 jak sie apartmani zwalniaja po poprzednich mieszkancach

chyba coś w tym jest :D

ja akurat mam inne doświadczenia w tym względzie, nie zapomnę tego dźwięku skuterów przed siódmą
chyba będą ku temu różne spostrzeżenia i stan faktyczny na miejscu
Kajula2014 napisał(a): niestety ponieśliśmy mega porażkę w poszukiwaniach czegoś sensownego,ba.... czegokolwiek dla 4 osób, stracony cały dzień, jedna noc przespana w aucie na parkingu hotelowym

to faktycznie wtopa, w takiej sytuacji to byłby mój chyba ostatni wyjazd do Cro, na szczęście jest mi to zupełnie obce, nie neguję tego, ale nie zdarzyło mi się to również w pierwszej połowie sierpnia
Kajula2014
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kajula2014 » 09.04.2015 19:47

te kiero napisał(a):to faktycznie wtopa, w takiej sytuacji to byłby mój chyba ostatni wyjazd do Cro, na szczęście jest mi to zupełnie obce, nie neguję tego, ale nie zdarzyło mi się to również w pierwszej połowie sierpnia


Na szczęście urok Chorwacji zrekompensował ten falstart. :) chociaż wyrzuty sumienia w stosunku dzieci za tę noc w samochodzi nadal mamy :oops:
Może i nie umieliśmy szukać :roll: , to był nasz pierwszy wyjazd do Cro, skupiliśmy się na dwóch obleganych kurortowych miejscowościach i stąd zaliczona wtopa na starcie :roll:
ticek92
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ticek92 » 10.04.2015 19:06

Witam, mam plany jechać na wyspę Krk drugi tydzień sierpnia w 4 osoby dorosłe 2 pary dlatego będziemy szukać apartamentu dla 4 osób oczywiście klimatyzacja musi być fajnie z jakimś tarasem/balkonem tak 70-90 Euro za dobę tak do 500 metrów na plażę. Myślicie że warto jechać w ciemno i szukać coś czy lepiej rezerwować teraz?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.04.2015 20:34

ticek92 napisał(a):Witam, mam plany jechać na wyspę Krk drugi tydzień sierpnia w 4 osoby dorosłe 2 pary dlatego będziemy szukać apartamentu dla 4 osób oczywiście klimatyzacja musi być fajnie z jakimś tarasem/balkonem tak 70-90 Euro za dobę tak do 500 metrów na plażę. Myślicie że warto jechać w ciemno i szukać coś czy lepiej rezerwować teraz?

Na Krk w samiuśkim szczycie sezonu w ciemno? :roll: :? Cóż, jak masz duuużo szczęścia w życiu, to znajdziesz, ale może nie być fajnie. :mrgreen:
A czytałeś ten wątek, czy tylko dopisałeś post?
banalna77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) banalna77 » 10.04.2015 20:39

zdecydowanie w tym terminie lepiej rezerwować :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 10.04.2015 20:43

ticek92 napisał(a):Witam, mam plany jechać na wyspę Krk drugi tydzień sierpnia w 4 osoby dorosłe 2 pary dlatego będziemy szukać apartamentu dla 4 osób oczywiście klimatyzacja musi być fajnie z jakimś tarasem/balkonem tak 70-90 Euro za dobę tak do 500 metrów na plażę. Myślicie że warto jechać w ciemno i szukać coś czy lepiej rezerwować teraz?


Czytałeś może moją relację z tamtego roku na Krku w sierpniu ,jak nie ... to jak najszybciej przeczytaj :mrgreen:
do-chorwacji-przez-meke-t46704.html?hilit=do chorwacji przez mękę
..będziesz miał odpowiedź :oczko_usmiech:
...jest jeszcze możliwość ,to szybko rezerwuj przez booking ,Casamundo czy Adriatyk.hr
..coś tam znajdziesz....albo jedż w ciemno ...przygoda murowana :lol:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 10.04.2015 22:16

Witam jeśli mogę wtrące moje trzy grosze byłem może około 10 razy w cro mniej wiećej połowa w ciemno i drugie tyle z rezerwacją.Uważam że wyjazd w ciemno jest jak najbardziej możliwy ale jak dla mnie zdecydowanie gorszy ,choć każdy bierze to co lubi i oczywisćie jak ktoś nie ma sprecyzowanego terminu urlopu wtedy nie ma wyjścia.Jeśli mam porównywać zawsze w ciemno udało nam sie coś złapać szukanie od godziny do kilku godzin i nie zawsze sie brało to co sie chciało tylko z racji upływu czasu i zliżania sie wieczoru decydowaliśmy sie na apartmany z których nie zawsze byliśmy zadowoleni.Moje skromne zdanie jest takie jeśli ktoś ma sprecyzowany termin urlopu to w dobie internetu pomocnych aplikacji google maps stret view gdzie można sprawdzic położenie apartmanu lepiej z rezerwacjąmi zawsze wychodziło taniej zdjęcia zawsze odzwierciedlały efekt rzeczywisy.Wbór należy do każdego iniwidualnie oczywiscie jak ktoś nie zna terminu urlopu nie ma małych dzieci i lubi takie przygody ma takie prawo czemu nie.Ja jednak już nie zdecyduje sie na wyjazd w ciemno mam porównnie dla mnie prościej taniej i wygodniej,Pozdrawiam
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 11.04.2015 00:17

ticek92 napisał(a):Witam, mam plany jechać na wyspę Krk drugi tydzień sierpnia w 4 osoby dorosłe 2 pary dlatego będziemy szukać apartamentu dla 4 osób oczywiście klimatyzacja musi być fajnie z jakimś tarasem/balkonem tak 70-90 Euro za dobę tak do 500 metrów na plażę. Myślicie że warto jechać w ciemno i szukać coś czy lepiej rezerwować teraz?

Krk to najgorszy wybór z możliwych. To najbardziej oblegane miejsce w Chorwacji... a wcale nie najpiękniejsze. Choć sam jestem zwolennikiem jazdy w ciemno - na Krk nigdy bym się nie zdecydował.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 256
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone