Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzysiek88
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek88 » 28.08.2014 11:08

Wybieram się do Baska Voda, Brela, moze Tucepi, sam nie wiem ale wstepnie Baska Voda, jakie ceny powinienem negocjowac? Mi by wystarczyl pokoj, zeby dwa lozka osobno byly, no i zeby cos gdzies podgrzac ugotowac na gazie? Realne jest 30-40 euro ? Oczywiscie apartament super sprawa, ale jak za 60 euro to mysle ze da sie znalesc cos tanszego gdzie mozna przetrwac i nie bedzie to apartament :)
Z tego co czytam, to oni lubi przykancic ze nagle do ceny jeszcze chca pare euro za oplate klimatyczna, jak oni to nazywaja? Zeby sie nie naciac i o to dopytac.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107681
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2014 11:18

Opłata klimatyczna to tylko jedno euro od osoby za dobę.
Czasem jest w cenie apartamentu, czasem płatna osobno.
Cena apartamentu 30-40 euro za dwie osoby we wrześniu realna :idea:
Krzysiek88
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek88 » 28.08.2014 11:25

Janusz Bajcer napisał(a):Opłata klimatyczna to tylko jedno euro od osoby za dobę.
Czasem jest w cenie apartamentu, czasem płatna osobno.
Cena apartamentu 30-40 euro za dwie osoby we wrześniu realna :idea:


Dzieki za odpisanie.

A jak jest z Wi-Fi? Oni to od razu licza w cene, czy powiem nie chce to bedzie taniej caly apartament?
Bo chodzi o to, ze jak tak czy siak zazwyczaj jest w cenie to wezme laptopa i tam sobie sprawdze gdzie by jechac cos zobaczyc w okolicy, jak z cenami i parkingami tam gdzie planuje wypad, a tak to w polsce wszystko dopne sobie wczesniej i nie bede tam potrzebowal placic za Wi-Fi
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107681
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2014 11:45

Z Wi-Fi jest podobnie jak z taksą i klimą.

Ja w Breli miałem wszystko w cenie apartamentu.
kobert4
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 09.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobert4 » 28.08.2014 16:17

ja moge sie podzielic jesli chodzi o wi fi bedac pod namiotem to na kazdym kempingu bylo w cenie dla wszystkich. Raz dzialalo lepiej raz gorzej,raz dzialal tylko w promieniu 10m od budki na wiezdzie z ktorej pani otwierala szlaban :) ale byl
tomasz0309
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz0309 » 28.08.2014 17:10

ja tydzień temu zarezerwowałem apartament na 2 os. w Makarskiej, z wifi, klimą, tarasem w kierunku Jadranu, ok 300m do plaży za ok 30 E/doba.
Mam nadzieję że zastanę na miejscu to co w ogłoszeniu :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.08.2014 20:57

tomasz0309 napisał(a):ja tydzień temu zarezerwowałem apartament na 2 os. w Makarskiej, z wifi, klimą, tarasem w kierunku Jadranu, ok 300m do plaży za ok 30 E/doba.
Mam nadzieję że zastanę na miejscu to co w ogłoszeniu :D

To samo za tyle samo +kuchnia i parking mamy teraz w Baska Voda; teraz juz bardzo duzo wolnych apartmanow od samej Czarnogory po Brele, rowniez w pierwszych liniach brzegowych. Duzo naganiaczy + info na domach.
Luska77
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luska77 » 29.08.2014 09:44

yogi180 napisał(a):W niedzielę rano wróciliśmy ze znajomymi z Cro. Było nas 6 osób. Podsumowanie wyjazdu w ciemno od 11.08 do 23.08? PORAŻKA! Oczywiście biorę pod uwagę ten rok. Po przyjeździe na miejsce ok 10.30, 11 rano nasze poszukiwania zaczęliśmy w zasadzie od Podstrany kierując się w stronę Omisia, dalej Nemira, wszystkie mniejsze i większe miejscowości po drodze, Brela, Baśka Voda itd. Dla 6 osób? Nic wolnego, wszystko full. Może dwóch gości z kartkami w zasadzie zero naganiaczy. Tak trafiliśmy do Baski. Tam gość na skuterku zaoferował nam kogoś kto ma apartament dla 6 osób. Z braku laku pojechaliśmy. Warunki? Takie sobie, ale wszystko byłoby do przeżycia gdyby nie cena. Pani zameldowała nam za dobę 135 euro za apartament! Chyba się urwała z choinki, pomyślałam. Wychodzimy. Kiedy odmówiliśmy Pani zaczęła za nami krzyczeć łamanym polskim: "Ile dajecie? Za 100 będzie!" Pani chyba myślała, że trafiła na grupkę naiwnych ludzi, którzy wezmą byle co za duże pieniądze. No nic, szukaliśmy dalej. Rozdzieliliśmy się i każdy poszedł szukać w swoją stronę. Po 30 min żadna z 6 osób nic nie znalazła i mówię poważnie. Zmęczeni już w sumie po ok 3 godzinach poszukiwań dotarliśmy do Promajny. Tam ponownie rozdzieliliśmy się i każda para szukała noclegu. Po 15 minutach zadzwonili znajomi, że coś mają. Zadowoleni poszliśmy w ich kierunku. Oglądnęliśmy apartament i po burzliwej dyskusji stwierdziliśmy, że bierzemy bo w Makarskiej będzie jeszcze gorzej. Apartament z dwiema sypialniami, salon z kanapą łączony z kuchnią, która nawet nie miała na wyposażeniu czajnika elektrycznego wyszedł 100 euro za dobę + 5 euro za dzień za klimatyzację, więc żadna rewelacja. Na apartamencie nie chcieli NIC opuścić. Właściciele upierdliwi, zero znajomości angielskiego i niemieckiego, ciągłe pytania o to czy "klima stop" jak wychodzimy na plażę, co chyba jest oczywiste. Owszem można zapytać. Ale co dwa dni? Nawet o papier toaletowy w dniu przyjazdu musieliśmy się prosić bo nie było, a kiedy właścicielka łaskawie nam dała powiedziała zdanie w stylu "isc do konzum i kupic". Wszystko rozumiem, ale takie rzeczy jak papier chyba powinny być zapewnione, chociaż na parę dni. Teraz sprawa czajnika. Poprosiliśmy właścicielkę o takież to urządzenie - ufff zrozumiała po 10 minutach o co chodzi - dała nam, ale taki z którego lało się z "grzałki". I jak u licha mam zrobić herbatę?! Co ciekawe opakowanie z czajnika było całe w napisach polskich. Właścicielka jak na sknerę przystało zobaczyła kiedyś w pokoju czajnik elektryczny, który pewnie zostawili polscy turyści, ponieważ był zepsuty więc nawet go nie sprawdzając dała nam. Po interwencji, w końcu dostaliśmy to co chcieliśmy, co prawda z czasów króla Ćwieczka, ale był.
Miejscowość polecam z całego serca bo jest tam przepięknie! Wyjazd w ciemno? Owszem, ale w 4 osoby max. Osobiście, nawet sytuacja z brakiem noclegów nie zraziła mnie do wyjazdów w ciemno, ale ten rok to jakaś tragedia była biorąc pod uwagę liczbę turystów. Co do pogody, mieliśmy 12 dni lampy i tego życzę wszystkim cromaniakom na wczasach! :)


Tak kochany Yogi, my też tak mieliśmy :) Tyle, że byliśmy we czwórkę i od 12.08. i też przeszliśmy podobny maraton, 3 godziny jeżdżenia i pytania. PORAŻKA !!!!Ale i tak było cudnie, pogoda wspaniała, Chorwacja nie zawiodła :) I już marzę o następnym roku, ale na pewno nie W CIEMNO :P Pozdrawiam :papa:
Luska77
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luska77 » 29.08.2014 09:49

darek1 napisał(a):Współczuję Luśka. Na Makarskiej też szukałem 3 lata temu i było ciężko. Tam po prostu w ścisłym sezonie nie ma miejsc a ceny kosmos. Toś się Luśka namęczyła . :papa:


Oj darek1 z perspektywy czasu to myślę, że nie było aż tak źle :) Ale to tak zawsze jest.Chorwacja nie rozczarowała, pogoda wspaniała, Jadran cieplutki, ludzie fantastyczni :) Także czekam już następnego roku, ale w ciemno, a tym bardziej na Makarską już nie uderzę :) Pozdrawiam :papa:
Luska77
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luska77 » 29.08.2014 09:56

bakard napisał(a):
Luska77 napisał(a):
bakard napisał(a):Witam.
Z rodzinką wróciliśmy dzisiaj z Pakostane , byliśmy tam od 4 sierpnia , pierwszy raz w ciemno. Wcześniejsze wyjazdy zawsze były rezerwowane ale będąc na miejscu zawsze widziałem wolne apartamenty więc nie spodziewałem się problemów. A jednak było ciężko znaleść lokum. Na miejscu byliśmy ok. 9.00 , zaczęliśmy pytać , wszędzie zajęte. Trafiliśmy na uczynnych Ukraińców którzy tam prowadzą swój apartament , zaczęli oni dzwonić po swoich znajomych , zabrali nas do dwóch miejscowych agencji turystycznych , wszędzie nic , całe miasto zajęte. Dopiero po 3 godzinach pytania od domu do domu udało nam się znaleść wolny apartament , w sumie dość blisko centrum miasteczka u sympatycznego starszego pana. Ale też dochodzę do wniosku że początek sierpnia to najgorszy moment na wyjazd w ciemno.


My też mieliśmy podobną sytuację, z tym, że na riwierze makarskiej, byliśmy tam od 12.08. zaczęliśmy szukać od Tucepi, potem Podgora i tak dalej, zero stojących z tabliczkami, co niektóre agencje pozamykane, na bramach domów powywieszane kartki - brak miejsc, ogólnie PORAŻKA !!!!I jeszcze ponad 30 stopni, pytaliśmy po domach, i dodam że takich jak my było wielu, różnych narodowości.W końcu po 3 godzinach trafiliśmy nocleg w Igrane, bez szału, ale w końcu dach nad głową :) Także, jak dla mnie pomysł wyjazdu w ciemno w sierpniu nie był trafiony, ale też nie mieliśmy możliwości wcześniej rezerwować, bo nie wiedzieliśmy kiedy będziemy mogli wyjechać.Więc w sumie nie było wyjścia. I te ilości ludzi na riwierze....jakaś masakra !!!!Drugi tydzień pobytu na Korculi, jak dla mnie bardziej kameralnie i bez przygód :) Także, ja za rok postaram się już takiej sytuacji uniknąć :)



A jakie wrażenia z Igrane?
My w ubiegłym roku byliśmy w Żivogosce Porat , do Igrane mieliśmy spacerkiem 20 minut. Miasteczko ma swój urok , chociaż na plaży tam nie byliśmy bo nasza plaża przy hotelu Nimfa spełniała wszystkie nasze oczekiwania.


A co do Igrane, to ma swój urok, plaża miejska jak dla mnie w sam raz, czysta, nie zatłoczona, nie było łażenia sobie po głowach a to najważniejsze :) Mała mieścinka, kilka sklepików, kilka restauracyjek, jak dla nas było wszystko czego nam było trzeba :) A jeśli chodzi o Żivogosce to tam też dojechałam w naszych poszukiwaniach :) ŁADNIUTKO, ale niestety nic wolnego nie było. Pozdrawiam :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.08.2014 14:48

Apropos wifi: jest to juz tak powszechne ze w BV jest na kazdym kroku, w wiekszosci otwarte lacza, rowniez na plazy i w wodzie ;-)

Btw: majac na mysli przyszly rok pytalem dzis kilku naganiaczy o cene, tu gdzie nam sie podobalo, teraz licza sobie po 20e za osobe, wypas z 1 linia brzegowa
fammoni
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 06.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) fammoni » 29.08.2014 18:11

Mikromir napisał(a):
fammoni napisał(a):znależliśmy 50 m od plaży z widokiem na morzez z pełną opcją wi fi klima, taras

Jaka cena?


przepraszam, że dopiero teraz...70 Eur
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.08.2014 13:47

Luśka jedż na półwysep Peljesacki. Blisko do Dubrownika, Mostaru, Medjugorie i pieknej plaży na Divnej. Albo bliżej okolice Trogiru, Szibenika no ale nie będziesz miała gór.
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 30.08.2014 16:02

Jak toś szuka apartmanu taniego koło Breli, Marusici, niech pisze na PW
Krzysiek88
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek88 » 30.08.2014 16:53

Jestem w Promenje. Od Breli przez Baske Voda do Promajna duzo wolnych miejsc. Naganiacze glownie z rana, od 7 rano na pewno. za 25 euro apartament 200-300m od morza realne ale najczesciej 30, 45-50 to juz super standart, prawie nowe apartamenty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 246
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone